AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-07-25, 19:20
Kolor sier?ci ma?ych
Autor Wiadomość
Gracjana1995 
M?ody Myszaty


Imi?: Graca
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-14, 19:03   Genetyka
   Myszy: Andzelina Rupert


zobacztmy heheheheh ale na razie grubiutka jesy puki co poczekamy zobaczymy :)
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 19:03   

Luis, mi nie chodzi, ?eby zna?a 50 pokole? wstecz :roll: Ok, zna 4, i tak dobrze, ale jednak jak masz rasowe to jest inaczej, w rodowodzie masz do pradziadków, pradziadkowie te? maja rodowody... wiedza na temat pochodzenia myszy jest pe?niejsza. prócz tego hodowcy myszy rasowych wykluczaj? z hodowli linie, które mog? nie?? choroby.
Hodowanie myszy laboratoryjnych by?o ju? na forum poruszane, wszyscy stanowczo go odradzaj? i pomimo ca?kowitej wolno?ci s?owa na forum, wola?abym jednak ?eby? nie broni?a i nie usprawiedliwia?a Gracjany w momencie, w którym robi co? co jest pot?piane przez znaczn? wi?kszo?? posiadaczy myszy.

Je?li Gracjana ma ambicje to powinna si? zainteresowa? PMC, a nie mno?y? labki, które potem czeka marny los. :/

Radz? zajrze?:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=2437 i przeczyta? ca?y temat
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 19:12   

Tak co do ostatniego zdania masz racj? w 100%. Hodowla mia?aby jaki? sens. Po co m?czy? zwyk?e labo skoro mo?na przej? na profesjonalizm. ?eby tylko zna?a si? na tym i rozmna?a?a z g?ow?, bo tak to wszystko pójdzie na marne.
ingas napisał/a:
Ok, zna 4, i tak dobrze

No w?asnie o to mi chodzi?o. Przynajmniej si? interesuje wcze?niejszym pokoleniem. Chocia? mam jedno zastrze?enie: ,,wpu?ciam samca do klatki z samiczkami. Kedy przysz?am ze szko?y by?o ju? za pu?no ... "
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Gracjana1995 
M?ody Myszaty


Imi?: Graca
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-14, 19:20   genetyka
   Myszy: Andzelina Rupert


:m:): wiem wiem w piwnicy mam 2 metrowe akwaria (samce i samice) kilka klatek i dwa mniejsze akwaria a do sklepu zoologicznego daj? tylko moje myszki do jednego przed pierwsz? dostaw? myszek do tego sklepu zori?towa?am si? co ile i o ktrej myszki s? karmione w jakich ?yj? tam warunkach z sprzedawc? ustali?am nawet ?e nieb?dzie sprzedawa? moich myszek terraryst? a ka?dy terrarysta zostanie spisany kurka ... trudno to wyt?umaczy? . A myszki trafiaj? tylko w dobre r?ce . reszt? sobie zatrzymuj? . U mnie w mie?cie s? organizowane ru?ne sprzeda?e zwierz?t 2 razy w roku w tedy tam jad? i sprzedaj? myszki osob? powyej 14 lat :)

[ Dodano: 2008-01-14, 19:27 ]
Heh :P zastanawia?am si? nad myszkami rasowymi ale mnie w?a?nie moje labki interesuj? Kocham two?y? nowe odmiany kolorystyczne nowe charakterki figurki ;) :lol: A nawet je?li rasowe z k?d je wzi??? ?? u mnie w mie?cie niema chodowcuw myszek rasowych :m:/: A je?li b?d? w przysz?o?ci to b?d? pierwsza ...hehe (Pi?a)

[ Dodano: 2008-01-14, 19:29 ]
A wysy?ka konduktorska odpada :wink: wol? niem?czy? tyle czasu myszek w tym stresie :?
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 19:31   

A jak rozpoznajecie terrarystów? Przecie? terrarysta nie musi wbiega? do sklepu z pie?ni? 'Hej ho, jestem terraryst?!' na ustach :/ Mo?e po prostu poda? si? za kogo? innego, wys?a? po myszy znajomego, cokolwiek. To nie jest ?adne zabezpieczenie.
to samo z tymi sprzeda?ami zwierz?t 2 razy do roku - poznasz terraryst? na oko?

Poza tym powtarzam i nie zmieni? zdania. Rozmna?anie labek nie ma sensu. Krzy?owanie ze sob? myszy, które s? s?abe w typie, nawet je?li maj? ?adne kolory, do niczego, powtarzam, niczego nie prowadzi. Nie ulepsza rasy.
Tobie sprawia przyjemno?? hodowanie nowych kolorków i figurek... Twoja przyjemno?? to nie wszystko.

Jestem pewna, ?e inni hodowcy po przeczytaniu tego tematu mnie popr? i tak?e odradz? ci kontynuowanie pseudohodowli (bo inaczej tego nazwa? si? nie da).
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 19:41   

Po pierwsze popraw b??dy :shock: Po drugie wg Ciebie m?czarni? jest jest ci??a dla labo? Przesy?ka konduktorska nie jest z?a je?li wysy?aj?cy zwierzaka wie jak za to si? wzi??. Nie trz?sie si? nic (w ko?cu to poci?g) i jest bezpiecznie.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 19:48   

Luis napisał/a:
Po drugie wg Ciebie m?czarni? jest jest ci??a dla labo?


A gdzie to by?o napisane?
 
 
 
Gracjana1995 
M?ody Myszaty


Imi?: Graca
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-14, 19:50   
   Myszy: Andzelina Rupert


Ok ! Ja mam 13 lat a wy po 18 -15 niema si? co dziwi? :P jestem na tym forum aby swoje b??dy poprawia? ;) Ale narazie labki pu?niej pomy?l? mo?e o czym? innym ;)

[ Dodano: 2008-01-14, 19:53 ]
Id? myszki nakarmi? .... jejciu jak ona uty?a .... :P
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-14, 20:00   

Gracjana1995 napisał/a:
jestem na tym forum aby swoje b??dy poprawia?


No to mo?e przemy?l wszystko co tu napisa?am i zacznij od b??du, jakim jest hodowanie labek. :roll:
 
 
 
Motylek 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Gru 2007
Posty: 317
Wysłany: 2008-01-14, 20:04   

Gracjana1995 napisał/a:
Ale narazie labki pu?niej pomy?l? mo?e o czym? innym

A ja bym poprawi?a to "pu?niej".
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-14, 20:12   

Cytat:
A ja bym poprawi?a to "pu?niej".

A ja na "pó?niej". :razz:
 
 
Motylek 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Gru 2007
Posty: 317
Wysłany: 2008-01-14, 20:16   

Ja nie mówi? ?e na pu?niej, tylko ?eby to pu?niej poprawi?! :m:D:

[ Dodano: 2008-01-14, 20:27 ]
P.S.Xen, przykro mi to mówi?, ale rozpisa?y?my si? nie na temat :oops:
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-01-15, 09:25   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


A ja my?l?, ?e je?eli myszy maj? zapewnione dobre warunki, oraz gdy kontrolowane s? dalsze ich losy w miar? to mo?na je sobie hodowa?. Nie wszyscy musz? hodowa? rasówki. Wa?ne by chów by? z g?ow? i ?eby wiedzie? co si? z myszami dzieje.

A teraz co? za co mog? by? zlinczowana.
Niestety czy chcecie tego czy nie s? na ?wiecie zwierz?ta mieso?erne i przyk?adowo w??e do takich nale??. W??a, aby by? zdrowy nie mo?na niestety karmi? wieprzowink? ze sklepu, bo to tak jakby?cie myszkom dawa?y resztki z obiadu. I my?l? ?e samego pomys?u hodowaina labo nie mo?na negowa?. Bo jak zabraknie labo, to NA PEWNO wzro?nie popyt na rasówki. Tak wi?c jako przysz?y wet, je?eli kto? hoduje myszy w tym celu i jest ?wiadomy ?e oddaje myszy na jedzenie to nie mo?na go beszta?, pod warunkiem ?e myszy s? chowane w dobrych warunkach, rozmna?ane z g?ow? i zapewniona im jest humanitarna ?mier? (np przez usypianie gazem, a nie ciach o stó?).
Ró?nica przy hodowli rasówek polega na tym ?e inny jest cel hodowli i ?wiadomie odmawiamy aby nasze myszy sz?y do terrarystów.
Ten "straszny" tekst ma s?u?y? temu aby da? inny pogl?d na hodowl? myszek. Ma pos?u?y? jako przyk?ad. Je?eli dziewczynka chce hodowa? labo to niech hoduje, tylko z g?ow?! Ach ju? si? boj? waszych komentarzy.... :?
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-01-15, 13:04   

Gracjana1995 napisał/a:
Przez przypadek skrzy?owa?am myszk?

Gracjana1995 napisał/a:
wiem ze niemo?na rozmna?a? myszek ale mnie te ma?e zwierz?tka strasznie fascynuj?

Gracjana1995 napisał/a:
ten miot przez przypadek ... b?dzie bo wpu?ciam samca do klatki z samiczkami

sama sobie zaprzeczasz.....


Gracjana1995 napisał/a:
Naszcz??cie inne samice nieby?y w ruji.

ciekawe sk?d to wiesz?

Cytat:
Samiec Grzbiet rudy im bli?ej brzuszka tym bielszy - i na ty?eczku lekko ciemniejszy i tak lekko podchodzi pod bury

je?eli nie potrafisz okre?li? odmiany myszy to tym bardziej nie ma szans na okre?lenie jej genów...
Jedna z najlepszych stron o odmianach myszy RASOWYCH wraz z genotypami:
http://www.hiiret.fi/eng/...ties/index.html

Gracjana1995 napisał/a:
ja w jednym po?cie muwi?am ?e wykarmi?am myszki po trzech dniach koci? karma - troch? przesadzi?am myszki mia?y w tedy 11 dni hehehehehehe a przed tem mleczkiem karmi?am xD

"hehehhe"??? no to bardzo ?mieszne faktycznie
ciekawe co z tego co teraz piszesz i b?dziesz pisa? b?dzie prawd?....

Gracjana1995 napisał/a:
w piwnicy mam 2 metrowe akwaria (samce i samice)

trzymasz niespokrewnione samce razem? a to ciekawe :) ile ich tam trzymasz?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2008-01-15, 16:24   
   Myszy: Chico ;)


Emielcia napisał/a:
je?eli nie potrafisz okre?li? odmiany myszy to tym bardziej nie ma szans na okre?lenie jej genów...

Jak ma okre?li? odmian? myszy skoro to nie jest rasówka?

No to jak ju? zacz??am to mo?e wypowiem si? co ja na ten temat s?dz?. Dziwnym dla mnie jest, ?e mo?na pomyli? myszki i w?o?y? samca nie do tej samiczki co si? chcia?o :roll: ?wiadczy to o tym, ?e nie znasz swoich myszek za bardzo, skoro nawet po kolorach ich nie odró?niasz... A tak w ogóle to z tego co pami?tam pisa?a?, ?e inne samiczki nie zasz?y w ci???. Czyli ?e w?o?y?a? samca do akwa z kilkoma samicami :shock: To nawet je?li by? w?o?y?a to tego, w którym by?a ta w?a?ciwa samiczka, istnia?oby du?e prawdopodobie?stwo, ?e i tak inna zasz?aby w ci???, bo pewnie ona tak?e jest ze wspó?lokatorkami?
Je?li chodzi o hodowanie labek to ja nie mam nic przeciwko, ale je?li jest to tylko dla w?asnego hobby i mi?o?ci do myszek tzn. je?li myszki zostaj? u nas w domu i my si? nimi opiekujemy, a nie oddajemy do zoologa, czy te? sprzedajemy innym ludziom.

Nie wiem czy to co napisa?am jest zrozumia?e, ale mam nadziej?, ?e tak :P
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT