Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
rasowe vs nierasowe
Autor Wiadomość
luckymaus23 
Starszy Myszaty

Imię: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-03-15, 09:07   

Wystarczy wejść na Olx i zobaczyć ile jest takich pseudo. Ostatnio nawet były astrexy, więc podejrzewam, że takie osoby oddają /sprzedają myszy byle komu. Nich dziwnego,że mogły trafić do hurtowni. Też trochę nie rozumiem sensu dyskusji, bo jednak hodowcy mają cel w tym co robią (poprawa typu, koloru, zdrowotnosci itd) a taka zwykła osoba traktuje to jako co? zarobek? Fajna zabawę? Spytajmy może jaki cel ma osoba wyżej, bo fakt, że dzieci Kropki i Pirata są udane mało mnie przekonuje..

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/

luckymaus23 
Starszy Myszaty

Imię: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Wysłany: 2015-03-15, 09:13   

Mnie zastanawia skąd wiesz kim byli jej rodzice i jakie miała rodzeństwo skoro mysz pochodzi z hurtowni ? chyba Pan Zenek Cie o tym nie zapewnił, a masz jakieś wiarygodne źródło?

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2015-03-15, 09:18   
   Myszy: Małe stadko ;)

Skad wiesz ze to byli rodzice? Nie masz pewnosci zadnej. Bogaty/biedny? Nie mam slow, argument jest smieszny wrecz. Zdajesz sobie sprawe ze na takiej hodowli jaka prowadza hodowcy pmc i nkv sie nie da zarobic? Dla nas liczy sie dobro zwierzaka a nie zysk. W przeciwienstwie do zoologa.

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 09:23   
   Myszy: Abi, Jerry

Myszy przyjechały z Matką jeszcze ssały no oprócz Abi ona miała z tym jakiś problem. Ojciec przyjechał w osobnym pudełku. Pan z hurtowni bardzo smutną minką powiedział że to ich ostatnia para i że zamykają działalność, dostawa była akurat jak kupowałem rybką karmę. Bardzo ucieszył mnie fakt, iż owa hurtownia zamyka swoją działalność :smile: nie będzie więcej pseudo hodowców...

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 09:27   

aShadow, co do tego że jest to nieopłacalne jak najbardziej wiem. Chyba źle zrozumiałaś argument bogaty/biedny. Chodzi o to że rozdzielasz myszy na te rasowe i nie rasowe tak jak ja bym rozdzielał ludzi bo jesteś biedniejsza ode mnie to jesteś gorsza taki przykład tylko. Moja Abi jest biedniejsza od twoich myszek tylko o rodowód. Czy to świadczy o tym, że jest gorsza?

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Wysłany: 2015-03-15, 10:00   
   Myszy: Małe stadko ;)

Nikt nie pisze ze jest gorsza. Nie ma rodowodu. Przez to nie jest rasowa. A to ze ssaly? Zaden dowod.mlode potrafia ssac kazda karmiaca samixce

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2015-03-15, 10:01   

ale kto powiedział że mysz nierasowa jest gorsza? :shock:
Zacytuj proszę bo zaczynasz fantazjować.

wero 
Moderator

Wysłany: 2015-03-15, 10:01   

badania genetyczne na potwierdzenie xD

MadziaLena 
Great MOUSEr

Imię: Magdalena
Wysłany: 2015-03-15, 10:29   

:m:D: :m:D: ja to dupce, 'dawno' nie było takiej dyskusji ;d

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 10:34   

aShadow, Matka przyjechała w ciąży na drugi dzień urodziła... 8 dnia zabrałem Abi teraz ma miesiąc i ma się dobrze :smile:

Kasumi, Co do tego że mysz kundelek gorszy od rasowej. Wnioskuję to po ogólnej niechęci z jaką spotykają się labki nie tylko w rozmnażaniu, rasowe lepsze bo wiesz skąd, bo pseudo nie wspierasz etc. można tego trochę znaleźć.

wero, błagam nie odzywaj się... Pokaż że masz chodź trochę klasy... Jak masz coś mądrego do powiedzenia to mów... Powinnaś dostać nową grupę użytkowników trol-mod.

wero 
Moderator

Wysłany: 2015-03-15, 10:41   

VogueStar, nie mów tak brzydko do mnie bo ranisz moje uczucia :( nic złego nie napisałam a ty się tak do mnie odzywasz? no wiesz co, może ty trochę klasy bo ciśnienie masz widać za duże:(
jest mi bardzo przykro z tego powodu i chyba muszę dać ci upomnienie.

[ Dodano: 2015-03-15, 10:42 ]
i powiem ci coś mądrego cały ten temat to farsa, bezsensowny i wałkowany miliard razy ale za wszelką cenę chcesz nie wiem, się wykazać chyba. droga wolna, a odzywać się będę bo nie możesz mi zabronić.

Kasumi 
Moderator

Wysłany: 2015-03-15, 10:47   

Jeśli zabrałeś od matki 7 dniową mysz to nie wiem jakim cudem przeżyła o.O
Mysz kundelek nie jest gorszy od rasowej, zauważ ile takich miotów się rodzi i ile osób bierze myszki z takich wpadek do adopcji (sama mam stadko rasowych + 3 adoptowane labki). Chodzi o nierozmażanie na własną rękę zwierząt których pochodzenia nie znamy i których mnóstwo czeka na adopcję właśnie. Pseudo nie wspieramy, tak jak kupowania myszy w sklepach zoologicznych. Jednak mamy świadomość, że wiele osób trafia na to forum dopiero PO kupieniu zwierzaka. Jeśli się okazuje, że dana mysz trafiła się z niespodzianką lub ktoś nieświadomie kupił parkę, i dorobił się niechcianego potomstwa to staramy się znaleźć maluchom domy. Takie sytuacje się zdarzają i jest to nieuniknione. Jeśli jednak ktoś specjalnie kupuje samicę i samca, o nieznanych przodkach a nierzadko spokrewnionych, w celach typowo rozpłodowych to wybacz ale takie zachowanie zawsze będziemy negować.

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-15, 10:49   

Serio wszystkie myszy na tym forum sa traktowane na rowni co to za faza o moja mysz jest gorsza omg

Kasumi 
Moderator

Wysłany: 2015-03-15, 10:58   

VogueStar napisał/a:
Powinnaś dostać nową grupę użytkowników trol-mod.

Może się trochę wstrzymaj z takimi uwagami...

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 11:02   

Kasumi, zgadzam się z tobą broń boże nie jestem za rozmnażaniem myszy z chowów wsobnych ani celowego rozmnażania myszy dla przyjemności tudzież zysku etc. Nad Abi siedziałem dzień i noc ale udało się :smile: To nie była uwaga lecz spostrzeżenie nie pierwszy raz wero zachowuje się w ten sposób.

wero, nie będę wdawał się z tobą w niepotrzebną dyskusję. Co do upomnienia znajdź mi proszę paragraf w regulaminie to wtedy porozmawiamy.

Odpowiedz do tematu