AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawianie rodowodow w zarejestrowanych hodowlach
Autor Wiadomość
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-08, 21:36   

Mia?am nie pisa? ale napisz? ,?e z tego co wiadomo bobeczek sam zaprasza na fb do swojego i mysich przyjació? profilu bo przecie? tu nie wstawia zdj?? .
A na fb czasem niestety zagl?dam :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2012-12-09, 00:52   

Mnie troch? dziwi, ?e na facebooku pojawiaj? si? co chwile nowe mioty. Nie zauwa?y?am, ?eby hodowcy tutaj na forach w takich ilo?ciach rozmna?ali myszy... A tam po kilka miotów w miesi?cu. Czy to w ogóle jest jako? dokumentowane? Bobeczek móg?by? si? wypowiedzie?? Wiesz kiedy dana mysz si? urodzi?a i po jakich jest rodzicach? Bo w tym wypadku wypisanie rodowodu nie powinno by? problemem, a uwa?am ?e nawet do dalszej hodowli spisywanie takich informacji jest potrzebne. No chyba, ?e si? myl?.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-12-09, 09:11   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


W PMC kazdy miot ma obowiazek rejestracji wiec nie moze byc ich wiecej niz sa podane i zgloszone , podawanie urodzen na forum jest dobrowolne , rejestracja obowiazkowa , inne zwiazki maja inne zasady ,
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-09, 09:37   

Hurricane, tylko ?e ja si? par? razy pomyli?am, bo zdj?cia klusek dotyczy?y szczurów, nie myszy. A Szczury te? Bobeczek hoduje. ;P Ale to tak s?owem dygresji.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-09, 10:02   

Jaghut, Ma racj?... wszystko zale?y przecie? od cz?owieka. Aga prowadzi?a normaln? hodowl?, wysy?a?a rodowody ( za poproszeniem) ale wysy?a?a !!
Jak komu? nie wys?a?am rodowodu bo si? nie upomnia? to bardzo przepraszam. Jak mam narobione wcze?niej to zwykle sama pisz?, a jak katy miotów same to zwykle wysy?am tylko za poproszeniem. Nie ukrywam jest to troch? roboty tak ka?dej myszce wypisa?, id? si? w?a?nie zaj?? zaleg?ymi bo mam chwil? czasu.

PS. co do pewnej wypowiedzi o inbredach to z nauki innych hodowców wiem ?e nie ka?dy inbred jest z?y. Jednak niestety mia?am rodowody w których przodkowie si? powtarzali nagminnie. Najcz??ciej spotyka?am si? z tym u odmian które hoduje ma?o hodowli a mianowicie : brokeny,rozety. Inbred stosuj? tak?e na astrexach gdzie trudno o dobre myszy. Wida? to na "podobnych chorobach tych myszy" np.t?uszczakach i rakach które dam se g?ow? uci?? na innych odmianach wyst?puj? o wieeele rzadziej. (omijaj?c gen letalny Ay)

Wiele odmian powsta?o na drodze inbredu. Np. Krycie hairless po 5 mies. ?ycia nie jest tylko czyj?? zachciank?. Po prostu myszki te cz?sto umieraj? przed osi?gni?ciem tego wieku i chce si? dobiera? najsilniejsze osobniki. Inbred dobry jest mo?e do cech wygl?du ... bo wiadomo myszki wyjd? ?adniejsze "lepszy skr?t w?osa u astrexów" ale s?absze fizycznie. Nie jestem za inbredowaniem.

CO DO RODOWODÓW :

Wi?kszo?? informacji macie podane na forum. Podaje si? zawsze rodziców, i dat? urodzenia. Wpisuj?c dane rodzica w wyszukiwark? google idzie si? doszuka? dziadków ^^ u bobeczka to ju? jest problem bo on nie pisze nic....
Nie mo?emy stwierdzi? w jakim wieku s? myszki niestety kryte.
Najlepiej poprosi? takiego hodowce o zdjecia, photorelacje, i sk?d pochodz? rodzice. W hodowlach SHMR i PMC nie tak trudno si? doszuka? samemu ale trzeba chcie?. W NKV to ju? jest problem bo wi?kszo?? myszy jest importowana i mo?na ??czy? z zoologowymi. W SHMR ka?d? mysz z NKV musimy rejestrowa? na siebie a nie jest to te? takie ?atwe bo musi spe?nia? pewne standardy. (ze tak powiem: zas?u?y? na rejestracje)
Powinna posiada? rodowód.
Ostatnio zmieniony przez Milagros 2012-12-09, 10:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-09, 10:05   

beautifulmouse napisał/a:
Wida? to bynajmniej na "podobnych chorobach tych myszy"
To wida? czy nie wida?? :P Bo znowu "to" s?owo permanentnie rozwala zdanie...
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-09, 10:20   

Frufru, Zmienione, ja tu normalnie si? pisa? naucz? porz?dnie. Dzi?ki wam nie robi? ju? b??dów ort heheh
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-12-11, 09:07   

to ja dorzuc? trzy grosze, dla mnie rodowód nie ma mocy prawnej je?li nie ma chocia?by piecz?tki zwi?zku, bo tak jak czyta?am w innych postach--> mo?na wcisn?? wszystko. Co mi po pliku z worda z danymi hodowcy, jak w linii mo?e by? wpisane wszystko? taki rodowód moge sobie sama wystawi? za pomoc? "zwiastunu" miotu i podkopaniu paru informacji w google.

?eby nie by?o, nie pij? do nikogo, tylko dla mnie to jest do?? niepowa?ne, ?e "rodowód" mo?na wstawi? w ?adn? tabelk? w edytorze tekstu i uwa?a? go za dokument. Skoro mamy zwi?zki i legalne hodowle to fajnie by by?o, aby zadba? o klienta do samego ko?ca i nie raczy? go zwyk?ym "O", "M" na wirtualnym dokumencie.

Dlatego odnosz?c si? do dyskusji na temat regulaminu NKV, nie widz? w tym nic z?ego, bo jak napisa?am wy?ej, domukent tekstowy bez mocy prawnej nie jest dla mnie ?adnym potwierdzeniem, bo co? takiego mog? sobie zrobi? sama, wi?c to, czy dostan? od hodowcy ten rodzaj rodowodu, czy nie, jest mi oboj?tne.

Troch? myszy z hodowli ju? "przerabia?am" i rodowód mia?am tylko na dwie, który mog?am sobie równie dobrze wypisa? sama, bo wszystkie informacje by?y na forum.
Jak ju? wymaga? to po ca?o?ci, a nie na wyrywki, bo co? si? kogo? tyczy.

W ogóle to roz?mieszaj? mnie te zawoalowane wycieczki, bo za?o?? si?, ?e jakby to tyczy?o np Lilith, która nie by?a by w PMC tylko w?a?nie w NKV (wybacz Lil, ale pierwsza mi si? skojarzy?a? ;) ) to podejrzewam, ?e dyskusji by nie by?o, albo by?a by, tylko w tonie odwrotnym (obro?czym).

Jak kto? gdzie? wy?ej napisa?, za?o?y? w?tek opiniowy o hodowli i tam rozstrzyga? pewne kwestie, a nie "pyszczy?" po tematach ;)
Bo po prostu robi si? nagonka. A konkretnie w tym przypadku za regulamin zwi?zku, a rykoszetem obrywa si? hodowcy, bo "podpad?" jako osoba. :roll:
I nie rozumiem wypowiadania si? o kim? personalnie je?li nie ma si? od tej osoby myszy.
Gdybanie dobra rzecz, ale te? trzeba zachowa? umiar.
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 09:54   

A ja wam powiem tak. Mam uprawnienia do wystawiania rodowodow ale jak czasem potrafi? sprzeda? 70 myszy w ciagu jednego dnia to nie mam czasu na wystawianie rodowodow. Akurat wi?kszo?? moich myszy je?dzi za granice dlatego tez nie bawi mnie sprzedanie 1-2 Myszek. To czy ode mnie kupicie czy nie jest mi to bez ró?nicy ale jak macie ch?? mie? Tricolora Merle Brindle to ka?dy wie ze tylko u mnie je dosta? mozna. Ja Miotow nie oglaszam bo nie mam na to czasu pracuj?c po 15 godzin dziennie a 400 miesi?cznie. Hoduje dla siebie nie dla kogo?. Wiem co robi? bo mam sta?y kontakt z Hodowcami zagranicznymi. Je?eli jestem zarejestrowany znaczy to ze moje myszy jak najbardziej s? rasowe chyba nie rozmnazal bym myszy z nieznanego pochodzenia czy zoologicznego bo takie mi nic by nie da?y wr?cz przeciwnie popsuly by mi tylko linie. Wszystko moge opisa? na papierze i mailu ogólnie mia?em w ogóle nie sprzedawa? moich myszy w PL bo dosta?em taki nakaz ale po kilku rozmowach uda?o mi sie przekona? niektóre osoby bym móg? Tri rozprowadzic w PL. Jak narazie mam nakaz sprzedawania merle a taki nakaz da? mi Hodowca kiedy kupowa?em swoj? pare. Je?eli nie przeszkadza Ci ze nie wystawiam papierka to Okej natomiast jak Ci jest on potrzebny bo twierdzisz ze to jaki? dowód to kupuj gdzie indziej jednak nie u mnie pamietaj tez ze nie musi by? wszystko prawda to co jest napisane w rodowodzie ;) Dlatego dla mnie sprawa tego papierka jest banalna ale i g?upia. Nie po to tez myszy sprzedaje tak tanio mimo i? tylko u mnie dost?pne s?. Zreszta i tak zrobicie co b?dziecie chcieli jak narazie mam zarezerwowanych 14 Tricolorow samic i na prawd? nie narzekam bo myszki i znajduj? nowy domek i maja sie rewelacyjnie. Co do Miotow i pochodzen jak i wszystkich informacji mam wszystko Ponotowane w notatniku wi?c nie my?lcie ze o czym? nie wiem ale nic mi nie umknie ;) Na FB dodaje wi?kszo?? zdjec i podpisuje wi?c tam macie wszystko i pytania tez mo?ecie zadawa? na ktore ch?tnie odpowiem. Pamietaj masz rodowód wiedz ze nie wszystko w nim musi by? prawda dlatego ja ich nie wystawiam.

[ Dodano: 2012-12-11, 09:57 ]
Hodowcy maja po 1-2 mioty max na tydzien a ja czasem 4 jednego dnia. Ciesze sie ze nie ktore osoby mnie rozumiej?.

[ Dodano: 2012-12-11, 10:00 ]
I wiedzcie ze nie rozmna?am bo tak chce tylko zakwalifikowalem sie do pewnych rzeczy i zlece? w zwi?zku ktore teraz musze wykona?. Zwi?zek pisze maila co z czym kiedy gdzie i jak a ja to robi?. Jest w tym kilka celów ale nie jestem upowa?niony mówi? o tym publicznie niestety ale chodzi tu o nowe odmiany typ i zdrowotnosci g?ownie.

[ Dodano: 2012-12-11, 10:07 ]
Frufru, Moge szczury Hodowa? bo tez mam do tego uprawnienia ale obecnie mam tylko 4 szczurki i ich nie kryje.

[ Dodano: 2012-12-11, 10:19 ]
Ira, Nie masz ani poj?cia o moich myszach ani mie? nie bedziesz bo nigdy nie bedziesz mia?a takiej okazji wi?c zajmij sie swoj? kolekcja a nie moja Hodowla bo wsz?dzie widz? Bronisz tylko PMC pamietaj ze s? inni na tym ?wiecie Ty nie chcesz ode mnie myszy ja nie chce aby moje myszy bra?y udzia? w kolekcji wi?c prosze sko?cz wypowiada? sie na Moj temat bo za ma?o wiesz a za duzo mówisz.

[ Dodano: 2012-12-11, 10:20 ]
Ira, Nie masz ani poj?cia o moich myszach ani mie? nie bedziesz bo nigdy nie bedziesz mia?a takiej okazji wi?c zajmij sie swoj? kolekcja a nie moja Hodowla bo wsz?dzie widz? Bronisz tylko PMC pamietaj ze s? inni na tym ?wiecie Ty nie chcesz ode mnie myszy ja nie chce aby moje myszy bra?y udzia? w kolekcji wi?c prosze sko?cz wypowiada? sie na Moj temat bo za ma?o wiesz a za duzo mówisz.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 10:22   

A mo?e po prostu hodowca, który wystawia myszki na sprzeda? powinien pisa? czy wystawia równie? rodowody oraz czy ewentualnie trzeba si? o nie upomnie?. Tacy jak ja niestety tego nie wiedz?, a pó?niej gdy okazuje si?, ?e prosimy o rodowód nie mo?e on by? wystawiony (bo tak jak by?o w moim przypadku okaza?o si?, ?e myszka nie pochodzi?a od hodowcy, od którego j? kupi?am).
Oczywi?cie macie racj?, ?e mioty oraz informacje o dacie urodzenia i rodzicach s? w postach. Ja niestety nie kupowa?am myszki z takich miotów, mam myszk? starsz?, o której nie mia?am ?adnych danych (dopiero niedawno zosta?a mi dos?ana informacja). Drugiej z myszek znam tylko dat? urodzenia i kraj pochodzenia.
W takiej sytuacji ja niestety troch? straci?am zaufanie... mo?e Ci, którzy bior? myszki ju? który? raz s? traktowani inaczej.
Tacy "pocz?tkuj?cy" musz? nabra? zaufania do hodowcy... ja si? troch? zawiod?am i b?d? si? w przysz?o?ci zastanawia? przy kolejnym zakupie.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 10:33   

Dosta?em kilka prosb na priv o rodowody wi?c oficjalnie mowie ze skoro tak bardzo wam na nich zalezy a mi zalezy aby ?adne i nietypowe myszki rozprowadzic w PL to w ko?cu wezm? sie za nie i zaczn? wystawia?. Nie chce mie? opinii ze rozmna?am myszy dla zabawy b?d? nie mam rasowych myszy tylko dlatego ze nie wystawiam rodowodow. Jest to troche pracy wi?c odrazu mówi? ze czasem moge sie spó?nic.

[ Dodano: 2012-12-11, 10:41 ]
Co do wieku kiedy mysz moze zosta? rozmnozona to w NKV musi uko?czy? 3 miesi?ce nie wiem jak jest w innych zwi?zkach oczywi?cie z dniem sko?czenia przez myszk? 3 miesi?cy dopiero zastanawiam sie nad jej kryciem.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 10:42   

Robert, my?l?, ?e ludziom najbardziej zale?y na zdrowych myszkach. Tyle si? pisze, ?eby nie kupowa? z zoologach bo myszki rozmna?ane mi?dzy rodze?stwem, chore itp. wi?c chyba najbardziej o to chodzi. Wiadomo, ?e jak rodzice nie s? spokrewnieni to wi?ksza szansa, ?e taka mysz nie b?dzie mia?a wad genetycznych (oczywi?cie wiadomo, ?e nie jest to gwarancja).
Poza tym je?eli chodzi o rodowód. Czy uwa?asz, ?e taka informacja
shs splashed :
21.09.2012 imp.holenderski

M: shs splashed
O: shs splashed

mówi mi czy jest to myszka z rodziców spokrewnionych czy nie?

Wydaje mi si?, ?e trzeba po prostu zrozumie? ludzi. Ja wiem, ?e masz tych myszek du?o i wystawienie rodowodu jest pracoch?onne ale piszesz te? ?e du?o myszek sprzedajesz za granic? bez rodowodów, wi?c dla takich ludzi, którzy chc? jedn? czy dwie myszki mo?esz zrobi? wyj?tek :-)
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 10:59   

Beatko ale na rodowodzie to co jest napisane to nie wszystko mysi by? prawda dlatego o tym mowie ja akurat nie rozmna?am spokrewnionych Miotow ale s? takie Hodowle gdzie robi? i to do?? intensywnie i cz?sto niestety :(

[ Dodano: 2012-12-11, 11:02 ]
Beatko dlatego mówi? ze bede robi? wyj?tki je?eli kto? bedzie chcia? myszki ode mnie z Rodowodem to go dostanie. Nie ma sprawy :)
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 11:31   

Robert, wiem, ?e na rodowodzie nie musi by? prawda, ale w?a?nie dlatego powinno si? mie? minimum zaufania do hodowcy, ale ?eby mie? to zaufanie to hodowca musi te? chyba troch? si? postara? i podej?? do sprawy uczciwie.
Ja nie mówi?, ?e kto? ??czy pokrewne myszki... dlatego te? mi?dzy innymi chcia?am myszki z hodowli kiedy dowiedzia?am si? co robi? w sklepach. Ale jak mam zaufa? takiemu hodowcy skoro mnie oszukuje.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 11:34   

Ja Cie nie oszukalem i nie oszuka? bym bo nie chcia? bym sobie opinii zepsu? chocia? i tak mam nie za ciekawa hehe No masz racje cie?ko Ci bedzie teraz zaufa? ale mi mo?esz zaufa? zw?aszcza ze w ka?dej chwili mo?esz przyj?? i zobaczy? jak to u mnie w domu wyglada :)
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT