AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile myszek na jak? powierzchni?
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-31, 21:09   
   Myszy: tak


Generalnie troch? za ma?o... :(
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-01, 09:39   

Myszonka napisał/a:
ja potrafi?am trzyma? myszk? w faunaboxie 4,44l

oj, nie ma sie czym chwalic :( ((

My-Saa =* napisał/a:
d?ugo??: 32 cm
szeroko??: 14 cm
wysoko??: 28 cm (w tym kuweta 6 cm)


To 14 cm szeroko?ci to tak troche ma?o ;/ Nawet bardzo ma?o :(

To ju? lepsze byloby chocia? takie faunarium wielkie za 35z? http://animalia.pl/produkt.php?id=3628

Albo takie wy?sze za 27z? http://animalia.pl/produkt.php?id=1272
Ale ja to sie dlugo zastanawialam nawet czy 37 x 22cm to wystarczajace dla 1 myszki....
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-06-01, 13:43   

No, albo klatka(Myszka Kwadratowa, Miki/Mimi na allegro jest taniej). Ale na pewno co? wi?kszego.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-01, 14:15   
   Myszy: tak


Nati, ale ona ma kota... wiec w klatce troche niebezpiecznie. :(
 
 
 
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-22, 22:34   
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


A ja mam pytanko ile wg Was zmie?ci?oby sie myszy w Teddy 2 - 2 pi?terka i wymiary 370x250x510 mm??? By?abym wdzi?czna za odpowied?:) :m:):
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-22, 22:39   

Docia, a mo?esz wklai? zdj?cie tej klatki?

Poza tym mniejsze znaczenie ma wysoko?? 51cm, wa?ne ?e podstawa jest nie zadu?a... 37x25cm - jak dla mnie na takiej to 2 myszki, a jako ze klatka niby wysoka to mo?e 3?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-23, 10:05   
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


Podstawa nie za du?a ale maj? 2 pi?terka i du?o na nich sp?dzaj? czasu:) Na samej górze maj? jedzonko, rolki od papieru i tak? fajn? kostk? z dziurkami, ni?ej domek, wod? i smako?yki, ko?owrotek i na dole nork? z sianka i du?o wiórków i sianka do kopania. Roz?o?y?am im wszystko tak bo na pocz?tku by?y leniwe i ?azi? im si? nie chcia?o, ale dzi?ki temu lataniu rozkr?ci?y si?;)

Jak mia?am 4 myszy to swobodnie si? mie?ci?y i w zasadzie czasem ka?da spa?a na innym poziomie, ka?da mia?a ulubiony k?t klatki i wydawa?o mi si?, ?e jest lu?no im.

Jak kupowa?am klatk? to nie wiedzia?am o istnieniu duny - ludzie w zoologach milcz? na jej temat i poradzono mi t? klatk? bo szuka?am czego? du?ego dla myszek. Mój kumpel twierdzi?, ?e spokojnie 6 si? zmie?ci. Ja mia?am 4 teraz s? 2 ale nied?ugo dojd? 2 nowe towarzyszki.

Nie umiem wrzuci? w?asnego zdj?cia wi?c wrzucam zdj?cie ze strony inter-zoo.


Zaciekawi? mnie ten temat dlatego zdecydowa?am si? Was spyta? bo zawsze lepiej wiedzie? wi?cej;) Moim zdaniem je?li myszy wykorzystuj? ca?a powierzchni? klatki (czyli kuwet? + 2 poziomy) to chyba mo?e zmie?ci? si? w niej wi?cej ni? 2-3?

Tylko prosz? nie pos?dza? mnie o z?e zamiary bo ich nie mam :m:): chce tylko dobra dla moich myszy ale i towarzystwa bo wiem jak by?o im fajnie jak by?y 4.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-23, 10:52   

Pi?terka niestety tak do ko?ca nie zast?pi? powierzchni podstawy z trotkami czy inn? ?ció?k?

jakby ta klatka byla "na boku" czyli 37x51 to bys mogla w niej trzyma? 5-6
a tak w pionie 37x25..... no ale nie wiecej ni? 4
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-23, 11:10   
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


To ciekawe bo mi mówili zupe?nie co innego... I kumpel, który hoduje myszy i pan w sklepie... Mówili obaj niezale?nie, ?e mo?e tam mieszka? 6-8 myszy - te 8 mi si? za du?o wydawa?o, ale 6 brzmia?o sensownie.

Bardzo dzi?kuje Emielciu :m:):
Skoro mówisz, ?e pi?terka nie s? dobre to mo?e np na jednym postawi? jaki? du?y pojemnik z wiórkami albo co?? Je?li tak by myszom si? lepiej ?y?o...? Tak kombinuje bo te myszy zupe?nie zaw?adn??y moim sercem i chcia?abym ?eby mia?y jak najlepiej i najwygodniej.

A w ogóle my?la?am, ?e taka poziomowa klatka to wielka radocha dla myszy?!

Mo?e kto? jeszcze si? wypowie?
By?abym wdzi?czna :m:):
 
 
 
Jagoda 
Mysi Bywalec



Imi?: Jagoda
Wiek: 31
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 178
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-06-23, 11:40   
   Myszy: Chica, Szarlotta (za TM: Mysia)


Ja uwa?am, ?e ta klatka jest ogromniast aale du?o traci na tym, ?e jest pionowa nie pozioma.
Faktyczne w poziomej wi?cej myszek mo?e by? ;)
_________________
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-23, 11:44   

A w?a?nie i wyci?gnij im ten metalowy ko?owrotek, a zamiast niego mozesz da? 2 ko?owrotki "pe?ne" mocowane na szczebelkach. Kosztuj? pare z?otych, a o wieeele bezpieczniejsze ni? taki metalowy szczebelkowy.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-06-23, 11:47   

Pi?terka plastikowe lepsze s?:). http://www.ksiazki.szczen...products_id/252 ten sam model a lepsze pi?terka;). Ja w?a?nie wol? wy?sze klatki:). Ale podstawa fakt, ma?a troszk?...
 
 
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-23, 12:10   
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


Ba?am si? plastikowych pi?terek bo wydawa?y mi si? mniej wytrzyma?e i nie wiedzia?am jak mocz na nie dzia?a.

Na stronie Inter-zoo ogl?da?am klatki i wiele z nich ma tak? podstaw?, szczególnie te pi?trowe.

Emielcia chodzi Ci o takie z pe?nego plastiku? Czemu uwa?asz go za lepszy? I 2 na przeciw siebie czy na róznych pi?trach?

Nati12 ta klatka co pokazujesz ma tak? sam? podstaw?:/

Moje myszy nigdy nie mia?y jaki? problemów z pi?terkami szczebelkowymi i zawsze po nich ch?tnie chodzi?y.

Jeju chcia?am spyta? si? ile myszy mo?e si? zmie?ci? a rozp?ta?am dyskusj? wokó? klatki :mshock: Mam j? od lutego i naprawd? si? sprawdza... Ale na wszelkie uwagi jestem otwarta i bardzo wdzi?czna;)

A co my?licie o przykryciu czym? pi?terek je?li naprawd? szczebelki s? niew?a?ciwe?!

To co nie zmie?ci si? w niej wi?cej ni? 4 myszy?e Bo ja chcia?am dokupi? jeszcze (pseudo)japo?skie (2) jak je znajd?... A i tak po wakacjach kupi? im dun?...

Takie ma?e zwierz?tka a tyle k?opotu :m:
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-23, 12:47   

Docia napisał/a:
Emielcia chodzi Ci o takie z pe?nego plastiku? Czemu uwa?asz go za lepszy?

w?a?nie o takie
dlaczego lepsze - gdzies w dziale o wyposazeniu napewno s? tematy o ko?owrotkach i tam wszystko jest doskonale omówione i przedyskutowne

Docia napisał/a:
2 na przeciw siebie czy na róznych pi?trach?

Oboj?tnie jak. Ale moze lepiej na ró?nych pi?trach

Cytat:
A co my?licie o przykryciu czym? pi?terek je?li naprawd? szczebelki s? niew?a?ciwe?!

Wg mnie dobry pomys?. Ja osobi?cie przykrywa??m papierowymi r?czniczkami i na reczniczek co? stawialam - np. drewnian? hu?tawke czy ci??k? miske ;-)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-23, 12:48   
   Myszy: tak


Docia napisał/a:
Emielcia chodzi Ci o takie z pe?nego plastiku? Czemu uwa?asz go za lepszy?

http://www.myszy.info/viewtopic.php?p=28101
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT