AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz wariuje po zmianie ?ciolki
Autor Wiadomość
sprytek_2013
Szara myszka


Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-02-27, 20:13   Mysz wariuje po zmianie ?ciólki

Witamy,

od niedawna mamy w domu myszk? i powoli poznajemy jej zwyczaje. Natomiast ostatnio zauwa?yli?my, ?e zacz??a wariowa? po zmianie ?ció?ki. Tzn. wpada w mini sza?. Biega po pr?cikach jak szalona, ?eby tylko nie dotyka? pod?o?a.... Pierwszy raz tak szala?a jak po?o?ylismy po ca?o?ci koreczki. Wrócili?my do wersji pierwotnej czyli trociny i koreczki tylko w kuwetce, do której oczywi?cie si? nie za?atwia :) Trociny s? bezzapachowe. Koreczki wietrzymy, ?eby zapach nie dra?ni?. Dla lepszego samopoczucia myszki zawsze po zmianie ?ció?ki l?duj? z powrotem te same tuleje po papierze toaletowym. Tak ?eby czu?a po dezynfekcji co? swojego :) i nie mia?a potrzeby nadmiernego znaczenbia terenu hi, hi. Mamy samca :)

Zastanawiam si? czy swoim zachowaniem chce nam co? przekaza? czy to tylko zbie?no?? sytuacji. Mo?e akurat oswoi?a si? i teraz b?dzie cz??ciej nam tak hasa? :)

Jak si? zachowuj? Wasze myszy po zmianie ?ció?ki?
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-27, 20:19   

Moje lataj? wszystko w?chaj? sprawdzaj? czy da si? na dan? zabawk? wdrapa? pokopi? czasem w trotkach ... mo?e twoja jest m?odziaczkiem i w ten sposób sie bawi ?
_________________
InfinitY ..
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-02-27, 20:20   

Moje zachowuj? si? normalnie za ka?dym razem jak czyszcz? klatk?. Problem pewnie tkwi w koreczkach.
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-27, 20:24   

A no w?a?nie mia?am zapyta? co to za koreczki hmmm ?
_________________
InfinitY ..
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-02-27, 20:29   

Te? si? zastanawiam :D Koreczki kojarz? mi si? z koreczkami do jedzenia albo z korkami po winie tylko ;)
 
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-02-27, 21:23   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Moje zawsze zachowywa?y si? normalnie, by?y tylko bardziej ciekawskie, zwiedza?y wszystko. Mo?e chodzi o granulat drewniany/pigw?? Mi si? jako? tak wydaje.
Tylko nie rozumiem tego :P
sprytek_2013 napisał/a:
Wrócili?my do wersji pierwotnej czyli trociny i koreczki tylko w kuwetce, do której oczywi?cie si? nie za?atwia :) Trociny s? bezzapachowe. Koreczki wietrzymy, ?eby zapach nie dra?ni?.

Nie za?atwia si? w kuwecie klatki? I po co wietrzy? te ca?e koreczki? One s? zapachowe?
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-02-28, 09:00   

moje po zmianie ?ció?ki przekopywa?y ca?? klat? po swojemu, to by?o sliczne, bo myszki kopi?c wyrzucaj? materia? ?apkami do przodu. ale zawsze musia?y zrobi? porz?dek po swojemu. spanie w domku lub obok to zalezy od temperatury, a czasem nie chcia?y spa? razem i drugi mysz robi? sobie swoje poslanie a po 2 dniach wrac?? do brata
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2013-02-28, 15:39   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


Moje mysie po sprzataniu ,,sprzataja'' po swojemu... wysypuja jedzonko wylewaja wode rozwalaja chusteczki ;p
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
sprytek_2013
Szara myszka


Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-02-28, 22:56   

Najpierw by?a to ?ciólka firmy BRYLANT w formie granulatu o zapachu le?nym. Teraz kupili?my inny granulat, podobno niezapachowy tylko naturalny. Ale naturalny oznacza z drzew iglastych. POo wyjeciu z worka czu? "zapach", ktory mo?e jest dra?ni?cy dla mysiego noska :) Dlatego wietrzymy. Oczywi?cie ju? doczyta?am, ?e myszki niie powinny by? na pod?o?u z drzew iglastych :( .
To chyba jednak reakcja/manfestacja na sprz?tanie. Drugiego dnia ju? jest OK.
pzdr.
 
 
bercia289 
M?ody Myszaty


Imi?: Bernadetta
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 38
Skąd: Rudnik nad Sanem
Wysłany: 2013-03-01, 11:27   

MU (nazwa?am tak ?aciatego Mysza) ca?y czas wysypuje, jedzonko z miski:P Wod? maj? w szklanym poidle po którym si? wspinaj?:) Czy myszki potrzebuj? piasku do czyszczenia futra? tak jak chomiki??
_________________
https://www.facebook.com/...skiSumik?ref=hl
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2013-03-01, 13:35   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Nie, piasek mo?e im wr?cz zaszkodzi?.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT