Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Myszka w ciąży...
Autor Wiadomość
Julsik 
Szara myszka

Imię: Julia
  Wysłany: 2017-10-13, 16:29   Myszka w ciąży...
   Myszy: Łatka i Aria

Niedawno zakupiłam myszkę w sklepie zoologicznym. Wiem że to nieodpowiedzialne, że nie powinnam, ale to był spontaniczny zakup. Zakochałam się w tych dwóch czarno białych kuleczkach. Jedna jednak zaczęła tyć dość mocno, zauważyłam także że zaczęła budować sobie gniazdko, je więcej. W zoologu była trzymana z wieloma samcami. Czy to może być ciąża? Jeżeli tak, poradzicie mi jak uniknąć jakichś komplikacji? Czy karmić ją czymś dodatkowym? I jak potem zająć się młodymi?
Dorzucam zdjęcie myszki, przepraszam że niewyraźne, ale mysia cały trochę też zdziczała podczas tego przybierania na wadze, ciężko mi było ją uchwycić. Musiałam na chwilkę wyjąć domek z klatki żeby się w nim nie chowała do zdjęcia, stąd może była poddenerwowana.

Póki co dałam im spokój, jednak chciałabym wiedzieć jak w przyszłości postępować w razie urodzenia.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2017-10-14, 05:39   

Poczytaj trochę forum, tam wszystko jest w odpowiednim temacie

Zlatana 
Młody Myszaty
Percy

Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-10-20, 10:31   
   Myszy: Rust, Mini, Lili

Jaka klatka? Bo z tego, co widzę raczej nieodpowiednia. Czy druga to samiczka? Dietę myszki należy wzbogacić w białko i nie dostarczać jej stresu, dać bezzapachowe chusteczki, papier, itp. Po urodzeniu nie powinno się dotykać młodych (myszka nie ma do Ciebie wystarczającego zaufania). Kiedy małe mysie przestaną ssać mleko mamy (czyli ok. 3 tyg. życia) należy oddzielić samiczki od samców, by nie doszło do kopulacji :m:

Odpowiedz do tematu