AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Guz/mo?liwe przyczyny guzow i rodzaje
Autor Wiadomość
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-14, 14:12   

Wtedy b?dzie nie weso?o a mysz si? b?dzie m?czy? udaj si? do weterynarza je?eli chcesz myszy pomóc ...
_________________
InfinitY ..
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-10-14, 14:16   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Mysi ju? z nami nie ma, zosta?a dzi? w po?udnie u?piona :(
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-14, 14:50   

No có? bardzo mi przykro ale je?eli mia?a si? m?czy? to tzrba jej by?o ul?y? ...
Trzymaj si? .
_________________
InfinitY ..
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-10-14, 20:49   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Operacji nie bra?am pod uwag?, wiedz?c, ?e mo?na si? szybko spodziewa? przerzutów, jak u siostry. Inaczej ni? Brzuszka, która choruj?c schud?a, straci?a w?sy i by?o po niej wida?, ?e nie ma si? najlepiej, Kreska by?a silna, energiczna i zajmowa?a si? iskaniem nowo przyby?ych maluchów. Guzio? by? wielki, ale nie zwraca?a na niego uwagi, a? do weekendu...
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-14, 20:57   

Edytek, przerzutów nale?y si? spodziewa? zawsze je?li guz jest z?o?liwy. A o jego z?o?liwo?ci mo?na si? dowiedzie? tylko operacyjnie. Moja mysia mia?a guza z?o?liwego i do dzi?, par? miesi?cy ju? od operacji, ma si? dobrze. Nie warto si? powstrzymywa?, tak czy siak guzy s? wyrokiem, tylko ?e czasem mo?na ?ycie przed?u?y? poprawiaj?c komfort ?ycia zwierzaka.

?ciskam i ?ycz? du?o si?y po stracie.
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-10-14, 21:04   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Fru, ja ju? przy pierwszym guzku bi?am si? z my?lami dotycz?cymi operacji. Zdania s? w tym wzgl?dzie polecone, sporo du?o bardziej do?wiadczonych ode mnie osób jest zdania, ?eby nie rusza?, bo albo przerzuty wyjd? w przyspieszonym tempie, albo mysiak ?le zniesie znieczulenie (niestety nie wsz?dzie stosuj? wziewk?).
Wiem na pewno, ?e mam jeszcze jednego weta do sprawdzenia w pobliskiej metropolii, mo?e, jesli oka?e si? godny zaufania podejm? wtedy takie ryzyko. Aczkolwiek mam szczer? nadziej?, ?e niepr?dko b?dzie mi to dane.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-14, 21:10   

Decyzja zawsze nale?y do w?a?ciciela, jego "za" i "przeciw" i nie wolno mi - nam - ocenia? tego. :)

Ja od czasu w?asnych do?wiadcze? oraz innych osób zawsze b?d? poleca? zabiegi. Bo w tzw. "ogólnym rozliczeniu" wol? wiedzie?, ?e co? zrobi?am ni? kaza? myszy si? m?czy? (bo nie oszukujmy si?, ?ycie z naro?l? która stanowi 1/5 masy ca?ego zwierzaka, jak nie wi?cej) nigdy nie b?dzie komfortowe. A zwierzak do ostatniej chwili b?dzie udawa? ?e jest "dobrze", bo to jest instynkt przetrwania a nie przyzwyczajenie do niewygody.

Ale to prawda, tyko dobremu weterynarzowi dam kroi? tak ma?e zwierz?.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-14, 21:12   

Edytek, mam nadziej?, ?e nie b?dziesz musia?a ju? podejmowa? ryzyka operacji. Aczkolwiek nie ka?dy guz od razu oznacza wyrok. Guzy s? ró?ne, jak u ludzi. S? cysty, torbiele, itp. i jak przy ka?dej operacji jest niebezpiecze?stwo albo ?ycia myszy, albo pó?niejszych komplikacji. Tak? decyzj? jednak najlepiej podejmowa? wspólnie z lekarzem, który oceni szanse na popraw?, b?d? odradzi nie widz?c sensu m?czenia myszy, której i tak ulgi to nie przyniesie....
Teraz ca?? trosk? przenie? na Atomówki ;) i gdyby (tfu tfu) co? zacz??o si? dzia? to migusiem do lekarza.
?ciskam
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-10-14, 21:31   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Kasumi, uwierz mi, z obydwiema mysiami by?am jeszcze w wakacje (chyba w lipcu) u weta, gdy tylko zauwa?y?am wypuk?o?ci u Brzuszki (2 po 4mm). Wet da? mi opcje: operacja lub zostawiamy do czasu wzgl?dnego komfortu zwierz?cia. Kreska by?a wtedy czysta. Jakie? 3 tygodnie po tym u Brzuszki zacz?? rosn?? nowy, trzeci guz i wtedy te? Kreska "ze wspó?czucia" czy tez "w solidarno?ci" stwierdzi?a, ?e te? sobie jakiego? wyhoduje :( (. Brzuszka by?a w du?o gorszej kondycji, krojenie w 3 miejscach by?oby nierozs?dne, Krecha trzyma?a si? du?o lepiej i zapewne nie u?pi?abym jej teraz, gdyby nie zacz??a rozdrapywa? naro?li i nie wysz?y nowe, ma?e guzki.
Rozpier...?a mnie pani doktor z Krakowskiej (po pierwszej wizycie unika?am jej, ale dzis nie mia?am wyboru) mówi?c: " Trzeba by?o przyj?? wcze?niej, my takie guzy operujemy" jednocze?nie próbuj?c wyci?gn?? spanikowan? Kreseczk? z transportera chwytaj?c za SAM KONIEC OGONA :evil:
Nosz ku..., wyci?gn??am bidulk? sama, obiecuj?c sobie, ?e moja noga wi?cej ju? tam nie powstanie...
Atomówki b?d? mia?y innego lekarza, na bank.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-14, 21:38   

No faktycznie przecie? wizyta u weta nie tak powinna wygl?da? tak,?e zwierze i w?a?ciciel si? stresuj? !
Powodzenia w szukaniu zaufanego weta :)
Co do solidarno?ci u mnie jeden z braci dosta? guz na ?apce rak ko?ci za chwil? i drugiemu urós? no wtf ! wida? genetyczne to jakie? tak se wyt?umaczy?am bo bra?mi byli .
_________________
InfinitY ..
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-10-14, 21:43   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


U nas na 100% zawini?a genetyka, Kreska by?a najd?u?ej ?yj?c? z ca?ego miotu 10 myszek (niestety b?d?cego skutkiem b??dnej oceny p?ci w zoologu), a mia?a niespe?na 11 miesi?cy. Kiedy m?? pyta? w wakacje u ?ród?a (wujka w?a?ciciela rodziców K i B) okaza?o si?, ?e wszystkie maluchy odesz?y jeszcze przed wakacjami.
 
 
ankha 
Mysi Bywalec
ankha


Imi?: anka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 135
Skąd: ok.bia?egostoku
Wysłany: 2013-10-15, 08:57   

Ja z operacj? Tesi czeka?a troszk? zbyt d?ugo, ale te? wydawa?o mi si?, ?e jej du?y guz nie przeszkadza. Gdy zobaczy?am, jak próbuje biega? w ko?owrotku d?wigaj?c olbrzymia gul?, zrobi?o mi si? ?al. Ale te? nie by?o jednoznaczej decyzji po rozmowie z wetem, bo ma?a ju? mia?a rok i prawie dwa miesi?ce, i dwie bardzo powa?ne infekcje, które mog?y mie? wp?yw na stan jej serduszka. Na szcz??cie za namow? forumek podj??am ryzyko, i Tesia jeszcze ze szwami, ale bryka ju? bez obci??e?. Nie ma sensu natomiast operowa?, gdy guzów jest wi?cej - Dwie moje pozosta?e myszki mia?y ich po kilka - jedna 6, druga 8. Jedna odesz?a sama, po przerzutach na p?uca, druga po pogorszeniu stanu zosta?a poddana eutanazji.
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2013-10-31, 21:15   

Jestem w szoku. Wróci?am po 3 dniowym wyje?dzie i dwójka moich myszy ma... guzki. I to w podobnych miejscach - nad j?derkami. S? malutkie, takie kuleczki. Nie wiem sk?d im si? to wzi??o w takim krótkim czasie, cholera jasna :sad: . Na ropnie nie wygl?daj?. Mo?e pr?dzej na t?uszczaki.
Zawsze cholernie nie chcia?am, ?eby którakolwiek z moich myszy mia?a nowotwór z?o?liwy.Dlatego zawsze zdrowa dieta, zero dropsów i zapychaczy..
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-10-31, 21:59   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


W jakim wieku s? to myszy?
_________________
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2013-10-31, 22:33   

Jeden ma dopiero rok i kilka dni, a drugi rok i 3 miesi?ce.

[ Dodano: 2013-11-03, 13:39 ]
Mo?e kto? mi powiedzie?, jak wygl?da fachowe diagnozowanie guzów? Co wet powinien zrobi?, jakie ew badania etc?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT