AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawianie rodowodow w zarejestrowanych hodowlach
Autor Wiadomość
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-05, 15:53   

thorstunia napisał/a:
...Narazie zaprzyja?ni?y si? ze mn? dwie z nich: bia?o-ruda i szara. Maj?c wcze?niej myszki labki, na odmianach niestety dobrze si? nie znam.

to Bobeczek nie daje rodowodów?
 
 
 
thorstunia 
Starszy Myszaty



Imi?: Agnieszka
Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-05, 17:37   
   Myszy: Pixie, Dixie


Ira, no w?a?nie nic nie dosta?am. Teraz troch? si? martwi? poniewa? bia?o-ruda by?a aktywna, a dzi? ?pi. Reszta buszuje poza klatk? a ona jedna siedzi w domku zaspana. Mo?e to by? spowodowane zmian? otoczenia?
_________________
za T?czowym Mostkiem biega Kropelka, Tania, Bona, Finka, Hera, Hermi (Hermenegilda), Irenka, Mejbel, Lusia
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-05, 21:05   

Hej wed?ug mnie je?eli kupujesz mysz u zarejestrowanego hodowcy musi ci wyda? rodowód myszy ja przynajmniej swój dosta?am ... my?l? ?e i wy powinny?cie si? upomnie? je?eli si? myl? prosz? mnie poprawi? :shock:
_________________
InfinitY ..
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-05, 21:30   

Rasowy=rodowodowy. Trac? zaufanie do Bobeczka :sad:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 21:42   

Ira, inaczej nawet: z rodowodem = z legalnej/wiarygodnej hodowli. ;)
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 21:44   

Ja od Gracjany te? nic nie dosta?am... mo?e moje nierasowe ;-)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 21:50   

Betka, droczymy si?. Ale formalnie hodowca ma obowi?zek dawa? rodowody bo to ?wiadczy o powadze jego dzia?alno?ci i poszanowaniu pewnych zasad. :) Wiadomo ?e myszka na pewno zadbana i dobrze odchowana, tego nikt nie podwa?a.
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 21:52   

Mi to nie przeszkadza, ?e moje nie maj?, ale skoro powinny (bo chyba Gracjana hodowca zarejestrowany) to te? bym chcia?a :-)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 21:53   

Betka, z tego co wiem, nie ka?dy zwi?zek ma tak siln? polityk? rodowodow?. :)
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-05, 22:02   

Otrzymanie rodowodu to nie jest nasz snobizm, tylko dowód, ?e myszki nie by?y rozmno?one dla zabawy i kasy.Myszki bez rodowodu mo?emy kupi? w sklepie, tylko my tego nie popieramy. Hodowca, który nie wydaje rodowodu, nie og?asza miotu, nie jest kontrolowany przez zwi?zek, a my nie mo?emy w ?aden sposób go sprawdzi? - taki hodowca nie budzi mojego zaufania - on raczej bawi si? w rozmna?anie, a nie podchodzi do hodowli naukowo i w okre?lonym celu. Dla mnie rodowód to podstawa. Domagajcie si? rodowodów, a jak ich nie dostaniecie, to napiszcie to na forum, aby inna osoba wiedzia?a co j? czeka i nie ryzykowa?a zakupu myszki z takiego ?ród?a :sad:
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 22:14   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Tak po pierwsze, chyba nie powinni?my za?mieca? w?tku thorstuni. A ja uwa?am, ?e dla przeci?tnej osoby, która kupuje mysz od hodowcy, ?eby nie da? zarobi? zoologom, brak papierka raczej ma?o znaczy.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
thorstunia 
Starszy Myszaty



Imi?: Agnieszka
Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-05, 22:37   
   Myszy: Pixie, Dixie


Spoko. Bobeczek wspomina? ?e wy?le maila. By? mo?e go otrzyma?am ale skasowa?am jako spam. Ostatnio jestem bardzo roztargniona.
_________________
za T?czowym Mostkiem biega Kropelka, Tania, Bona, Finka, Hera, Hermi (Hermenegilda), Irenka, Mejbel, Lusia
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-06, 10:50   

Jaghut napisał/a:
Tak po pierwsze, chyba nie powinni?my za?mieca? w?tku thorstuni. A ja uwa?am, ?e dla przeci?tnej osoby, która kupuje mysz od hodowcy, ?eby nie da? zarobi? zoologom, brak papierka raczej ma?o znaczy.


Ja se te? go nie oprawi?am w ramki i nie powiesi?am na ?cianie (chocia? mo?e powinnam:) )
ale mi Asia wys?a?a meilem tego dnia kiedy myszy i uwa?am ,?e ka?dy powa?ny hodowca powinien o tym pami?ta? .. wiem ka?demu zdarzaj? si? dni zapomnienia ale mimo wszystko mo?na to przecie? nadrobi? wysy?aj?c z opó?nieniem ale jednak wysy?aj?c .

thorstunia ju? zako?czy?am moje wywody :smile:
_________________
InfinitY ..
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-07, 15:16   

Witam... Ira widz? ze znasz regulamin PMC ale nie masz poj?cia o regulaminie NKV wi?c swoje opinie co do zaufania zachowaj dla siebie. W regulaminie jest wyra?nie napisane ze Hodowca nie ma obowi?zku do wystawiania rodowodow moze informacje dotycz?ce myszki rozpisa? na kartce czy mailu czy jak kolwiek inaczej by nowy Wlasciciel wiedzia? wiecej o myszce i u mnie wszystkie osoby wszystko o myszkach wiedza to co wiedzie? powinny rodowodow nigdy nie wystawialem i nie wystawiam a je?eli jestem Hodowca zarejestrowanym to wiadome jest ze rozmna?am myszy legalnie tylko dziwie sie ze osoby ktore nie maja o tym poj?cia sie wypowiadaj?. Oczywi?cie w PMC obowi?zkiem jest wystawienie rodowodow i nie dziwcie sie mi ale z Hodowli jakie ja mam myszy czyli :Rodentarium , BlackAndWhite , Beautifulmouse , Mystic Rodens czy od Marity b?d? Tomka tylko jedna Lilith da?a mi rodowody do myszy. Wi?c prosze sie nie dziwi? ale tez pami?ta? ze NKV nie ma takiego obowi?zku. Dziekuje
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-07, 18:19   

Bobeczek napisał/a:
...Oczywi?cie w PMC obowi?zkiem jest wystawienie rodowodow i nie dziwcie sie mi ale z Hodowli jakie ja mam myszy czyli :Rodentarium , BlackAndWhite , Beautifulmouse , Mystic Rodens czy od Marity b?d? Tomka tylko jedna Lilith da?a mi rodowody do myszy. Wi?c prosze sie nie dziwi? ale tez pami?ta? ze NKV nie ma takiego obowi?zku...

BlackAndWhite = NKV (ja mam rodowody)
Tomek, Marita = SHMR (ja mam rodowody)
Rodentarium, lilith=PMC (je?eli nie dosta?e?, to wystarczy si? przypomnie? i na pewno dostaniesz :grin: )

Znasz powiedzenie "klient to nasz Pan"? Co za problem wystawi? rodowód? No chyba, ?e nie wiesz, jakie myszy ??czysz - bo z tego co widz?, to tego nie wiesz (wszak chwalisz si?, ?e nie masz rodowodów, a myszy rozmna?asz) :lol:

Sorry za offtop, ale t?umaczenie Bobeczka mnie powali?o :lol: i ju? si? poprawiam, wi?cej offów nie b?dzie :grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT