AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka przyczyna ?mierci m?odych myszek? co to za choroba?
Autor Wiadomość
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-03-08, 17:12   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Luna_s20 uwierz mi, ?e tak to wygl?da w 3/4 sklepów. dodatkowo zwierzaki mno?? si? mi?dzy sob?, bo zwykle nie s? oddzielone p?ciowo.
 
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2016-03-09, 02:09   

I to jest rzecz do zmiany. Warunki przetrzymywania i piel?gnacji ma?ych zwierz?t przeznaczonych do sprzeda?y. A nie ukrycie tego samego procederu w - jak sta?o w linku - czyjej? piwnicy. Sklepy w których kupowa?am swoje pierwsze zwierz?ta nigdy by nie przyj??y myszy, rybek czy królików "bo komu? si? rozmno?y?y". Mieli swoich zaufanych dostawców. Na 4 znane mi punkty w jednym faktycznie panowa?y takie "zasady". 2 poleci?abym w ciemno mi?o?nikom zwierz?t - bo by?y te? za?o?one i prowadzone od lat przez mi?o?ników. I nieraz robi?c zakupy - a by?y to zakupy bardzo regularne, s?ysza?am jak odsy?ano dziecko by przysz?o z rodzicem, lub - w?a?nie w przypadku myszy, dopytywano czy klient ma pewno?? ?e chce to w?a?nie zwierz?, ?e szybko si? ono mno?y i lepiej kupi? dwie samice. Za stukanie w szyb? czy natr?tne niepokojenie zwierz?t potrafili wyprosi?. Wi?c nic te? dziwnego ?e kolejka cz?sto ci?gn??a si? do samego wyj?cia. A o ka?dym gatunku mogli opowiada? godzinami. A by?y to czasy "sprzed internetów" - pó?niej internetu raczkuj?cego w którym nie by?o takich stron jak ta i nikt nie mówi? o pseudohodowlach gryzoni. W tym równie? traktuj?ce o danej rasie / gatunku ksi??ki. Sklep w mojej okolicy gryzoni nie prowadzi obecnie w ogóle - pani rzeczowo wyja?ni?a ?e jest zbyt ma?e zainteresowanie klientów, przez co zwierz?ta musia?yby za d?ugo siedzie? w tymczasowych terrariach. Dlatego reaguj? czasem jak pies na je?a na stwierdzenia ?e "w zoologach zawsze dzieje si? z?o". W jednym, có?, panie cholernie si? stara?y ale nie ogarnia?y tematu. A szkoda bo to by? jeden ze sklepów "z tradycjami", dzi?ki którym przygod? z akwarystyk? rozpoczyna?o pokolenie moich rodziców. A i ja troszk? posiedzia?am w zoologu i na pewno nikt nie wynosi? co rano ?adnych trupów do lodówki a miski i poid?a by?y codziennie myte.
 
 
juliettaxx 
Szara myszka


Imi?: Julita
Dołączyła: 05 Mar 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-03-10, 13:12   

Postanowi?am zaryzykowa? i do tej myszki - jak pisa?am, co kupi?am z innego zoologa dokupi?am jego brata. Mijaj? kolejne dni i obie maj? si? dobrze. Trafi?y mi si? niez?e dzikusy. Wi?c teraz jestem prawie pewna, ?e tamte musia?y mie? jakie? dziadostwo prawdopodobnie genetyczne. Albo co? tam grasuje, skoro równie? z rybkami co? si? dzieje. Najwidoczniej trafi?am na sklep, w którym s? jakie? zaniedbania. Obieca?am sobie, ?e nast?pnym razem, je?eli b?d? si? decydowa? to moje myszki b?d? z hodowli z prawdziwego zdarzenia. trampka, masz racj?, nie s? oddzielane i z tego, co zd??y?am dostrzec jedna samica ju? by?a w ci??y. Siostra z bratem, potem ponownie siostra z bratem i to ma wp?yw potem na zdrowie myszek.
 
 
clary 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 22
Dołączyła: 14 Sie 2015
Posty: 21
Skąd: Ma?opolska
Wysłany: 2016-03-12, 11:11   
   Myszy: Clary, Emma, Charlotte, Tessa [*], Isabelle [*]


Ja mia?am trojk? samiczek z adopcji, z wpadki z zoologa. Z dnia na dzie? odesz?a pierwsza, wieczór wcze?niej by?a osowia?a, powolna, oboj?tna - kilka tygodni pó?niej w taki sam sposób kolejna wi?c bole?nie przekona?am si? o tym, jakie skutki niesie to ?ród?o posiadania myszy, chocia? moje by?y adopciakami jednak wzi??y si? w?a?nie z zoologicznego.
?a?uj? ?e ani przy jednej, ani przy drugiej nie uda?o mi si? zawie?? cia?ka na sekcj? :/ Za ka?dym razem to by?a sobota, a przynajmniej wiedzia?abym co w?a?ciwie si? sta?o... chocia? pewnie po prostu co? genetycznie, du?o myszy z tej wpadki w m?odym wieku odesz?o.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-03-16, 10:53   

W?a?nie weszlam do dotychczas dobrego sklepu /arkady wroc?awskie/ i zobaczylam, ze 1 myszka nie ?yje a pozosta?e traktuj? ja jak pokarm a personel gada sobie w k?cie.
Skoro myszy s? tak traktowane, ze rozwija si? u nich kanibalizm, to trudno si? dziwi? ze padaj?, by? mo?e s? agresywne wobec siebie
Dobry sklep zoolog mo?na pozna? po tym, ze ZARAZ po otwarciu personel karmi i poi zwierzaki
Tamci mojej kasy juz nie zobacz?, ale z?a jestem ze zosta?am bez sklepu
 
 
juliettaxx 
Szara myszka


Imi?: Julita
Dołączyła: 05 Mar 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-03-18, 15:45   

AgAp, jestem przera?ona tym, co napisa?a?. taka sytuacja nie mie?ci mi si? w g?owie. Potter i Pumba, czyli myszki, które mam z innego zoologa rosn?, jak na dro?d?ach, s? okazami witalno?ci, a co najwa?niejsze zdrowia. By?am ostatnio odwiedzi? ten sklep i samice od samców s? oddzielone, co mnie pozytywnie zaskoczy?o, bo w wi?kszo?ci sklepach, w których by?am to nie zosta?o poczynione. Chyba trafi?am na godny zaufania sklep i mog? zaopatrywa? si? w nim w rzeczy i pokarm dla myszek.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-03-19, 06:46   

Tamten sklep kiedy? tez by? porz?dny, teraz pewnie zmieni? si? personel.
A kiedy? wesz?am do innego ma?ego zabalaganionego sklepiku a pani powiedzia?a, ze najpierw musi dac wod? zwierzakom a potem mnie obs?u?y, co mnie ucieszy?o.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT