Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-04, 20:15
2. REGULAMIN FORUM
Autor Wiadomość
Kita 
PrzyjacielImię: Kasia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 109
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 104
Skąd: Kłodzko
  Wysłany: 2005-05-10, 15:19   2. REGULAMIN FORUM

REGULAMIN
FORUM


1. Postanowienia ogólne:
a) Rejestracja na forum, jak również jego użytkowanie, jest całkowicie darmowe oraz dobrowolne.
b) Aby móc pisać posty na forum, rejestracja jest niezbędna.
c) Nick nie powinien być słowem obraźliwym bądź kompromitującym kogoś, jak również adresem do innej strony www. Takie konta będą na bieżąco usuwane.
d) Użytkownik ujawnia swoje dane osobowe jedynie na własną odpowiedzialność.
e) Przyjaciel Forum to specjalna ranga przyznawana przez administrację forum za wybitne osiągnięcia, bądź pomoc związaną z forum.
f) Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta na forum.
g) Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go.

2. Etyka
a) Na forum należy zachowywać się kulturalnie, być osobą wyrozumiałą dla pozostałych uczestników.
b) Zabrania się publikowania treści ogólnie przyjętych jako obraźliwe, wulgarne, pornograficzne, niezgodne z prawem lub netykietą oraz w dowolny sposób prezentujące nienawiść rasową, społeczną czy kulturową (w szczególności dotyczy to przekleństw i innych wyrazów powszechnie uznawanych za "niecenzuralne").
c) Administracja nie udziela na forum publicznym informacji dotyczących zawieszenia konta użytkownika, jak również usunięcia jego postów czy tematów. Wszelkie wyjaśnienia są kierowane jedynie na Wiadomość Prywatną.
d) Zabrania się zamieszczać na forum oraz rozsyłać przez Prywatną Wiadomość treści stricte komercyjnych (np. reklam, komunikatów PR) lub wiadomości mających jedynie na celu reklamę danej witryny internetowej, produktu czy usługi bez zgody administracji forum.
e) Zabronione jest umieszczanie linków do for o podobnej tematyce co forum myszy.info, wyłączając przypadki wysyłania ich przez Prywatną Wiadomość gdy ma to na celu pomoc w rozwiązaniu problemu.
f) Kategorycznie nie tolerujemy spamu.

3. Fora, tematy i posty
a) Forum, podfora oraz konkretne tematy posiadają pewien zakres tematyczny, którego użytkownicy muszą przestrzegać podczas umieszczania własnych treści.
b) Zanim utworzysz nowy temat, upewnij się, czy nie był on już poruszany wcześniej. Aby się tego dowiedzieć użyj opcji Szukaj.
c) Zakładając temat nadaj mu odpowiednią, adekwatną do problemu nazwę. Nie nadawaj nazw ogólnych typu "Pomocy", "Co robić", itp.
d) Pamiętaj: Twoje posty świadczą o Tobie samym, wszystko co piszesz, piszesz w swoim imieniu.
e) Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, nie wypowiadaj się. Jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji i chcesz napisać jedynie np. ”No właśnie!”, „Zgadzam się z powyższym”, nie zamieszczaj go. Uzasadnij swoje zdanie.
f) Nie wolno pisać postów składających się jedynie z emotki lub znaków przestankowych, pojedynczych literek, itp.
g) Zabronione jest używanie [ you ], gdyż wywołuje ono niepotrzebne zamieszanie.
h) Punkt usunięty.
i) Nie należy nadużywać wielkich liter (uznawane jest to przez internautów za krzyk) oraz tak zwanego pokemonowego pisma (niepotrzebnie utrudnia to zrozumienie wiadomości).
j) Wszelkie dyskusje prywatne prosimy prowadzić przez Wiadomość Prywatną, jedną ze standardowych funkcji forum.
k) Jeżeli odpowiadasz na wypowiedź innego użytkownika, cytuj jedynie potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj. Pomocna może tu być opcja cytuj selektywnie. Nigdy nie cytuj podpisów!
l) Staraj się pisać używając polskich znaków diakrytycznych, uważając też na polską ortografię. Pisz wypowiedzi językiem zrozumiałym.
m) Emotki które można zamieszczać w postach mają za zadanie nacechowanie postów emocjonalnie. Używaj danej emotki zgodnie z tym co chcesz wyrazić. Nie nadużywaj emotek w postach pisząc np. dwadzieścia takich samych pod rząd - jedna wystarczy!
n) Kolor czerwony oraz zielony zarezerwowany jest dla administracji forum Prosimy o nieużywanie tych kolorów w swoich postach i podpisach.
o) Zdjęcia zamieszczone w postach nie powinny być większe niż 600 x 500 pikseli. Większe zdjęcia można wstawiać w postaci linków lub miniaturek. Zbyt duże grafiki będą zamieniane na linki.
p) Nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników. Jeżeli uznasz, że ktoś narusza panujące tu zasady, zgłoś to opiekunom forum.

4. Avatarki i podpisy
a) Uprzejmie prosimy nie zamieszczać większych avatarków niż 130 wysokości x 130 pikseli szerokości.
b) Waga avataru nie może przekraczać 12 kilobajtów.
c) Prosimy o niepowielanie avatarów, które są niejako znakiem rozpoznawczym danego użytkownika forum.
d) Podpis może zawierać jedno do wyboru):
- tekst długości nie przekraczającej 250 znaków (dopuszczalne max. 3 linie normalnym rozmiem lub 5 lini małym rozmiarem [size=10]),
- banner (maks. 400 x 60) + jedna linijka tekstu,
- ticker + dwie linijki tekstu,
- inna grafika nie przekraczająca długości 400 (długość) x 60 (wysokość) pikseli albo 300 (długość) x 100 (wysokość) pikseli + jedna linijka tekstu,
- dwa "jajeczka" + 1 linijka tekstu.
Prosimy o nieumieszczanie w podpisie dużych grafik gdyż znacznie wydłuża to czas wczytywania forum. W przypadku nie stosowania się do powyższych zasad podpis zostanie usunięty.

5. Kary
a) Za łamanie powyższych postanowień zostanie udzielone upomnienie Wiadomością Prywatną lub pod postem użytkownika. W przypadku nie zastosowania się do upomnienia, użytkownik musi się liczyć z ostrzeżeniem lub blokadą dostępu do forum.
b) Ostrzeżenia nie wygasają z upływem czasu.
c) Ostrzeżenia może wstawiać Administracja forum, jednakże wartość ostrzeżenia wystawionego przez moderatora wynosi 1. Wyjątkiem są przypadki blokowania użytkowników, którzy celowo łamią regulamin, tzw. trolle.
d) Jeśli użytkownik posiada już 3 ostrzeżenia lub więcej, otrzymuje zakaz pisania na forum, a jeśli ostrzeżeń jest 6 jest to równoznaczne z zakazem wstępu (tzw. ban).
e) Ostrzeżenia są usuwane po 10 tygodniach, jednak jedynie na wniosek użytkownika. Administracja ma prawo odmówić cofnięcia ostrzeżenia, np. jeśli użytkownik w międzyczasie uzyskał kolejne ostrzeżenia lub jeśli został zbanowany.


6. Postanowienia końcowe
a) Administratorzy forum zastrzegają sobie prawo do usuwania lub banowania użytkowników, którzy złamali regulamin lub nie są aktywni przez długi okres.
b) Administracja zastrzega sobie prawo do kontrolowania, modyfikowania i usuwania tematów lub wiadomości naruszających warunki określone w pkt. 2 - 4 lub dobre obyczaje, niezgodnych z prawem, poczuciem estetyki, łamiących regulamin oraz zasady przyjęte na forum.
c) Powyższe reguły obowiązują wszystkich i służą utrzymaniu odpowiedniego poziomu kultury, szacunku oraz przyjaznej atmosfery.
d) Obsługa forum zastrzega sobie prawo do zablokowania konta użytkownika lub usunięcia jego postów, bez podania przyczyny, których treść jest sprzeczna z Regulaminem lub ma negatywny wpływ na wizerunek forum dyskusyjnego.
e) Obsługa forum ma prawo usunąć konto użytkownika, który nie napisał żadnej wiadomości.
f) Opiekunowie forum bez podania przyczyny mają prawo do blokowania danemu użytkownikowi wybranego tematycznie działu.
g) Jeżeli masz jakieś pretensje, czujesz się niesłusznie ukarany nie pisz tego na forum - napisz do administratora na PW lub mail, a on postara się pomóc.
h) Administracja forum jest upoważniona do wysyłania e-maili z informacjami dotyczącymi forum myszy.info.
i) Korzystanie z forum oznacza bezwarunkową akceptację regulaminu.
j) Administracja forum zastrzega sobie prawo do modyfikowania niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania na tej stronie.
k) Administracje forum zastrzega sobie prawo do wyłączenia serwisu lub czasowego zawieszenia działalności bez podawania przyczyn takiego działania.

Administracja forum myszy.info
Ostatnio zmieniony przez kat 2013-03-30, 16:01, w całości zmieniany 18 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

Wszelka grafika (w tym także mysie emotki) i modyfikacje stylu należą do forum myszy.info.
Wykorzystanie ich poza forum jest łamaniem praw autorskich.
W przypadku wykrycia takiej kradzieży Administracja wyciągnie konsekwencje
(w tym powiadamiając Administratora serwera nadzorującego dany portal).

Polecane strony: myszy.net facebook.com/myszy.net forum PMCForum utrzymywane na serwerach hostingu Falubaz