AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-07-25, 19:20
Kolor sier?ci ma?ych
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-08, 13:18   

hmmm no niby tak ale wystarczy mie? ojca i matke, zeby przynajmniej wyniki w polowie sie zgadzaly co z dodaniem do genetyki i dziadkow. Na pewno nie wyjdzie tak samo dokladnie jak z calymi 3 pokoleniami ale zawsze moze cos sie sprawdzic a hodowca bedzie mial jakie takie pojecie o mozliwym wygladzie dzieciaczkow. Jezeli rodzice byli rowniez urodzeni w niewoli u tego samego hodowcy to moze sie pobawic i ze starszym pokoleniem :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-08, 13:50   

Luis napisał/a:
hmmm no niby tak ale wystarczy mie? ojca i matke, zeby przynajmniej wyniki w polowie sie zgadzaly


nie do ko?ca....
niby z po??czenia czarna + czarna powinny wyj?? czarne, co nie?
a tak naprawd? mog? wyj?? (prawie) wszystkie inne kolory w zale?no?ci co tak z poprzednich pokole? by?o przekazane.

chocia? u myszy z zoologów ilo?? genów jest niestety ograniczona do minimum (g?ównie czarne, aguti, szare, z bia?ymi znaczeniami (?aciate), albinosy) , szczególnie bior?c pod uwag?, ?e wi?kszo?? tych zoologowych "hodowli" to ci?g?e inbredy...

tak samo z ??ciatych czarno-bia?ych teoretycznie mog? wyj?? ?aciate.... a to znowu szeroki wachlarz mo?liwo?ci ;)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-09, 13:30   

no tak za duzo tych opcji jest na nowe pokolenie jezeli chodzi o kolorki... :lol: a wi?c VermelhoPhoenix pozostaje ci czekac na maluchy i parzec na ich ?lepka oraz na meszek, ktory pojawia sie na ciele juz 2-3 dniu. :lol:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
VermelhoPhoenix 
Starszy Myszaty


Imi?: Anka
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 52
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-08-10, 09:03   
   Myszy: Kreska, Chinka, Lucjan


czekam z niecierpliwoscia... :)
 
 
 
Gracjana1995 
M?ody Myszaty


Imi?: Graca
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-01-14, 17:03   Co warunkuje kolory, jakie b?d??
   Myszy: Andzelina Rupert


Masakra... totalnie nieznam si? na genetyce ... Przez przypadek skrzy?owa?am myszk? laboratoryjn? bia?? z czerwonymi ocz?tami z bia?o bur? z czarnymi oczkami ... :m:D: Jestem ciekawa jakie moga powsta? kolory . Zna kto? mo?e jak?? stronk? z najja?niej obja?nion? genetyk? ?
Je?li by? ju? taki temat to sorki . Aaa wiem ze niemo?na rozmna?a? myszek ale mnie te ma?e zwierz?tka strasznie fascynuj? . A ten miot przez przypadek ... b?dzie bo wpu?ciam samca do klatki z samiczkami :m:P: Kedy przysz?am ze szko?y by?o ju? za pó?no ... :m:P:
Ostatnio zmieniony przez kat 2008-03-10, 10:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 17:08   

Wpuszczenie samca do klatki samic ci??ko nazwa? przypadkiem :/

Jest du?o stron z obja?nion? genetyk?, dotycz? jednak myszy rasowych - JEDYNYCH, jakie mo?na rozmna?a? (a i tylko wtedy, je?li jest si? hodowc?). Wszystko jedno, jak bardzo fascynuj? ci? myszy - nie rozmna?aj, bo to jest nieodpowiedzialne!
 
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-01-14, 17:23   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Kompletnie nikt Ci nie powie jakie kolorki wyjd? z tych myszy, poniewa? nie znasz ich przodków i nie wiadomo jakie geny nios?.

Mam nadzieje ?e oddzieli?a? samca od samiczek i ?e tylko jedna jest w cia?y a nie wszystkie (piszesz "samiczek" l.mnoga).
_________________

 
 
 
Gracjana1995 
M?ody Myszaty


Imi?: Graca
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-14, 17:43   Genetyka
   Myszy: Andzelina Rupert


Znam ich przodków :m:D: do 4 pokolenia . Krzy?uj? myszki na przemian z myszkami mojej kole?anki (Ona te? ma zapisanych przodków samca ) . A tamten samczyk mia? i?? do innej samicy której potomstwo wybranego koloru chcia?a moja kol . A teraz niewiem czy z t? inn? samc? wyjdzie ten rudawy kolorek czy nie bo tamta to ma ten pi?kny kolor po rodzicach a ta co przez przypadek samca wpu?ci?am do niej to bia?a z czerwonymi oczkami i jej przodkwie te? byli biali . A je?li to bia?a to jest mo?liwo?? ?e wie?cej genów przejdzie po tym ubarwionym samcu czy nie ? Mam samce odzielone od samic . poprostu w?o?y?am samca do z?ego akwa . Naszcz??cie inne samice nieby?y w ruji.... :roll:
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 17:50   

A samiec ma jaki kolor? Mo?e gdyby? rozpisa?a tu przodków mo?na by by?o nad czym? my?le?, ale i tak ci??ko, nie wiem do ko?ca jak jest z dziedziczeniem i genotypami u labek.

A w ogóle to co robicie z ma?ymi? Nie powiesz mi chyba, ?e wszystkie id? do ciebie i twojej kole?anki? I w ogóle jaki cel ma ta "hodowla"?
 
 
 
Gracjana1995 
M?ody Myszaty


Imi?: Graca
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-14, 18:24   Genetyka
   Myszy: Andzelina Rupert


:m:): Samica - wszyscy jej przodkowie byli biali z czerwonymi oczkami |Samiec Grzbiet rudy im bli?ej brzuszka tym bielszy - i na ty?eczku lekko ciemniejszy i tak lekko podchodzi pod bury :m:P: / Prubuj? otrzyma? ?adne odmiany barwne myszek które s? trzymane odzielnie wed?ug p?ci . W takim ala pokoiku w piwnicy mam pomieszczenie w ktrym trzymam myszki . A myszek nierozmna?am dla siebie tylko mam s?siada który prowdzi sklep zoologiczny jest weterynarzem a poza tym te? Ma w domu ala hodowl? myszek szkoda tylko ?e rasowych niema ale z takich ?aciatych po kilkyu krzy?ówkach te? fajne kolorki wychodz? . A ja weterynarzem chc? zosta w przysz?o?ci wi?c du?o si? te? przy tym ucz? acha ja w jednym po?cie mówi?am ?e wykarmi?am myszki po trzech dniach koci? karma - troch? przesadzi?am myszki mia?y w tedy 11 dni :) hehehehehehe a przed tym mleczkiem karmi?am xD

[ Dodano: 2008-01-14, 18:31 ]
Samca przodkowie : Jego matka rudo ,buro, bia?a a tata taki te? rudy ale ko?o nosa i ty?ka ciemniejszy i brzuszek mia? bia?y w cze?niejszych przodków nieznam . Musz? si? kol spyta? ale mówi?a ?e m?ode powinny miec pi?kn? barw? tylko szkoda ze ze z??samic? skrzy?owa?am ...

//ORT
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2008-01-22, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 18:36   

No to w sumie sama sobie odpowiedzia?a?... kolorki b?d? które? z wymienionych xD W ogóle tak apropo to nie widz? sensu wi?kszego... Tak czy siak nied?ugo si? dowiesz jakie b?d? kolory :) Po co si? spieszy?.

P.S.
Gracjana1995 napisał/a:
A ten miot przez przypadek ... b?dzie bo wpu?ciam samca do klatki z samiczkami :m:P: Kedy przysz?am ze szko?y by?o ju? za pu?no ... :m:P:

Ca?y opis zdarzenia jak i bu?ki ?wiadcz? o braku przypadku i o celowym rozmna?aniu. :roll:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-01-14, 18:41   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


niom znaj?c ?ycie to Twoje myszki mog? nie mie? ani koloru ojca ani matki. Moje np.powinny by? bia?e po mamusi, czarne po tatusiu, niom ewentualnie strokate a s? br?zowe :wink: Wszystko zale?y te? od tego ile ich b?dzie...ale pono? najwi?cej myszek mo?e mie? kolor po tatusiu
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 18:44   

No w?a?nie nie zgodzi?abym si? :) Po to ludzie powy?ej nas pytali o pokolenia myszek, poniewa? to od nich w?a?ciwie zale?y kolor m?odych. I to, ?e s?ysza?a?, ?e najwi?cej jest po tatusiu to bzdury :) Bo nie ma takiego czego?, ?e po samcu jest dajmy na to 5 m?odych, a po mamusi zawsze o dwie mniej :) (chodzi o kolory).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 18:46   

Ok, to po kolei. Po pierwsze nie mog? powiedzie? co ci z tych myszy wyjdzie, bo ich kolory nie maj? ?adnych znanych mi konkretnych genotypów.

A po drugie... mimo wszystko odradzam hodowli. Widz?, ?e nie prowadzisz jej bez my?lenia i jeste? do?? odpowiedzialna, polecam wi?c zainteresowanie si? w przysz?o?ci PMC. Ale póki co naprawd? radz? zaprzesta? rozmna?ania, bo:
1. Skoro s?siad ma sklep zoologiczny, to myszy pewnie id? na sprzeda? i wi?kszo?? ko?czy u terrarystów. Nie warto hodowa? myszy, ?eby sko?czy?y w ten sposób. Poza tym zobacz, ile jest ju? myszek w zoologicznych - je?li twoje te? tam trafi?, inne myszy b?d? mia?y mniejsz? szans? na trafienie do kochaj?cych w?a?cicieli.
2. Znasz przodków 4 pokolenia wstecz, ale nie wiesz co by?o wcze?niej, poza tym skoro znaczn? wi?kszo?? myszy oddajesz, nie mo?esz zaobserwowa? czy np. nie zapadaj? we wczesnym wieku na nowotwory i inne choroby przenoszone genetycznie.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 18:55   

ingas napisał/a:
Znasz przodków 4 pokolenia wstecz, ale nie wiesz co by?o wcze?niej

I tu jak zwykle mam jakie? ale... 4 pokolenia to nie jest tak ?le! Co ty by? chcia?a aby ona zna?a 50 pokole?? :D I co? I jakby jedna nie daj Bo?e myszka w tym pokoleniu by?a lekko chora to ju? po rozmna?aniu, bo m?ode mog? si? urodzi? ,,nie halo"? Tak to by w ogóle nie mo?na by?o rozmna?a? myszek, bo zawsze si? znajdzie czarna owca.
Dalej, je?eli dziewczyna chce mie? hodowl? to naturalnie te? radz? jej aby si? sama nimi opiekowa?a, a nie rozda?a na prawo i lewo byle komu (bez obrazy, chodzi mi np w?asnie o sklep zoologiczny). Ju? mniejsza o to, ?e myszi trafi? do terarytów (jak nie jej to inne, nie da si? tego unikn??, proste) gorzej by?oby z tym, ?e w sklepach zoologicznych s? straszne warunki. Myszki mia?yby ci??kie ?ycie, a szansa na to, ?e kupi?by je jaki? dzieciak, którymi si? nimi interesuje jest nik?a.
je?eli wi?c decydujemy si? na rozmna?anie myszy to musimy zawsze my?le? o tym jak i gdzie one sko?cz? no i czy sami mamy warunki, bo je?eli ich brak to bez ró?nicy czy b?d? w domu takiego beznadziejnego opiekuna, który nie ma dla nich czasu i pieni?dzy, czy trafi? do zoologicznego (sk?d np polec? do terrarysty i przynajmniej sko?cz? swój tragiczny los :( ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT