AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Heeeej ^^
Autor Wiadomość
Alicee 
Szara myszka


Imi?: Alicja
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2014-06-27, 14:32   Heeeej ^^

Wi?c tak... Jestem nowa na forum i nowa w temacie mysz :D .
Je?eli chodzi o to co ja tu w?a?ciwie robi?, to chc? mie? jakie? zwierz?tko domowe ( miesi?c temu zdech? mi myszoskoczek :C ). Przegl?daj?c ró?ne fora chcia?am mie? 2 szczurki, ale potem stwierdzi?am ze potrzebuje ogromn? klatk?, która zaj??aby mi po?ow? pokoju ...
Teraz w sumie zastanawiam si? nad 2 myszkami albo nad je?ykiem.. Ale je? pigmejski to spory wydatek ale je?eli o to chodzi to da?abym rad? go utrzyma?.. Mam straszny dylemat co do tego :/
Tak?e oto moja pe?na emocji i zwrotów akcji historia.
( Wakacje jej ! :D )
 
 
Shauni 
Starszy Myszaty



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Swarz?dz
Wysłany: 2014-06-27, 15:48   
   Myszy: [*]: Spike, Ebi, Evi, Artystka, Fumi, Bosska, Amber, Vanilla, Markiza, Fabs, Spyro, Axel, Foster, Crash, Carmen


Witaj :smile:
_________________
 
 
 
Waterloo 
Mysi Bywalec


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-06-27, 16:01   

A witam, witam :)
 
 
Minka. 
Myszowaty


Imi?: Sara
Pomogła: 1 raz
Wiek: 24
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 462
Skąd: Namys?ów
Wysłany: 2014-06-27, 16:02   

Witaj. ;)
_________________
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-06-27, 16:39   

wiesz, praktyczniej jest mie? mysz, bo w razie problemów nie trzeba szuka? drogiego, specjalistycznego weta, jak do je?y
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-06-27, 16:46   

Hej!
Myszki, a je? to zupe?nie inne zwierza, zale?y co oczekujesz od zwierzaka, czy chcesz mie? stwory do obserwacji i mniej zaj?? przy nich, czy bardziej towarzyskiego, ale wymagaj?cego du?o opieki stwora ;)
Je?e potrzebuj? bardzo du?o miejsca, terrarium mo?e pos?u?y? im jedynie jako miejsce do spania, one kochaj? biega? i potrafi? to robi? par? godzin bez przerwy tyle ?e np o 4-5 rano :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Alicee 
Szara myszka


Imi?: Alicja
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2014-06-27, 16:51   

W?a?nie wol? zwierzaka, z którym b?d? si? mog?a bawi? i który b?dzie móg? sobie chodzi? po domku. Ale myszki mog? wypuszcza? na biurko ( moje biurko jest te? parapetem wi?c jest naprawd? spore c: ). Poza tym myszki mog? uczy? sztuczek ( tak s?ysza?am ).
W sumie na forum o je?ach te? odradzaj? mi jego przygarni?cia co jest moim zdaniem troch? dziwne ale có?... :D
 
 
Bianca 
M?ody Myszaty
szczur laboratoryjny



Wiek: 32
Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: laboratorium
Wysłany: 2014-06-27, 17:06   
   Myszy: Entropia [*], Entalpia [*], Delta [*], Geiger (Ginger) [*], Psi (FBI)


Witaj ;)

Kolega jak mia? dwa szczury, to wszystko w domu mia? ?adne pochowane i chodzi?y po prostu sobie jak chcia?y - otwiera? im terrarium. Na szcz??cie mieszka? sam, bo jak podkre?la? u rodziców by to nie przesz?o xd.

No, z je?ami jest problem z wetami, nawet wi?kszy ni? z myszkami. Z kolei, to co zaobserwowa?am co do myszek, to..je?li chcesz mie? przyjaciela - miej samca, samice wol? raczej swoje towarzystwo, s? bardziej p?ochliwe od samców... Wszystkie myszki zajmuj? si? sob?, jak si? ma dla nich niewiele czasu, z ka?d? si? pobawisz, nie musisz mie? terrarium zajmuj?cego pó? pokoju, wi?c jest troch? zalet ;) (poza tym, ?e s? ?liczne i kochane <3)
_________________
"Never let formal education get in the way of your learning." /M. Twain/
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 17:12   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Alicee napisał/a:
Poza tym myszki mog? uczy? sztuczek ( tak s?ysza?am ).

Wydaje mi si?, ?e nie jest to takie proste. Ja planuj? to od roku i nadal nie mam na to wystarczaj?cej ilo?ci czasu, ale to inna kwestia :lol: bardziej martwi mnie kwestia smako?yków, ?o??dki myszy s? jednak do?? delikatne i dobór smako?yków mo?e by? ci??ki... by to by? rarytas i jednocze?nie mo?na by go by?o poda? w wi?kszej ilo?ci na raz... :lol:
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-06-27, 17:15   

Alicee je?e po prostu nie s? takmi zwierz?tami które nadaj? si? dla ka?dego, dlatego lepiej przemy?le? spraw? ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-06-28, 07:55   

w?a?nie z tym karmieniem jest ca?a zabawa- podajesz pe?nowarto?ciow? karm?, a smako?yki to eksperymenty. u mnie np dwaj bracia- jeden jada? tylko konkretne, a drugi by? "króliczkiem"- wszystko co zielone. inny z kolei serka nie ruszy?, gotowan? rybke owszem.
 
 
lilia867 
Starszy Myszaty



Imi?: Kinga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 23
Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 54
Skąd: Mosina
Wysłany: 2014-06-28, 13:12   
   Myszy: Speedy, Porky, Ta?an i McGyver


Hej :smile: !
_________________
Temat o moich mysiakach ;) http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13302
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-06-29, 14:15   

vernille napisał/a:
Ja planuj? to od roku i nadal nie mam na to wystarczaj?cej ilo?ci czasu, ale to inna kwestia

dziwne, jedna sesja nauki i tak nie trwa wi?cej ni? 15 minut, bo one zwyczajnie szybko si? nudz? i robi? rozkojarzone ;)
vernille napisał/a:
ardziej martwi mnie kwestia smako?yków, ?o??dki myszy s? jednak do?? delikatne i dobór smako?yków mo?e by? ci??ki...

no co? Ty. tym bardziej, ?e przy nauce sztuczek smako?yk musi by? malutki, na jakie? 3sekundy jedzenia. mo?na dawa? chocia?by po ziarenku prosa (wi?kszo?? lubi), to im na pewno nie zaszkodzi. kawa?ki p?atków, po ziarenku ry?u... opcji jest mnóstwo :)
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-06-30, 17:11   

Alicee, osobi?cie zakocha?am si? w je?ach i dopiero przy nich stwierdzi?am, ?e "to jest to" kwestia tego, ?e je? potrzebuje du?ego terrarium 100x40x45 konieczny jest tak?e dost?p do wybiegu, bo to urodzeni biegacze :) Najwi?kszym wydatkiem jest w?a?nie terrarium, wybieg... no i je? sam w sobie. Je?e najlepiej bra? od sprawdzonych hodowców i zapozna? si? wcze?niej z maluchem aby mie? pewno??, ?e jest oswojony. Dzikiemu i fukaj?cemu je?owi potrzeba po?wi?ci? du?o wi?cej czasu by by? 'mi?kiem'. Samo jego utrzymanie nie jest a? takie drogie, bo kg karmy nawet za 40 z? wystarczy mu na do?? d?ugo, w zale?no?ci ile b?dzie jad? :p Problem zaczyna si? przy problemach zdrowotnych. Znalezienie odpowiedniego weterynarza nie jest proste, a leczenie do?? kosztowne.
Podsumowuj?c:
je? to mimo wszystko do?? drogi zwierzak, który zajmuje troch? miejsca i potrzebuje du?o uwagi ze strony cz?owieka
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
Minka. 
Myszowaty


Imi?: Sara
Pomogła: 1 raz
Wiek: 24
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 462
Skąd: Namys?ów
Wysłany: 2014-06-30, 17:23   

Karma mo?e tania, ale robale, których zjada mnóstwo :P
Teraz Viva ma u siebie je?a do adopcji :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT