AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaryjne pomieszczenie dla myszy
Autor Wiadomość
kalka 
Mysi Bywalec



Imi?: Karolina
Wiek: 24
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Zawiercie
  Wysłany: 2008-08-31, 18:58   Awaryjne pomieszczenie dla myszy

Pomó?cie! moja myszka uciek?a mi z klatki! dobra to ju? j? z?apa?am
ucieka sobie przez pr?ty jutro musz? jej kupi? jej now? klatk? a teras ona mi w nocy ucieknie :cry: gdzie ja j? mam trzyma?? nie mam poj?cia odpowiadajcie mi szybko! gdzie ja j? mam trzyma? w nocy? mówcie ale szybciej:cry:




Jeszcze nie widzia?am takiego tematu
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-30, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-31, 19:02   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


Po 1 spokojnie, po 2 wsad? j? na noc do jakiego? transporterka, je?li nie masz to do pude?ka po lodach, margarynie. Byle by by?o du?e. Jak nie masz to mo?esz skoczy? do jakiego? sklepu (tesco jest otwarte:P) i kupi? jakie? ciastka no i je przesypa?. a pude?ko na myszy
 
 
 
kalka 
Mysi Bywalec



Imi?: Karolina
Wiek: 24
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2008-08-31, 20:41   

narazie wsadzi?am j? do du?ego kufra na zabawki i przykry?am tak? metalow? klat? i przykry?am czasopismami (bo wylecia?a nawet z troch? cie?szych pr?t)
jak j? kupi?am to wydawa?o si? takim niewini?tkiem :mangel: a okaza? si? ma?ym skodurem :mdevil: najwy?ej kupie jej (jak b?d?) klatk? z bardzo cieniutkimi pr?tami mam nadzieje ?e nie znajdzie miejsca do ucieczki :roll:
_________________
Sudi za t?czowym mostem :(
Yuki myszoskoczek na ?ó?ku :)
Cookie myszoskoczek na kanapie :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-31, 21:08   

Mysiaczek napisał/a:
do pude?ka po lodach, margarynie.

Byle z otworami!
kalka napisał/a:
przykry?am tak? metalow? klat? i przykry?am czasopismami (bo wylecia?a nawet z troch? cie?szych pr?t)

Mam nadzieje, ?e te czasopisma nie s? z 90 stronami czyli bardzo ci??kie? Wystarczy?oby nawet gazet? jak?? czarno-bia??. L?ejsza ale mysz nie powinna wyj?? gdy zobaczy nad sob? zamkni?cie ( czyt gazet? ).
kalka napisał/a:
wsadzi?am j? do du?ego kufra

OK a mo?esz poda? jego wysoko??? Je?eli b?dzie mniej wi?cej 50-60cm wys to mysz nie powinna wyj?? :P Myszki potrafi? wysoko skaka? mimo, ?e to nie myszoskoczki ;)
kalka napisał/a:
kupie jej (jak b?d?) klatk? z bardzo cieniutkimi pr?tami

Popro? w sklepie o klatk? z mniejszymi przerwami mi?dzy pr?tami ni? 1cm.
Jak du?a jest ta myszka? Domy?lam si?, ?e to pewnie jeszcze jakie? male?stwo. Ja radz? aby? dopóki nie podro?nie i nie zostanie bardziej oswojona ( oswojone nie uciekaj? przewa?nie ) wsadzi?a myszk? do... akwarium. Nie ka?? kupowa? je?eli w przysz?o?ci i tak wolisz klatk? ( ja np trzymam myszki od zawsze w akwarium. Jest spoko ), zawsze mo?na od znajomych po?yczy? po rybkach czy po czym? ;) Tylko naturalnie przykry? czym? na górze.
Co do klatki: Mo?esz równie? swoj? drucikami przeple?? tak aby szparki by?y minimalne. Taka praca mo?e sporo Ci? kosztowa? bo powinno wygl?da? to mniej wi?cej tak:

http://img116.imageshack.us/img116/9677/sasbg1.jpg

To tak mniej wiecej xD to czarne to pr?ty klatki, a ?ó?te ( ?eby by?o wida? przeplatank? ) to ma?e pr?ciki/druciak, którymi si? ,,oplata" klatk?, ?eby nie by?o du?ych szpar mi?dzy pr?tami ^.^
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kalka 
Mysi Bywalec



Imi?: Karolina
Wiek: 24
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2008-09-01, 13:08   

Ju? jej kupi?am :grin: ale nie klatk? :roll: bo tam by?a taka fajna ale te? mia?a za du?e pr?ty :sad: by?a jeszcze taka co powiedzia?a w zoologicznym ?e si? nadaje dla myszki ale jej nie wzi??am by?a taka malutka ?e ?aden domek by si? w niej nie zmie?ci? to kupi?am jej taki ?redniej wielko?ci transport takie mini akwarium tyle ?e z plastiku przezroczyste :wink: to z takiego plastikowego akwarium nie ucieknie :wink: no chyba ?e kto? jej otworzy :mshock: ale nikt nie otwiera bez mojej wiedzy :wink:
_________________
Sudi za t?czowym mostem :(
Yuki myszoskoczek na ?ó?ku :)
Cookie myszoskoczek na kanapie :)
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-01, 14:21   

A jakie to ma wymiary?
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-01, 14:53   

No i bardzo dobrze zrobi?a?. Taki transporterek naturalnie do ko?ca ?ycia nie mo?e by? u?ywany :) Ale na pocz?tek wystarczy. I pomocny w wielu sytuacjach np wymiana trocin, podró?, wizyta u weterynarza itd.
Mangalarga, ?redni to pewnie co? takiego:
transporter 22x36x26
lub z wymiarami 18x28x21 cm
14x22x17 cm

P.S. kalka, Mam te? nadziej?, ?e nie mas zamiaru trzyma? tylko jednej myszki? Je?eli to samiczka to dokup jej kole?ank? gdy ju? podro?nie i b?dzie mog?a w klatce siedzie?, a je?eli ch?opiec to niestety lepiej, ?eby by? sam.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kalka 
Mysi Bywalec



Imi?: Karolina
Wiek: 24
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2008-09-01, 15:33   

to niestety ch?opiec :sad: ale jest bardzo przyjacielski :grin: chce mu dokupi? samiczk? mo?e si? polubi?
a wysoko?? tego transportera to: 18cm szeroko??: 17cm a d?ugo??: 25cm wiem nie jest taki du?y ale po pierwsze myszka z niego nie ucieknie po drugie to wystarczy bo myszki za? jakimi? potworami nie s? myszy s? ma?e :wink:
_________________
Sudi za t?czowym mostem :(
Yuki myszoskoczek na ?ó?ku :)
Cookie myszoskoczek na kanapie :)
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-01, 15:36   

kalka napisał/a:
chce mu dokupi? samiczk? mo?e si? polubi?

Absolutnie nie! :|
Kup mu jak najszybciej co? wi?kszego. Mój Stu siedzi teraz w troszk? wi?kszym transporterze, ale widz?, ?e jak podro?nie b?dzie zdecydowanie za ma?y, dlatego rozgl?dam si? za czym? wi?kszym.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-09-01, 15:38   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Nastepna..

Kochane dziecko nie kupuj mu samiczki, bo b?dziesz mia?a duze stado myszek w domu i nie b?dzie wiadomo co z nimi zrobi?. A ma?ym myszkom trudno znale?? nowy domek. W dodatku po miesi?cu od jednych narodzin mog? si? urodzi? kolejne, i jeszcze te? z nowonarodzonych nastepne. I sko?czy si? tak, ?e w twoim mieszkaniu b?d? mieszka? myszy a nie ty.

Je?eli to ch?opiec to b?dzie mu dobrze jak dokupisz zabaweczek mu do biegania i ?eby SAM si? nimi cieszy? - b?dzie mu dobrze. ;) I kup mu co najmniej trzy razy wi?ksze mieszkanko.
_________________
 
 
 
rybka1103 
Starszy Myszaty


Wiek: 52
Dołączyła: 19 Lip 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-09-01, 15:57   

kalka napisał/a:
a wysoko?? tego transportera to: 18cm szeroko??: 17cm a d?ugo??: 25cm wiem nie jest taki du?y ale po pierwsze myszka z niego nie ucieknie po drugie to wystarczy bo myszki za? jakimi? potworami nie s? myszy s? ma?e

To ?e myszy s? ma?e nie znaczy, ?e mog? ?y? na takiej powierzchni... Ten transporter jest dobry na krótko, na pewno nie na sta?e, a tym bardziej NIE dla dwóch myszek!

I oczywi?cie podpisuj? si? pod tym co pisa?y poprzedniczki, nie dokupuj mu samiczki.

No ale skoro masz 8 (?) lat, to jeszcze si? uczysz mysiego ?ycia, wi?c korzystaj z rad starszych i bardziej do?wiadczonych :)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-01, 15:58   

Ametyst napisał/a:
I kup mu co najmniej trzy razy wi?ksze mieszkanko.

e bez przesady! Tj ja te? jestem za tym aby myszka dosta?a jak najwi?ksz? klatk? no ale klatka o wymiarach:
51x75x54 ( szer/d?/wys) starczy ca?ej gromadce myszek, a nie jednej :P I jeszcze piszesz: co najmniej hehe xD
kalka, wystarczy aby klatka by?a szersza i nieco d?u?sza. Wysoko?? powinna by? taka na mniej wi?cej 20/25cm wystarczy, aby ko?owrotek si? zmie?ci? i mo?e jakie? patyczki do biegania po nich.
No ale je?eli masz warunki i kas? + ch?? to naturalnie mo?esz kupi? nawet 10-cio krotnie wi?ksza klatk? :d Myszka si? ucieszy :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kalka 
Mysi Bywalec



Imi?: Karolina
Wiek: 24
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2008-09-01, 16:53   

Wiem myszka wola?a by mie? o wiele wi?ksz? klatk? myszki takie lubi? :wink:
ale jak by?am w zoologicznym to tam by?y super klatki :grin: tylko szkoda ?e mia?y ten sam rozmiar co tamta z której myszka mi uciek?a :cry: w ko?cu zapyta?am sie o klatke odpowiedni? dla myszy to mi poda?a z 2 razy mniejsza nisz ten transporter :sad: jak mówicie ?e nawet ten transporter jest za ma?y to ja nie wiem co w zoologicznym sobie my?l? to ja ju? nie wiem dok?d po tom klatk? b?d? musia?a jecha? a tak na przysz?o?? to jakie ma mie? taka klatka dla myszy tylko ?eby by?y jak najmniejsze bo moja mysia jest tak ma?a ?e uciek?a mi z 1cm gdzie mam kupi? czy zamówi? tak? klatk??
_________________
Sudi za t?czowym mostem :(
Yuki myszoskoczek na ?ó?ku :)
Cookie myszoskoczek na kanapie :)
 
 
 
rybka1103 
Starszy Myszaty


Wiek: 52
Dołączyła: 19 Lip 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-09-01, 17:03   

A ile kasy chcesz/mo?esz przeznaczy? na tak? klatk??
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-01, 17:08   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


kalka napisał/a:
w ko?cu zapyta?am sie o klatke odpowiedni? dla myszy to mi poda?a z 2 razy mniejsza nisz ten transporter :sad:

Takich klatek nie ma :P Mo?e chodzi?o jej o najmniejszy transporter... Szkoda ?e si? tak po?pieszy?a? gdy? za taki transporter zap?aci?a? oko?o 25-30 z? a klatka dla myszy kosztuje jakie? 34 z? na necie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT