AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawianie rodowodow w zarejestrowanych hodowlach
Autor Wiadomość
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 16:13   

I mi by przysz?o to samo do g?owy.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-12-11, 17:33   

nie wiem o co chodzi xD ale dla mnie to jest jak rasowy=rodowodowy :p
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-11, 17:35   

Betka napisał/a:
A czy taka informacja by wystarczy?a Tobie jako hodowcy (a nawet gdyby? nim nie by?)?
shs splashed :
21.09.2012 imp.holenderski

M: shs splashed
O: shs splashed

Przepraszam, ale raczej nie widz? tu sk?d pochodz? rodzice, nawet dla mnie jako laika nie ma tu konkretnej informacji.

[ Dodano: 2012-12-11, 14:03 ]
A poza tym czy ja jako "zwyk?y posiadacz" nie zas?uguj? na minimum danych o swoich zwierz?tach?



Beatko, co? dopowiem. Jak myszy si? importuje to wi?kszo?? hodowli nie prowadzi takiego czego? jak w Polsce (IMION,NAZW HODOWLI) Fajnie ?e bobeczek dosta? rodowody, widocznie postara? si? aby by?y z dobrej hodowli. Dat? dobrze zna?am, myszk? dosta?am odrazu jak by?a odsadzana od cyca czyli mia?a w tedy 4 tyg.
Gdyby ta myszka zosta?a u mnie i tak musia? by mi ten rodowód wystawi? bo nie mog?a bym przerejestrowa? jej na zwi?zek. ?adko kiedy moja prezes decyduje si? zarejestrowa? mysz bez rodowodu (nr. dotycz? myszy z NKV i innych zagranicznych).
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 18:05   

Ja nie wchodz? w uk?ady mi?dzy Wami. O dacie dowiedzia?am si? od Roberta w rozmowie telefonicznej w zesz?ym tygodniu, Ty dos?a?a? mi pó?niej. Poza tym ja przecie? nie wiedzia?am, ?e jest to mysz z zagranicznej hodowli, by?am pewna, ?e wyhodowana przez Ciebie.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-11, 18:32   

Bo miala isc do ciebie inna mycha a ze kichala to na szybko powysylalam zdjecia tej i szybko ustalilismy ze dostaniesz ja, nie pomyslalam nawet ze ktos moze byc z tego niezadowolony . Dla mnie import to swierza krew ktorej w pl malo wiec nie narzekalam. Splashedow jest na tyle malo ze myslalam ze nawet sprawie komus radosc dajac mysz o takim ubarwieniu. Mysz przeszla kwarantanne, odrobaczenie i wizyte weterynaryjna. Wlozylam w nia duzo pracy za nim trafila do Ciebie wiec nie powinno cie martwic ze myszka jest po przodkach importowanych. Fajnie nawet bo nowa krew.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 18:33   

Moment bo mieszacie. Mysz jest mojej Hodowli wyhodowana przeze mnie ale ma korzenie Holenderskie bo rodzice i matka i ojciec s? importami z Holandii jednak kryte by?y tutaj u mnie w domu.

[ Dodano: 2012-12-11, 18:36 ]
Nie ma co d??y? tematu i robic off topow i tak juz nic nie zrobimy a je?eli na prawd? Beatka nie chcesz mojej myszko to trudno moge ja ch?tnie odkupi? :)

[ Dodano: 2012-12-11, 18:36 ]
Nie ma co d??y? tematu i robic off topow i tak juz nic nie zrobimy a je?eli na prawd? Beatka nie chcesz mojej myszko to trudno moge ja ch?tnie odkupi? :)
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 19:23   

Ja nie mam zamiaru myszki oddawa?, pokochali?my j? i jest ju? nasza. Ca?y czas mi chodzi o to, ?e kupowa?am myszki z hodowli Gracjany i nie wzi??am pod uwag? tego, ?e ona mi sprzeda myszk? wyhodowan? gdzie indziej.
Dla mnie nie ma znaczenia ubarwienie, bo ja i tak nie bardzo si? znam na rasach. Tak jak napisa?am wcze?niej zale?a?o mi, ?eby myszka by?a zdrowa.
Wydaje mi si? po prostu, ?e hodowca, który sprzedaje myszk? innego hodowcy powinien poinformowa? kupuj?cego ?e nie jest to myszka wyhodowana przez niego i tyle. Nie by?oby ca?ego zamieszania. A ja nie mia?abym ?alu.

[ Dodano: 2012-12-11, 19:26 ]
Poza tym mnie nie martwi czy ma przodków polskich czy zagranicznych... uwa?am, ?e powinnam o tym wiedzie?.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-11, 19:37   

Tak, masz racje. Powinnam cie poinformowac.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 19:43   

Tez jestem tego zdania mimo i? nie sprzedawalem Myszek z innych Hodowli No jedynie z BlackAndWhite i w sumie od Gracjany ale obydwie strony by?y poinformowane.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-11, 20:25   

Robert szkoda ze ja nic o tym niewiem xd. Ahh mozna gadac i gadac dajcie juz na looz. Temat zaczyna robic sie bezsenowny. Do wczesniejszego tematu wychodzi na to ze to chyba kwestia tego jakie kto ma ambicje. Jesli planuje ktos mysz wystawiac to rodowod powinien dostac. Oczywiscie jest to jakis sposob rowniez na sprawdzenie hodowcy jednak byle laik komputerowy lub mysi tego nie sprawdzi. Zwykle info o miotach jest na forach wiec az tak te rodowody nie sa potrzebne. Rodo sa potrzebne hodowca do krzyzowania myszek. Acz kolwiek pamietam jak bd dzieckiem dostalam swoj pierwszy rodowod. Bylam szczesliwa i zaraz wbilam imiona z hodowla myszy w neta i szukalam przodkow. fajna zabawa.
Beatko zdrowia myszy po rodowodzie raczej nie sprawdzisz a mysz kazda jest indywidualna,
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 20:33   

Wiem, ?e zdrowia nie sprawdz? ale kupuj?c od hodowcy mam nadziej?, ?e myszka jest zdrowa i po zdrowych rodzicach. To s? moje wymagania. Mia?am myszk? ze sklepu i wiem ile mia?a problemów zdrowotnych, ale to by?a moja decyzja i ponios?am konsekwencje w postaci wizyt u weterynarza i leczenia jej.
Piszesz, ?e tak naprawd? rodowody nie s? potrzebne, ale paragonów na myszki te? nie dajesz ;-)

[ Dodano: 2012-12-11, 20:36 ]
Aha i jeszcze w regulaminie SHMR jest napisane, ?e obowi?zkiem hodowcy jest wystawienie rodowodu we w?asnym zakresie. Nie ma tam informacji, ?e masz obowi?zek wystawia? tylko hodowcom, chyba, ?e ja ?le interpretuj?.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-11, 20:48   

Ja nie mowie ze nie sa potrzebne ! Alez absolutnie ! regulamin mowi o tym ze za rodowody nie odpowiada, w sesie ze musimy sami zadbac o wyglad. Niema tam nic ze musze dac kupujacemu. Ale ja wystawiam rodowody. I jak mowilam wysle jak tylko naprawia mi kompa bo pisze z telefonu i niewiele moge zrobic.
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 20:53   

No to ja zrozumia?am, ?e obowi?zkiem hodowcy jest wystawienie.
Oczywi?cie czekam na rodowód, pami?tam, ?e pisa?a? o komputerze, wi?c si? ju? nie upominam.
Chc? po prostu mie? jasno?? sytuacji na przysz?o??, a poniewa? w zwi?zku nie jestem wi?c wol? zapyta? kogo? kogo te zasady obowi?zuj?.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-11, 21:00   

Ja uciekam sie uczyc. Na fonie duzo czasu zajmuje odÄ?­sywanie. Przepraszam za moje niezorganizowanie. Mam problemy zdrowotne , jeszcze teraz szkola doszla i mniej mysle poprostu o moich mniejszych obowiazkach. Ja hoduje myszki dla siebie, inni tylko korzystaja z tej pracy a ja mam pocieche ze uszczesliwiam ludzi, przykro mi jak ktos jest niezdaowolony i juz tego nie powtorze. Jestem tylko czlowiekiem i umiem wysowac dobre wnioski.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-12, 20:44   

Gracjana nie pisz bzdur ze nie wiedzialas o tym ze Twoje myszy id? dalej bo wiedzialas ze nie ktore co kupi?em wyda?em dalej...
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT