AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2014-12-27, 15:25
myszy a dzieci
Autor Wiadomość
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-29, 11:11   myszy a dzieci
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


Witam :)

Mam taki problem , przyjecha?a do mnie kuzynka z dzieckiem na wakacje w sumie na tydzie? czasu.Ale to nie o to chodzi ta ma?a ci?gle chc? bawi? si? myszkami a Ja jej ich nie chc? da?.Ostatnio sama sobie otworzy?a klatk? gdybym nie wesz?a do pokoju to my?l? ,?e mog?oby sko?czy? si? to ?le. Raz da?am ma?ej troch? potrzyma? mysie ale jest za ma?a strasznie ba?am si? ?e zrobi jej krzywd? tzn ,?e ma?a zrobi krzywd? mysi. Teraz mam takie pytanko jak skutecznie wyt?umaczy? dziecku ,?e myszka to nie zabawka? Musz? to zrobi? bo dzi? wychodz? do pracy i obawiam si? ,?e przez te 8 godzin nie b?d? mog?a pracowa? , chwila nie uwagi innych doroslych z rodziny i mo?e co? si? sta? moim mysi? :(
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-08-29, 11:18   

ile to,to ma lat?
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 11:19   

Ma?a ma swoj? matk?, to niech ona jej wyja?nia, ?e nie wolno...
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-29, 11:20   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


jedno ma 2 drugie 4 i wyt?umacz takim dziecia ?e takim ma?ym myszk?, mo?na zrobi? krzywd? . Zabra?abym je ze sob? do pracy ale to te? m?czarnia dla nich :( . Wiesz Ja mog?abym tak do tego podej?? ale to jednak moje zwierz?tka s? i si? o nie martwie :(
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
Ostatnio zmieniony przez mysiamama1989 2013-08-29, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-29, 11:20   
   Myszy: coraz wi?cej...


Dzieciom si? nie wyt?umaczy - t?umaczy si? opiekunom - zapewne ma?a nie zostaje w domu sama, wi?c powiedz osobie, która z ni? zostaje, ?eby jej pilnowa?a po prostu, a je?eli nie masz pewno?ci, to zamknij pokój na klucz, albo za?ó? k?ódeczki na klatk? lub te? postaw wysoko, tak ?eby nie mia?a dost?pu.
_________________
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-29, 11:22   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


chyba najlepiej to te k?ódeczki , bo niestety pokoju na klucz nie mam a jak je postawie na szafe to tam ma?a wsz?dzie w?azi jeszcze je zrzuci jej si? co? stanie i myszk? te? :( . Ale k?ódeczki ca?kiem dobry pomys?. Ta ma?a to diabe? jej nie upilnujesz ci??ka opcja , wsz?dzie jej pe?no
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2013-08-29, 11:23   
   Myszy: -


T?umaczy?, t?umaczy? i jeszcze raz t?umaczy? dziecku, ?e to ma?e, delikatne zwierz?tko, któremu ?atwo zrobi? krzywd?.
Nie znam si? na dzieciach, ale kiedy? przyjecha?a do mnie kuzynka lat wtedy chyba 4. Te? spodoba?a jej si? myszka, ale wiedzia?a, ?e myszk? g?aszcze si? delikatnie i nie mo?na jej d?ugo trzyma? na r?kach, bo si? boi. Dziewczynka g?aska?a mysz? jednym palcem, kiedy widzia?am, ?e jest ostro?na da?am jej na r?ce, a jak powiedzia?am, ?e myszka mo?e si? troch? jej ba?, to odda?a mi z powrotem. Za to mia?a nieziemsk? frajd?, jak dawa?am jej kawa?ek chleba, ?eby myszka wzi??a jej z r?ki :D Tak?e na tym przyk?adzie wydaje mi si?, ?e odpowiednio przygotowane do tego dziecko nie jest zagro?eniem dla myszki.

My?l?, ?e du?o zale?y od wychowania takiego dziecka. Je?li powie si? mu, ?e nie wolno otwiera? klatki bez pozwolenia, to powinno s?ucha?. Podejrzewam, ?e kuzynka zostanie w domu z dzieckiem, przede wszystkim porozmawia?abym z kuzynk? i wyt?umaczy?a (bo mo?e sobie nie zdawa? sprawy), ?e myszki s? Twoimi ulubionymi zwierz?tkami i maj? prze?y? t? wizyt? ;) Niech zajmie si? dzieckiem i nie pozwala bra? myszek (na zasadzie: "Jak ciocia przyjdzie z pracy, to wtedy mo?na b?dzie klatk? otworzy?" - o ile rzeczywi?cie b?dzie si? myszy wyci?ga?). No i dziecku du?o t?umaczy? o myszkach - ?e teraz chc? spa? i nie b?dziemy im przeszkadza?, ?e dziecko jest dla nich obc? osob? i mog? si? ba?, wi?c nie chcemy ich stresowa?, ?e je?li pog?aska?, to baaaardzo delikatnie itp. Po prostu uczy? dziecko w?a?ciwego traktowania zwierz?t i rozumienia ich potrzeb. Mo?e nie wszystko zrozumie, ale niech ogarnie podstawy ;)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 11:24   

Wszystko fajnie, ale nie wiem czemu wychowujemy tutaj cudze dziecko. :p
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-08-29, 11:24   

postawi? gdzie? wysoko,k?ódka na klatk? i heja. Ja bym nie dyskutowa?a z dzieckiem
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-29, 11:27   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


Wiesz mam tu dziewczynk? i ch?opca , ch?opeic jest m?odszy i grzeczniejszy On wie , ?e na myszki mo?na patrze? tylko oczkami. Znowu dziewczynka by?a jako pierwsza wszysty j? rozpieszczali i ci?zko jest jej cokolwiek wyt?umaczy?, Ja wiem , ?e Ona myszk? nie chc? zrobi? krzywdy specialnie ale to jednak dziecko przed wyj?ciem jeszcze z ni? b?d? rozmawia? i z kuzynk? oczywi?cie, ale my?l? , ?e k?odeczki na ten pierwszy dzie? te? nie b?d? z?ym pomys?em , b?d? spokojniejsza :) Fru to nie jest wychowywanie tylko pomoc w tym by jako? wyt?umaczy? dziecku lub pomóc mi w tym co mog? zrobi? by myszki si? nie stresowa?y , my?l? ?e zrobie tak jak dziewczyny mówi? k?ódeczka gdzie? wy?ej postawi? je ale oczywi?cie rozmawia? , te? b?d? ;p
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
Ostatnio zmieniony przez mysiamama1989 2013-08-29, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2013-08-29, 11:29   
   Myszy: -


Tu nie chodzi o wychowywanie czyjego? dziecka, tylko zapewnienie bezpiecze?stwa w?asnym myszom :P Ja akurat mia?am szcz??cie, bo moja kuzynka to anio?ek, w ?yciu tak grzecznego dziecka nie widzia?am.

Dobra, mam pomys?. Teraz jest ciep?o, wi?c nie powinno by? problemu - wynie?? klatk? do gara?u/piwnicy/na strych - gdzie?, gdzie dziecko nie ma dost?pu. Nie znam matki dziecka, ale je?li to osoba mniej wra?liwa na zwierz?ta, a k?ódka b?dzie na drzwiczkach, to matka mo?e zdj?? kraty z kuwety (dziecko na to nie wpadnie - chyba), ?eby myszy wyci?gn??, bo chce dziecku frajd? sprawi? (mój wujek z takim pomys?em wystrzeli? - chcia? myszy wyci?gn?? jeszcze z domku, ale jedna go u?ar?a :lol: to powiedzia?am wtedy "by?o nie wyci?ga?..." )
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-29, 11:31   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


hahaha dobrze zrobi?a , ?e ugryz?a. Nie my?l? ?e Mama tych dzieci nie wyci?gnie myszek bo wie , ?e to moje ukochane zwierzaki i , ze by by?a rozpacz w ciapki , gdyby której? si? co? sta?o... ;p
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-29, 11:32   
   Myszy: coraz wi?cej...


My?l?, ?e k?ódka b?dzie wystarczaj?ca - je?eli powiesz opiekunom, ?e nie ?yczysz sobie, ?eby dziecko bra?o myszy, to nie b?d? ryzykowa? i a? tak kombinowa?, szczególnie jak zobacz? k?ódk?.
_________________
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-29, 11:34   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


O nie, jak zobacz? k?ódk? to mo?e by? jeszcze gorzej, bo przecie? zakazany owoc smakuje najlepiej i trzeba spróbowa? to rozpiecz?towa?. :P
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-29, 11:34   

Ale przede wszystkim czy matka tych dzieci ich nie przypilnuje? Albo jeszcze inaczej. We? im poka? co mog? pozwiedza? i niech id? na miasto to i o myszach zapomn? xp
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT