AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddam myszy [Warszawa] 23.05.2015 myszy nadal do oddania!
Autor Wiadomość
Hien
M?ody Myszaty



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-03, 18:43   
   Myszy: Fuks, Walter, Miran [*] ||Stadko panów: Berdych, Maflin, Rafa, Anthony, Smaug, trzy dzierlatki: Aza, Renka (Serena) i Masza vel Katastrofa


Jak myszynki? Ja mog? przygarn?? dwójk?, mam klatk? akurat na dwie mysie, je?li nie znajd? domów. Chocia? preferuj? samiczki, obecno?? w pokoju samczyków mog?aby moich dwóch seniorów zestresowa?, a oni si? do?? wzajemnie bez niczyjej dodatkowej pomocy lubi? postresowa?. Od biedy mam te? klatk? 120 cm docelowo dla szczurów, ale ze szczeblami z odst?pem 7mm, du?e stadko by si? mog?o zmie?ci?, ale niestety tylko okresowo, nie mam warunków na tak? myszarni? :/
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-05-04, 00:12   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Czy z kolei zapach samiczek nie b?dzie ich za bardzo ekscytowa?? (nie znam si?, to raczej pytanie do innych - kto? wie, co by?oby lepsz? opcj??)
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-05-04, 08:54   

nic im nie bedzie ;)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-05-05, 00:19   

Update: Myszek jest coraz mniej. Niestety trzymanie tak du?ej ilo?ci miotów i matek w jednej klatce nie jest dobrym rozwi?zaniem. Samice zjadaj? myszki, którym ju? otwieraj? si? oczy :(

Ma?o tego, mia?am s?ab? doros?? mysz, która nie by?a matk?. Mieli?my i?? z ni? do weterynarza, bo ci??ko oddycha?a i by?a jaka? s?aba. Nie zd??yli?my, znale?li?my j? bez g?owy. Nie wiem, czy sama umar?a, czy inne jej "pomog?y".

Nie wiem, o co chodzi, dostaj? whiskasa, czasem kawa?ek kie?basy, serek wiejski, jogurt naturalny, a i tak zjadaj? zdrowe, silne m?ode!
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-05-05, 01:39   

widocznie za du?o myszy na metra? i rywalizacja, obawa o brak jedzenia itd.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-05-05, 12:25   

Jutro lub dzisiaj powinna przyj?? nowa klatka. Prze?o?y? cz??? m?odych i matek do innej klatki?
Sk?d mam jednak wiedzie?, ?e przek?adam w?a?ciwe matki i m?ode, a nie m?ode innej matki? Nie chc? nic zepsu? :( wygl?da to aktualnie tak, jakby wszystkie matki opiekowa?y si? wszystkimi m?odymi, siedz? na zmian? w ró?nych miejscach, ale kto wie, co siedzi w g?owie takiej myszy...
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-05-05, 13:01   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja bym prze?o?y?a jakkolwiek. Bo to nie ma znaczenia, które m?ode samica karmi.

Czy samice maj? dost?p sta?y do wody i jedzenia? Mo?e dlatego zagryzaj? m?ode... albo ma?e s? chore/zniekszta?cone i dlatego matki je zabijaj?.
_________________
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-05-05, 21:16   

Maj? sta?y dost?p do dwóch poide? i dwóch pojemników z jedzeniem.

M?ode wygl?daj? zdrowo, wype?zaj? na krótkie wycieczki i piszcz? g?o?no. Te m?ode które s? zjadane te? wygl?daj? na zdrowe, przynajmniej na moje oko. Nie s? zniekszta?cone, to na pewno.

Na razie oddzieli?am jedn? samic?, która jak zauwa?y?am zawsze napoczyna te m?ode. Na pocz?tku jest spokój, a jak tylko ona wyci?gnie jakie? m?ode i zacznie je zjada?, to si? zaczynaj? jakie? chore igrzyska ?mierci ze strony innych samic. Mam nadziej?, ?e pozosta?e matki dadz? rad? wykarmi? reszt? m?odych. Szkoda by by?o gdyby po tych wszystkich staraniach z mojej strony i po zrobieniu takiej burzy na forum m?ode zosta?y zabite.

Poza tym, ?e zjada ma?e, ta mysz zrobi?a si? bardzo agresywna w stosunku do mnie. Gryzie jak op?tana, atakuje kraty, a jak z?apa?am j? ?eby przenie?? do innej klatki, ugryz?a mnie w palec chyba do ko?ci.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-05-05, 23:35   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Dobrze, ?e j? zabra?a?. A wiesz mo?e ile jest teraz maluchów?
_________________
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-05-08, 10:28   

Nie wiem co robi?, jedna z matek wydaje d?wi?ki przy oddychaniu takie, jakby by?a przezi?biona...
Zabiera? j? do lekarza? Wyjmowa? z klatki? Je?li j? wyjm? zostan? tylko trzy myszki do karmienia dzieci, nie wiem, co robi?... :(

M?odych jest równo 30
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-05-08, 10:31   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ile jest maluchów z matkami?
_________________
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-05-08, 10:52   

30, s? z nimi w klatce 4 matki. Jedna kicha, a jedna w ogóle nie interesuje si? m?odymi, nie siedzi z nimi w gnie?dzie i zawsze ?pi oddzielnie.

Je?li wyjm? t? kichaj?c? zostan? z 30 m?odymi w?a?ciwie dwie samice :(
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-05-08, 10:54   

M?ode maj? 16 dni. Mog? ewentualnie z powrotem w?o?y? tamt? agresywn? samic? do klatki i zobaczy?, czy przeszed? jej ju? apetyt na maluchy. Nie wiem jednak czy po tych kilku dniach, co siedzi sama nie straci?a mleka.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-05-08, 12:47   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Poczeka ze 3 dni i zabirz matke kchajaca. Mlode beda juz same zaczynaly jesc wec poradza sobie.
_________________
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-05-08, 13:09   

Bardzo dzi?kuj? za odpowied?! Dobrze, ?e jest forum, gdzie mo?na zapyta? bardziej do?wiadczonych o rad? :D


Nowe fotki m?odych, z jednego tylko gniazda, bo do innych mam gorszy dost?p :)





Reszta m?odych kolorki mniej wi?cej podobne, do tego jest kilka bia?ych :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT