Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 19:45
Jak uniknąć wypadków
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-04, 11:09   Jak uniknąć wypadków

Temat brzmi groźnie, niemniej nie chodzi o żadne drastyczne sceny grozy.

Zauważyłam, że na forum pojawiają się nie raz wątpliwości czy myszom w takich a nie innych okolicznościach klatki zagraża niebezpieczeństwo. Być może temat dotyczący bezpieczeństwa jako-takiego jest, ale tutaj chciałaby się nastawić na nasze doświadczenia i obserwacje.

Nie chciałabym się wdawać w makabryczne opisy a i mam nadzieję, że żadna myszka nie skończyła tragicznie. Niemniej nasi podopieczni miewają różne przedziwne pomysły gdzie można wejść albo co podkopać lub zjeść.

Klasyką gatunku jest chyba włażenie na kołowrotek, zamiast do środka. W 99% przypadków kończy się to lotem w dół. A przynajmniej moje myszy tak robią. Kluczem do względnie bezpiecznego zakończenia jest dopilnowanie by mycha spadając np. nie zaklinowała się między ścianką a kołowrotkiem.

A jakie ryzykowne zabawy Wasze myszy wymyślają?
Czy kiedykolwiek mieliście sytuację bardzo niebezpieczną ale udało się myszę uratować (np. zaklinowanie, przygniecenie ciężką zabawką)?

Chciałabym aby ten temat służył też naszej wyobraźni, szczególnie nowych osób, aby można było zapobiec nieszczęściu np. niebezpiecznym aranżacjom w klatce albo zabawom. Oraz by na własnych doświadczeniach się uczyć, jak można pomóc zwierzakowi w ryzykownej sytuacji.
Ostatnio zmieniony przez kat 2012-12-03, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  

stardust 
Moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-10-04, 16:09   

moi raczej nie ryzykują ;) a co do wspinania się na kołowrotek, to też nie mam takiego problemu, bo miałam plastikowy, myszy nie dawały rady wspinać się po śliskiej powierzchni i problem z głowy ;)

Virame 
Gaduła Myszaty

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-10-07, 17:35   

Ostatnio jak postawiłam klatkę na biurku, koło dziury z tyłu. Estela chodziła wtedy po klatce. Nagle ześlizgnęła się jakoś właśnie w tą dziurę. Myślałam, że spadła na podłogę. Ale na szczęście, wycelowała w 2 cm biurka. -.-
Wystraszyłam się, bo nie dość, że to wysoko, leżą tam różne rupiecie, to jeszcze pozostałości różnych trutek itp. Nie mówiąc o jej znalezieniu i złapaniu. Nie wiem, czy zalicza się do 'ryzykownej zabawy', ale dla mnie to groźnie wyglądało. Niby niepozorny spacer, a jednak. :moops:

zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do piątku :)

Imię: Zosia
Wysłany: 2012-10-07, 18:14   

Moja myszka wchodzi na kołowrotek co wygląda naprawdę przerażająco . Ale nie skończyło się to jeszcze tragicznie : ) Nigdy nie wkładam wtedy ręki do klatki bo mogła by się przerazić i w panice próbować zejść co mogło by się skończyć naaaaprawdę źle . :m:): Albo wchodzi za domek i żeby zejść musi albo skakać albo zejść po pionowych drucikach . Zazwyczaj wybiera to drugie ale to tez nie jest najbezpieczniejsze gdyż może zaryć głową w dół i złamac karczek co jest najczarniejszym scenarjuszem :)

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-07, 18:43   

Nie był to może wypadek typowo mysi, ale wczoraj wieczorem karmiłam dziewczynki ziarenkami ryżu preparowanego. Podawałam ziarenko Pralince i znikąd pojawiła się Ruby, za wszelką cenę chcąca jej zabrać właśnie to ziarenko. Niestety, mój palec został zmasakrowany w imię kradzieży. :roll:

Virame 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2012-10-07, 20:18   

Frufru, to jest dowodem, że trzeba dawać myszakom jednocześnie przysmaki. Bo inaczej się pokłócą między sobą, ale wciągną w to nasze palce. ;)

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-07, 20:27   

Tylko że ziarenko koleżanki zawsze jest lepsze od własnego. :p Po prostu mój refleks zawiódł... starzeję się. ;)

ArolinaK 
Mysi Rozmówca

Imię: Kasia
Wysłany: 2012-10-07, 20:59   

No i daj tu czterem/pięciu myszom na raz! To zakrawa na niemożliwość, zawsze znajdzie się jakiś oportunista wolący wyrwać koledze niż wziąć z moich łapek :grin: .

Virame 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2012-10-08, 18:49   

ArolinaK, no to wiadomo. Jak pachnie lepiej smakołyk kolegi, to musi go mieć. :D

zonia332 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2012-10-09, 12:20   

Pewnie ciekawie jest mieć dwie myszki lub więcej :m:):

Virame 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2012-10-09, 14:32   

zonia332, tak, bardzo ciekawe. Ja mam zaledwie dwie, ale marzę o większym stadku. Każdy myszak jest inny, a razem robię wiele rzeczy. Myją się, czasami się dzielą, śpią pyszczkami obok siebie i wiele więcej. :roll:

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-09, 14:33   

...albo się tłuką, wyrywają sobie jedzenie i piszczą wniebogłosy. :P

Virame 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2012-10-09, 14:52   

Frufru, oj, wymieniłam tylko 'pozytywne zachowania'. Czasami się podgryzają, kłócą. Ale to normalnie. Tak jak u ludzi. :m:D:

zonia332 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2012-10-09, 15:42   

Mam tylko jedną myszkę i również marzę o stadku :) Na razie muszę kupić tej mojej odpowiednią klatkę :m:):

ArolinaK 
Mysi Rozmówca

Imię: Kasia
Wysłany: 2012-10-09, 20:06   

Frufru napisał/a:
piszczą wniebogłosy

Oczywiście nocą, no bo za dobrze być nie może... :twisted:

Odpowiedz do tematu