AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawianie rodowodow w zarejestrowanych hodowlach
Autor Wiadomość
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-08, 18:17   

Frufru, masz racj?, oczywi?cie ka?dy mo?e wpisa? co mu si? podoba. Tylko, ?e nam kupuj?cym chodzi o to, ?eby te myszki mia?y jednak zdrowych rodziców i nie by?y ??czone z rodze?stwem. I chyba dlatego nam ten rodowód jest potrzebny a przynajmniej uczciwa informacja o rodzicach. Dobrze by?oby te? gdyby hodowca poinformowa? o dacie urodzenia (ja niestety dopiero wczoraj dosta?am tak? informacj? - pewnie mój b??d, ?e wcze?niej si? nie upomnia?am).
Moja poprzednia myszka by?a z zoologa, oczywi?cie nie zna?am rodziców, nie wiedzia?am czy jest zdrowa. Sta?o si? tak, ?e chorowa?a pó? ?ycia bo by? mo?e mia?a jakie? genetyczne choroby.
Dlatego uwa?am, ?e uczciwy hodowca nawet nie wystawiaj?cy rodowodów powinien poinformowa? kupuj?cego o dacie urodzenia i rodzicach.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 18:19   

kiniaczek31, ale mówimy o samym fakcie wr?czenia ich a nie o sytuacji ?e kto? si? wypiera obowi?zku itd.

Tak jak mówi?, je?li dla nas wa?ny jest papier, to lepiej to ustali? z góry z hodowc?, ?e zostanie dostarczony z myszami albo w krótkim odst?pie czasu (lub nawet przed). Je?li nie jest nam od potrzebny do szcz??cia, a np. tak by?o zdaje si? z thorstuni?, to czemu mamy od niej oczekiwa?, ?eby ona z kolei ??da?a rodowodu? Nie zale?a?o jej, to jej sprawa mi?dzy ni? a hodowc?.

A hodowca te? cz?owiek, móg? zapomnie?, a je?li nikt nie przypomina? to... o co robi? awantur??

Betka napisał/a:
Tylko, ?e nam kupuj?cym chodzi o to, ?eby te myszki mia?y jednak zdrowych rodziców i nie by?y ??czone z rodze?stwem.
Przyznajesz ?e mo?e wpisa? cokolwiek, wi?c mo?esz dosta? w rodowodzie malownicz? histori? rodowodowych myszy z królewskich rodów i co z tego, je?li to b?dzie pewnie k?amstwo?

Je?li si? hodowcy nie ufa, to si? od niego nie kupuje. To ?e wystawia rodowód ani troche nie znaczy, ?e nie zrobi nas w balona i nie sprzeda laborek pod rasow? nazw?.
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-08, 18:25   

Frufru, co do zaufania masz racj? niestety... zanim trafi?am na forum kupi?am myszki... Niestety zaufa?am, bo wydawa?o mi si?, ?e kto? kto hoduje myszki mnie nie oszuka... stara jestem, ale okaza?o si?, ?e naiwna... ale có?... nauczka na przysz?o??.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-08, 18:28   

Chodzi o sam fakt , ?e wystawienie rodowodu to teraz uprzejmos? ze strony hodowcy ?
Kurcze trzeba by? cz?owiekiem i zrozumie? innych skoro tyle si? klepie o kupowaniu w hodowlach a nie w zoologach to mo?e fajnie by by?o jednaj wystawi? kupuj?cemu ten rodowód ? Przecie? ,to nie jest powtarzam wielki problem pod warunkiem ?e si? ma wszystkie potrzebne dane no chyba ?e sie ich nie ma ...
A co do zaufania to nie ka?dego jeste? w stanie prze?wietli? ja np. ka?demu zaufam cz?sto jednak zra?asz si? dopiero po fakcie ...
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 18:29   

Betka, ja jako nowicjuszka i tak posz?am dalej ni? wiele osób, bo z góry planowa?am myszy z hodowli. Rodowodów nie dosta?am nigdy, jedna mysz ju? nie ?yje, druga choruje, acz nie upatruj? w tym winy hodowcy.

Przyznam jednak troszk? nietolerancyjnie, ?e m?odzi hodowcy niestety pope?niaj? wiele karygodnych b??dów w tzw. "obs?udze klienta". Zapominaj? ?e kto? im p?aci za produkt (zwierz?) oczekuj?c profesjonalnego traktowania i wsparcia merytorycznego. Dla nich to jest po cz??ci zabawa w powa?ne sprawy i nie raz nawet tutaj obserwuj? zachowanie które nie przystoi profesjonali?cie.

kiniaczek31 napisał/a:
Chodzi o sam fakt , ?e wystawienie rodowodu to teraz uprzejmos? ze strony hodowcy ?
Nie, to jest "uprzejmo??" je?li ZWI?ZEK DO KTÓREGO NALE?Y hodowca tego nie wymaga. W PMC to jest obowi?zek i nie ma o czym dyskutowa? nawet.
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-08, 18:34   

Frufru, no ja niestety za pó?no trafi?am na to forum, chocia? bardzo si? ciesz?, ?e trafi?am.
Oczywi?cie wiadomo, ?e ka?da myszka mo?e zachorowa?, ale jednak myszki od zdrowych rodziców chyba maj? wi?ksze szanse ni? taka myszka ze sklepu.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 18:36   

Betka napisał/a:
myszki od zdrowych rodziców chyba maj? wi?ksze szanse ni? taka myszka ze sklepu.
G??boko w to wierz?, dlatego zawsze b?d? celowa? w myszki hodowlane. Mo?e to egoistyczne, ale swoje ju? zaliczy?am i b?d? zalicza? do ko?ca ?ycia chorej Pralinki, i ani mi si? ?ni przyjmowa? do stada kolejne potencjalnie problematyczne myszy. Wystarczy ?e daj? z siebie 101% kiedy moje obecne stadko choruje.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-08, 18:36   

W PMC jest obowi?zek w SHMR chyba te? jest ... a to jak dla mnie dwa najwa?niejsze zwi?zki .
Ale powtarzam mi chodzi o samo podej?cie hodowcy lub chocia? o info ?e istnieje co? takiego i sam? ch?? informacji na temat myszki która si? sprzedaje.
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 18:38   

kiniaczek31, ja nie broni? tego, ?e kto? jest konowa?em i nie zajmuje si? klientem jak nale?y, absolutnie. Ale uwa?am te?, ?e je?li kto? si? decyduje na zwierz? z hodowli to nie jest zwolniony z posiadania minimum wiedzy na ten temat. Tyle si? o tym mówi, ?eby przed zakupem zwierz?cia si? czego? o nim dowiedzie?. To jest cz??? tej wiedzy - ?wiadomo??, czego mo?na oczekiwa? od hodowcy, nie tylko od jego myszek, ale i od niego jako cz?owieka, b?d? co b?d?, specjalisty w dziedzinie hodowli. :)
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-08, 18:43   

Frufru napisał/a:
...Je?li zwi?zek do którego nale?y hodowca nie wymaga rodowodów bo ma lu?n? polityk?, to nie mamy praw rozlicza? kogo? z tego, ?e dzia?a - b?d? co b?d? - zgodnie z regulaminem. Hodowc? obowi?zuje powiem regulamin....

ale w NKV nie ma regulaminu, oni tam mog? wszystko, nawet po??czy? sklepówk? z poln? mysz? :lol: nikt ich nie sprawdza co robi?. Tylko widzisz, holender to uczciwy cz?owiek, a polak to znany na ?wiecie oszust. Bobeczek zarejestrowa? si? w NKV bo chcia? mie? "papier", jego nie interesuje tamto forum, kole?anki i koledzy ze zwi?zku, on zap?aci? banaln? sk?adk? i ma k?opot z g?owy, nazywa siebie hodowc? i ma w nosie potrzeby nabywców :lol:

Ja tylko czekam, jak zaczn? zapisywa? si? do NKV terrrary?ci i pseudo, drog? ju? maj? wskazan? :lol:

Dla mnie rodowód jest wa?ny, to ?wiadectwo urodzenia mojego kochanego pupila i nikt mi nie powie, ?e moja pro?ba o wydanie rodowodu jest niemo?liwa do zrealizownia. Je?eli kto? nie wydaje rodowodu, bo mu sie nie chce go tworzy? albo nie zna przodków...to powinien to og?osi?, aby nikt nie nadzia? si? na niepotrzebny zakup. Ja kupuj? myszki z rodowodem, a te bez rodowodu mog? zaadoptowa? :grin:

Tylko na mnie nie krzyczcie :lol: to jest wy??cznie moje zdanie, ka?dy ma prawo do w?asnego zdania - i go nie zmieni?, ale Wy oczywi?cie mo?ecie uwa?a? inaczej
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-08, 18:50   

Ira popieram nie krzycz? :*
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 18:52   

Ira, Twoje zdanie to s? wy??cznie domys?y i stereotypy zahaczaj?ce o pomówienia. To, ?e NKV nie ma regulaminu to sprawa NKV. Je?li Tobie nie odpowiada ten zwi?zek, nie kupujesz od ich hodowców myszy. W czym problem?? Nie rozumiem zapa?u w robieniu awantur o polityk? danego zwi?zku, bo jeden konkretny hodowca nam nie pasuje.

Mo?e po prostu za?ó?my temat pt. "Dlaczego nie lubimy myszy Bobeczka" i przesta?my si? bawi? w te zawoalowane smaczki i podteksty. Jak si? ma do kogo? uwagi, trzeba umie? mu je wprost wytkn??.

Proponuj? za?o?y? z dzia? z opiniami na temat hodowców i tam wymienia? rzetelne opinie o ka?dej mysiej transakcji. Nie widz? innej metody aby nowi si? ustrzegli naci?gactwa, a starzy wyjadacze mieli pole do wypowiedzi i oceny.

Dodam, ?e sposób post?powania Bobeczka i mnie nie pasuje, a jego kiepska s?awa wykracza poza ramy forum mysiego. Ale to nie jest chyba temat dedykowany jednej osobie?
Ostatnio zmieniony przez 2012-12-08, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-08, 18:53   

Ira, zgadzam sie z Tob?, je?eli kupuj? myszk? rasow? to powinnam dosta? rodowód.
Jak chcia?am mie? "zwyk??" myszk? to posz?am j? kupi? do sklepu. Sta?o si? to zanim trafi?am na forum.
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-12-08, 18:57   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Ira, nie za bardzo Ci? rozumiem. Najpierw prowadzi?a? batali?, czy Bobeczek jest w NKV czy nie, bo nie ma na stronie jego danych. Teraz za? twierdzisz, ?e to ca?e NKV jest o kant du*y rozbi?. Ja nie widz? tu konsekwencji.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 19:03   

Zwracam uwag? na pierwszy post - nie by?oby ca?ej tej dyskusji gdyby nie to, ?e ca?y jeden hodowca, na którego pó? forum jest ci?te, potkn?? si? i wysz?o to na jaw. ;)

Mnie do g?owy nie przysz?o robi? dramatu bo w?a?cicielka hodowli Golden Mouse mia?a zawsze wymówk? na brak rodowodów w postaci "oj zapomnia?am". Uzna?am, trudno. Ma legaln? hodowl?, wi?c wierz? ?e mi nie sprzeda?a farbowanych laborek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT