AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
K?cik Mysich Przygod
Autor Wiadomość
Telma 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Swarz?dz
Wysłany: 2013-07-08, 08:23   

Okropne :shock:
 
 
 
Minka. 
Myszowaty


Imi?: Sara
Pomogła: 1 raz
Wiek: 24
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 462
Skąd: Namys?ów
Wysłany: 2013-07-08, 09:02   

O jeziu, straszne o.O
_________________
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-07-08, 10:32   

wero - powinna? to zg?osi? hodowcy, bo linia tak agresywnych myszek nie powinna by? rozmna?ana
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-07-08, 10:38   

zg?osi?am
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-07-08, 10:41   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nie sadze zeby to byla agresja , mozliwe ze 1 mysz padla a 2 uznala ze w miesie ( bo to juz nie kolezanka dla niej tylko mieso - czynnik zachowan naturalnych - zachowanych w geneach ) sa skladniki odzywcze i sie posilila , zachowania nadmiernej agresji wzgledem stada lub nerwowosci i agresji wzgledem czlowieka powinny byc eliminowane a nie zachowania ktore mogly wyniknac z przyczyn naturalnych
wiekszosc dziko zyjacych zwierzat posila sie miesem wspoltowarzyszy jesli sa martwe poniewaz sa tam cenne skladniki potrzebne do zycia ( min . bialko ) , nie widze powodu zeby mysz nie mogla sie tak samo zachowac , moze to drastyczne ale natura ma wlasne prawa niekoniecznie zgodne z tym co ludzie uwazaja za dobre i mile

nawet samice mysie mimo iz sa za nas uznawane za stadne i mniej agresywne wzgledem swojej plci moga wykazywac duzy terytorializm lub agresje wynikajaca z zajmowania stanowiska samicy alfa , co jest widoczne przy laczeniach

my mocno personalizujemy myszki a mimo wszystko sa to zwierzeta ktore maja wlasne prawa i nature zupelnie nielicujaca z tym o czym my myslimy lub czego czlowiek chce
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-07-08, 10:58   

pierwsze s?ysz?, aby myszy zjada?y osobnika ze swojego gatunku - gdzie to wyczyta?a? i naprawd? dotyczy to myszy?

Ze miot zjadaj?, to owszem, du?o si? o tym pisze, ale ?e zjadaj? osobniki doros?e, to dla mnie dziwne, bo nigdy si? z tym nie spotka?am

[ Dodano: 2013-07-08, 11:02 ]
Z hodowli laboratoryjnej eliminuje si? agresywne osobniki, chyba ?e s? one niezb?dne do konkretnych bada?
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-07-08, 11:04   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


owszem zdarzylo sie z tego co wiem , nie mowie ze to jest czeste ale jednak , nigdzie nie wyczytalam raczej praktyka hodowlana i informacje od ludzi znajomych
a hodowca sam uzna czy ta linia ma byc zamknieta z takiej przyczyny skoro o tym zostal powiadomiony

z hodowli nie tylko myszy ale ogolnie , eliminuje sie osobniki agresywne lub nerwowe , ale jednorazowe zdarzenia nie sa przyczyna do tego , bo nie mozna okreslic na 1 zdarzeniu czy faktycznie linia jest agresywna , moze losowo sie to satlo a nie ciagle sie trafia
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-07-08, 11:15   

Chcia?am tylko doda? ?e jedn? by?a nietknieta za to druga ju? tak.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-07-08, 11:17   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


wero, a te myszy padly same czy cos innego sie wydarzylo ?moze to nieco rozjasni czytajacym obraz calej sytuacji
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-07-08, 11:18   

W?a?nie o to mi chodzi, aby hodowca o tym wiedzia?, bo jak dostanie kilka zg?osze?, to zrobi si? to niepokoj?ce, wi?c ka?dy przypadek powinien by? zg?aszany
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-07-08, 11:20   

Jedna ta nietknieta to by?o do przewidzenia ?e zdechnie bo nie ros?a w ogóle. Ale po czarnej nic nie widzia?am. Troch? czuje si? winna bo uciek?a mi mysz ode mnie z akwa i po??czy?am z innymi. I jaka? rze?nia si? rozegra?a w nocy...
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-07-08, 11:24   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


a ja mysle ze to nie wina myszy tylko jak podejrzewalam , myszy zdechly , zbieg okolicznosci ze akurat 1 nocy ( skoro 1 juz byla podejrzana o ew zgon ) a inna sie posili?a widzac w tym uzupelnienie diety , nawiasdem mowiac zwroc uwage zeby podac cos z bialkiem moze faktycznie im go brakuje skoro chwycila sie za mieso , przyczyny czesto moga byc bardzo prozaiczne i napewno nie ma w tym twojej zadnej winy wero,
nie da sie wszystkiego przewidziec
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-07-08, 11:27   

wero napisał/a:
...uciek?a mi mysz ode mnie z akwa i po??czy?am z innymi. I jaka? rze?nia si? rozegra?a w nocy...

wi?c mo?e inne nie chcia?y jej przyj?? do stada, bo to by?a obca mysz? Czy ??czenie by?o na neutralnym terenie i pod nadzorem, bo mo?e to jest powód?
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-07-08, 18:47   

Iro, Ty masz du?o myszek na swoim koncie, nigdy nic takkiego Ci si? nie przydarzy?o? ja i kilka lat temu przy myszach (samicach) i niedawno (przy samcach) mia?am okazj? zobaczy? mysz cz??ciowo zjedzon? przez towarzyszy...
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-08, 18:57   

Prawd? mówi?c, ja sama si? z tym nie zetkn??am w praktyce, ale ju? zaczynaj?c rok temu przygod? z myszami wiedzia?am, ?e maj? zap?dy kanibalistyczne. Cho? jest dla mnie zaskoczeniem, ?e mysz ?yj?ca w niewoli, nie b?d?ca nara?on? na g?ód czy niebezpiecze?stwo, wykaza?a tak? reakcj?. Je?li myszy mia?y dobr? diet?, bez drastycznych ubytków w bia?ku itp. to mo?e faktycznie agresja jest tutaj ponad przewidzian? dla gatunku norm?. Tylko podkre?lam tutaj kwesti? myszy ?yj?cej w niewoli, od pokole? maj?c? t?umione instynkty zwi?zane z przetrwaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT