AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
[Karma] Vitakraft Emotion
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-20, 09:47   

oh noes! napisał/a:
niestety, je?li rany by?y do?? g??bokie to w?osy ju? nie odrosn?, generalnie je?li cebulka zosta?a zniszczona to w?osy ju? nie urosn?,


Bardzo du?a szansa ?e jednak odrosn?.
Mialam myszki, ktore zosta?y do?? mocno pogryzione w pupe tak ze pozniej ze strupami odpad?o futro i by?y ?yse placki, a mimo to odros?o tam futerko.
Tak samo bylo z mysiami, które mia?y strupa na karku po zastrzykach, po którego odpadni?ciu te? by?a blizna i ?yse miejsce, które wkoncu zaros?o.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-04-20, 18:09   
   Myszy: obecnie brak


Emielcia napisał/a:
Mialam myszki, ktore zosta?y do?? mocno pogryzione w pupe

A to prawda, ?e to na ogó? samiec samca atakuje w ten sposób?
_________________
Mus to mus!
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-20, 18:26   

ratoncita napisał/a:
A to prawda, ?e to na ogó? samiec samca atakuje w ten sposób?

Zazwyczaj to samce.
Samice mog? si? gry?? raczej tylko jak sie dolacza nowe osobniki do stadka w nieodpowiedni sposób
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-04-20, 19:29   
   Myszy: obecnie brak


Mia?am na my?li, czy to samce gryz? po pupie... bo oprócz tego samca, którego pogryz? jego brat, mam od niedawna tak?e "?azarza", którego musia?o pogry?? wi?cej myszy, bo ma pokaleczon? pup?, j?dra, nasad? ogona i tylne ?apki :mshock: .
_________________
Mus to mus!
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-20, 22:05   

ratoncita napisał/a:
mam od niedawna tak?e "?azarza", którego musia?o pogry?? wi?cej myszy, bo ma pokaleczon? pup?, j?dra, nasad? ogona i tylne ?apki .

B?dzie dobrze :)
Myszki po takich urazach dochodz? do siebie zaskakujaco szybko :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-04-26, 19:10   
   Myszy: brak:(


Ja kiedy? ju? mia?am t? karm? dla chomika i powiem ?e ca?kiem ca?kiem i wcale nie ma tam jaki? kolorowych chrupek przy regularnym stosowaniu karmy wida? efekty :wink:
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
MATTI24 
Szara myszka


Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 2
  Wysłany: 2010-02-02, 16:58   Jak dawkowa? krople Vitakraft 10ml dla gryzonii ??

Mam pytanie jak dawkowa? krople Vitamina C Vitakraft
dla gryzonii?? :mshock:
_________________
.....................
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-02-02, 17:15   

MATTI24, je?li masz myszy to najlepiej wcale im tego nie podawaj. :wink:
Myszy same sobie syntetyzuj? witamin? C - to po pierwsze. Je?li masz dobrze zbilansowan? karm? to nie musisz jej dowitaminowywa?. Dobra karma plus zdrowe sianko wystarczaj? w zupe?no?ci.
Poza tym ka?dy gatunek (ludzie, ma?py, ma?piatki i ?winki morskie - to one w?a?nie nie potrafi? same sobie syntetyzowa? tej witaminy) ma inne zapotrzebowanie.
Myszom mo?na podawa? witamin? C w przypadku przezi?bienia, chorób oraz na wzmocnienie (rzadko jak widzisz).
A uwa?am, ?e zamiast przep?a? za takie tyci opakowanie Vitakraftu mog?e? kupi? vibovit w aptece albo Bioaron dla dzieci w kroplach :wink: Taniej by? zap?aci? i lepsze moim zdaniem.
Je?li ju? naprawd? musisz/chcesz poda? myszom witamin? C to proponuj? poda? z palca 1male?k? kropeleczk?, ?eby zliza?a. Mo?esz wla? kilka kropelek do poide?ka, ale wit C jest ?wiat?owra?liwa i szybko ulega rozk?adowi. Wi?c myszka sie i tak za du?o jej nie napije. A poid?o po tych kilku godzinach wyp?ucz porz?dnie i ju?.
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
  Wysłany: 2010-04-03, 22:07   Vitakraft: witamina C w p?ynie, woda g??binowa z algami,
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


No wi?c, szuka?am, ale nic nie znalaz?am.
Dzisiaj w zoologu i sklepie "Dalma" widzia?am "naturaln? wod? g??binow? z algami" z Vitakraftu. by?a w jednym sklepie za 8,99z?, a w drugim za 6,99z?. Zastanawiam si?, czy mo?na j? da? naszym myszastym. Niby pisze "dla gryzoni", ale "dla gryzoni" niekoniecznie jest dla myszy. Mia? kto? takie co?? Jak to podawa?? Wlewa? do poid?a (które ma 80 ml) czyste 80 ml tej specjalnej wody? Czy np. po?ówk?? Jak to ma by?? Nic nie pisa?o, wi?c nie wiem (by?o tylko po Niemiecku). I druga sprawa: widzia?am te? takie kropelki "witamina C w p?ynie dla gryzoni" z Vitakraftu. Mo?na podawa? mycholcom? Jak tak to ile tych kropelek na 80ml i na 65ml? Dziennie? Mia? to kto?? Jeszcze co?: by? te? tam groszek z Vitapolu dla gryzoni. Fajnie wygl?da?. Mo?na podawa? mychom jako karma uzupe?niaj?ca? I dobiegamy do ko?ca: kupuj? moim mychom w naszym zoologu takie "Vitaburgery" (tak si? nazywaj?) s? albo bezfirmowe albo z Vitapolu, dok?adnie nie pami?tam. Jest wiele smaków, u mnie s? trzy: orzechowa, owocowa i warzywna. Moje mychy ubóstwiaj? te Vitaburgery! Ale kupuj? im tylko jeden smak - orzechowy, bo warzywny i owocowy vitaburgerek jest zabarwiony, tylko orzechowy ma naturalny kolor. Jedz? co? takiego wasze mychy? Lubi? to? Ja mog? im kupowa?, bo kosztuje to u mnie ca?e 1,20z?. :P Mo?na im to podawa?? Nie zaszkodzi? Dzi?ki za odpowiedzi. :)
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-04-06, 18:01   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Te burgery to chyba jest wszystko wypiekane jakie?, niezbyt chyba zdrowe, ale raz od ?wi?ta.... to tak jak dropsy dla gryzoni, to taki przysmak jak dla nas ?akocie :P Nie za zdrowe wi?c to tak dwa razy w tygodniu

mam te kropelki z Vit. C ale podaj? bardzo rzadko. One s? bardziej dla ?winek morskich które same nie syntetyzuj? sobie wit. C w organizmach jako uzupe?nienie jej. Myszki same sobie j? ju? produkuj?, wi?c mo?na wspomagaj?co podawa? ale na pewno nie codziennie, nie chcemy hiperwitaminozy. Raczej gdy wszystko naoko?o choruje, jakie? epidemie s? czy co?... to raz na par? dni wtedy mo?na da?. Tam pisze ?e 20 kropel chyba na 150ml ja tam sobie po prostu licz? z proporcji ile to wyjdzie na dan? ilo?c wody. Lej? ?rednio ko?o 7-8

A ta woda, no ok chcesz kupi?, ale co ona im da? Je?li nie ma konkretnego wa?nego przeznaczenia to nie ma potrzeby
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-04-07, 23:09   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


To wod? chcia?am , bo my?la?am , ?e ona jaka? lepsza czy co? ...
Ahh , a na tych dropsach pisze , ?eby codziennie podawa? , a nawet 2 razy dla wi?kszych gryzoni , a dla mniejszych raz ...
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-04-08, 10:49   

Mysie ADHD, dropsy to tak raz na dwa-trzy tygodnie!!! Nie cz??ciej, to sama chemia.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Akroba 
Starszy Myszaty



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 65
Wysłany: 2010-04-08, 10:59   
   Myszy: Sasame [*],Lamelia,Tsume


Zamiast dropsów lepiej da? musli :m:):
Przynajmniej jaka? rodzyna si? trafi i b?dzie zdrowo.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-04-08, 11:51   

Akroba napisał/a:
Przynajmniej jaka? rodzyna si? trafi
z rodzynkami te? trzeba uwa?a?. :wink:
Ale b?dzie zdrowiej dla zwierzaków ni? gdyby dostawa?y dropsy.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Akroba 
Starszy Myszaty



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 65
Wysłany: 2010-04-08, 14:30   
   Myszy: Sasame [*],Lamelia,Tsume


Do?ka napisał/a:
z rodzynkami te? trzeba uwa?a?

Dlaczego?
Mojej mysi nic si? nie sta?o,a co tydzie? dawa?am jej ?y?k? musli,a w nim trafia?y si? rodzynki,orzechy laskowe,p?atki owsiane i otr?by :]
Jednym s?owem zdrowy i dietetyczny mix (w porównaniu do dropsów).
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT