AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Spuchni?te powieki
Autor Wiadomość
milva 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Toru?
Wysłany: 2014-09-25, 17:47   Spuchni?te powieki
   Myszy: Gryzelda, Jad?ka


Moja myszka od ok. 3 dni ma spuchni?te powieki. Na pewno si? nie myl?, bo porówna?am jej oczy z oczami drugiej myszki i jest spora ró?nica. Na pocz?tku chcia?abym jej jako? sama pomóc, czyta?am, ?e pomaga ?wietlik. Chcia?abym si? dowiedzie?, czy chodzi o krople tylko ze ?wietlikiem czy mog? by? ze ?wietlikiem i czym? jeszcze albo czy mo?e to by? napar z ziela ?wietlika, bo takowy o wiele ?atwiej zdoby?. Chcia?abym si? jeszcze dowiedzie? jak mam mojej myszce powieki przemywa?. Wiadomo, mysz jak to mysz, ruchliwa jest nawet jak trzymam j? na r?kach. I czy mog? to zrobi? zwyk?ymi p?atkami kosmetycznymi?
_________________
:m:): Jad?ka, Jad?ka nr 2 (tak, wiem, mam talent do wymy?lania imion :D )
Za T?czowym Mostem: Avril, Fabi, Gryzelda
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2014-09-25, 18:02   

Jak chcesz jej pomóc jak nie wiesz co jej jest?
 
 
 
milva 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Toru?
Wysłany: 2014-09-25, 18:09   
   Myszy: Gryzelda, Jad?ka


Przemycie powiek nie powinno jej zaszkodzi?, zw?aszcza, ?e najszybciej do weterynarza w poniedzia?ek b?d? mog?a z ni? pój??, a nie chc? ?eby si? m?czy?a. Je?li to nie jest nic powa?nego to sam ?wietlik w?a?nie powinien starczy?, no ale jak mówi?, je?eli nie zacznie jej przechodzi? to w poniedzia?ek szukam weterynarza po ca?ym mie?cie.
_________________
:m:): Jad?ka, Jad?ka nr 2 (tak, wiem, mam talent do wymy?lania imion :D )
Za T?czowym Mostem: Avril, Fabi, Gryzelda
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-09-26, 08:04   

je?li oczka ma czerwone, to uczulenie. czy jest na trocinach i mog?a oczka zaprószy??
ale UWAGA- wet mi mówi?, ?e takie oczka to moze byc objaw gor?czki i problemów wewn?trznych. czy myszka normalnie je, oddycha, biega?
radzi?abym znale?? weta ju? dzi?, bo wieczorem moze si? okaza?, ?e jest problem a w weekend wi?cej zap?acisz
 
 
milva 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Toru?
Wysłany: 2014-09-26, 22:36   
   Myszy: Gryzelda, Jad?ka


Ogólnie oczy na zaczerwienione nie wygl?daj?, je?li ju? to jako? nieznacznie. Jedyna zmiana u niej to w?a?nie lekko napuchni?te powieki. Chodzi normalnie, je normalnie, nie s?ysz? ?adnych d?wi?ków charakterystycznych dla przezi?bienia. Maj? trociny, u?ywam ich od samego pocz?tku kiedy mam myszy, a pierwszy raz mi si? to zdarzy?o. Tak?e nie s?dz? ?eby to by?o uczulenie, ale móg? jej si? py?ek z trocin dosta? do oczu.
Do weterynarza jak pisa?am mog?abym si? z ni? wybra? dopiero w poniedzia?ek, bo dopiero wtedy weterynarzowi mog?abym zap?aci? :P Dzisiaj kupi?am krople ze ?wietlikiem, bez ?adnych dodatków. Przed chwil? m?czy?am si? ?eby jej jako? te oczy zakropli?. Co? tam si? chyba dosta?o. Próbowa?am te? tymi przemy? jej delikatnie oczy p?atkiem kosmetycznym nas?czonym kroplami. Zobaczymy co b?dzie jutro o tej samej porze, bo przez ten ca?y czas od kiedy zauwa?y?am opuchni?cie nic si? nie pogarsza?o.
_________________
:m:): Jad?ka, Jad?ka nr 2 (tak, wiem, mam talent do wymy?lania imion :D )
Za T?czowym Mostem: Avril, Fabi, Gryzelda
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-26, 22:42   

przemywa? lepiej patyczkiem kosmetycznym ni? p?atkiem. Przynajmniej dla mnie to by?o wygodniejsze. Z?apa? mysz w gar?? i przeciera? oczka. Po pierwszym szoku jak mysz si? zorientuje ?e nikt jej nie atakuje i prze?yje to straszne wydarzenie, przestaje si? rzuca? i siedzi nawet spokojnie i daje sobie te oczka przetrze? ;)
Ja te? przeciera?am kroplami ze ?wietlikiem i u mnie pomaga?o, ale nie trafi?am raczej na spuchni?te powieki... Oby ma?ej si? poprawi?o, a je?li nie to daj zna? w pon co tam jej si? przytrafi?o..
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
milva 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Toru?
Wysłany: 2014-09-27, 11:29   
   Myszy: Gryzelda, Jad?ka


Dzisiaj powieki ju? wygl?daj? lepiej, opuchlizna minimalnie zesz?a. Zastosowa?am si? te? do rady Kasumi i u?y?am dzisiaj patyczka, rzeczywi?cie by?o ?atwiej :P
_________________
:m:): Jad?ka, Jad?ka nr 2 (tak, wiem, mam talent do wymy?lania imion :D )
Za T?czowym Mostem: Avril, Fabi, Gryzelda
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT