AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mi?so
Autor Wiadomość
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-27, 14:38   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=370 tu masz temat jakie karmy najlepiej podawa? :wink:
 
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-04-27, 15:48   
   Myszy: brak:(


Skoro myszkom mo?na podawa? mi?sko to czy mo?na podawa? ko?ci z kurczaka bo jeden kole? dawa? swojemu szczurowi to pytam si? czy i myszkom mo?na
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-29, 21:33   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Czyli jakie mieso wkoncu moge podawac myszk?? Wolowe czy kurczaka (oczywiscie wszystko ugotowane). A z ta d?d?ownic? to jak mozna im dawac? To im nie zaszkodz?
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-04-29, 21:36   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


ja bym nie dawa?a miesa... - wewnetrzne moga wystapic pasozyty noi moze mysz stac sie agresywna wobec czlowieka. Wed?ug mnie zamias miesa powinno sie podawac regularnie karme dla kotów / psów
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-29, 22:28   

Ja to bym z robalami nie kombinowa?a.
A jako ?ród?o bia?ka i wszelkich sk?adników od?ywczych to mo?e gotowane na twardo jajko? Na pewno wygodniejsze w przygotowaniu i podawaniu ni? gotowane mi?so czy robale :)
Tylko wiadomo, nie mozna przesadzic z iloscia i nie za cz?sto.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-05-01, 14:32   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Ja da?am mini kawa?ek kurczaka (gdzie? wielko?? paznokcia) , gotowanego oczywi?cie, i nic im nie jest :D
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-01, 14:44   

No po takim ma?ym kawa?eczku raczej by im nic nie by?o ( jeszcze zale?y w jakim wieku myszki, bo jak ma?e to ta porcja mo?e by? du?a dla nich ). Ale lepiej tego nie rób ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-05-01, 17:22   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Ja moim mychom kurczaka da?am tylko raz w ?yciu ?eby chocia? spróbowa?y mi?ska (bo i tak maj? du?o bia?ka w po?ywieniu). A i moje myszki maj? oko?o 7,5 miesi?ca ;)
 
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-05-01, 19:02   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Ja da?am mychom t? karm? o której pisa?am, po chrupku dla ka?dej, bo by si? pozabija?y! A jak ju? ka?da mia?a, chryste, w ?yciu jeszcze u nich takiego nami?tnego chrupania nie s?ysza?am :lol:
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-02, 10:01   

A dlaczego wg was niby gotowane mieso z kurczaka jest gorsze od innych (dla myszy)?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2008-05-02, 10:52   

Ja uwa?am ?e w rozs?dnej ilo?ci spokojnie mog? dosta? kurcz?ce mi?sko
_________________
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-05-22, 16:01   

Ja osobi?cie uwa?a, ?e myszom na pewno nie zaszkodzi od czasu do czasu odrobinka kurzego mi?ska (oczywi?cie gotowanego bez soli i innych przypraw).
Czerwonego (wo?owina, wieprzowina itd.) bym nie poleca?a, jest ci??kostrawne w porównaniu z drobiem. Chocia? w malutkiej ilo?ci, dla smaczka nie powinno zaszkodzi?.

Myszy nie s? 100% ro?lino?ercami, bia?ko zwierz?ce jest im potrzebne w rozs?dnych ilo?ciach, w postaci mi?sa lub bia?ka z jaja. Tylko nie przesadza?abym z ilo?ci?, nie wiem jak jest z myszami, ale u szczurów (b?d? co b?d? bliskich krewnych) w wyniku jedzenia du?ej ilo?ci bia?ka zwierz?cego mo?e doj?? do przebia?czenia i reakcji alergicznej (drapanie skóry do krwi, biegunka).

Karma dla psów i kotów cz?sto ma wysok? zawarto?? bia?ka, dlatego nie polecam podawania jej regularnie, chyba, ?e ma bia?ko poni?ej 20%. Poza tym wiele z tych karm, zw?aszcza te ta?sze, jak Pedigree czy Whiskas ma szkodliwe "ulepszacze".
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-05-22, 18:35   

mo?liwe, ?e drobiowe mi?so jest gorsze bo to same sterydy i hormony które przy ci?g?ym stosowaniu moga by? rakotwórcze dla myszki? ;)
tak tylko spekuluj?.

kocich karm nie podajemy!!! po pierwsze maj? wi?cej bia?ka ni? psie, a po 2gie zawieraj? tauryn? - a t? myszy, produkuj? same, i to w bardzo du?ych ilo?ciach!

poza tym nie podajemy te? mi?sa rybiego, zw?aszcza surowego.
bo zawiera tiaminaz? która rozk??da wit B1 a awitaminoza tej witaminy objawia si? bardzo przykrymi dolegliwo?ciami i niezdiagnozowana prowadzi do ?mierci. [ot cho?by zaburzenia równowagi, co? w rodzaju epilepsji, inne neurologiczne nieprawid?owosci]

ko?ci kurczaka nie podaje si? zadnym zwierzakom!!!

generalnie paso?ytów wewn?trzych zwierze si? nie nabawi je?li mi?so ugotujemy w wodzie, bez soli i przypraw - wtedy te? zwierze nie powinno sta? si? agresywne.


aha, my?l?, ?e znaczna cz??? karm vitapolu, euro zoo etc s? naturalnie i niecielowo wzbogacone w bia?ko zwierz?ce ]:->
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-05-22, 18:41   

oh noes! napisał/a:
wtedy te? zwierze nie powinno sta? si? agresywne.

Teori? o tym, ?e gryzonie od jedzenia mi?sa staj? si? agresywne lub wykazuj? sk?onno?ci do kanibalizmu mo?na mi?dzy bajki w?o?y?.

Fakt, ?e w dobrej (czyli wg. mnie zagranicznej) karmie s? odpowiednio zbalansowane sk?adniki. Ja nie mówi?, ?eby mi?so stanowi?o obowi?zkowy element diety, po prostu uwa?am, ?e raz na jaki? czas mo?na im da? taki smako?yk ;)

Cytat:
aha, my?l?, ?e znaczna cz??? karm vitapolu, euro zoo etc s? naturalnie i niecielowo wzbogacone w bia?ko zwierz?ce ]:->

Za takie "bia?ko" to ja dzi?kuj? :lol:
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-22, 20:06   

Bardzo konstruktywna dyskusja, bardzo mi si? podoba :)

Wracaj?c do tematu.
Cz??? karm dla myszy czy gryzoni dost?pna w sklepach ma nisk? zawarto?? bia?ka od 10% (np. animals) po 15% (juz jakie? ciut lepsze), niewielka ilo?? ma w okolicach 18% (co jako? czasami idzie w parze ze zbyt du??ilo?ci? t?uszczu).
Literatura podaje, ?e zapotrzebowanie myszy na bia?ko to oko?o 20-22% (je?eli si? myl? to poprawcie). W takiej sytuacji sama karma podstawowa to za ma?o - nale?y podawa? jakie? produkty b?d?ce ?ród?em bia?ka.

Mangalarga napisał/a:
Tylko nie przesadza?abym z ilo?ci?, nie wiem jak jest z myszami, ale u szczurów (b?d? co b?d? bliskich krewnych) w wyniku jedzenia du?ej ilo?ci bia?ka zwierz?cego mo?e doj?? do przebia?czenia i reakcji alergicznej (drapanie skóry do krwi, biegunka).

U myszy dzieje si? to samo w przypadku przebia?czenia.


A jakie s? objawy niedoborów bia?ka?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT