AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosz? o pomoc.. co sta?o si? Dzikiej?
Autor Wiadomość
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-02-07, 19:19   Prosz? o pomoc.. co sta?o si? Dzikiej?
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


Witam wszystkich. Wiec tak, wczoraj wieczorem pakowa?am si? do wyjazdu. Ko?o 22 da?am wszystkim myszkom je?? i sprawdzi?am wod?. Jak wychodzi?am wszystko by?o w porz?dku. Zostawi?am je pod opiek? mamy..
Dzisiaj wróci?am ko?o 15, nikogo nie by?o w domu. Wszystkie ogonki spa?y, wiec nie chcia?am robi? zamieszania. Zjad?am obiad, zmieni?am pierw samcom i chcia?am posprz?ta? dziewczynkom. ?ci?gn??am klatk? z szafki. Dzika le?a?a w spr??ynce/tunelu i jakby nie mia?a si?y si? podnie??.. wzi??am j? na r?k?. Oczy mia?a zaropia?e, ledwo otwarte, futerko jakie? dziwne, wida? by?o skór? (normalnie mia?a g?adziutkie, b?yszcz?ce futerko), oddech spokojny i g??boki, ogonek i ?apki chyba by?y bardziej blade.. Chwia?a si?, ale zrobi?a par? kroków i po?o?y?a si? na d?oni. Próbowa?am zobaczy? czy nie ma nic spuchni?te, albo co?.. da?am jej wody na palcu, poliza?a mo?e ze dwa razy.. zadzwoni?am do mamy zapyta? czy przypadkiem Dzika nie spad?a z szafki.. mówi?a, ?e nie. Od?o?y?am telefon a Dzika nagle zacz??a o?ywa?, potem zacz??a skaka? i wspina? si? mi po koszulce. Musia?am wy?o?y? j? do s?oika, ?eby mi nie upad?a.. pad?a na bok i zacz??a otwiera? pyszczek szeroko, jakby nie mog?a z?apa? powietrza... reszty nie trzeba opisywa?.. umar?a, jakby si? dusi?a..ba?am si? zrobi? wind?, bo nie by?am pewna co si? z ni? dzieje... wszystko trwa?o mo?e 5-10 minut (od wzi?cia jej na r?k?)... strasznie si? czuje.. nie my?la?am, ?e do ma?ej myszki mo?na si? tak przywi?za?.. to by?a jedna z pierwszych moich myszek..
zagl?da?am jej potem do pyszczka, ale nic nie zauwa?y?am. Brzuszek mia?a mi?kki. Nie czu?am, ?eby mia?a co? z?amane..
Musia?am och?on?? a teraz nie wiem co mam zrobi?.. Przetrzyma? cia?ko do jutra i pój?? do weta? Boj? si? o reszt? myszek.. mo?e to jaka? choroba? Co my?licie?
Szkoda mi jej tak bardzo....

[ Dodano: 2016-02-07, 19:34 ]
No i jeszcze jak mam j? przechowa??
Na razie owin??am j? w chusteczk? i w?o?y?am do metalowego pude?ka po kremie Nivea..
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-07, 21:59   

je?li chcesz da? j? na sekcj? jutro to koniecznie do lodówki.
Przykre to... ale to nie musia?o by? z?amanie ani nic takiego, po prostu czas na ni? przyszed?...
Trzymaj si?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2016-02-07, 22:10   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Mi te? si? wydaje, ?e to móg? by? po prostu jej czas. Przykro mi
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-02-08, 01:46   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


Dzi?kuj?
Mia?am j? od 9 marca 2015 + jakie? 28 dni.. czyli tylko rok... my?la?am, ?e po ?yj? chocia? 2.. z dnia na dzie? mog?oby si? a? tak jej pogorszy?? A kiedy myszka umiera po prostu, ze staro?ci to czy te? dostaje "g?upawki" przed zej?ciem i tak dziwnie próbuje ?apa? powietrze? Pytam, bo mam jeszcze szesnastk? ogonków i jak ka?da b?dzie umiera? tak jak Dzika, to pewnie psychika mi wysi?dzie:/
Mo?e ona si? czym? zad?awi?a i ta "winda" (gdzie? czyta?am na forum kiedy?) faktycznie by jej pomog?a?
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-02-08, 07:24   

Ka?de zwierz?tko jak umiera to jest to dramatyczne, chyba ze umiera we ?nie albo nie widzimy tego
Z opisu wyglada ze po prostu umar?a. Wspó?czuje Ci, kilka dni b?dziesz mia?a stres. My, ludzie cywilizowany, jeste?my nieoswojeni ze ?mierci?.
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-02-08, 08:34   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


AgAp, nasze ogonki urodzi?y si? jak?? pod koniec marca.. 30-31.03.2015. Czyli du?o m?odsze nie s?:/
Chcia?am zrobi? t? sekcje tylko dlatego, ?eby si? upewni?, ?e reszcie nic si? nie stanie (jaka? choroba, któr? mog?yby si? zarazi? od Dzikiej). Ale skoro macie tak? pewno?? i zgodno?? to odpuszcz?.
Dzi?ki wszystkim za pomoc..

[ Dodano: 2016-02-08, 08:37 ]
Albo jeszcze przy okazji, z ciekawo?ci zapytam.. Robi? kto? z Was kiedy? t? ca?? wind? swojej myszce? Jest sens przy tak malutkich gabarytach?
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2016-02-08, 08:51   

mo?ekiedy?, ona si? nie zakrztusi?a niczym, wiele zwierzaków w ten sposób umiera, ?e wygl?daj? jakby ?apa?y powietrze i rozdziabiaj? pyszczki, niestety wiele myszek w ten sposób odesz?o mi na r?kach, a ich wcze?niejsze zachowania typu zrywy i wyskakiwanie z r?k nie s? popraw? tylko poprzedzaj? to, co najgorsze. Na praktykach widzia?am w ten sam sposób odchodz?ce nowo narodzone prosiaczki i jagni?ta...niestety tak to wygl?da:(
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-02-08, 10:35   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


laciata, te? wiem o tym.. widzia?am ?mier? wielu zwierz?t hodowlanych, psa i chyba ze 3 koty.. (nie moje) naturaln? ze staro?ci i np. Na mi?sko.. to jest normalne dla mnie. Mieszkam w mie?cie, ale du?o czasu sp?dzi?am u rodziny na wsi. Jak pierwszy raz pilnowa?am z wujkiem maciory przy porodzie, w nocy.. i jak zobaczy?am jak wujek reanimuje nie oddychaj?cego prosiaczka to si? przerazi?am.. do?? brutalnie, ale uratowa? 3 z 4 "martwych" maluchów. Sama pó?niej tak robi?am. Tylko, ?e myszka jest CIUT mniejsza i ba?am si?, ?e krzywd? jej zrobi? jeszcze wi?ksz?.. Wcze?niej tylko raz widzia?am jak zdycha mysz polna, przyniesiona ?ywa do domu przez kota. Dwa tygodnie ?y?a sobie w akwarium, kiedy? po?o?y?a si? jak zwykle w sianku i zacz??a szybciej oddycha?, nagle przesta?a i koniec..
w sumie to ju? nie pytam konkretnie o Dzik?, ale ogólnie. Na przysz?o??, jakby która? z moich myszek nagle zacz??a si? ksztusi?, mo?e jaka? rada? Ktokolwiek odwa?y? si? wzi?? swoj? malutk? myszk? za nogi i zacz?? ni? wymachiwa?? Ja ju? pr?dzej my?la?am jak mog? skróci? jej to cierpienie.. dobrze, ?e nie d?ugo to trwa?o...
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2016-02-08, 15:10   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


mo?ekiedy?, za nogi to lepiej nie (przynajmniej mnie si? wydaje, ?e to ryzykowny i kiepski pomys?), lepiej z?apa? za nasad? ogona (nie za jego ko?cówk?, bo mo?na z?ama? kr?gos?up). Ja robi?am jak myszek albo si? krztusi? albo mia? duszno?ci (oddycha? samym pyskiem i tylko na tym si? skupia?, ale sta?, nie le?a? na boczku, nie by? s?aby). Nie wiem, czy dobrze zrobi?am, ale wydaje mi si?, ?e mu pomog?o, bo zacz?? znów oddycha? przez nos i stopniowo coraz lepiej. Albo po prostu mu przesz?o samo z siebie :P
Tylko wiadomo, nie robisz myszy helikoptera, nie szarpiesz, tylko w?a?nie winda - w gór? i w dó?. Zacznij powoli i jak wyczujesz ci??ar myszki to b?dzie Ci ?atwiej dostosowa? tempo. Mo?esz przetestowa? przez chwil? na zdrowej myszce, ale bardzo je to pewnie zestresuje.
Tu jest temat: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14376
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-02-08, 19:13   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


Skarpetka, no w?a?nie wcze?niej ju? czyta?am ten temat, ale jak przysz?o co do czego to lipa.. tylko, ?e ona na pocz?tku si? nie dusi?a. Dlatego pomy?la?am, ?e pewnie co? sobie z?ama?a.... po ?wicz?, mo?e kiedy? mi si? to przyda..
dzi?kuj? za pomoc
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2016-02-10, 16:15   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Mhm, nie dziwi? si?, jakbym podejrzewa?a z?amanie te? nie ryzykowa?abym dziwnych ruchów z mysz?.
Szkoda Dzikiej. Wida? jej organizm tak zareagowa? w ostatnich chwilach :(
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT