Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór kołowrotka/bezpieczny kołowrotek
Autor Wiadomość
Flea8 
Starszy Myszaty

Imię: Maria
Wysłany: 2013-11-11, 23:27   

Paulixia napisał/a:
Weź pod uwagę jeszcze trociny, one też dodają cm, a jak kołowrotek będzie nisko to myszy go zasypią.

Czyli zostanie mi hipnotyzujący trixie i codzienne mycie bobków.
A może jeżeli kołowrotek będzie przyczepiony do góry, to będzie lepiej wymiatał trociny? Przy takim przyczepieniu nie ma problemu spadania na sam dół.
A w sumie, to chodziło mi głównie o to czy się zmieści, bo mogę im zrobić przegrodę, gdzie będzie cieniutka warstwa trocin, tylko musiałabym nad tym pomyśleć.

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-11-14, 15:18   

Jeżeli dobrze pamiętam to udało mi się upchnąć 22 do duny tylko go "obniżyłam" aby koło było jak najbliżej podstawy a jak udało im się zakopać rano odkopywałam ale to były myszy wielbiące kopanie z uporem maniaka wszystko zakopywały :)

Barry S 
Szara myszka
love myszy

Imię: Sara
  Wysłany: 2014-02-19, 12:46   
   Myszy: Tuffty

A propos kołowrotka to mam pytanko. Nie dawno kupiłam mojej myszce kołowrotek, ale ona chyba nie umie w nim biegać, bo tylko go zakopuję lub na niego wchodzi. Jak ją nauczyć z niego korzystać?

vernille 
Myszołak

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2014-02-19, 14:52   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]

A musi z niego korzystać? :P
To jak zmuszanie dzieciaków do jedzenia brokułów. :P Nie chce, nie lubi, to niech nie je/nie biega. :P

lilia867 
Starszy Myszaty

Imię: Kinga
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-02-19, 16:19   
   Myszy: Speedy, Porky, Tażan i McGyver

Barry S , może Twoja myszka po prostu nie lubi biegać w kołowrotku albo jest za mały :razz: ? Mój Speedy wcześniej za kołowrotkami nie przepadał ale jak dostał do klatki taki siatkowany firmy Trixie (22cm) to od razu zaczął w nim szaleć :wink:

Barry S 
Szara myszka
love myszy

Imię: Sara
Wysłany: 2014-02-19, 19:49   
   Myszy: Tuffty

Przepraszam, Że tak panikuję. :oops:

vernille 
Myszołak

Wysłany: 2014-02-19, 20:07   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]

Nie ma w tym nic złego - kto pyta nie błądzi. :D Lepiej zapytać i mieć pewność niż nie zapytać i przyczynić się do jakiegoś mysiego problemu. :)

EnsuiSzyszka 
Starszy Myszaty
mysi-liciel

Imię: Justyna
Wysłany: 2014-03-09, 19:10   
   Myszy: Dorian i Bazyl

Też mam pytanie odnośnie do Trixie Kołowrotek plastikowy - czy da się go jakimś cudem powiesić na szybie w akwarium?

Paweł
Szara myszka
Undomiel

Wysłany: 2014-03-09, 21:04   
   Myszy: Grubcio, Happy [*], Szarla, Chocolate

EnsuiSzyszka, niewiem czy chcesz ten kołowrotek dla nowych przyszłych Myszek. Bo nasze Myszki przepadają za kołowrotkiem takim zwykłym z prętami, a jak skrzypi smarujemy olejem i na jakiś czas jest cisza. A na noc kładziemy go poprostu na boku, w razie gdyby jednak się trzaskał. Wtedy Myszki mają plac wspinaczkowy i zabawę, a kołowrotek nie hałasuje. Fragment kołowrotka widoczny w roku (kolor niebieski), element klatki Rody Solo od dziewczyn leży i służy jako duża miseczka na jedzenia, bo jakoś się nie kręcił.

stardust 
Moderator

Wysłany: 2014-03-09, 22:16   

no wszystko fajnie Paweł, ale ten kołowrotek jest za mały i niebezpieczny dla myszek - mogą sobie wkrecić łapki/ogonki między pręty. odpowiednia średnica to minimum 17cm, a jak już pręty, to powinny być czymś przełożone (tekturka, kawałek materiału)

vernille 
Myszołak

Wysłany: 2014-03-09, 22:28   

Cytat:
A na noc kładziemy go poprostu na boku, w razie gdyby jednak się trzaskał. Wtedy Myszki mają plac wspinaczkowy i zabawę, a kołowrotek nie hałasuje.

To jakby likwidować place zabaw w dzień i przywracać je w nocy. Bez sensu. :lol: W nocy i tak nikt na nich nie siedzi, a w dzień są oblegane. Tak jak kołowrotek, tylko z zamienionymi porami dni - w dzień śpią, w nocy buszują. Pozbawianie ich kołowrotka w nocy to tak jakby go w ogóle nie miały. :lol:
PS. Olejem?

EnsuiSzyszka, zrobić ściankę z siatki/kratki może?

EnsuiSzyszka 
Starszy Myszaty
mysi-liciel

Wysłany: 2014-03-09, 23:16   

vernille, mam wrażenie, że wtedy strasznie by się tłukł po szybach... Tak pytam, bo generalnie szukam siatkowego, ale trafiłam w internecie też na taki i zastanawiałam się, czy dałoby się go jakoś fajnie zamocować w akwa.

vernille 
Myszołak

Wysłany: 2014-03-09, 23:34   

Hmm... ja mam ściankę taką od szyby do szyby, stojącą, stabilną i na niej wieszam np. miskę/poidło, ale przy innym rozstawie odstępów też pewnie by się dało jakiś kołowrotek z powodzeniem wcisnąć :P
Ale tak czy siak, mam ten z siatką... Więc w praktyce rozwiązania nie podrzucę :lol:

Paweł
Szara myszka
Undomiel

Wysłany: 2014-03-10, 09:08   
   Myszy: Grubcio, Happy [*], Szarla, Chocolate

No spoko, ja się nie znam na Myszkach, kupiliśmy w zoologicznym i Myszki bardzo go lubią, w dzień tez na nim szaleją :) A w nocy nie moga się trzaskac, bo brat i tata sie wkurzają, wiec wolę sie nie narazac. Trafiłem tu, bo chciałem znaleźć dom dla Myszek,ale mogę tu poczytać i sie nauczyć dużo o myszkach, fajnie :)
Zmykam do szkoły.

EnsuiSzyszka 
Starszy Myszaty
mysi-liciel

Wysłany: 2014-04-04, 12:57   

Posiadacze siatkowanego kolowrotka Trixie 17 cm: Jakie on ma wymiary wzdluz i wszerz razem z nozka? Zmiesci sie do akwarium 60x30x30?

Ostatnio zmieniony przez EnsuiSzyszka 2014-04-04, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu