AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-09-06, 14:29
W jaki sposob wybrali?cie swoje mysiaki i jak je oswoili?cie
Autor Wiadomość
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-08-05, 13:13   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Mój Szczurek taki rozpuszczony jest :) Hehe :] Nie wszystko zje, chodzi sobie jak go wyjmuje z klatki, po mnie, po ?ó?ku gdzie chce :] Ale co tam ma takie krótkie swoje ?ycie to niech ma jak chce :)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-08-07, 15:02   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


Z moimi myszami to by?o tak:
Bobek: Przysz?am do sklepu ?eby kupi? sobie myszk?. Patrz?, a tu Po suficie wspina si? albinosek, najwi?kszy ze wszystkich w sklepie. od razu by? mój.
Jack Sparrow: Chcia?am jeszcze jedn? myszk? i znajoma pani z zoologa powiedzia?a, ?e jej siostrzenica kupi?a mysz? z niespodziank? i nie ma co zrobi? z m?odymi.
Lola: Wyjecha?am z paczk? do Krakowa. Wst?pili?my do zoologa ?eby poogl?da? zwierzaki. Patrz?, a tam taka s?odka, br?zowo-bia?a mycha. Sko?czy?o si? tak, ?e na bilet powrotny do domu musia? mi kumpel po?yczy?. :wink:
Maja: Lola j? urodzi?a za spraw? Jacka Sparrowa. By?a to jedyna samiczka z miotu.

A jak je oswoi?am? Bobka, Lol? i Jacka Sparrowa zwyczajnie, wyci?gaj?c z klatki i bawi?c si? z nimi. Maj? oswoi?am tak samo, tylko, ?e j? oswaja?am od kiedy sko?czy?a 4 dni, wi?c posz?o ?atwiej.
_________________
,,Cz?owiek jest jedynym zwierz?ciem, które si? czerwieni i ma ku temu powody...''
 
 
Kasia-mysia 
Mysi Bywalec


Imi?: Kasia
Wiek: 28
Dołączyła: 26 Lip 2007
Posty: 142
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-08-15, 10:19   
   Myszy: Ksi??niczka,Czarnulka,Kropka


z moj? mych? by?o ?atwo posz?am do zoologa po mysie i spyta?am która to samiczka pani da?a i spyta?a czy to ta mysia by?a ?liczna mia?a bia?y brzuch a by?a czarna odrazu kupi?am dla niej poid?o mysia w domu mia?a wszystko gotowe wesz?a do akwa i zacze?a si? rozgl?da?. A z oswajaniem to tak ?atwo wzie?am j? na r?ke i ju? niegryz?a gdy pu?ci?am j? by sobie pobiega?a po pokoju nieuciaka?a ale nadal niewie po co jest ko?owrotek ,bo w zoologu niemia?a ko?owrotka.Imie mysia by?o zmienne Sahara mysia ale po jej zachowaniu uzna?am ,?e to Ksi??niczka i tak ju? zosta?o. :moops: :razz:
_________________
"C:\Documents and Settings\Kasia\Pulpit\obrazy kasi\Nowy folder (3)\egg04.gif"
 
 
 
Natusia12 
Mysi Rozmówca
pani psycholog ^^



Imi?: Natalia
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-08-15, 10:40   
   Myszy: Koko


Z Koko by?o tak;
Od dawna chcia?am mie? jakiego? gryzonia.[mia?am ju? psa]
By?am w tedy z kole?ank? na dworze i zasz?y?my do zoologa.
Akurat mia?am przy sobie 30 z?. Podkre?lam, ?e nie mia?am nic
przygotowanego dla myszy. Wi?c zapyta?am si? pani ile kosztowa?aby ca?a 'wyprawka' dla myszy. Dowiedzia?am si?, ?e to koszt oko?o 30 z? czyli tyle ile posiada?am.
Po krótkim namy?le wysz?y?my. Wys?a?am do mamy sms-a z zapytaniem czy uwa?a ona mnie za odpowiedzialn?, mama napisa?a, ?e tak. Wi?c ja nie s?uchaj?c sprzeciwu kole?anki wróci?am o zoologa po myche. Kupi?am taki ma?y 'kontenerek' [jak ja to nazywam], poide?ko, karm?, miseczk?, trociny. Kiedy czas by?o wybra? myszk? pani otworzy?a tak? wielk? specjaln? klatk? i zacz??o si? 'losowanie'.
Na pocz?tku wybra?am sobie ch?opca- albinosa. Ale zobaczy?am tak? ma?? czarn? kulk?. Poprosi?am pani? ?eby j? z?apa?a. Futerko mia?a czarne tylko na brzuszku ?ó?to-rude. Kiedy ju? j? naby?am wysz?y?my ze sklepu, po?egna?y?my si? i ja pomaszerowa?am do domu. Na pocz?tku z rodzicami by?o kiepsko. Mama da?a mi szans?, a ja j? wykorzysta?am. Tak to by?o z Koko. Sorry, ?e sie tak rozpisa?am :razz:

[ Dodano: 2007-08-15, 10:43 ]
A jeszcze jak j? oswoi?am.
No to codziennie siedzia?am ko?o 'kontenerka' ?eby zapozna?a si? z moim zapachem.Pó?niej kiedy mnie rozpoznawa?a zacz??am wk?ada? r?ke do ?rodka.
Ona mnie obw?chiwa?a, z czasem to ju? nie by?o problemu i j? wyci?ga?am.
A o do imienia to ca?kiem przypadkowe xD
_________________
xnataleczkax
 
 
 
My-Saa =* 
Starszy Myszaty
...:::~***~:::...


Imi?: Martyna
Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 69
Skąd: CWA
Wysłany: 2007-08-27, 14:27   
   Myszy: Timonek x)


Mój Timi :m:D:

Posz?am do zoologa [pe?na obaw, bo przecie? myszun to odpowiedzialno??] i zobaczy?am kilkana?cie myszy ?pi?cych razem. Jedna z nich rzuci?a mi si? w oczy - mia?a taki ?adny uk?ad plamek, z bia?? mordk? i takim ró?owym noskiem :m:): Poprosi?am "t?" mysz ^^
Imi? przysz?o... nie wiem sama jak :m:D: Siostra powiedzia?a "nazwij j? PumbA", wi?c ja na przekór powiedzia?am, ze to b?dzie Timon ^^

[edit]
No tak, oswojenie :D
By?o ci?zko, bo na pocz?tku oboje si? siebie bali?my nazwajem xD w ko?cu z pomoc? wanny Timi zacz?? wchodzi? na r?k? ^^
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT