AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie p?uc
Autor Wiadomość
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2014-12-18, 12:45   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Wida? popraw?, Bohun je i pije ju? wi?cej, nawet czasami biega w ko?owrotku. Wygl?da nadal tak samo i du?o ?pi, ale nawet taki ma?y post?p cieszy. Pozosta?e myszki te? ch?tniej si? bawi? i troch? d?u?ej pozostaj? aktywne.

Wiem, ?e nie zmienia to planu leczenia, i ?e trzeba mie? je ca?y czas na oku, bo niestety znów mo?e si? pogorszy?, ale i tak dobrze widzie? jak?kolwiek popraw? i mie? tych kilka rzeczy mniej do wciskania na si?? niejadkowi :)


Edit: Ach te uroki leczenia - dzielenie mikroskopijnej tabletki na 10 (nie ma to jak kreseczka podejrzanego bia?ego proszku na biurku, i to w bliskim s?siedztwie strzykawek :D ) i podawanie doustnie antybiotyku :I Przy tym ostatnim odrobin? pomog?a metoda Mysie Burrito (myszka zawini?ta w r?czniczek z pyszczkiem wystawionym na lekowe m?czarnie).

Edit2 (19.12.14): Bohun wygl?da ju? dobrze, cho? jeszcze odrobink? mu brakuje do kondycji sprzed choroby. Wszystkie myszki wróci?y do d?u?szej aktywno?ci w swoich ulubionych godzinach. Jutro wizyta, zobaczymy, co wyjdzie os?uchowo i na wadze.

[ Dodano: 2014-12-19, 19:11 ]
Napisa?am do Ogonka, ?eby w razie czego argumentowa? u weta, ?e nie tylko hodowcy sugeruj? d?u?sze leczenie. Wklejam, bo mo?e komu? si? przyda, mo?e wet ch?tniej weta s?ucha :) :

"Witam,
w przypadku zmian zapalnych w górnych drogach oddechowych 6 dni mo?e wystarczy?, natomiast je?eli chodzi o dolne drogi oddechowe mo?e by? to za krótko. Lekarz powinien os?uchuj?c myszki stwierdzi? czy s? jeszcze zmiany. Przy ka?dym antybiotyku nale?y podawa? probiotyk. Je?eli nie ma biegunki po antybiotyku to lepiej stosowa? go d?u?ej ni? za krótko."
 
 
Rzepiszka
Szara myszka


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-06-24, 02:45   

Witam.
Mam pytanie odno?nie w?a?ciwej dawki enroxil'u w iniekcji dla myszy.
Spotykam si? z tak ró?nymi zdaniami i poradami na ten temat, ?e ju? sama nie wiem jakie powinnam podj?? dzia?ania, by nie zaszkodzi? myszce.
Obecnie mam zalecenia, aby podawa? 2 kreseczki na insulinówce (nierozcie?czonego enroxil'u), podskórnie.
I moje pytanie brzmi, czy taka dawka nie jest za du?a na tak male?ki organizm?
Je?eli kto? si? orientuje w tym temacie, to bardzo prosz? o podpowied?. I z góry dzi?kuj?.
Pozdrawiam.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-06-24, 07:35   

ja zawsze dawa?am 1, ale przez jaki czas i jakie jest zaawansowanie choroby?
 
 
Rzepiszka
Szara myszka


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-06-24, 11:23   

Lek ma dostawa? przez okres 10 dni.
Stan ogólny myszy ?rednio zaawansowany. Jest os?abiona, ma szybki i ci??ki oddech, trzeszczenie w p?ucach obecnie ust?pi?o.
Jest dosy? aktywna jak na te dolegliwo?ci i swój wiek (ma ponad 1,5 roku). Apetyt równie? jej dopisuje.
Poda?am jej dwie dawki enroxil'u (wczoraj i przedwczoraj) w 2 kreskach na insulinówce, ale mam wra?enie, ?e w tej dawce lek dzia?a zbyt silnie na jej organizm.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-06-25, 07:34   

ja mia?am 1 kresk? raz dziennie, wi?c to 4 razy za du?o, mo?e dawaj 1 kresk? 2 razy dziennie?
 
 
Rzepiszka
Szara myszka


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-06-25, 11:20   

Tak w?a?nie zrobi?am, ?e od wczoraj dostaje po 1 kresce i znacznie lepiej toleruje tak? dawk?.
Dzi?kuj? za rad?. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT