AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamyczek
2008-08-04, 15:13
Czy kto? tutaj lubi Robale??? Bo ja bardzo:P
Autor Wiadomość
aubrey 
M?ody Myszaty


Imi?: Moni
Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 43
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-04, 00:30   Czy kto? tutaj lubi Robale??? Bo ja bardzo:P
   Myszy: Fruzia, Kundzia, Andzia, Mysza i Myszol


Hej Wam. Popisz? tutaj troch? o mnie i moich zainteresowaniach.
Na imie mi Monika jestem z Zielonej Góry. Tu te? studiuj? ochron? ?rodowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Zajmuj? si? tam hodowl? owadów :grin: :grin: . Wiem ?e to do?? dziwne jak na dziewczyn?. Ale co zrobi?.
Jestem ciekawa jakie to Wy stwory trzymacie w domku, mo?e sie pochwalicie.
Pytajcie sie mnie o co chcecie odpowiem ch?tnie :grin:
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-08-04, 09:09   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Faktycznie, nietypowe zaj?cie :m:): ja mam wstr?t do wszelkiego robactwa ale histerii dostaj? na widok paj?ków. jedyne dziwad?a jakie u mnie mieszkaj? to myszy :) ) i koszatniczki. A mo?e Moniko napiszesz o jakie? ciekawostki dotycz?ce ?ycia owadów. Np. czym si? od?ywia takie ustrojstwo lub jakie? nietypowe wymaganie czy zachowania :)
_________________
Mice are nice :)
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-08-04, 11:12   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Hodowa?am patyczaki przez oko?o rok,'namno?y?y' mi si? strasznie i wszystkie powydawa?am.Ale ch?tnie bym sobie kiedy? sprawi?a jakiego? ciekawego straszyka/ki czy modliszke.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-04, 12:29   

Nienawidz? robaków ( przez wiele z?ych wspomnie? z nimi :] ), s? dla mnie obrzydliwe szczególnie ?wierszcze i tego typu, karaczany, wszelkie ?uki ( nie cierpi? ich odnó?y, bo s? tak zgromadzone w jednym miejscu i tak nimi poruszaj? oble?nie i ogólnie s? fuu i bleee )
aubrey napisał/a:
Wiem ?e to do?? dziwne jak na dziewczyn?.

E tam, ka?dy ma inn? pasj? np ja najbardziej na ?wiecie kocham w??e, szczury i paj?ki :] Dopiero pó?niej s? np myszki czy psy ( ale to ostatnie to tak sobie ).
A jakie te owady hodujesz? Bo mo?e to nie jest znowu a? takie straszne :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-04, 13:22   

Ja uwielbiam chrz?szcze (cho? nie wszystkie wzi??abym do r?ki, preferuj? te "p?kate"), motyle, modliszki, ale ze szczególnym upodobaniem wa?ki, s? pi?kne, delikatne i jednocze?nie mordercze.

Z innych "paskudztw" lubi? skakuny, moim zdaniem s? najsympatyczniejsze z paj?ków (wiem, ?e to mo?e dziwnie brzmie? :P ), no i dowiedziono naukowo, ?e s? do?? inteligentne (m.in. potrafi? przewidzie? skutki niektórych dzia?a?).

Nie mam nic do stawonogów, no mo?e z wyj?tkiem wijów, wi?cej ni? 8 odnó?y to dla mnie zdecydowanie za du?o :] No oczywi?cie, o ile nie biegaj? po mojej kuchni (pami?tna inwazja karaluchów po tym, jak s?siedzi z do?u zrywali boazeri? :roll: )

I szczerze mówi?c wol? patrze? na owady w ?rodowisku naturalnym (chyba, ?e s? egzotyczne, wtedy id? na wystaw? owadów, je?li mam okazj?), ni? trzyma? je w domu :] W domu wol? zwierz?ta, z którymi mo?na nawi?za? pewn? wi??, co w przypadku bezkr?gowców (i niektórych kr?gowców) wydaje mi si? bardzo ma?o mo?liwe ;)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-08-04, 15:08   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Mangalarga napisał/a:
Z innych "paskudztw" lubi? skakuny, moim zdaniem s? najsympatyczniejsze z paj?ków (wiem, ?e to mo?e dziwnie brzmie? ), no i dowiedziono naukowo, ?e s? do?? inteligentne (m.in. potrafi? przewidzie? skutki niektórych dzia?a?).


Co? dla Ciebie:
http://pl.youtube.com/wat...feature=related boski jest :lol: Ale to ju? si? nie b?dziemy trzyma? tematu,bo paj?ki to nie owady. :razz:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-08-04, 17:47   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Nie sprowadzi?a bym sobie czego? takiego do domu...
Nie lubi? robaków, a my?la?am ?e to w??e s? straszne.
 
 
 
aubrey 
M?ody Myszaty


Imi?: Moni
Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 43
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-04, 18:00   
   Myszy: Fruzia, Kundzia, Andzia, Mysza i Myszol


Fela owady które trzymam w domu jedz? g?ównie ro?liny ró?owate czyli np je?yna ró?a wi?nia( li?cie oczywi?cie) ligustr. Tym zajadaj? sie straszyki:)
Owady z uczelni mog? zje?? nawet siebie nawzajem no i tak?e owoce i warzywa.
Mangalarga mam w?a?nie takiego krocionoga a nawet dwa podciwe stworzonko. Jadyna jego wada to to, ?e wydziela zwi?zki cyjanku na pancerzu. Dlatego te? nie cz?sto bior? go na r?ce:)
_________________
Ci??ka praca:(
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-04, 18:32   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Co do ró?nych owadów to z wielk? ch?ci? i zainteresowaniem zawsze ogl?dam straszyki, te du?e karaluchy itp, krocionogi, modliszki - generalnie im wi?ksze (lub bardziej kolorowe) tym ciekawsze dla mnie. Niekóre z tych stworze? mia?am na r?ce nawet. :wink: Ale w domu raczej bym ich sobie nie hodowa?a. ;)
_________________
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-04, 18:37   

Tak jeszcze przy okazji - bardzo du?o osób myli stawonogi z robakami, a tymczasem maj? one ze sob? niewiele wspólnego ;)
Stawonogi (m.in. owady i paj?ki) maj? odnó?a (min. 3 pary) i chitynowy pancerzyk na ciele.
Robaki odnó?y nie maj?, maj? g?adkie, o?liz?e cia?o, a robakami s? m.in. tasiemce (p?azi?ce), glisty (oble?ce) i d?d?ownice (pier?cienice).

Sorry za taki pseudonaukowy post, ale wyczulona jestem na takie pomy?ki :]
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-04, 19:25   
   Myszy: Fafik


Ja studjuje Biologie i te? takei stwory lubie dotyka? i ogl?da? !!! MOja pasj? s? ptaki, ale ja rozumiem zami?owanie do owadów , s? fascynuj?ce, i zanim si? powie, ?e s? ohydne najpierw nale?y si? z nimi spotka? oko w oko a wtedy gwarantuje nie powie si? , ?e s? obrzydliwe!!!!!!!! To cuda natury!!!!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-04, 19:51   

Spójrzcie na te cuda (wra?liwi niech lepiej nie patrz? :3):
http://blepharopsis.devia...lushie-37032727 - ?ma
http://blepharopsis.devia...ompact-91128835 - modliszka
http://blepharopsis.devia...-holic-89742955 - osa
http://blepharopsis.devia...-horny-86654317 - chrz?szcz
http://blepharopsis.devia...gerous-83132800 - ?wierszcz
http://blepharopsis.devia...maggot-73662096 - g?sienica
http://blepharopsis.devia...ampion-71479227 - nie owad co prawda, ale cudny skakun :grin:

Tak przy okazji, kole? robi niesamowite fotki owadów (i nie tylko), przejrzyjcie reszt? jego galerii: http://blepharopsis.deviantart.com/gallery/

aubrey, krocionogi s? nawet fajne, lubi? patrze?, jak "faluj?" tymi male?kimi odnó?ami. Mi chodzi?o o wije, te z d?ugimi nogami (o, takie: http://pl.wikipedia.org/w...orficatus.jpg). Dopóki si? nie ruszaj?, s? ok, poza tym mam uraz do nich, odk?d jako ma?a gówniara znalaz?am ogromnego wija drewniaka :P To by?o wielkie i tak merda?o tymi nogami XD
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-04, 20:10   
   Myszy: Fafik


Cuuudne zdj?cia!!!!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
aubrey 
M?ody Myszaty


Imi?: Moni
Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 43
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-04, 23:26   
   Myszy: Fruzia, Kundzia, Andzia, Mysza i Myszol


Mangalarga wije s? drapie?ne i jadowite nale?? do pareczników.Dla mnie s? ?liczne ale r?ki bym nie w?o?y?a do terra :smile: :smile: Mo?na do nich w?o?y? r?k? gdy s? zafascynowane jedzeniem:P
Je?li chodzi o s?ówko "Robaki" to u?ywamy go potocznie w naszym kole naukowym. Masz ca?kowit? racje ?e ludzie myl? te poj?cia. Jest to tez g?ówny temat gdy rozpoczynamy program edukacyjny dla dzieci. Jak dziecko jest ma?o poj?tne to wtedy mówi? mu dobitnie ?e robaczki to ma sie w brzuszku wtedy zapami?tuj? ró?nice:) :grin:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-04, 23:39   

aubrey napisał/a:
Je?li chodzi o s?ówko "Robaki" to u?ywamy go potocznie w naszym kole naukowym.

Chyba ?artujesz :P Ka?dy na t tak wo?a :D
Mangalarga, zdj?cia rzeczywi?cie niesamowite :) Osobi?cie nie przepadam za tymi stworkami ale na zdj?ciach ( nie tytko tych ale ogólnie ) s? spoko. Byle, ?eby si? do mnie nie zbli?a?y :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT