AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Urz?dzenie klatki
Autor Wiadomość
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-11, 16:34   Urz?dzenie klatki

No wi?c plany na ten rok nie dotycz? myszy ale ich mieszka? :)
Zamówi?am terrarium z pleksy o wymiarach 90 x 30 x 30. To terrarium na prób? :)
B?dzie do odbioru za tydzie?. My?l? tak jak je urz?dzi? i nie mam pomys?u. A mo?e poprosi? jeszcze o jakie? pi?terko ? interesuja mnie domki drewniane, jakies ciekawe. Oczywi?cie b?dzie ko?owrotek odpowiedniej wielkosci. Szukam równie? fajnych zabawek do wchodzenia itp . Hamaczki mam swoje wiec o to sie nie martwi?. Za rowny miesi?c dojedzie kolejne o wymiarach 120 x 30 30 a w wakacje dwu metrowe... ( o ile te dwa si? sprawdz? ) Jakie? pomys?y? chc? by robi?y wra?enie :D oraz, mozliwe ze bd zabiera?a je na pokazy myszy. Chce by zainteresowa?y publiczno??. Czekam na propozycje dot. umeblowania hehe
Ostatnio zmieniony przez kat 2014-12-28, 12:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-04-11, 20:25   

Ja my?l?, ?e 2-metrowe b?dzie ju? za d?ugie. Nawet jak pleksa wytrzyma, co mo?e by? trudne, to pozostanie jeszcze problem mycia ca?o?ci. Wydaje mi si?, ?e lepsze b?d? 2 mniejsze pomieszczenia, no ale to zobaczysz jak teraz przyjd? te obecnie zamówione. Ciekawa jestem z czego b?dzie dno i jaka b?dzie góra?
 
 
 
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-04-11, 21:03   
   Myszy: Dzidzia, Kulka


WOW.! Dwumetrowe :o
_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-11, 21:27   

Góra b?dzie wygl?da?a nast?puj?co :

drewniana ramka z metalow? nierdzewn? siatk? o oczkach 5 mm.

Zamówione zostan? równie? :

ko?owrotek :

http://www.zooplus.pl/sho...lowrotki/170433


wiszacy domek :

http://www.zooplus.pl/sho...ki_schody/61295

wiszacy mostek :

http://www.zooplus.pl/sho...i_schody/146162

+ mojej roboty hamaki i domki kostki.

Ps. dzi?ki Ireno za dobre rady z 2 metrowym terra. Mo?e te dwa mniejsze si? sprawdz?, ew. b?d? czym? po??czone. My?la?am ze plexa jest leciutka ale skoro mówisz ze twoja 120 jest dosc ci?zka tez i ze z 2 m se nie poradze to ok. Poprzestaniemy na 90tkach i 120




 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-11, 21:37   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Poza tym, 2 metry na 30 cm to ?adna rado??. Optycznie b?dzie to wygl?da?o jak bie?nia - d?ugie, ale cholernie w?skie. Nadawa?oby si? to dla rybek, jako panoramiczne akwarium jakie?, ale nie dla myszy, bo b?dzie to wygl?da?o, jakby mog?y biega? tylko w prawo i w lewo, a nie w "g??b". Wraz z szeroko?ci? wg. mnie musi zmienia? si? te? d?ugo??.

Tak mi si? skojarzy?o, ?e troch? mi to koliduje chocia?by z natur? - chocia? takie przypadki s? pewnie mo?liwe, to obronienie kilometrowego paska b?dzie trudniejsze, ni? obrona paska o d?ugo?ci 500m, ale 2x szerszego. Mo?e cz??ciowo dlatego taka panorama wygl?da mi nienaturalnie i... no. Wiecie. :P

O sprz?taniu nie wspomn?. :P
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-11, 22:01   

Spoko Vernile :P ja sobie na inne nie mog? póki co pozwolic bo mieszkam z rodzicami i mam zbyt ma?y pokój. Mam za to dwie 2 metrowe pó?ki po 30 cm w szerz st?d mój pomys?. My?l? ze 30 cm nie jest wcale tak ma?e. Moje boxy srednie tez maja tak? miar? w szerz. Wiadomo stopniowo b?dzie si? to zmienia? i ulepsza? w miare moich mo?liwo?ci :)

Ps. mia?am jeszcze pomys? terra na ca?e biurko naro?nikowe. Ale to w wakacje lub po. Teraz musz? zrobi? pó?ki.

150 z? to nie jest taka? wielka cena... wi?c p?aka? nie b?d? je?li zda?y si? lepsza okazja b?d? robi?a wi?ksze a to sprzedam . Ojciec mój dzis powiedzia? ze wgl jest za tym zeby im jakos extra porobic, i zeby mog?y sie wyhasa? wiec jest krok do przodu. Jesli b?dzie serio ?adne to terra to zdecyduje sie na naro?nikowe ono to ma juz prawie póltora m2 z (odcietym jednym rogiem). Nie chce odrazu jakiego? giganta bo nie wiem czy sobie poradz?. Alex 80tka sie u mnie nie sprawdzi?a bo myszy nawia?y, w dodatku chyba zle im urzadzi?am bo jako? sama z tego zadowolona nie bylam. Lepiej b?dzie z szybami. Tym bardziej ze myszy do prawid?owego cyklu potrzebuja dobrego ?wiat?a dziennego.
-
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-11, 22:32   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Milagros, mam akwarium 30cm, te? zale?ne od szafki i uwierz mi - tylko Ci si? wydaje, ze to sporo. Podkre?l? jeszcze raz: ca?o?? zmienia si? OPTYCZNIE, optycznie maleje wraz z wyd?u?aniem akwarium. Poza tym, 30cm to tak czy siak do?? ma?a d?ugo??. Mam ko?owrotek Trixie 22 i jak go postawisz obok bocznej ?ciany, tak, ?eby przylega?, to przed nim i za nim nic ju? nie wstawisz... ;)
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-11, 23:22   

Hah no zobaczymy jak to b?dzie. Juz nic nie zrobi?. terrarium zamówione :) Nie mia?am jeszcze takiego czego? wiec masz mo?e racje. B?dziemy kombinowa? :) Jak si? nie sprawdzi to zamieszkaj? tam popielice i tyle w temacie hehe
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-04-11, 23:46   

Gracjana, nie masz wi?cej miejsca, to nie masz innego wyj?cia. Ja my?l?, ?e to b?dzie fajniejsze ni? duna. Ja u siebie widz?, ?e jak uruchamiam dun?-chorobówk?, to wówczas bardzo rzadko widz? myszy, natomiast w myszarni z pleksi widok jest wspania?y. Warto spróbowa?. Jestem bardzo ciekawa jak to u Ciebie wypadnie, chocia? faktycznie b?dzie to w?skie, ale nic na to nie poradzisz, bo brak miejsca na wi?ksze.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-11, 23:50   

My?la?am zeby zadzwonic i zrobic jak typowa 80tka duna ze w szerz 47 cm i postawic na biurko. Ale glupio by by?o jak mam naro?nikowe a terra.. prostok?tne. Lepiej b?dzie jak zostawie to jak jest a poprostu drugie zrobie po metrze w rzesz i w d?u? . A na 30 b?dzie wysoko?? tylko zeby nie przesadzi? :)
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-04-11, 23:51   

Wiesz, ja czasem jak nie widz? myszy w myszarni, bo jest pora snu, to gór? nakrywam kocem robi?c tylko wolny kawa?ek na dop?yw powietrza. Po ok 3 minutach myszania o?ywa, mychy budz? si? i zaczynaj? swoje wariacj? - cudowny widok :grin:

[ Dodano: 2014-04-11, 23:53 ]
Spróbuj z ta setk?, jak si? nie uda, to dam Ci fors? na nowe terra :grin:
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-11, 23:53   

hehe fajny sposób :) Nie powiedzia?am nigdy ze na jednym dwu terra sie skonczy hehe. Ja chce hodowle duzo zwi?kszy? wi?c terra b?d? dochodzi? :)

Ira haha chyba masz za duzo pieniedzy xD ja chce zarobi? na nie sama ! ^^
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-04-11, 23:57   

a ja kocham Twoje myszy, bo je niesamowicie oswajasz, normalnie dostarczasz mi miziaki, ostatnia czwórka tez jest niesamowita - ka?dy by je pokocha? :grin:
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-12, 00:02   

Ka?dy ma jakie? upodobania. Ja np lubi? wielkie myszy a w porównaniu do tych co masz od Lilith to moje s? takie ma?e jakie? :P

Co do miziania to fakt ... jak zaczne mizia? to niema ko?ca :) ) Wczoraj dwa m?ode samcolki jad?y mi naraz ciasteczko na d?oniach. Chcia?am nagrac ale r?k mi brak?o. Mo?e dzi? si? jako? uda :)
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-04-12, 00:10   

Milagros napisał/a:
...Ja chce hodowle duzo zwi?kszy? wi?c terra b?d? dochodzi?...

Twój entuzjazm jest wspania?y, taki zdarza si? rzadko. Prowadzisz hodowl? chyba od listopada 2011 ( bo wtedy napisa?a? info na forum PMC) i dzisiaj nadal chcesz j? zwi?ksza?. Zobacz jak wiele hodowców rezygnuje w czasie 2 lat, a Ty si? dalej chcesz rozwija? :grin: tylko pogratulowa? i ?yczy? szcz??cia :grin:

[ Dodano: 2014-04-12, 00:14 ]
wiesz, ja marze o Twoim kastracie, ale to na razie tylko marzenia (które kiedy? zrealizuj? :grin: ), bo nie chc? moich samiczek szczu? zapachem samca. Ja wiem, ?e samiec to niesamowity mysiek. Na zawsze zapami?tam mojego Wektorka. Absolutnie inne s? samiczki. O Wektorku mówi?am "mój przyjaciel" czego nigdy jeszcze nie powiedzia?am o ?adnej mojej panience, nawet najwspanialszej, najukocha?szej i najbardziej miziastej - to jest jednak szalona ró?nica, albo ja mia?am wyj?tkowe szcz??cie z Wektorkiem :grin:

[ Dodano: 2014-04-12, 00:23 ]
ech, te wspomnienia, sorry za off, ale tak mnie nasz?o, kocham te moje zwierzaki - te co by?y, co teraz s? i te co b?d? w przysz?o?ci :grin: lubi? je obserwowa? i uwa?am, ze pleksi jest do obserwacji ?wietna. B?d? ciekawa Twojego zdania, jak ju? dostaniesz i urz?dzisz nowe terra
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT