AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawianie rodowodow w zarejestrowanych hodowlach
Autor Wiadomość
BlackAndWhite 
Myszomaniak


Imi?: Agnieszka
Hodowla: Black and White
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 711
Skąd: Southampton
Wysłany: 2012-12-11, 11:35   

Je?li chodzi o zaufanie, to jedna rada aby rodowody by?y faktyczne z rzeczywisto?ci? to .... chipowanie i tatuowanie.

Wtedy cena myszki z 15z? wzro?nie do oko?o 90-100 z? przy chipowaniu.
zakup tatuownicy to oko?o 500z?....

Nie mówie tu o cierpieniu zwierzaka , bo nienormalni ludzie doszukuj? si? oszustwa...

Nie popadajmy w PARANOJE !!! Ludzie nie ufacie nie kupujecie i koniec tematu...
 
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 11:38   

Robert, ja od Ciebie myszek nie bra?am... wi?c dlaczego mia?by? mnie oszuka?.

Na zaufanie trzeba sobie zapracowa?... ja nie ufam hodowcy, który mnie oszuka?.
Wi?c id? i kupuj? myszy ze sklepu. Tam przynajmniej mam pretensj? do siebie, je?eli oka?e si?, ?e myszka jest chora.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-12-11, 11:38   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


No có?... tu ju? wiele zalezy od uczciwo?ci danego hodowcy. Szkoda tylko, ?e taka jedna nieuczciwa osoba i praktyki, które nie s? do ko?ca fair, rzutuje na ca?e grono hodowców. Ja wiem, ze do ludzi nalezy mie? ograniczone zaufanie, ale wychodze te? z za?o?enia, ze skoro kto? pokusi? si? by zosta? hodowc?, to jest fair w stosunku do innych. Nie wyobra?am sobie innej sytuacji i strasznie mnie to razi.

PS. Jak zrozumia?am to nie s? myszy z hodowli Bobeczka ;) Wi?c jak wida?, ja niezale?nie od tego, która hodowla tak post?puje kryteria przyjmuej takie same.
 
 
BlackAndWhite 
Myszomaniak


Imi?: Agnieszka
Hodowla: Black and White
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 711
Skąd: Southampton
Wysłany: 2012-12-11, 11:39   

Mo?e do tego dodamy jeszcze atesty , hologramy i inne zabezpieczenia... :lol:
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-12-11, 11:41   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A ja my?l?, ?e to s? zb?dne zabezpieczenia ;) G?ównie chodzi o to, ?eby hodowca by? uczciwy wobec nabywcy. A jak wida? z sytuacji Betki cz?sto nie jest...
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 11:42   

Nie kupi?am myszy od Bobeczka, ale okaza?o si?, ?e ona jest z Jego hodowli. Nie mam do Niego pretensji, tylko do osoby, która nie poinformowa?a mnie o tym i sprzeda?a myszk? jako swoj? (wydaje mi si?, ?e hodowca powinien sprzedawa? myszy wyhodowane przez siebie, no chyba, ?e si? myl?).
Zosta?am przeproszona z zaistnia?? sytuacj?, ale i tak czuj? si? oszukana. I tyle...
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-12-11, 11:43   

Bobeczek masz tak? a nie inna opinie na w?asne zawo?anie. Piszesz tutaj, ?e jak b?dziesz chcia? to w rodowód wpiszesz co chcesz. A zaraz pó?niej, ?e nie zamierzasz oszukiwac i ludzie maj? Ci zaufac..

Twoje posty s? tak chaotyczne, ?e na pewno nie wzbudzaj? zaufania, a tym samym Ty go u mnie nie wzbudzasz.

Czasem lepiej przemy?lec co si? pisze a nie tak na hop w po?piechu... co ?lina na j?zyk przyniesie.
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 11:45   

Kurcze jako? mam wra?enie, ?e tacy jak ja (czyli kupuj?cy np. 2 myszki) nie mog? mie? wymaga?. Bierz co ci daj? albo nie kupuj u mnie...
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-12-11, 11:46   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Betka... ja si? pierwszy raz z tak? sytuacj? spotykam i nie dziwi? si? Twojemu oburzeniu. Sama bym pewnie tak reagowa?a.
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 11:50   

Oburzenie ju? mi przesz?o... myszka jest zdrowa i nie mam z ni? problemów. Ale powinnam by? o tym poinformowana. Bo ja niestety poczu?am si? tak jakby mo?na by?o mi wcisn?? wszystko a ja dlatego ?e jestem "zielona" wszystko kupi?. Tylko sprawa wysz?a i troch? si? wkurzy?am.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 12:23   

Agnieszka ma racje skoro chcecie zaufana i 100% rasow? myszk? bez ?adnych zarzutów to wydajcie za ni? kilka stow a nie 15 z?otych. W ko?cu jak na tym wam zalezy to o co chodzi? A jak nie ufacie to nie kupujecie. Proste. MadziaLena, Napisa?em ze w taki rodowód mozna wpisa? co sie chce i kiedy sie chce a nie ze ja w swoje bede wpisywal byle co bo Nie mam takiego zamiaru z natury jak sie bior? za cos to robi? to tak dok?adnie jak tylko potrafi? a jak nie to w ogóle sie nie bior?. Myszka Beatki jest z mojej Hodowli i tez zosta?a sprzedana bez mojej zgody kiedy zosta?a wydana ode mnie za darmo w innym celu nie handlu ale nie chce sie wtr?ca? i dana Hodowle bynajmniej nazw? zachowam dla siebie chyba ze Betka bedzie mia?a ochote o tym napisa? to napisze ja juz podj??em dzia?ania w tym celu. Co do przyk?adu to owszem BlackAndWhite jest moim nauczycielem i nie tylko moim ale z tego co wiem wi?kszo?? Hodowców uczyli sie od Agnieszki ??cznie z Lilith. Wiem ze Aga jest idealnym wzorcem dlatego zawsze b?dziemy brali z niej przyk?ad i polecali cuda jakie Hoduje.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 12:49   

Robert, ka?dy chce mie? zdrow? myszk?. I tak jak napisa?am wcze?niej wi?ksza pewno?? kupi? tak? od hodowcy ni? ze sklepu (tak? mam nadziej?).

A co pewno?ci... jak kupimy myszk? za kilka stówek to mamy gwarancj?, ?e jest pewna i 100% rasowa? Chyba te? nie, wi?c nadal uwa?am, ?e jednak troch? zaufania powinno by?.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 13:02   

No w?a?nie zaufanie to podstawa. Nie ufasz nie kupujesz wi?c papierek znów okazuje sie bezwartosciowy.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-11, 13:09   

Bobeczek napisał/a:
...papierek znów okazuje sie bezwartosciowy.

To jest Twoje zdanie, bo dla mnie ten "papierek" ma du?? warto?? :wink:
 
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 13:09   

No tylko jak wida? ja zaufa?am i co ??? Wi?c te? chyba troch? wyrozumia?o?ci dla kupuj?cego.
Ja nie jestem w stanie stwierdzi? czy dana myszka jest z tej hodowli z której chcia?am czy zosta?a mi "wci?ni?ta" (przepraszam za dosadno??, ale nie wiem jakiego s?owa u?y?).
Ja jako kupuj?cy bior? na siebie odpowiedzialno?? za myszk?, ale sprzedaj?cy te? powinien tak? odpowiedzialno?? bra? i uczciwie sprzedawa? albo przynajmniej informowa?. Ja niczego wi?cej nie wymagam... w moim przypadku chodzi tylko o brak informacji. Mo?e nie wzi??abym tej myszki gdybym wiedzia?a, ?e pochodzi z innej hodowli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT