AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
[Karma] Versele-Laga
Autor Wiadomość
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-04-12, 13:49   [Karma] Versele-Laga
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


Mam pytanie :D
otóz dzisiaj zakupi?am myszki ( zwi? sie Viki i Fiona )
Przy kupnie ich chcia?am kupic karme dla myszek lub myszkoskoczków ale nie bylo nic :( kupilam wiec z Versele-Lage Hamster Cripsy ( czyli dla homiczków ) ca?y 1 kg... Fionie smakuje a Viki teraz spi wiec jeszcze nie smakowa?a....czy nic im sie nie stanie od tej karmy ?
Sk?ad:
15 %bia?ka / 10 % t?uszczu / 7 %W?ókna / 3 % popió? Vit. A , Vit D3 , Vit. E

Pozdr.
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-29, 21:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-12, 14:09   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Nic si? nie stanie, karm ni? spokojnie. Ale jak b?dziesz mog?a kup, dla myszek tak?. :wink:
_________________
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-12, 14:55   
   Myszy: Fafik


Ja sama kupuje mojej myszce tak? karme juz od kilku miesiecy i bardzo j? lubi :) POlecam j? !!!!!!!!! Wiec bez zmartwienia nic sie myszkom nie stanie! Ta karma jest urozmaicona i bez kolorowych ?wi?stw naprawd? polecam. Versele- laga to dobra firma.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-04-12, 14:56   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


to sie uspokoi?am...
a tak poza tym to ta karma przeprzysznie pachnie...a i zero kolorowych bry?ek :grin:
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-12, 15:07   
   Myszy: Fafik


No w?a?nie :) To smao zauwa?y?am i widz? te?, ?e myszce pasuje, bo ma w czym wybiera? Bo karma nie jest jednolita tylko w?a?nie du?o ró?nych rzeczy :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-04-12, 21:25   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


a oto dowód jaka ta karma jest urozmaicona i bez kolorowych brylek :m:D:


[ Dodano: 2008-05-07, 10:00 ]
Troche mine?o czasu i od k?d mam myszki podaje ta karme !
Polecam j? z czystym sumieniem - jest rewelacyjna
myszki moga wybierac sobie to co lubi? s? i ziarenka i rózne przysmaki ale bry?ek kolorowych zero jedynie znajdzie sie chrupki które uwielbiaj?... :m:D:
myszki od czasu kiedy j? podaje bardzo przyty?y i s? teraz na lekkiej diecie iz zrobi?am przerwe w tej karmie bo je niezle utuczy?a i s? teraz drugi dzien na karmie animals :( myszki s? niezadowolone choc j? jedza ale w mniejszych duzo ilosciach...no ale animals nie ma az tylu ciekawych przek?sek co Hamster Cripsy Veresele laga ...Anilams sk?ada sie g?ownie tylko z ziaren ...ale mysle ze dietka pomog?a bo juz troche straci?y przez te 2 dni i jutro dostan? ich ukochan? :lol: karme :m:D:
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-10-01, 14:56   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


No dzisiaj kupi?am (pierwszy raz, bo zawsze sama karm? robi?am) Versele laga dla myszy i chomików. No i zdziwi? mnie zapach tej karmy. Czy ka?demu ona pachnie (?mierdzi?) jak karma dla psów? I w ogóle wydaje mi si? jaka? kolorowa taka... Czy to po prostu jakie? warzywa, owoce?
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-01, 15:05   

zapach jest faktycznie nieco dziwny, mi te? skojarzy? si? w pierwszym momencie z karm? dla psów (granulaty VL te? tak pachn?)
A co do tych kolorów ... VL jest raczej dobr? firm?, wi?c to pewnie tak jak mówisz warzywa, owoce albo granulat w takich kolorach, czy jakie? preparaty witaminowe.
Spróbuj, a zobaczysz jak i czy Twoje mycholce to jedz?. A jak nie to pewnie zmienisz karm?.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-10-01, 15:09   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


No w?a?nie te? my?la?am, ?e to granulat, ale na opakowaniu jest napisane, ?e granulatu nie zawiera.
Dzi?ki, Do?ka. W ka?dym razie musz? teraz poobserwowa? jak jedz? i czy im s?u?y. Najwy?ej b?d? u?ywa? jako dodatek.

A tak w ramach offtop: ostatnio ze stajni przywioz?am dla moich myszek pasz? sportowo-zio?ow? (ko?sk?). Ma duuuuuu?o zió? i ziaren wszelkiego rodzaju. Stosuje jako dodatek i myszki j? lubi?. Wybieram z niej tylko granulat, bo nie wiem co tam w nim dok?adnie jest;)
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
_Chomusia_ 
Mysi Rozmówca
chomikomaniak



Imi?: Iza
Hodowla: brak
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 238
Skąd: Rawicz/Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-02, 19:34   
   Myszy: A CUP OF CHOCO, A CUP OF HONEY i A CUP OF CAPPUCINO (MouseBrother)


Hmm, u mnie psi? zajecha?o jedynie od Complete, jednak Hamster Crispy ma bardzo ?adny zapach :D I nie czu?am w niej ani troch? z psiej.
_________________
 
 
 
paula_29 
M?ody Myszaty


Imi?: Paula&Olga
Wiek: 25
Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-10-12, 10:02   
   Myszy: nie mamy ju? myszek


?atka wcina RAT COPMLETE, uwielbia karmy verse-lagi, a z racji i? kupujemy je na wag? - robi? jej ró?ne mixy :) a im wi?ksze kawa?ki... tym lepsze :) V-L ma wprowadzic karm? TYLKO dla myszek, typu rat complite :) bardzo zbilansowana i z du?a lio?ci? bia?ka.
_________________
myszki :)
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-10-13, 11:28   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


Mam t? sam? karm?, lecz kolorowe dodatki z niej wyj??em i uzupe?ni?em siemieniem lnianym, Herbal Petsem dla chomików, p?atkami owsianymi i siemieniem lnianym. Kupi?em wersj? 400 g (za 6,50 :evil: ). Mycho?kowi chyba smakuje. Jest bardzo wydajna (po umyciu miski sypi? dwie ?y?eczki, a gdy zostaje karma dosypuj? jedn?). Moja mama dokarmia j? ogórkiem, marchewk? i jab?kiem (podobno najbardziej lubi pestki :) ), a ja od czasu do czasu dam mu ziarenko popcornu i dobrze si? czuje.

[ Dodano: 2009-10-13, 11:29 ]
PS: Co do zapachu, to kojarzy mi si? z jakimi? dziwnymi s?odyczami
_________________
?yczenia dla was
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-10-13, 16:00   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Pur napisał/a:
Mam t? sam? karm?, lecz kolorowe dodatki z niej wyj??em i uzupe?ni?em siemieniem lnianym, Herbal Petsem dla chomików, p?atkami owsianymi i siemieniem lnianym.


O, w?a?nie. Wyci?gacie te kolorowe? Chodzi mi o to, czy kto? jeszcze to robi , bo nie wiem, czy one s? takie straszne, czy mo?na je zostawia?... Czy jak lepiej ;)


Pur napisał/a:

Jest bardzo wydajna (po umyciu miski sypi? dwie ?y?eczki, a gdy zostaje karma dosypuj? jedn?).


Powiniene? wymienia? codziennie, nawet jak zostanie, bo np. moim myszkom zdarzy si? wypró?ni? do jedzenia, no i wiadomo co dalej... ?rednio apetyczne, nawet jak si? dosypie nowego.
 
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-13, 16:52   
   Myszy: Lilka


Co do tej karmy. 10% t?uszczu to zdecydowanie za du?o. Powinno by? max 5% a dietetyczne maj? 3-4%. Dlatego wam myszy tyj?. Lepiej kupcie jak?? lepiej zbilansowan? karm?, bo potem b?dzie problem...
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-10-13, 17:00   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


A ten t?uszcz to w tych kolorowych granulkach przede wszystkim jest, tak?

W takim razie jak? karm? lepiej kupi??
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT