AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddam myszy [Warszawa] 23.05.2015 myszy nadal do oddania!
Autor Wiadomość
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 01:09   Oddam myszy [Warszawa] 23.05.2015 myszy nadal do oddania!

Pod moj? nieobecno?? do klatki samic w?ama? si? samiec i buszowa? w niej prawie trzy dni. Mam pi?? myszy w ci??y i dzisiaj urodzi?y si? pierwsze kluski. Jestem w desperacji, z jednej strony nie chc? oddawa? ich dla gadów, z drugiej strony nadal nie znalaz?am domu dla trzech samców z miotu "wpadkowego" "zoologicznego", oddawanie myszy idzie bardzo ci??ko. Chyba, ?e napisze si? og?oszenie "oddam darmo", wtedy nagle robi si? tysi?c zg?osze? typu "bior? wszystko", a wiadomo, czym to si? ko?czy.

Dwie z moich samic s? wielkie jak kr??owniki, ?e urodz? pewnie ko?o 15 m?odych albo wi?cej. Licz?c, ?e pozosta?e myszy urodz? po 8... mam problem jak cholera.

Co mog? zrobi? innego? u?pi? gluty?

Myszki b?d? ?liczne, nie b?d? wygl?da? jak zwyk?e japonki, wi?c jakby kto? chcia? myszk? do kochania to niech bierze ode mnie, bo w przeciwnym wypadku b?d? zmuszona odda? je dziwnym typom za darmo z og?oszenia, czyli prosto dla gada, albo u?pi? zanim w ogóle otworz? oczy.

[Myszki do adopcji w ostatnim po?cie]
Ostatnio zmieniony przez angus 2015-05-23, 16:21, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2015-04-22, 02:47   

Dodaj miasto w temacie.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-22, 08:03   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie chc? by? okrutna, ale w tej sytuacji jest chyba jedno wyj?cie - uspa? ?lepe mioty.... No chyba, ?e znajdziesz dla nich domy, co przy takiej ilo?ci czarno widz?.
_________________
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 12:19   

Tak te? my?la?am. Ech, a zacz??o si? od jednej myszy.

To tylko potwierdza fakt, ?e nie powinno si? bra? zwierzaków z niesegregowanych p?ciowo klatek.
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-04-22, 12:32   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


O nie :(

Je?li si? tak da (zamro?one?), to do gadów ju? po u?pieniu - przynajmniej inny zwierzak skorzysta...
A samcom przyda si? chyba jaka? dodatkowo zabezpieczona klatka, daleko od samic.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-22, 13:08   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie wiem czy myszy u?pione jakimi? lekami mo?na da? gadom do spo?ycia. W sensie czy takiemu w??owi nie zaszkodzi ten lek.

Myszy sprzedawane na allegro jako martwy pokarm s? (je?li dobrze si? orientuje) duszone dwutlenkiem w?gla.
_________________
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 13:09   

Samców próbuj? wyda? ju? od miesi?ca :D Zosta?o tylko trzech grubasów, na których ju? mam ch?tnego i szukam dla nich transportu do innej miejscowo?ci.

Nie wiem, duszone czy nie, to jest jaka? makabra i czuj? si? jak najgorszy cz?owiek na ?wiecie, bo jestem zmuszona to zrobi?...
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-22, 13:20   

Ale u?pienie takiej ilo?ci myszy jest bardzo kosztowne.
I zgadzam si? ze Skarpetk? ?e je?li ju? i tak pozbawia? m?ode ?ycia to niech inne zwierz? skorzysta.
Brutalne ale naturalne.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 13:27   

Jesli udaloby ci sie je dostarczyc do mnie to moge je wziasc i np gdy ktos bedzie bral jedna rasowa bede dokladac drug? jesli bedzie chcial. Ale do 15 gora bo tyle mi sie w boxie zmiesci. Noi najlepiej jednej plci by bylo dla mnie (albo samce albo samice i trzeba brac pod uwage tez to ze szybciej znajdzie sie dom laskom, takie samce moglabym miec wieki xD) :P bo mam tez swoje myszory i miejsce jest wazne.


A jesli juz bylabys w takiej desperacji to weterynarz moze je uspic humanitarnie wziewnie...
Po czym gady moga takie myszy jesc. Tylko i wylacznie. Inne zabijanie myszy jest nie humanitarne, i nawet dawanie zywcem jest nie humanitarne bo czesto zdaza sie ze mysz w samoobronie gada ugryzie. Lub waz zle z?apie i mysz zdycha w meczarniach przy okazji raniac gada.


Jesli trafilyby one do mnie potrzebowac bede zaswiadczenia od weta ze myszy nie maja zadnych pasozytow .
Ostatnio zmieniony przez Milagros 2015-04-22, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 13:29   

Nie mam nic przeciwko temu, ?eby jakie? inne zwierz? na tym skorzysta?o. Taka jest kolej ?ycia.

Nie wiem jednak czy weterynarz oferuje tak? us?ug? jak duszenie dwutlenkiem w?gla. Nie wiem jak mia?abym sama w humanitarny sposób u?mierci? m?ode. Zamrozi? je we w?asnej lodówce? Zostawi? ?eby zdech?y z g?odu? Obrzydliwe i dalekie od humanitarno?ci.
Nie znam te? nikogo kto ma gada i nie zamierzam si? og?asza? w internecie, ?e oddam komu? oseski, ju? wystarczaj?co czuj? si? podle.
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 13:31   

Milagros, gdzie mieszkasz?
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 13:39   

Takie zamro?enie jest jedna z bardziej humanitarnych opcji w domu jednakze nie jest to zgodne z prawem i moglby cie ktos za takie cos pozwac. Do eutanazji idzie sie do weta. Usypia on myszki dwutlenkiem w?gla.

Jestem z Pi?y. Za 3 tyg bede w Warszawie a w lipcu w Poznaniu.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-22, 13:41   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja tam nie uwa?am usypiania dwutlenkiem w?gla za humanitarne. Ale to moje zdanie. Jednak zastrzyk dzia?a szybciej.
_________________
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 13:47   

aShadow, a ja niewiem czy wgl jakies zabijanie mozna uwazac za humanitarne xD

Myszy zastrzyku sie nie poda takiej malej tak czy siak. Z tego co wiem przez zastrzykiem i tak podaje sie glupiego jasia czy cos zeby zwierze nic nie czulo i nie cierpialo :) W sumie tyle razy bylam na praktach ale jakos sie tym nie interesowalam.

Najpierw powinno wylaczyc sie swiadomosc zwierzecia zanim poda sie cos co np spowoduje nie moznosc oddychania albo to co ze serce przestanie pracowac
Ostatnio zmieniony przez Milagros 2015-04-22, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-22, 13:47   

Milagros napisał/a:
Takie zamro?enie jest jedna z bardziej humanitarnych opcji w domu jednakze nie jest to zgodne z prawem i moglby cie ktos za takie cos pozwac. Do eutanazji idzie sie do weta.

Nie wydaje mi si? ?e nawet tu na forum znajdzie si? osoba która zrobi z siebie po?miewisko pozywaj?c kogo? o mro?enie mysich osesków gdzie takie praktyki s? powszechnie stosowane w hodowlach karmowych.
A wet jak ju? wspomnia?am nie usypia charytatywnie tylko te? sobie za to liczy, niekiedy wcale nie ma?o.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT