AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
zachowanie myszoli
Autor Wiadomość
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-26, 16:21   zachowanie myszoli
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


A wiec Ja mam w porównaniu do wielu z Was bardzo skromne stadko myszy , bo mam ich tylko 4 ale jakie za to kochane. Wiec tak w swoim stadku mam 2 labki jedn? mysz? black i jedn? black tan opisz? jako pierwsze myszki laboratoryjne poniewa? by?y u mnie w domu jako pierwsze. Pierwsz? z moich myszek jest Miedzianka jest to mysia br?zowo bia?a mysia ta jest bardzo aktywna w klatce ca?ymi nocami mog?aby siedzie? na ko?owrotku i si? kr?ci? na nim lubi te? wychodzi? na wolno?? uwielbia wtedy wchodzi? mi pod ubranie i tam zaczyna swoj? pielengnacje myje si? i co jaki? czas wystawia ?epek czy co? si? nie zmieni?o mysia ta ch?tnie przychodzi na r?ce za to nie lubi powrotów do klatki gdy ju? jest czas bym j? da?a do klatki mysia ta nie ch?tnie schodzi mi z r?k a czasem jest i tak ?e mimo ?e wejdzie do klatki potrafi szybko zmieni? zdanie i wróci? na r?k? z pocz?tku gdy ?l?zaczka oraz Miedzianka by?y same w klatce to Ona mia?a swoje 5 minut jako przywódca mysiej grupki potrafi?a nawet my? ?l?zaczk? zawsze ?l?zaczka schodzi?a jej z drogi Miedzianka jest to mysza z charakterkiem uwielbia robi? porz?dek w domku tam gdzie ?pi? i wyrzuca? swoim kole?ank? jakies tam drobiazgi które sobie zatarga?y do domku a co jej zdaniem jest tam zb?d? fajnie to wylada Ta mysia uwielbia te? spa? z wystawion? mordk? z domku s?odko to wygl?da zawsze na przodzie . 2 Moj? mysi? by?a i jest ?l?zaczka to bardziej typ ba?aganiary lubi wszystko znosi? do domku i denerwowa? Miedziank? jest to mysia do?? aktywna lubi si? pobuja? na ko?owrotku czy posiedzie? na samej górze w kuli ostatnio kupi?am im taki pie? w nim równie? lubi przebywa? ale wi?kszo?? czasu i tak sp?dza na spaniu dlategoo to taki mój mysi leniuszek... Mysia ta tak?e lubi by? brana na r?ce ale to mysi szatan jak ju? jest na wolno?ci to wsz?dzie jej pe?no jest wtedy bardzo aktywna nie lubi wraca? do klatki t? to nawet ci??ko tam odstawi? z powrotem bo stoi na r?c? i nie chce wej?? do ?rodka. Kolejn? z Moich myszek jest Opavka to jest typ indywualistki ale to totalny jest mysz? bardzo aktywna uwielbia sp?dza? czas w ko?owrotku lub w pniu za to nie lubi by? brana na r?ce zreszt? jej si? nie da bra? na r?ce mysza ta panicznie boi si? ludzi nawet jak wychwyci ?e si? na ni? pacz? ucieka przy zmienianiu klatki gdy chc? j? z?apa? musz? si? nie?le nagimnastykowa? a gdy ju? j? z?apie jej serduszko tak mocno bije ?e a? mi jej szkoda ale có? nie mam wyj?cia przy dotyku piszczy nie wiem co jest z t? mysz? nie tak by?o tak od pocz?tku jak j? kupi?am próbowa?am na przysmaki czy co? pokaza? ?e j? kocham ?e z mojej strony nie grozi jej nic z?ego. Mysia ta jest ró?nie? typem czysciocha nie do?? ?e w domku zawsze robi porz?dki to i w ca?ej klatce je?eli znajduje si? co? co jej nie pasuje przeszkadza próbuje to z klatki za wszelk? cen? wyrzuci? , du?o dnia równie? po?wi?ca na znalezienie jakiej? szparki w klatce by móc uciec. Ostatnia i najm?odsza z moich myszy to mysza o pseudonimie Motorówka (black tanka) jest najm?odsz? mysza faworytk? wszystkich w domu oraz chyba myszy w klatce ka?da w jaki? sposób si? ni? opiekuje jak wraca z moich r?k to inne mysie j? starannie myj? ma?a troche z pocz?tku p?aka?a jak one to robi?y teraz ju? si? przyzwyczai?a i sama do nich gania ona jest typem takiego przlepka znalaz?a sobie zast?pcz? mamusie i chodzi za ni? krok w krok uwielbia broku? oraz przysmak buraczkowy kocha zabawy troszk? jest moj? boi dupk? bo do tej pory nie wchodzi do tunelów , gdy jej zast?pcza mama tam wchodzi ma?a siada obok i czeka . Ci?zko j? okre?lic czy jest typem cyscioszka ale raczej nic do domku nie znosi tak?e lubi czysto?? .

A teraz mam takie pytanko wiem ?e mysie mog? by? indywidualistkami ale czy mo?na jeszcze jako? pomóc mysi Opavce by tak si? nie ba?a ? Czy jak?? traume mia?a ?e nawet przy dotkni?ciu piszczy myszy z pocz?tku jak j? w?cha?y te? piszcza?a lecz do Nich si? przyzwyczai?a do Mnie niestety nie macie mo?e podobny problem ?
no i czekam na wasze opisy waszych myszek...
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-26, 17:14   

Po pierwsze, b?agam, zacznij u?ywa? interpunkcji, bo tylko cudem boskim przeczyta?am to nie dusz?c si? przy okazji.

Po drugie - czemu za wszelk? cen? chcesz zmusza? Opavk? do oswojenia?
S? myszy, które nigdy nie dadz? si? oswoi?. Tak? maj? natur?, tak? "potrzeb? serca" ?eby by? z dala od cz?owieka. Odnosz? te? wra?enie, ?e dok?adasz jej stresu ganiaj?c j? za ka?dym razem kiedy musisz j? wyj??. Mysz boj?c? si? wyjmuje si? "w czym?" - np. w rolce po papierze, w kubeczku, w czymkolwiek do czego si? schowa. Nie nale?y myszy gania?, goni? i "?apa?" bo do ko?ca swojego ?ycia b?dzie to odbiera? jako atak. Dla niej wi?kszym stresem jest to, ?e chcesz j? oswaja? ni? gdyby? mia?a z ni? tyle kontaktu, ile trzeba, czyli daj?c jedzenie, zmieniaj?c zawarto?? klatki itd.

Ja mam myszy, które bardzo powoli si? oswaja?y, a dzia?o si? to w sposób naturalny. Ilekro? mia?am r?ce w klatce po prostu robi?am swoje, nie przeszkadzaj?c im w ich czynno?ciach. Po pewnym czasie zacz??y mnie traktowa? jako element ich otoczenia i obecnie jestem im co najmniej oboj?tna.

...a tak na marginesie, do opisywania naszych myszy powsta? jaki? czas temu ten w?tek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=9801 Niepotrzebnie zak?ada?a? nowy.
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-26, 19:13   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


tzn nie chc? J? na si?e oswoi? tylko nie wpad?am w sumie na pomys? ?e mo?na co? wrzucic do klatki takiego by Opavka si? schowa?a i , ?ebym j? spokojnie wyje?a z tej klatki. Po prostu wcze?niej jak j? wyci?ga?am bi?o jej tak serduszko , ?e a? mi ?al by?o tej mysi ,ka?dy uczy si? na b??dach pozna?am Twoj? opinie i przy nast?pnym sprzataniu myszak? tak zrobi? jak napisa?a?.
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-26, 19:17   

Rolki sprawdzaj? si? wy?mienicie, zw?aszcza kiedy do sprz?tania wyjmiesz ju? wszystko i zosta?y Ci tylko myszy. :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-08-27, 08:55   

labki tak maj?, mój Myszak by? cudownym miziakiem, ale przez ca?y czas przenosi?am go w ruruce, jak do niej wchodzi? to znaczy?a ?e chce - z rurk?- na kolanka. z kolei wet mówil, ?e ma?e zwierz?tka tak piszcz? bo maj? zakodowany strach przed du?ym stworzeniem które moze je zadepta? i to jest dla nich sygna?, ?e co? ma?ego tu na dole zyje
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-27, 10:46   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


to znaczy w?asnie labki si? nie boj? boi si? opawka a ona jest black rasówka normalnie z hodowli. Ale mo?e tak jest ze daje sygna? ?e zyje ?eby jej nie robi? krzywdy ale dzi? jak sprzata?am im klatk? poczeka?am jak wejdzie do pienka i razem z pienkiem przenios?am j? do transporterka... ;p
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT