AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 19:48
"Teksty" sprzedawcow
Autor Wiadomość
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-10-01, 13:18   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Hehe, no niektórym si? przedstawi?am, ale wypatrzy?am Ci? jak i wi?kszo??... A Ty przewa?nie by?a? mocno zaj?ta a ja potrafi? by? pomidor nie?mia?a... :P Zreszt? kr?cili?my si? z moim dooko?a przez ?adnych par? godzin w sobot?... I czu?am si? dziwnie :P Zreszt? w ko?cu naby?am tam te? myszaki ;)
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-01, 14:07   

aa Derin, w sobote by?a?, to faktycznie wtedy asystowa?am s?dziemu :)
Jeste? usprawiedliwiona :P
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
  Wysłany: 2008-03-17, 17:04   Wiek i wielko?? myszy z zoologa
   Myszy: -


Z tego co wiem, to myszki powinny mie? przynajmniej miesi?c, ?eby mo?na je by?o oddzieli? od matki. Ale jakiej wielko?ci s? takie miesi?czne myszki? By?am ostatnio w zoologu i tam by?o peeeee?no myszek (nie oddzielali samców od samic :mcenzura: i si? namno?y?o), w ró?nym wieku i rozmiarze (od takich "normalnych" doros?ych po jeszcze ?lepe :shock: i jeszcze do tego jedna samica w stanie b?ogos?awionym. Dodam, ?e wszystko w jednym akwarium. Bez komentarza). Na pewno wybior? inny sklep (albo hodowl?), kiedy b?d? chcia?a kupi? swoje zwierz?tka, ale chc? zada? pytanie na przysz?o??: jak du?e powinny by? myszki, które chcemy kupi?? Nie chc? wzi?? zbyt m?odej myszki, która jeszcze nie jest na tyle samodzielna, ?eby j? oddziela? (a nie ufam za bardzo sprzedawcom, nie wszyscy znaj? si? na takich rzeczach).
Ostatnio zmieniony przez kat 2008-03-19, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-03-17, 17:08   
   Myszy: obecnie brak


snowdog napisał/a:
By?am ostatnio w zoologu i tam by?o peeeee?no myszek (nie oddzielali samców od samic i si? namno?y?o), w ró?nym wieku i rozmiarze (od takich "normalnych" doros?ych po jeszcze ?lepe i jeszcze do tego jedna samica w stanie b?ogos?awionym. Dodam, ?e wszystko w jednym akwarium. Bez komentarza)

Czy?by przy ul. Kalwaryjskiej w Krakowie?
_________________
Mus to mus!
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-03-17, 17:20   

w SCC tez s? takie maluchy. 30 malutkich myszek w jednym akwa... ?al...?al...?al
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-17, 17:22   

snowdog, z jakiego jeste? miasta?
My?l? ?e co? takiego warto chocia? mailowo zg?osi? do TOZu lub podobnej organizacji.

Uznaje si? ?e optymalny wiek oddzielenia samców od matki i sióstr to 26 dzien - ju? s? wystarczaj?co samodzielne a jeszcze nie na tyle dojrza?e aby zap?odni? samiczki (siostry i matke). Samiczek te? nie powinno si? wcze?niej od??cza? od matki.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-17, 17:59   

snowdog napisał/a:
myszki powinny mie? przynajmniej miesi?c, ?eby mo?na je by?o oddzieli? od matki

Jesli jednak kupujemy mysz ze sklepu i nie ufamy sprzedawcy,to mozna poobserwowac,czy maluch,ktorego chcemy kupic je cos w tym akwarium czy np. ssie jeszcze matke. Jest to najlepszy wyznacznik. Maluch moze miec mniej niz miesiac,ale jesli je samodzielnie,to mozna go od matki odlaczyc bez obawy,ze nie przezyje bez niej.

Cytat:
My?l? ?e co? takiego warto chocia? mailowo zg?osi? do TOZu lub podobnej organizacji.

Jesli myszy maja czysto, dostep do wody i pozywienia,to raczej nie kwalifikuje sie to do zgloszenia do TOZu. Pytanie jeszcze jak duze jest akwarium w ktorym sa trzymane.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 18:58   

snowdog napisał/a:
nie wszyscy znaj? si? na takich rzeczach

Niestety ja bym nawet rzek?a prawe wszyscy nie wiedz? na czym polega praca w zoologicznym sklepie :( ( chodzi o sprzedawców naturalnie ). Ja mo?e b?d? w zoologicznym pracowa? to im poka?e z czym to si? je :D Nie wiecie gdzie jest jaki? w Kielcach? :P To tak przy okazji hehe.
snowdog napisał/a:
i jeszcze do tego jedna samica w stanie b?ogos?awionym.

Rozumiem, ?e by?a martwa? Je?eli tak to Mysza takie co? jak najbardziej trzeba zg?osi? i to szybko! Oczywi?cie jakby myszki nie mia?y zbyt du?o jedzenia czy picia t mieliby?my to zg?asza? to OZ nie wiedzia?by gdzie jecha? najpierw tyle mia?by zlece?...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-03-17, 19:17   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Stan b?ogos?awiony to stan ci??y.....
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 19:23   

Taaa?? xD o to ja nie wiedzia?am :D A sk?d wiesz? :mrgreen: b?ogos?awienie mi si? z niebem kojarzy sorry :P No dobra niech i b?dzie tak :P
A wi?c
snowdog stan b?ogos?awiony to ?adna nowo?? w sklepach zoologicznych, a na przysz?o?? pisz po polsku! xD A nie wymy?lasz jakie? b?ogos?awie?stwa no xD
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-17, 19:42   

Luis to raczej oczywiste i ogolnie znane,ale widac nie az tak :D
 
 
 
Tu?cia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Rita
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 227
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-17, 20:12   
   Myszy: Tamara i ?nie?ka


To faktycznie nie najlepiej (delikatnie mówi?c..) Ja ostatnio widzia?am w pewnym sklepie myszy, jeszcze ?lepe.. Ogólnie trzymaj? tam np. po 4 koszatniczki w ma?ym akwarium.. ok. 20l [?] 2 szynszyle, które stanowi? 80% miejsca w swoim akwa..
No có?.. Bez komentarza..
Pzdr ;*
 
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2008-03-18, 16:18   
   Myszy: -


Luis, przepraszam za u?ywanie takich sformu?owa? :wink: Mia?am na my?li w ci??y, i to takiej zaawansowanej.

Do TOZ bym raczej nie zg?asza?a, zwierz?ta maj? wod? i pokarm, czysto chyba te?, nie rzuci?o mi si? w oczy nic niepokoj?cego poza tym, ?e ma?e akwarium, tyle si? ich namno?y?o, a tu znowu ci??a. Ogólnie sklep jest OK, obs?uga mi?a i w ogóle, tylko chyba uwa?aj?, ?e myszy mog? "chwilowo" mieszka? nawet w ?cisku, dopóki ich nikt nie kupi. Jak dla mnie, to po prostu nie znaj? si? na gryzoniach. Trzeba b?dzie nast?pnym razem delikatnie panu zasugerowa?, ?eby porozdziela? samce od samic.
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-19, 09:25   

snowdog napisał/a:
tyle si? ich namno?y?o, a tu znowu ci??a

Coz, sklep zoologiczny zajmuje sie sprzedaza m.in. zwierzat, wiec ciaza nie jest niczym nadzywczajnym. Problem w tym,ze samice sa trzymane z samcami...
snowdog napisał/a:
Trzeba b?dzie nast?pnym razem delikatnie panu zasugerowa?, ?eby porozdziela? samce od samic.

Mysle,ze warto to zrobic. Czasem w sklepach pracuja takie ciapy,co nie mja pojecia o zwierzetach,ktore trzymaja. Kiedys chcialam kupic mysz ze sklepu,to pani powiedziala,zebym sobie wybrala,bo ona nie umie plci rozpoznawac ... centrum Warszawy :roll:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-19, 15:58   

Mysza napisał/a:
Problem w tym,ze samice sa trzymane z samcami...

Ale sama ci??a te? jest problemem i to nie ma?y... Samica powinna rodzi? tylko raz w ci?gu roku, a co powiesz na to, ?e ledwo urodzi m?ode, a samiec ju? si? dobiera z powrotem? Strasznie si? m?cz?.
Mysza napisał/a:
Trzeba b?dzie nast?pnym razem delikatnie panu zasugerowa?, ?eby porozdziela? samce od samic.

Mysle,ze warto to zrobic.

A ja my?l?, ?eto nie poskutkuje no ale spróbowa? mo?na. Je?eli byliby dla Ciebie nie mili to zg?o? to tam gdzie trzeba ;) Nie koniecznie od razu do TOZ'u ale n do szefa sklepu ;) Je?eli on Ci? oleje równie? to wtedy trzeba dzia?a? na serio.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT