AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybor ko?owrotka/bezpieczny ko?owrotek
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-11, 20:38   
   Myszy: tak


Takie metalowe nie trudno dosta?, tu w?a?nie liczymy na upolowanie takich pe?nych. :) Jak dla mnie tylko one s? nadaj?, bo ?apki i ogonki nei s? zagro?one. Niektórzy mówi?, ?e to bzdury, ale ja mam inne do?wiadczenia. Mysz jest zdolna si? wszystkim uszkodzi?, wi?c kusi? losu nie b?d?. Mojemu Bundzowi si? uda?o zapl?da? ko?owrotek z kuli do biegania (na podstawie, takiej do klatki) gdzie otworki by?y z milimetrowe. Ko?cówka ogonka by?a chyba w takim rowku, talej ogonek by? zapl?tany o podstaw?, a na zwn?trz mysz popiskuj?ca ?a?o?nie. Nie mam poj?cia jak mu si? to uda?o zrobi?. Nie wiedzia?am od której strony si? zabra? za uwalnianie go, na szcz??cie co? pu?ci?o i ogonek by? wolny, bez szwanku. :) (Oj, cho? teraz jest nie?le ko?lawy. Ale nie wiem czy to od tego.) Tak wi?c kula odstawiona, mimo, ?e pozornie by?a pe?na. :) Teraz mam trzy pe?ne ko?owrotki i jestem spokojna, a zwierzaki zadowolone.
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-04-11, 20:38   

Nózki czasem wpadaj? pomi?dzy szczebelki i ogonki i w ten sposób si? ?ami?, radz? zaopatrzy? si? w zakryty ko?owrotek.
_________________
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-04-11, 20:54   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Moja kole?anka tego do?wiadczy?a kiedy mia?a taki ko?owrotek..ale wiadomo jak to jest.. dajmy na to moja myszka na takim ko?owrotku zwyk?ym z pr?cikami ca?e swoje ?ycie prze?y?a ca?ymi nocami si? kr?c?c...z drug? te? i z trzeci? tak by?o...teraz Brunio ma kule chocia? te? mia? taki zwyk?y...Ale wiadomo mo?e to szcz??cie czy co ale teraz te? takich ze szczebelkami nie preferuje wol? pe?ne i kule (mam kule i pe?ny (do??czony do Duny) :P
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-04-11, 22:50   

Ogony to jeszcze nic, ale miedzy szczebelki wpadaj? ?apki i myszkom jest niewygodnie.
Zreszt? nie tylko z myszkami tak sie dzieje, ale to samo z chomikami itp...
Zreszt? to prawie tak jakby cz?owiekowi kaza? biega? po drabinie :P

Ale zobacz jak mo?na cho? troch? poprawi? bezpiece?stwo i wygod? ko?owrotka szczebelkowego:

Wystarczy wyciac kawalek kartki odpowiednij szerokosci (albo 2 kawalki bo jeden zazwyczaj za krotku jest) i przeplesc miedzy szczebelkami.
Tylko co jaki? czas trzeba papier wymienia? jak mysiak zasika ;)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-04-12, 15:54   

juhu!!!! moja myszka skapowa?a jak sie ko?ysta z ko?owrotka!!!!! jak na razie nie robi niczego innego tylko biega xD jaka rado??!!!!! :) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):) w tym zoologu by?y te? te zakryte ko?owrotki po chyba 26 z? w ka?dym razie nie wi?cej ni? 30z?. jeden ostatni z podstaw? zosta? xD
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Nesuniaaa 
M?ody Myszaty


Wiek: 36
Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-04-12, 20:20   

KAT napisał/a:
Wesz?am w posiadanie takiego ko?owrotka. Firma Adori, 12 z?. :)
http://img256.imageshack....7/ko322oku6.jpg


KAT, gdzie kupi?a? taki ko?owrotek? Kurcze, u mnie albo metalowe, albo kule z ferplastu, ktore si? okropnie myje :/ Ten jak sie nie myle mo?na zawiesi? w Dunie?
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-12, 21:14   
   Myszy: tak


Tam jest pomy?ka. Firma Trixie. W sklepie w Leclercu. W Wawie. :P
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-04-14, 19:20   

Hmm a powie mi kto? jak taki ko?owrotek mo?na umocowa? w dunie?? jak kto? nie ma pi?terka?
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-04-14, 19:25   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Trzeba kupi? z podstawk?... Nie ma chyba innej opcji. :roll:
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-04-14, 21:42   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Te? mi si? wydaje...jedyne wyj?cie podstawa... :P (drugie wyj?cie na kratce na górze tylko po co :P ) ^_^
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-15, 10:10   

Help.. Jaki ko?owrotek kupi? do faunaboxu large flat? Ma 17 cm wysoko?ci... Pamietam, ?e kto? sie wypowiada?, ?e jakies sie mieszcz?...
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-15, 15:05   
   Myszy: tak


Ja Ci dawa?am wymiar jaki ma Ferplastowy wcze?niej w temacie. Ale z tego co pami?tam na wcisk lub na styk z tym wymiarem co poda?a?.

No i kwestia taka, ?e mo?na zale?? ko?owrotek który si? zmie?ci - tylko ?eby mysz si? zmie?ci?a do niego. Tzn. ?eby sobie kr?gos?upa nie "skancerowa?a". Jednak kwestia wysoko?? druga ?rednica. A to pewnie na rasówki?

Mój Trixie ma 13, 5 sam ko?owrotek jak dobrze pami?tam, a od ziemi nie jest wysoko, wi?c mo?e by? by akurat.
 
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-15, 21:53   

Hmm widzia?am taki Trixie w kakadu (tylko taki brzydki szary)... zaryzykuje i kupie - moze sie zmie?ci. Wydaje mi sie ze srednica bedzie odpowiednia. A jak sie nie zmie?ci to dziewczyny do duny dostan? drugi ;P
S? mniejsze te? Trixie, ale szczebelkowe - mo?na ewentualnie wy?ozy? papierem tak jak to Emielcia pokaza?a, ale obawiam sie ze Buziak sie za dwa miesi?ce do niego nie zmie?ci :P
 
 
 
Jagoda 
Mysi Bywalec



Imi?: Jagoda
Wiek: 31
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 178
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-06-22, 18:23   Wybór ko?owrotka/bezpieczny ko?owrotek
   Myszy: Chica, Szarlotta (za TM: Mysia)


Chyba trafi?am na dobry temat by zada? pytanie.
Otó? moja mama mia?a kiedy? chomika i ko?owrotek. Chomik bieg? w ko?owrotku i co? mu si? sta?o, ?e w tym ko?owrotku ca?y si? pobija? i z tego powodu zdech?.
I jestem w czarnym punkcie.
Chcia??bym aby moje dwie myszy mia?y ruch, a wi?c ko?owrotek powinien by?, lecz nie wiem czy myszkom nie stanie si? to samo co chomikowi?
Mówi si?, ?e chomiki s? ogólnie g?upsze ni? myszy.
Prosz? odpowiedzcie ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez kat 2011-01-28, 08:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-22, 18:26   
   Myszy: tak


Nie wiadomo jaki to by?. Jak b?dziesz mie? "pe?ny" to ma?a szansa na uszkodzenie. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT