AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysie marzenia - chcieliby?my mie? dla naszych myszek
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 13:07   Mysie marzenia - chcieliby?my mie? dla naszych myszek

...czyli wszystko to, co chcieliby?my dla naszych ogonków, ale nie mo?emy (bo nie mamy miejsca, pieni?dzy itp). Mog? to te? by? plany na blisk? lub dalek? przysz?o??.

Taki temat do fantazjowania a jednocze?nie podsuwania sobie ró?nych super pomys?ów. O czym marzycie dla swoich myszy? Jaka? klatka idealna, a mo?e oddzielne pomieszczenie dla zwierz?t? Drogie ale ciekawe akcesoria? Albo karma z górnej pó?ki?

Zapraszam do postowania zdj??, linków i wymarzonych "zestawów" oraz "wyprawek". :D

PS: temat ten dotyczy wszystkiego DLA myszek, nie wymarzonych myszek - taki temat ju? mamy. :)
Ostatnio zmieniony przez kat 2012-12-03, 19:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-01, 13:25   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Mi si? marzy co? w rodzaju "mysiego rega?u". Kto? gdzie? kiedy? wrzuca? jaki? mebelek bodaj z Ikei z du?? ilo?ci? pó?ek przerobiony na kilka terrariów. Na razie pozostaje w sferze marze? zarówno ze wzgl?dów finansowych, jak i lokalowych :razz:
A temat bardzo mi si? podoba, mo?e mnie kto? zainspiruje :twisted:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 13:34   

zuza911, mówisz o tym? ;)




Blog tego kolesia jest bardzo inspiruj?cy - zbiera na nim zdj?cia w?a?nie takich vivariów:
http://hamstergehege.blogspot.com/
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-01, 13:36   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Akurat widzia?am inne zdj?cie, ale o czym? takim mowa :wink: W zasadzie nie jest to taka znowu? droga sprawa, ale u mnie jest ten problem, ?e nie bardzo mam kogo poprosi? o pomoc - cho?by w kwestii wstawienia przodu z pleksi...

[ Dodano: 2012-11-01, 13:37 ]
Ale momencik, to si? chyba po prostu przykleja/przykr?ca szyny do szafki? Hmm, trzeba pomy?le?, jakiego mebla mog?abym si? z pokoju pozby? :razz:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 13:46   

zuza911 napisał/a:
Ale momencik, to si? chyba po prostu przykleja/przykr?ca szyny do szafki?
Tak i nie. Ja bym przy gryzoniach stosowa?a trwalsze montowanie, uszczelnienia itp.

Przyznaj?, ?e nasza ?ó?wica ma np. swoje terra wykonane z systemu stosowanego do wyposa?ania gabinetów weterynaryjnych itp. placówek medycznych. Ma szyby na stela?ach i szynach - inne by nie zda?y egzaminu równie? w kwestii czyszczenia tego potem. No i we? pod uwag? impregnowanie pod?o?a, ?cianek itd. [Fotka naszego terra: http://i9.photobucket.com...g?t=1351773594]

Ja bym si? o co? takiego nie obrazi?a, ale niestety ?ó?wica si? pojawi?a du?o wcze?niej w naszej rodzinie i otrzyma?a wszystkie wzgl?dy. ;P

[ Dodano: 2012-11-01, 14:00 ]
O, jakie? szybkie info o montowaniu drzwiczek na szynach: http://2.bp.blogspot.com/...t%C3%BCren1.gif jakby? zuza911 chcia?a. ;D
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-01, 14:37   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Dzi?ki :grin:
Przez Ciebie zacz??am intensywnie o tym my?le? i (niestety) dosz?am do wniosku, ?e mam komod?, któr? w do?? ?atwy sposób mo?na zaadaptowa? i stworzy? mysi raj.
Je?li chodzi o impregnowanie, to mam ju? (ma?e to ma?e, ale zawsze :razz: ) do?wiadczenie ze swoim obecnym terra - w zasadzie w przypadku myszy mo?na ten "szczegó?" pomin??. Oczywi?cie pod warunkiem, ?e nie ma dost?pu do z??cze? mi?dzy p?ytami.
Kurcz?, wszystko mi si? ?adnie uk?ada w wyobra?ni :razz: Musz? jeszcze poszpera? na allegro i pokombinowa? :grin:

Frufru, terra jest super :grin:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 14:48   

No widzisz, mamy ju? pierwsz? zadowolon? z tematu osob?. Jakby? zacz??a co? uskutecznia? to dawaj tu zdj?cia. :D

Ja si? ?miej?, ?e meble z IKEI to inwestycja- jak ju? ich nie potrzebujesz jako mebel dla siebie, to mo?na z nich vivarium zrobi? dla zwierzaka. ;P
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-11-01, 16:25   

Ciekawy temat, bardzo ciekawy. :grin:
Moim najwi?kszym marzeniem jest oddzielny pokoik dla zwierzaków: myszy i szczurów, a mo?e i nawet chomików. Ale wiadomo, trzeba mie? bardzo du?o pieni?dzy i czas dla wszystkich maluchów.
A tak na niedalek? przysz?o??, to dun? 100 cm dla samiczek bym chcia?a. Ale nawet je?li bym mia?a na ni? pieni?dze, bo droga a? tak nie jest, to miejsca na jej postawienie brak.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 16:29   

Je?li chodzi o zwierz?cy pokoik to Laura jest moj? idolk?:
http://youtu.be/srVcaBbCd6U
http://youtu.be/Mx06s3-wBVE

Dziewczyna nie tylko ma ca?y pokój dla ?winek, chomików i od niedawna szczurków, ale ma te? rozczulaj?cy zmys? estetyczny. Domy?lam si? ?e wielu mi?o?ników naturalnego wystroju psioczy na ni? ?e ?winki nie maj? w czym kopa?, a ?e ja nie znam si? na prosiakach to oceniam to co widz? jako urocze. ;P

Przy okazji robi ?liczne zabawki dla gryzoni, cho? niestety najmniejsze rozmiarowo dla myszy by?yby i tak gigantyczne. Wszystkie te filcowe domki i podusie w jej filmikach wykona?a samodzielnie.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-01, 16:40   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Naprawd? pi?kne rzeczy :smile: Przyjemnie na co? takiego popatrze?, ale jak dla mnie - tylko popatrze?. Nie szarpn??abym si? na co? takiego we w?asnym domu, z tej prostej przyczyny, ?e nie ogarn??abym si? ze sprz?taniem :lol:
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-11-01, 16:47   

Frufru, dla mnie jest to troch?... Przera?aj?ce. :roll:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 17:05   

alevue, a dla mnie to si? nazywa pasja. ;) Ja wiem, zaraz pewnie jakie? aluzje do niespe?nionego macierzy?stwa i inne b?d? pada?, ale uwa?am ?e laska jest szcz??liwa, jest idolk? wielu ludzi. A poniewa? promuje prawid?ow? opiek? nad zwierzakami, dzieli si? wiedz? i udziela spo?ecznie to chyba nikomu nie robi krzywdy to, co robi prywatnie.
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-11-01, 17:11   

Pasja to to na pewno jest, ale czy zdrowa - dla niej jak i dla zwierz?t. Nikogo nie pot?piam, ale wed?ug mnie zwierz?ta (a przede wszystkim) gryzonie je?eli mog?, powinny ?y? w przybli?onych im warunkach naturalnych, a nie zamienia? nie tylko ?rodkowisko jak i równie? same zwierz?ta w maskotki, a tak to w?a?nie si? prezentuje na filmikach, które opublikowa?a?.
Tak jak pisz? - nikogo nie pot?piam. Wyra?am swoj? opini?. :wink:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 17:15   

A gdzie jest wg Ciebie traktowanie zwierz?t jak maskotki?? Troch? drastyczn? masz opini? na co? o tak niewinnej formie... Ka?dy inaczej podchodzi do tematu ale uwa?am, ?e w przupadku Laury odpowiedni poziom i komfort ?ycia te zwierzaki maj?, wi?c nie widz? problemu. Warto pos?ucha? te? co opowiada, a nie tylko ocenia? powierzchown? stron? jej post?powania.
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-11-01, 17:23   

To nie jest drastyczna opinia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT