AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Fundacje, Stowarzyszenia, Hodowle - dyskusje lu?ne
Autor Wiadomość
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-01-17, 21:51   

Jak porz?dku nie by?o, to by?o ?le, jak porz?dek staram si? utrzyma?, jest jeszcze gorzej ;) od tego s? moderatorzy ?eby porz?dku pilnowa?. Mo?na o tym sobie dyskutowa?, prosz? bardzo - ale nie w tym w?tku.
harapug, niedawno do domu wróci?am, zaraz si? za wydzielanie zabior?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-17, 21:56   

stardust, nie t?umi?, zastanawiaj? mnie po prostu wasze ?yciowe priorytety xD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
harapug 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 111
Skąd: Libi??
Wysłany: 2013-01-17, 22:41   
   Myszy: Zuzia i Norka


wero napisał/a:
stardust, nie t?umi?, zastanawiaj? mnie po prostu wasze ?yciowe priorytety xD


Wero, moje ?yciowe priorytety to moja osobista sprawa, ale wierz mi, mam czas mi?dzy brakiem czasu, ?eby popisa? i popyta? o wa?ne i ciekawe dla mnie rzeczy, co innego jak mi wyrzucaj?, ?e jestem laik i si? nie znam a za 2-3 lata nie b?dzie ju? rocznych myszy, b?d? pi?kne, kolorowe osobniki, które nie do?yj? tego wieku.
No ale jestem laikiem :lol:
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-17, 22:57   

w sumie to takie zabawne patrz?c na napinki niektórych i gor?czkowe pisanie jakby od tego zale?alo ?ycie xD
ciesz? si? niezmiernie ?e masz czas mi?dzy brakiem czasu, ju? si? martwi?am ! xD
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-01-17, 23:28   

Zale?y jakie myszy, ja widz? kolosaln? ró?nic? w myszach jednych lini od drugich. Zwykle informuj? nabywców o doskona?ej zdrowotno?ci lini. Mam tak? z której myszy ch?tnie si? rozmna?aj?,nie choruj?, ?wietnie wygl?daj?. Moja samica w?a?nie ko?czy rok. Kry?am samcem równie? powy?ej roku a nie m?odym co zapobiega genetycznym chorobom w wczesnym wieku. Ka?dy robi co mo?e, je?li chodzi o ?ywotno?? myszy. Trzeba te? pami?ta? ?e ok 65 % cech przechodzi od tatusia, wi?c samczyki jak najbardziej polecam wiekowe.
Niestety myszy niespokrewnionych w Polsce coraz mniej. Przyda?y by si? importy. Wykorzystuj? troche z tego wzgl?du bobeczka bo on sprowadza z zagranicy. Co prawda mo?e nie za ?adne "typowo" myszy ale nowe geny si? zawsze przydadz?.
Lilith te? si? po?wi?ci?a i zrobi?a importy np.naszych pi?knych pearl !!!
 
 
harapug 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 111
Skąd: Libi??
Wysłany: 2013-01-18, 00:11   
   Myszy: Zuzia i Norka


Beauti, ja ?ci?gania nowych zwierz?t do hodowli nie uwa?am za po?wi?cenie, to podstawa by hodowla funkcjonowa?a a za?o?enia tej?e hodowli by?y spe?niane.
Wy macie ?atwiej, jakie mog? by? koszta takiej myszy z np. Czech, ja si? musz? "po?wi?ci?" troch? bardziej, w przypadku fretek zosta?a mi Rosja i Azja, a to koszta liczone w tysi?cach, euro :cry:
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2013-01-18, 16:06   

Luna_s20 napisał/a:
Pomimo tego nadal uwa?am ?e tego typu stowarzyszenia musz? zaczyna? si? od ludzi a nie od idei samej w sobie, poniewa? idea przyci?ga ludzi, ale na chwil?.

Tu si? nie zgodz?. Nie filozofujmy zbytnio, zaczynasz sobie przeczy?. "Stowarzyszenia musz? zaczyna? si? od ludzi (co to znaczy?), a nie od idei." W drugim zdaniu: "idea przyci?ga ludzi, ale na chwil?". Tak, idea przyci?ga ludzi. Na idei budowane s? religie, ugrupowania polityczne, organizacje charytatywne etc. Idea to podstawa i prosz?, nie podkopujmy fundamentów naszej wspania?ej Ziemi, to wygl?da/brzmi ?miesznie. :wink:

Secundo: Wero, uwielbiam Twoj? postaw? i popieram :razz: . Ale czasem jest tak, ?e cz?owiek ma po prostu ochot? powypruwa? sobie ?y?y na marne, krzycze? na ?cian? za kolor i zedrze? opuszki na klawiaturze komputera, byleby tylko si? wywrzeszcze?, Bóg wie w jakiej sprawie, wszystko jedno...

Tertio: Strasznie du?o tu filozofii, a fantastyczne stowarzyszenie Mysza Niechciana nic nie pi?nie o swoim "programie", o jakim? uprawomocnieniu i w ogóle o swoim statusie. Czekam, czekam.

Quatro: Wierz? w dobre intencje naszych hodowców. :wink:
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-01-18, 16:33   

ArolinaK napisał/a:
Secundo: Wero, uwielbiam Twoj? postaw? i popieram . Ale czasem jest tak, ?e cz?owiek ma po prostu ochot? powypruwa? sobie ?y?y na marne, krzycze? na ?cian? za kolor i zedrze? opuszki na klawiaturze komputera, byleby tylko si? wywrzeszcze?, Bóg wie w jakiej sprawie, wszystko jedno...

yyyy a kto tu krzyczy i 'wywrzeszcza' si?? Dziewczyny, Wy chyba "napinki" nie widzia?y?cie, to si? nazywa rozmowa ;O nie kazdy musi ka?demu przyklaskiwa?.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-18, 16:39   

czy ja mówi? co? o krzyczeniu? nie trzeba krzycze? by si? podnieca? tematem jak nie wiem co;) mo?na bardzo umiej?tnie dobiera? s?owa ?e niby nic a jednak co?.
Oj napinki ju? niejedne widzia?am na tym forum. ;)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-01-18, 17:18   

wero napisał/a:
w sumie to takie zabawne patrz?c na napinki niektórych i gor?czkowe pisanie jakby od tego zale?alo ?ycie xD

odnios?am si? do tego fragmentu, gdzie chyba sugerujesz ?e to w tym temacie kto? si? napina :>

ale wracaj?c stricte do tematu dzi? odwiedzi?am fejsbuka tego "stowarzyszenia" i niestety jako? mnie nie zach?ci?o to co tam zobaczy?am, wygl?da to do??... nieprofesjonalnie.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-18, 17:23   

ja szczerze mówi?c jak pierwszy raz to zobaczy?am to pomy?la?am - o jak?? karmówk? zbieraj? . Bez urazy dla nikogo ale taka pierwsza my?l mnie nasz?a:P

Napinka nie musi by? akcentowana krzykiem:D
Nie b?d? t?umaczy? o co mi chodzi bo zaraz b?dzie "ale my mamy prawo, ka?dy ma swoje pogl?dy i zainteresowania, nie uwa?amy tego za strat? czasu, co dla ciebie jest ma?o wa?nym tematem dla nas jest wa?ne" dlatego si? zamkn? bo jest w tym prawda,a ze ja nie rozumiem i mam inne pogl?dy to si? nawet nie b?d? wypowiada?,w ka?dym b?d? razie mi by by?o szkoda czasu ?yciowego w takie zaanga?owanie xD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-01-18, 18:04   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A gdzie mo?na znale?? stronk? tego Stowarzyszenia?
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-18, 19:00   

W pierwszym po?cie tematu http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=11918 jest info, ?e posiadaj? stron? na fb. Ja rozumiem, ?e Stowarzyszenia jeszcze nie ma, s? tylko pomys?y na jego utworzenie
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-01-18, 19:04   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


No tak, tylko ?e ten link mnie nie przenosi na ich stron?... Albo ja nie umiem :P
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-18, 19:06   

na fb strona by?a i si? zmy?a...
mam wra?enie ?e to wszystko to jaki? fake.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT