AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Jest kto? z Lublina i posiada szczurki?
Autor Wiadomość
Bia?a?apka 
M?ody Myszaty
Ninja



Wiek: 29
Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Z daleka
Wysłany: 2016-02-10, 15:12   Jest kto? z Lublina i posiada szczurki?
   Myszy: Mia?am Kuram?, Caim(e)'a i Sitri


Witajcie. :m:
Czy by?by tu kto? z Lublina kto zechcia? by mi pokaza? swoje szczurki? Chodzi o to, ?e chcia?abym ,,zobaczy? ich zapach''. Mia?am myszki i ich wo? przeszkadza?a w?a?cicielce domu (wiecie, ?ycie na stancji...). Bardzo mi na tym zale?y.
Wtedy mo?e zakupi?abym dwa.
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2016-02-10, 15:29   

Bia?a?apka, obawiam si?, ?e jak myszki przeszkadza?y (samiczki) to szczury tym bardziej. Pewnie zaraz zaczn? si? spory w tej kwestii w zale?no?ci od "gustu", ale jak dla mnie szczury maj? bardziej intensywny zapach i bardziej dra?ni?cy, taki "s?odszy". Moja przyjació?ka od lat ma 2 szczurze samiczki (wci?? bierze now? jak jedna przejdzie za t?czowy most) i jej pokój jest bardzo przesi?kni?ty tym zapachem, a czu? praktycznie ju? chwil? po umyciu ca?ej klatki. Sama stwierdzi?a, ?e moich 12 myszy to praktycznie nie czu? w porównaniu z jej 2 szczurami;P Ale jak mówi?, jest to kwestia gustu, niektórych to w?a?nie zapach mysiego moczu bardziej dra?ni, najlepiej faktycznie znajd? kogo?, u kogo b?dziesz mog?a zaznajomi? si? ze smrodkiem;)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Danae 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 22 Paź 2013
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-10, 15:41   
   Myszy: ?eby tylko ;)


Co do zapachu to zale?y od cz?owieka.
Mnie zawsze przeszkadza?y tylko samcze zapachy. Mysie w szczególno?ci.
_________________
Mychy: Buk(a), TooTiki.
Szczury: Angelica P?telka Supe?ek, Danae Eisheth Zenunim, Magnolia Agnes, Andromeda Idun, Cosmos Eclipse, Myrica "Sandy" Emi, Vitis Idea, Vinca Claude Simia,Vanilla Eris, Iris Nox, Erica Elys, ?y?wa, Sinapis West, Isoetes South, Ginkgo Binah
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2016-02-10, 16:17   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


laciata, a Ty mia?a? tylko samiczki? Czy mówisz te? w porównaniu do mysich samców?
Bia?a?apka, ogólnie dobry pomys?, ?eby najpierw zapozna? si? ze zwierzakami u kogo? :) Bierz te? pod uwag?, ?e szczurom trudniej wyznaczy? ma?y, okre?lony wybieg.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Bia?a?apka 
M?ody Myszaty
Ninja



Wiek: 29
Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Z daleka
Wysłany: 2016-02-10, 16:30   
   Myszy: Mia?am Kuram?, Caim(e)'a i Sitri


Co masz na my?li mówi?c o wybiegu? W?a?nie naczyta?am si? ró?nych opinii. Jedni mówi?, ?e myszki maja bardziej intensywny zapach inni na odwrót. Dlatego chcia?am zobaczy jak jest w praktyce, ale nikogo nie moge znale??. Mia?am 3 mysich samców. No... dla mnie do zniesienia ale jako? innym przeszkadzali... heh. Jako? myszki mi bardziej podpad?y do gustu z gryzonii. Najszybciej i najbardziej si? z nimi ,,zaprzyja?ni?am". By?y wspania?e. :sad: i pomy?la?am, ?e szczurki b?d? równie sympatyczne.
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2016-02-10, 16:41   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Nie mam doswiadczenia osobiscie ze szczurkami ale z tego co czytalam to ludzie zwykle je wypuszczaja na wiekszym obszarze niz myszki. Myszce mozesz wyznaczyc jeden stolik i ona tam raczej bedzie siedziec, szczur jest wiekszy wiec co to dla niego za problem przeskoczyc gdzies indziej.
Tez z teorii widze ze sa na pewno jeszcze bardziej kontaktowe niz myszki, wiec o to bym sie nie martwila, tylko bardziej o szkody w domu, bo chyba tez lubia bardziej niszczyc. Ale to lepiej zapytac wlascicieli bo co szczur to obyczaj i tez sa sposoby na zabezpieczenie kabli itd.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-02-10, 16:47   

Szczury s? bardziej kontaktowe,wi?c trzeba im po?wi?ci? codziennie czas...
 
 
Bia?a?apka 
M?ody Myszaty
Ninja



Wiek: 29
Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Z daleka
Wysłany: 2016-02-10, 16:57   
   Myszy: Mia?am Kuram?, Caim(e)'a i Sitri


Tak. Wiem, ?e trzeba je wypuszcza?. (U mnie nie ma w sumie wiele kabli :) ) robi?abym to u mnie w pokoju. Chodzi g?ównie o ten zapach. :?
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-02-10, 17:21   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


mój ch?opak mia? dwóch szczurzych panów i ogólnie nie by?o ich czu?, chyba, ?e przed samym sprz?taniem, albo jak np. zasika?y pi?terko. chocia? wydaj? mi si?, ?e wszystko zale?y od tego, jak du?y jest pokój, w którym mia?aby sta? klatka - mój ch?opak ma naprawd? du?y pokój, po?owa poddasza w domku, by? mo?e dlatego nic nie by?o czu? ;)
 
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2016-02-10, 17:25   

Skarpetka, ja porównuj? samiczki z samiczkami, sama te? mia?am szczurzyc par? i pisz? tylko i wy??cznie o moich odczuciach;P
Fakt, ?e szczury s? bardziej kontaktowe, a co za tym idzie, jak pisz? poprzedniczki, równie? bardziej wymagaj?ce, potrzebuj? bardzo du?o ruchu dla spokoju psychicznego i wiele uwagi ze strony cz?owieka. Pozostawione same sobie nudz? si?, markotniej? lub znajduj? sobie ró?ne zaj?cia, nie zawsze m?dre;) Z braku wystarczaj?cej ilo?ci czasu w?a?nie ograniczy?am si? do myszorów, które te? potrzebuj? uwagi i ruchu, ale jako? jestem w stanie je ogarn??, poza tym to ju? nie tak wielkie "cielska";P Z reszt? u mnie niestety wysz?o uczulenie na szczurzy mocz, wystarczy, ?e szczur delikatnie zadrapie mnie pazurkiem, który praktycznie zawsze troch? jest utyt?any mimo, ?e wydaje si? czysty i wyskakuje mi sw?dz?ce uczulenie:) A szkoda bo szczury s? ?wietne, pomimo zapachu;P
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2016-02-10, 22:51   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


To prawda, wielko?? pokoju wp?ywa na zapach. I tak zapyta?am bo ró?nie ju? s?ysza?am co do tego które zwierzaki gorzej ?mierdz?, cho? zwykle mysim panom obrywa si? najbardziej :D
Oj a te alergi? to mam przy myszakach ale to w?a?nie musz? zadrapa? go?? skór? albo jak sprz?tam to czasami gdzie? wyskoczy.

No, offtop si? zrobi?, ale przynajmniej przez to temat na wierzchu :) Bia?a?apka, najlepiej zapytaj na szczurzym forum :)
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Bia?a?apka 
M?ody Myszaty
Ninja



Wiek: 29
Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Z daleka
Wysłany: 2016-02-11, 00:32   
   Myszy: Mia?am Kuram?, Caim(e)'a i Sitri


Pyta?am, ale tam nikt mi nie odpowiedzia?. Mi?o, ?e tutaj chocia?. :)
 
 
sumandia 
Szara myszka


Imi?: Ola
Wiek: 28
Dołączyła: 27 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-04, 16:17   
   Myszy: Jelly, Czarna


ja mam myszy i szczury w jednym pokoju. 4 mysie dziewczynki paradoksalnie czuje si? bardziej ni? trzech szczurzych kawalerów :)

ps. mieszkam w Lublinie ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT