AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-07-25, 19:20
Kolor sier?ci ma?ych
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-17, 14:37   

Z tym czy kto? robi co? nieumy?lnie a umy?lnie to bym si? k?óci?a. Ile razy ju? by?o na forum o g?upich zachowaniach i wcale nie wynika?o z tego to, ?e opiekun myszki nie wiedzia?, ?e tak nie wolno robi?. Nawet niedawno czyta?am niektóre wypowiedzi, które ?wiadczy?y raczej o mi?ej zabawie w robieniu b??dów z myszkami (czyt z?a opieka). Wi?c jak ju? si? wypowiadasz to nie za wszystkich ;) Oczywi?cie ja wiem, ?e wiele osób nie wie , ?e robi ?le ale wtedy najpierw si? cz?owiek pyta a pó?niej dzia?a.
Cytat:
"Opieprz" o którym wspominasz zaczyna si? dopiero gdy ten kto? nie mo?e zauwa?y? swojego b??du i wcale nie ma zamiaru nic zmieni? w swoim post?powaniu.

Ja bym rzek?a nawet, ?e ,,opieprz" jest wtedy gdy kto? o co? pyta, a gdy us?yszy inne zdanie ni? ma on sam, zaczyna si? k?óci?, ?e to on ma racj?, a nie my. Wtedy my ,,opieprzamy", ?e po co si? w ogóle pyta skoro wie najlepiej? Bezsens. Po to aby us?ysze? ,.,Tak XYZ masz racj? jak zawsze"? W takim razie nie potrzebne by?oby w cale forum :) Nie zawsze jest kolorowo.
Cytat:
Rzadko zgadzamy si? z Luis, a skoro teraz sie zgadzamy... to cyba powa?na sprawa :D

Heh szczerze to ja te? by?am zdziwiona, ?e mam podobne zdanie na ten temat xD Taa nie mo?e by? inaczej je?eli obydwie my?limy tak samo :wink: nie ma rady musicie zrozumie? :P ( jakie? ?wi?to )
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kali24 
Mysi Rozmówca


Imi?: Marta
Hodowla: GALAKTYKA
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 217
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-01-21, 06:53   Re: genetyka

Gracjana1995 napisał/a:
:m:): wiem wiem w piwnicy mam 2 metrowe akwaria (samce i samice)...:?

w piwnicy? metrowe? to musz? mie? powyzej 200l jak je sprz?tasz?
opis jak w standardowej hodowli karmówkowej..
Gracjana1995 napisał/a:

A myszki trafiaj? tylko w dobre r?ce . reszt? sobie zatrzymuj? . U mnie w mie?cie s? organizowane ru?ne sprzeda?e zwierz?t 2 razy w roku w tedy tam jad? i sprzedaj? myszki osob? powyej 14 lat :)

a co zauwa?y?a? mo?e ze m?odsze osoby s? nieodpowiedzialne? po sobie :P

Gracjana1995 napisał/a:

Heh :P zastanawia?am si? nad myszkami rasowymi ale mnie w?a?nie moje labki interesuj? Kocham two?y? nowe odmiany kolorystyczne nowe charakterki figurki ;) :lol: A nawet je?li rasowe z k?d je wzi??? ?? u mnie w mie?cie niema chodowcuw myszek rasowych :m:/: A je?li b?d? w przysz?o?ci to b?d? pierwsza ...hehe (Pi?a)

teraz ( po tym co napisa?as ) to nie wiem czy który? z hodowców sprzeda?by ci swoje myszki wi?c nie musisz sie martwi? :>
 
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-01-21, 11:59   

wiem, ?e nad nieodpowiedzialnymi i prostymi, a wr?cz g?upimi dzieciarami nie ma si? co rozwodzi?, bo to nie ma wiekszego sensu i tak nie za?api?, ale Gracjana1995 wybacz jeste? beznadziejna, mo?e zastanów si? nad sob? i za lekcje si? we?. Czy Ty dziewczyno masz mózg, a przede wszystkim serce, czy 13 letnia panna nie rozumie, ?e robi krzywd? biednym mych???Mog? si? za?o?y?, ?? przynajmniej po?owa myszek z Twojej bezsensownej i niepotrzebnej nikomu hodowli staje si? poprostu pokarmem...Mam nadziej?, ?? ?adna rasowa i nierasowa myszka ju? nigdy nie trafi w Twoje ?apska. I jeszcze jedno mo?e zamiast zabawia? si? w rozmana?anie naucz si? polskiego i pisowni, bo z tym masz ogromny problem, ale wiem ?e nie mo?na od Ciebie za du?o wymaga?.....
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-21, 15:25   

Kali24 napisał/a:
metrowe? to musz? mie? powyzej 200l jak je sprz?tasz?

Normalnie... Troch? schodzi czasu ale wszystko da si? pi?knie wysprz?ta? ;)
Emila spokojnie nie tak ostro ;) Rzeczywi?cie, je?li chodzi o pisownie to nie wiem czy si? ?mia? czy p?aka?... ( polecam FF- firefox.pl -> podkre?la b??dy ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kali24 
Mysi Rozmówca


Imi?: Marta
Hodowla: GALAKTYKA
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 217
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-01-21, 22:20   

Luis napisał/a:
Kali24 napisał/a:
metrowe? to musz? mie? powyzej 200l jak je sprz?tasz?

Normalnie... Troch? schodzi czasu ale wszystko da si? pi?knie wysprz?ta? ;)
Emila spokojnie nie tak ostro ;) Rzeczywi?cie, je?li chodzi o pisownie to nie wiem czy si? ?mia? czy p?aka?... ( polecam FF- firefox.pl -> podkre?la b??dy ).


200l akwa (puste) jest w stanie podnie?? doros?y m??czyzna, dziecko raczej nie
rozumiem ze przy sporym wysi?ku mo?na umy? takie akwa nie przenosz?c go => ale w domu :D a nie w piwnicy no chyba ze to piwnica z ?azienk? :P
 
 
 
MyszoMysza 
Mysi Rozmówca
taka czarna mycha :D


Imi?: Maria
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 202
Wysłany: 2008-01-22, 12:17   Re: Genetyka i Rozmnarzanie myszek
   Myszy: ?.p. Emi i jeszcze ?ywa Lolcia XD


Gracjana1995 napisał/a:
Aaa wiem ze niemo?na rozmna?a? myszek ale mnie te ma?e zwierz?tka strasznie fascynuj? . A ten miot przez przypadek ... b?dzie bo wpu?ciam samca do klatki z samiczkami :m:P: Kedy przysz?am ze szko?y by?o ju? za pu?no ... :m:P:



podej?ewam ?e chcia?a? przed szko?? "oporz?dzi?" myszy, da? pi? itp. ?pieszy?a? si? i przez pomy?k? w?o?y?a? samca do samiczek? je?eli tak to rozumiem. Emila spokojnie to ?e ty hodujesz rasowe to nie znaczy ?e nie mo?na hodowa? labo z g?ow? i warunkami.

ja sama mia?am ma?e labo, ale kupi?am z gratisem i 2 tygodnie i 14 klusek. wszystkie myszy trafi?y do moich kole?anek które znaj? si? na myszach. a i jeszcze jedna te? rozmnaza?y z g?ow? i warunkami i mam Lol? i Emi.
 
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-01-22, 12:34   

tak si? sk?ada, ?e mam troch? wi?cej lat i zwyk?e myszki te? mia?am....i nie fascynowa?o mnie ci?g?e rozmana?anie ich i nie wciska?am przez pomy?k? samca do klatki z samicami...czasami trzeba si? poprostu zastanowi? nad tym co si? robi i tyle. Chyba nie powiesz mi, ?e to jest ok, mie? co chwila m?ode myszy i nie mie? co z nimi robi? wydaje mi si?, ?? to troch? niepowa?ne. Dla mnie niech robi co chce to jej sprawa, ale je?li opisuje to na ogólnie dost?pnym forum to niech si? liczy z tym, ?? ludzie b?d? to komentowa?, czy to jej si? podoba czy nie. A wszystko co si? robi powinno si? robi? z g?ow?, a ona poprostu jest jeszcze ??dn? sensacji panienk? - to jest moje zdanie i mam do niego pe?ne prawo. Gdyby nie g?upota ludzi, nie by?oby tyle bezdomnych (m?odych i starych) zwierz?t pozbawionych jakiejkolwiek opieki...jak sama napisa?a?, ?e mo?na je hodowa? z g?ow?, poka? mi gdzie ma g?ow? ta panna....??
 
 
kwi3cien 
Starszy Myszaty



Imi?: Aneta
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 83
Skąd: st?d
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-01-22, 14:30   
   Myszy: Marley


Jejku nie martw sie mysz jak mysz wazne ze jest a na kolory musisz poczekac mysle ze bedzie taki kremowy w ciapki pozdrawiam
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-22, 15:24   

Te? uwa?am, ?e nale?y poczeka?, a samo si? wyja?ni :) Lepiej pó?no ni? wcale :P
P.S. Zeszli?my troch? z tematu o tych akwach :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-22, 16:13   

Emila napisał/a:
wiem, ?e nad nieodpowiedzialnymi i prostymi, a wr?cz g?upimi dzieciarami nie ma si? co rozwodzi?, bo to nie ma wiekszego sensu i tak nie za?api?, ale Gracjana1995 wybacz jeste? beznadziejna, mo?e zastanów si? nad sob? i za lekcje si? we?. Czy Ty dziewczyno masz mózg, a przede wszystkim serce, czy 13 letnia panna nie rozumie, ?e robi krzywd? biednym mych???Mog? si? za?o?y?, ?? przynajmniej po?owa myszek z Twojej bezsensownej i niepotrzebnej nikomu hodowli staje si? poprostu pokarmem...Mam nadziej?, ?? ?adna rasowa i nierasowa myszka ju? nigdy nie trafi w Twoje ?apska. I jeszcze jedno mo?e zamiast zabawia? si? w rozmana?anie naucz si? polskiego i pisowni, bo z tym masz ogromny problem, ale wiem ?e nie mo?na od Ciebie za du?o wymaga?.....


Swoich b??dów si? nie zauwa?a, prawda?


Moim zdaniem niech je rozmna?a, je?li robi to z g?ow?. (chodzi mi tu o zapisywanie miotów etc.) To, ?e myszy trafiaj? na karmówk? to normalne - w??e przecie? te? musz? co? je??.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-22, 16:40   

Xen napisał/a:
w??e przecie? te? musz? co? je??.

Hm có? za pi?kne spostrze?enie :D Ale tutaj chodzi o to droga Xen, ?e je?eli je rozmna?a to powinna robi? to dla siebie prawda? Jest mi?o?niczk? ( chyba...) wi?c nie chcia?aby raczej aby jej podopieczne trafi?y do paszczy. Co innego je?eli myszy s? specjalnie rozmna?ane na karm?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-22, 16:48   

Luis napisał/a:
Ale tutaj chodzi o to droga Xen, ?e je?eli je rozmna?a to powinna robi? to dla siebie prawda?

Je?li jednak nie ma co z nimi zrobi?, nie ma gdzie trzyma?, to wiadomo, ?e trafi? do zoologicznego, a stamt?d do paszczy jakiego? gada. Lajf is brutal.

Luis napisał/a:
Jest mi?o?niczk? ( chyba...) wi?c nie chcia?aby raczej aby jej podopieczne trafi?y do paszczy.

Je?liby nie chcia?a, to nie oddawa?aby ich ?wiadomie do zoologika.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-22, 16:51   

No to w takim razie jestem przeciw. W ogóle hodowla jest dla mnie chora je?eli kto? nie ma miejsca w domu ani pieni?dzy na utrzymanie czy ogólnie dobrych warunków. To tak jakby cz?owiek kupi? sobie loda, a po chwili mia? na jeszcze jednego ochot? ale na wszelki wypadek kupi?by ich 10 i nie móg? zje?c mimo, ?e mia? na nie tak? ochot?. Trzeba po woli ze wszystkim si? odnosi? i wiedzie? czego si? chce i ile mo?na.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-01-22, 18:23   

W??e je?? musz?, ale by?o nie raz dawane do zrozumienia, ?e hodowcy karmówek oraz oddaj?cy myszy do zoologów nie s? na tym forum mile widziani.
O karmówce mo?na rozmawia? na forum terrarystycznym :P

Xen napisał/a:
Moim zdaniem niech je rozmna?a, je?li robi to z g?ow?. (chodzi mi tu o zapisywanie miotów etc.)

Xen, je?eli Twoim zdaniem wy??cznie zapisywanie miotów ?wiadczy o "rozmna?aniu z g?ow?" to nie mamy o czym w ogóle rozmawia?...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-22, 18:31   

Emielcia napisał/a:
Xen, je?eli Twoim zdaniem wy??cznie zapisywanie miotów ?wiadczy o "rozmna?aniu z g?ow?" to nie mamy o czym w ogóle rozmawia?...

Jasne, ?e nie tylko zapisywanie miotów (napisa?am przecie? "etc." nie?). Przecie? chyba nie rozmna?a brata z siostr?, matki z dziadkiem itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT