AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddam myszy [Warszawa] 23.05.2015 myszy nadal do oddania!
Autor Wiadomość
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-04-22, 13:47   

Cytat:
Takie zamro?enie jest jedna z bardziej humanitarnych opcji w domu


Gracjana co Ty gadasz o.O Zamro?enie ?ywcem jest humanitarne? To najgorsza ?mier? jak? mo?na zgotowa? zwierz?tom. Nawet terrary?ci to mówi?.
Ju? bardziej humanitarny jest CO2 bo myszy powoli zasypiaj?.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 13:53   

Myszy urodzi?y si? wczoraj, nie wiem czy w przeci?gu trzech tygodniu przerzuc? si? na sta?y pokarm :( Ewentualnie pozostaje przesy?ka blablacar.

Licz?c, ?e ty da?aby? rad? wzi?? i rozda? 15 (by?abym ogromnie wdzi?czna!), a ja 10 oraz ?e cz??? miotu nie prze?yje (marne szanse, za dobrze odpasione te moje samice), nadal pozostanie mi oko?o 25 - 30 myszy...

Najgorsza jest ?wiadomo??, ?e to wszystko wy??cznie moja wina. Zawiesi?am samcom kolb? w klatce, która lekko rozchyli?a pr?ty i pewnie to wystarczy?o, ?eby mysz zwia?. Jak si? dosta? do samic jest dla mnie nadal tajemnic?.
Ostatnio zmieniony przez angus 2015-04-22, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-22, 13:53   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ale CO2 te? nie jest taki ?agodny, zwierz? cz?sto si? stresuje, denerwuje, glupieje.


Wracaj?c do tematu: rozmawia?am ze znajom? z przychodni wet. Usypianie ?lepych miotów cz?sto jest dokonywane po kosztach leków.
_________________
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 13:54   

U mnie takie uspienie ok 15 z? kosztuje. Mysle ze to juz zalezy juz od osoby co zastosuje.
Moja weterynarz mowi ze zamrozenie jest jedna z bardziej humanitarnych opcji poniewaz naturalnie przez tempetarure zwalnia sie krwiobieg i zwierze usypia zanim umrze calkowicie. Pozostaje kwestia teperatury ktora odczuwa przez d?u?szy czas. Mysle ze lepsze to niz walnac palka w lep czy cos w tym stulu jak niektorzy gadaja ze to szybsza smiersc. Jednak nie jestem tu po to by takie praktyki zaleca? bo chyba mi nie wypada wr?cz :)


ps. to o tym zamozeniu tyczylo si? karpi na swieta akurat, pisze bo nie wiem czy mam racje
wiele sie ostatnio mowilo o zamrozonych kotach itp ktore znalezli w programie UWAGA np ktore ktos tam wezowi dawal i nie uwazali tego za humanitarne
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 13:59   

Dzi?kuj? wam za zainteresowanie tematem i za dobre rady.

Zadzwoni? dzisiaj do weterynarza i zapytam jakie by?yby koszty u?pienia m?odych.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 14:02   

ale ja te 15tke wezme jak cos, nie usypiaj poki co, samiczkom nie bedzie problemem dom znalezc trudniej z samcami :<

Zawesze mozesz oddac male fundacji viva gryzonie, czy innej. Jak maja miejsce daj im bo szkoda maluszkow a noz moze domek sie znajdzie.
Ostatnio zmieniony przez Milagros 2015-04-22, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 14:03   

Na razie nie wszystkie samice jeszcze urodzi?y, my?l? ?e wszystkie uwin? si? z tym do pi?tku. Wtedy przelicz? m?ode na spokojnie i b?d? zastanawia? si? co dalej.

edit: Problem jest taki, ?e nie umiem rozró?nia? p?ci u takich ma?y farfocli. Mam problem z du?ymi myszkami którym nie wyros?y jeszcze j?dra, a co dopiero z takimi glutkami.
Gdybym nie mia?a z tym problemu, wybra?abym mniejsze z?o i po prostu u?pi?a samców. Dla samic ?atwiej znale?? dom i ewentualnie mia?abym gdzie reszt? ich upchn?? w dwóch klatkach. Z samcami jest du?o gorzej.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 14:09   

Zrobimy tak ze poprostu powklejasz zdjecia dupek malych i ci pomozemy.:)
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 14:12   

Obawiam si?, ?e ma?e pomieszaj? si? zanim w ogóle zd??? doda? zdj?cia na forum :(


edit: Odzywa si? chyba jednak chów wsobny albo rywalizacja matek, znalaz?am w?a?nie jedno m?ode martwe poza gniazdem, bez g?owy. Mo?e by?o za s?abe i samo zdech?o, a mo?e to inne samice je ze?ar?y, ale nie rozumiem tego, dawa?am im karm? dla kotów i suszone m?czniki...
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 14:48   

Mlode bez glowy to normalka :P Moglo np sie poddusic pod matka lub reszta rodzenstwa po czym mysz zjadla je w czesci lub matka sama z siebie czesto podjada. Rozne czynniki na to odzialuja - stres, brak jedzenia, a to poidlo sie zatnie,samicy czegos brakuje lub czuje ze ich nie wykarmi - takiej ilosci. A niektore to same z siebie podjadaja bez przyczyny.
Co do pomieszania to za jakies 3- tygodnie i w tedy odrazu porozdzielasz plciami
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-22, 14:58   

Mo?e to która? matka rywalka ze?ar?a, ?eby samemu urodzi? silniejsze dzieci, nie wiem.
Dobrze, ?e chocia? zaczynaj? od g?owy, a nie od nó?ek, przynajmniej nie trzeba patrze? na pe?zaj?ce torsiki. Ech.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-04-22, 15:01   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


angus je?eli chodzi o p?e? to mo?e skontaktowa?aby? si? z jakim? hodowc? z Warszawy? mo?e kto? by?by w stanie Ci pomóc ;)
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-22, 15:17   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Mog? pomóc je?li trzeba.
_________________
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-04-22, 16:32   

Ja bede w wawie 22 maja jakos rownez moge ci je posegregowac heehe
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-22, 16:46   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Tylko, ?e te myszy do tego czasu b?d? mia?y prawie 4 tyg.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT