AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje mysiate kochanie!!!
Autor Wiadomość
Ma?a Ja 
Szara myszka



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: z Katowic
Wysłany: 2007-03-21, 14:57   

Nie umiem dawa? fotek...Ale jak co? to w?a?nie dosta?am propozycje dostania ma?ej samiczki...I ich po??cze.A i Tofficzek ma ?atki ale tylko na grzbiecie i ?apkach.A to nic ?e jak sie myje i chce sobie ty?ek umy? to na plecy leci?Bo ja sie o niego boje ?e sobie kiedy? co? s?amie albo nie wiadomo co...Macie jakie? rady?On w ogóle nic nie je oprucz suchej karmy.Powinnam mu od razu da? owoce a nie dopiero po tygodniu.Jak go teraz przyzwyczaji? do warzyw i owoców?Mam go tydzie? a ile ma to nie wiem.Jak mu zrobie fotke i jakim? cudem wkleje to mi kto? powie ile ma tygodni?I czy moge po??czy? myszke tak? jak wszystkie czyli chyba laboratoryjn? z myszk? kolczast??
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-03-21, 15:07   

Po??czy? samca z samic? to jeszcze gorszy pomys? ni? z drugim samcem.
Czy jeste? ?wiadoma tego, ?e co trzy tygodnie mia?aby? kolejne m?ode myszki? I co by? z nimi zrobi?a? Te ma?e myszki te? szybko zaczynaj? si? rozmna?a?...

I nie mo?esz po??czy? laboratoryjnej z kolczast? ani ?adn? inn?.

Jak masz samca, to ju? trudno, lepiej niech pozostanie sam - musisz si? z tym pogodzi? i podej?? do sprawy odpowiedzialnie.
Teraz musisz zapewni? mu du?? klatke/akwa/dune i du?o rozrywek (ko?owrotek, rolki, i inne zabawki które mo?na kupi? w sklepie albo zrobi? samemu - jest w?tek temu po?wi?cony)

W dziale "Opieka i hodowla" http://www.myszy.info/vie...p?f=17&idm=5136 poczytaj sobie ró?ne tematy... jest tam o tym ?e nie mo?na ??czy? ró?nych gatunków myszy, o tym ?eby nie prowadzi? niepotrzebnego rozmna?ania, o tym aby nie ??czy? samców... i wiele innych tematów o których powinna? wiedzie?.
Przegl?dnij tak?e inne dzia?y, na pewno przydadz? Ci si? informacje z dzia?u "?ywienie" a tak?e "Zabawki / wyposa?enie"
Oraz oczywi?cie koniecznie musisz wej?? na stron? http://myszy.net i najlepiej przegl?dn?? "od deski do deski".
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2007-07-06, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-21, 15:16   
   Myszy: tak


Ma?a Ja napisał/a:
Nie umiem dawa? fotek...

Edycja zdj?? i umieszczanie na forum

Ma?a Ja napisał/a:
Ale jak co? to w?a?nie dosta?am propozycje dostania ma?ej samiczki...I ich po??cze.

Jak napisa?a Emielcia - z?y pomys?, bo przecie? i tak nie mog? by? razem, bo ci??e wyko?cz? samic?.

Ma?a Ja napisał/a:
A to nic ?e jak sie myje i chce sobie ty?ek umy? to na plecy leci?

Mo?e ma co? z równowag?? Tak czy inaczej nic si? nie poradzi. A nic sobie nie zrobi raczej w ten sposób.

Ma?a Ja napisał/a:
On w ogóle nic nie je oprucz suchej karmy.Powinnam mu od razu da? owoce a nie dopiero po tygodniu.Jak go teraz przyzwyczaji? do warzyw i owoców?

Moje myszy nie jedz? owoców i warzyw

Ma?a Ja napisał/a:
Jak mu zrobie fotke i jakim? cudem wkleje to mi kto? powie ile ma tygodni?

Trudno jest oceni? wiek myszy, pod warunekiem, ?e nie jest bardzo m?oda - do dwudziestuparu dni.

Ma?a Ja napisał/a:
I czy moge po??czy? myszke tak? jak wszystkie czyli chyba laboratoryjn? z myszk? kolczast??

Czy mo?na hodowa? w jednym terrarium dwa gatunki myszy?
 
 
 
Ma?a Ja 
Szara myszka



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: z Katowic
Wysłany: 2007-03-21, 17:33   

Dzi?ki KAT i Emilcia.
Ale ja i tak ich chcia?am ich trzyma? razem.I i tak wiedzia?am o rozmna?aniu si? i mam osoby i sklepy które by je wzi??y.Sprubuje jak si? nie da to dla mnie i tak sie da ale nic na si?e.Jak mysiaki powiedz? nie to nie.
A mam taki zamiar:
-w czerwcu/lipcu pierwszy miot,po czy b?d? si? razem bawi? pod moim czujnym okiem,
-w czasie od pa?dziernika do grudnia drugi miot,
-i tak by sobie razem ?yli z dwoma miotami na rok i my?l? ?? sie uda a jak nie to mam problem bo i tak i tak musz? wzi??? t? myszk? (samiczke) bo j? dostane a raczej mi j? wcisn? ale to szczegó?.
A i jak j? dostane to co? napisze.
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-21, 17:41   
   Myszy: tak


Pytanie tylko - po co? Z resz? mysz powinna mie? ma?e od pewnego okre?lonego wieku do pewnego okre?lonego wieku (jak u ludzi :) ). Wi?c nie wiem czy na tyle i tak by?a by szansa.
Je?li ju? musisz mie? miot to jeden, potem spróbuj da? samczyków do tatusia, a samiczki do mamusi i tyle. Po co Ci tyle miotów? Ani dla myszki rado??, a i tobie raz taka obserwacja raczej wystarczy. :) Nie wspomn? ju? o maluchach. Dla nich to chyba najgorzej. Bo jak oddasz do zoologa to jest bardzo du?a szansa, powiem nawet ponad 80%, ?e trafi? do paszczy w??a. Chcesz tego dla nich? Oczywi?cie mo?esz nie dawa? ich do zoologa tylko sama poszuka? domków. Tyle, ?e mo?e lepiej zostawi? te fajne domy dla biedaków z zoologa, je?li nie musisz koniecznie rozmna?a?. :)

No i zanim zabierzesz si? za rozmna?anie poczytaj o tym. Bo mo?e si? sko?czy? ?le. Zostawisz samca z matk? na czas porodu, on j? zaraz zap?odni i kolejna ci??a, która b?dzie j? wycie?cza? - gotowa. Nie oddzielisz ma?ych w odpowiednim czasie i zaraz b?dziesz mia?a zaci??one córeczki - co najgorsze ich dzieci b?d? inbredowane.
 
 
 
Aiedail 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 81
Skąd: Warszawa City
Wysłany: 2007-03-21, 17:42   

Wydaje mi si?, ?e mylisz laborki z laborkami rasowymi. To z?y pomys? zak?adania "hodowli". Szczególnie je?li si? ma 11 lat. Samica mo?e ci umrze?, nie rozumiesz tego ?
_________________
Myszki: Shiny, Beo, Bing, ['] ?aciatka ['], [']Ruby['], [']Bielinek[']
Szczurki: Nitek, [']?orrz[']
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-03-21, 23:59   

Ma?a Ja napisał/a:

A mam taki zamiar:
-w czerwcu/lipcu pierwszy miot,po czy b?d? si? razem bawi? pod moim czujnym okiem,


Bawi? pod czujnym okiem? Jak to sobie wyobra?asz?
Kopulacja u myszy nie trwa d?ugo i nawet si? nie ogl?dniesz jak b?dziesz mia?a ci??arn? mysze...

Ma?a Ja napisał/a:
I tak by sobie razem ?yli z dwoma miotami na rok i my?l? ?? sie uda


B?d? razem ?y? i b?d? mie? 2 mioty w ci?gu roku i to wtedy kiedy Ty chcesz? Jak sobie to wyobra?asz? Przeprowadzisz z nimi pogadanke, ?e si? maj? nie rozmna?a? a? do czerwca bo Ty tak chcesz?
Musisz naprawde si? jeszcze sporo dowiedzie? o myszach...


Ma?a Ja napisał/a:
i tak musz? wzi??? t? myszk? (samiczke) bo j? dostane a raczej mi j? wcisn? ale to szczegó?.


Jaaasne, teraz Ci wciskaj? myszk?, a pó?niej b?d? bra? od Ciebie mioty... Prosz? Ci?, nie wciskaj nam kitu...


Zreszt? ci??ko mi sobie wyobrazi? odpowiedzialn? osob? "wciskaj?c?" myszk? jednastolatce...
To wszytsko baardzo grubymi ni?mi szyte :(
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ma?a Ja 
Szara myszka



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: z Katowic
Wysłany: 2007-03-22, 13:00   

Czy wy my?licie ?e ja jestem jakom? debilkom z 5 klasy ze ?redni? 1,23?To wam powiem ?e sie mylicie.Troche tego nie przemy?la?am ale mam domy dla 15 ju? i nie mam zamiaru teraz dawa? ich do zoologiocznego.A z tymi miotami to ?le to zrobi?am.Nie b?de ich ?aczy? tylko b?d? osobno.I chcia?am ?eby mi kto? powiedzia? co? a nie na mnie odrazu wyje?dza? z pyskiem!Teraz to nie wiem co mam robi?.Wole inne forum na którym kto? mi doradzi a nie od razu "Jaaasne, teraz Ci wciskaj? myszk?, a pó?niej b?d? bra? od Ciebie mioty... Prosz? Ci?, nie wciskaj nam kitu..."A sk?d wiesz ?e to kit?
PS.Mam 12 lat i czy to sie liczy?
PS.2.Co do ?redniej to mam ca?kiem ca?kiem bo jestem najlepsza w klasie.
 
 
 
*Agata* 
Mysi Bywalec
Myszki rz?dz?


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 133
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-03-22, 13:02   

Takie rozmna?anie myszy i tak jest bez sensu.
_________________
Myszki s? the best :)


Moje myszki:
Od 11.12.2006r - Grubasek
Od 13.12.2006r - Tamahome vel. Chudy ;)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-22, 13:19   
   Myszy: tak


Wow, to duzo ludzi u Ciebie jest ch?tnych na myszki. Najcz??ciej po?owa razygnuje bo np. rodzice zmieni? zdanie czy co?, wi?c to nawet lepiej, ?e jest tak du?o ch?tnych.
Je?li bardzo chcesz rozmno?y to jak pisa?am - jeden miot i b?dzie ok. :) Zobaczysz sobie jak to wygl?da, a i myszy si? nie b?d? m?czy?.
Dobrze, ?e zdecodowa?a? si? ich trzyma? osobno, b?d? jak szcz??liwsze, bez ci?g?ych ci?? i pop?du. ;)
Rozmana?anie masowe myszek nie ma sensu, ale mo?e za kilka lat jak b?dziesz wiedzia?a ju? du?o o myszkach, i to zainteresowanie Ci zostanie, mo?e za?o?ysz profesjonaln? hodol?. :)

Nie denerwuj si? tak. :) Po prostu fani myszek nie lubi? ich mno?enia bez powodu.

P. S. ?rednia nie ma koniecznie wiele wspólnego z inteligencj? cz?owieka, cho? mo?e. :) Kto? mo?e by? m?drym leniem, a kto? pracowity, ale mniej inteligentny i zdobycie wiedzy przychodzi mu trudniej ale pracuje i drobre oceny ma. ;) No i mo?e by? i te? inaczej. (He he, sorka, ?e o tym pisz? ale dla mnie ?rednia tak samo jak i wiek nie ?wiatcz? od razu, ?e kto? m?rdy czy g?upi. ;) )
No ale je?li tak? masz dobr? ?redni?, czyli ch?tnie zdobywasz wiedz? to Ci si? przyda przy rozmna?aniu myszek, bo tu trzeba troch? wiedzie?. :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-03-22, 14:26   

Ma?a Ja napisał/a:
I chcia?am ?eby mi kto? powiedzia? co? a nie na mnie odrazu wyje?dza? z pyskiem!


Jak chcesz si? bra? za rozmna?anie, to powinna? posiada? du?? wiedz? na temat myszek, i to nie tylko teoretyczn?. Owszem trzeba du?o czyta? o myszach, ale to nie wystarczy, trzeba z tymi zwierz?tami poobcowa? przez jaki? czas (nawet par? tygodni trzymania myszek to za ma?o aby je dobrze pozna?)
Ty natomiast zadajesz pytania na tematy które by?y ju? omawiane na forum (tym oraz na innych), oraz s? opisane na ró?nych stronach o mysiej tematyce.
To sugeruje, ?e nawet z wiedz? teoretyczn? u Ciebie kiepsko, a co dopiero mówi? o do?wiadczeniu.

Ma?a Ja napisał/a:
Teraz to nie wiem co mam robi?.


Ja osobi?cie uwa?am, ?e powinna? si? wstrzyma? z rozmna?aniem.
Przez ten czasu poczytaj solidnie to i inne forum, stron? http://myszy.net itp.
Poznaj swoj? myszk?, jej zachowanie, nawyki, po?wi?caj jej du?o czasu.
Mo?e po paru miesi?cach b?dziesz potrafi?a podj?? w?a?ciw? decyzj?.
Bo teraz to Ty bardzo chcesz ma?e kluski i ju?, i si? strasznie z?o?cisz, ?e kto? Ci? probuje odwie?? od tego pomys?u.

Ma?a Ja napisał/a:
Wole inne forum na którym kto? mi doradzi


To, ?e na innym forum Ci? chwal? za nieodpowiedzialne rozmna?anie, to wcale nie oznacza ?e tamto forum jest lepsze...


Ma?a Ja napisał/a:
PS.Mam 12 lat i czy to sie liczy?
PS.2.Co do ?redniej to mam ca?kiem ca?kiem bo jestem najlepsza w klasie.


Liczy si?.
Utrzymanie kilkunastu myszek kosztuje, opieka weterynaryjna równie?.
Domy?lam si?, ?e jeszcze sama nie zarabiasz pieni?dzy, prawda?
Bardzo cz?sto ludzie pisz?, ?e nie mog? pój?? do Weta ze swoim chorym zwierzakiem, bo nie maj? pieni?dzy, bo rodzice nie chc? im da?...
A leczenie kilkunastu ma?ych myszek mo?e by? kosztowne i czasoch?onne - jeste? na tak? ewentualno?? przygotowana?


Najlepiej nie odpisuj nam na razie... tylko sobie przemy?l to tak "w duszy" na spokojnie, nasze argumenty itp... :)


Nie tylko do Ciebie piszemy ostre s?owa, ale do wszystkich, którzy chc? sobie dokupi?/wzi?? drug? muszk? aby je rozmno?y?!
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-22, 15:13   
   Myszy: tak


Emielcia napisał/a:
Ja osobi?cie uwa?am, ?e powinna? si? wstrzyma? z rozmna?aniem.
Przez ten czasu poczytaj solidnie to i inne forum

Tak by by?o najlepiej. :) Tym bardziej, ?e nie wiadomo czy twoja przysz?a mysz jest w odpowiednim wieku.

Emielcia napisał/a:
To, ?e na innym forum Ci? chwal? za nieodpowiedzialne rozmna?anie, to wcale nie oznacza ?e tamto forum jest lepsze...

My?l?, ?e na ?adnym forum tak nie b?dzie. W wi?kszo?ci ludzie zareaguj? pewnie jeszcze osterzej.
 
 
 
Aiedail 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 81
Skąd: Warszawa City
Wysłany: 2007-03-22, 15:21   

Ma?a Ja napisał/a:
PS.Mam 12 lat i czy to sie liczy?
PS.2.Co do ?redniej to mam ca?kiem ca?kiem bo jestem najlepsza w klasie.

S?dz?c po texie nie jestem pewna co do tego :/
Ma?a Ja napisał/a:
Czy wy my?licie ?e ja jestem jakom? debilkom z 5 klasy ze ?redni? 1,23?

A czy liczy si? ?rednia :/ ? poza tym Deblik? pisz? si? przez ?!
Mój kolega zapewne nie zda do nast?pnej klasy, bo ma s?ab? ?redni?, no i co ? Ale nie jest jakim? gówniarzem(za przeproszeniem) tylko mi?ym koleg?! Kiepska nauka nie wp?ywa na hodowl? myszy.

Przemy?l spokojnie wypowied? Emilci i KAT :)
_________________
Myszki: Shiny, Beo, Bing, ['] ?aciatka ['], [']Ruby['], [']Bielinek[']
Szczurki: Nitek, [']?orrz[']
 
 
Ma?a Ja 
Szara myszka



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: z Katowic
  Wysłany: 2007-03-22, 20:13   

Co do kasy na weta to mam w zapasie duu?o kasy tylko na Toffika.
Co do ?redniej to w moim przypadku nie mam dobrych ocen od tak,tylko musze ca?e dnie siedzie? przy ksi??kach.
A teraz mam depreche bo ?.p. Kiti(samiczka dla Tofficzka) zdech?a(tam w hodowli nie u mnie,ale j? ju? widzia?am,by?a ??iczna :( ) bo mia?a co? z nerkami :cry: :| Musze teraz doj?? do siebie po tym.A nie mam zamiaru kupywa? teraz samiczki dla Toffika bo mu ju? zorganizowa?am(w naszym "Szkolnym Klubie Wielbicieli Mysiaków) spotkania z innymi mysiakami.Jak z którym? si? polubi to b?d? si? dalej spotyka?.I nie piszcie ?e mog? si? pogry?? i ?e na pewno si? niepolubi? bo by?am na takim spotkaniu i 4 pary si? polubi?y to dlaczego Toffik mia?by si? z innymi nie lubie??Mam zamiar kupi? mu klatk? Mimi przez internet a dok?adniej na: http://www.zookoziolek.pl...products_id/254
Czy kto? ju? w tym sklepie co? kupywa? i mi powie o co chodzi z tymi punktami i czy przesy?k by?a taka jak tam pisze czyli te produkty co zamuwi?/a i w ile dosz?a?

PS.Tofficzek ci?gle ma koszmary,czy to nie jest dziwne?
Ostatnio zmieniony przez Ma?a Ja 2007-03-22, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-03-22, 20:17   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Mimi jest male?ka, ja jej nie lubi?.
Co do "Szkolnego Klubu Wielbicieli Mysiaków" mam pewne w?tpliwo?ci. Niekiedy takie spotkania mog? si? ko?czy? ?mierci? innego osobnika.
Ale... có?. Ja nie jestem od pouczania, ja si? dopiero ucz?.

Ucz?c innych uczysz siebie. Autor nieznany
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT