AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 21:38
Oswajanie
Autor Wiadomość
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-11-17, 17:07   
   Myszy: Visna, Varia


Ciekawie pomy?lane, ?e wychodz? z klatki, kiedy chc?. Moje wejd? na klatk? kiedy chc?, ale z zej?ciem jest problem, bo duna jest stroma. Mam bardzo du?o starych gier, chyba u?o?? im z p?yt w opakowaniach jakie? schody i zrobi? tak jak ty, a zamyka? b?d? na noc i jak b?d? wychodzi? z domu ;-) Ale ostatnio nie by?o mnie ca?ymi dniami w domu i wydaje mi si?, ?e musz? im po?wi?ci? w ten weekend wi?cej czasu :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-17, 17:15   

Kwestia obserwacji, która mycha do czego jest zdolna. Masz troszk? ?atwiej bo do upilnowania dwie osobowo?ci. Ja mam obecnie 5, z czego ka?dej co innego do ?epka potrafi wpa??. Wiem chocia?by która pierwsza wyjdzie jak zobaczy, ?e otwarte, która pójdzie najdalej od klatki, a które tylko b?d? przednimi ?apkami sta? nad otwarciem i patrze? co tam dalej si? dzieje. :D
 
 
zamyszona 
M?ody Myszaty


Imi?: Natalia
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-02-27, 09:25   Mysia sie nie oswaja :(

Hej. Mam taki problem. Kupilam w zoologu mysie z gratisem. Ale ona nie daje sie oswoic. Ciagle uciega. Jak tylko podejde do klatki to zmienia pietro albo chowa sie. Czy mam probowac ja oswoic czy zostawic ja do porodu w spokoju? Urodzi gdzies za tydzien lub poltora. Ta mysia to Inka z mojej ankiety.
_________________
Jezeli pisze bez polskich znakow to przepraszam. Pisze wtedy na tablecie i nie wiem jak je ustawic...
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-02-27, 09:48   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Oczywiscie, ze zostawic, na oswojenie sie ma jeszcze sporo czasu.
Pamietaj by po porodzie miala jak najwiecej spokoju, nie ruszaj mlodych, ogolnie staraj sie jej nie stresowac.
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-27, 09:59   

Daj je czas :) nie do??, ?e nowe miejsce zamieszkania to jeszcze ci??a , a mysz w ci??y rzecz jasna potrzebuje spokoju :)
Daj jej chusteczek do budowy gniazda i pami?taj o odpowiedniej diecie .
Jak si? okoci te? nie zagl?daj do niej za cz?sto , niech spokojnie si? okoci odchowa/wykarmi m?ode a wtedy spokojnie si? ze sob? oswoicie :)
Czasami proce oswajania troch? trwa ... wi?c cierpliwo?ci ?ycz? :)
I zacznij przegl?da? dok?adnie forum mo?esz dopisywa? si? do istniej?cych w?tków które s? za?o?one na forum po to aby tam pyta? i nie zak?ada? nie potrzebnie ci?gle tych samych pyta? i w?tków.
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=196
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=1523
_________________
InfinitY ..
 
 
zamyszona 
M?ody Myszaty


Imi?: Natalia
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-02-27, 10:04   

A moze byc tak, ze sie nie oswoi wcale? A jak z maymi? Slyszalam, ze trzeba brac takieco maja okolo poltora tygodnia na rece, bo jak sie nie bierze to one potem skacza jak szalone. Poki co zostawilam przyszla mame. A jeszcze jedno pytanie. Bo mam dwie takie gratisowe. Obie maja termin mniej wiecej na ten sam czas, tamta sie prawie oswoila. Czy powinnam je dac dwie do jednej klatki osobnej? Zeby byly same we dwie bez innych. Czy moga mieszkac w klatce glownej, do ktorej wchodza tez codzien inne myszy. Bo mam jeszcze pusta mala klatke. Moze je tam dac?
_________________
Jezeli pisze bez polskich znakow to przepraszam. Pisze wtedy na tablecie i nie wiem jak je ustawic...
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 10:44   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


zamyszona napisał/a:
A moze byc tak, ze sie nie oswoi wcale?


Moje mysie ze sklepu by?y bardzo dzikie na pocz?tku, potem jeszcze wizyty u weta, zastrzyki z antybiotykiem (zapalenie p?uc).. jednak z czasem zacz??y si? powooooli oswaja? i o?miela?- chocia? nadal s? bardziej p?ochliwe ni? te rasowe. Te myszki ze sklepu maj? troch? trudniejszy start w ?ycie, bo generalnie wychowuj? si? bidule w mniej przyjaznej atmosferze ni? u hodowcy w domu, zmieniaj? wcze?niej otoczenie (hurtownia brrr -˃ sklep itp), czasem za szybko s? oddzielane od matki. I trzeba da? im czas na oswojenie i wykaza? zrozumienie :wink: Pewnie na forum jest troszk? na ten temat.
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2013-02-27, 11:08   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


Napisa?am na priv :)
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-02-28, 09:08   

mój jeden mysz panicznie ucieka? przed cz?owiekiem i si? nie oswoi?, ale jak by? z drugim to by? odwa?niejszy
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-04, 09:25   

Myszak66 poczytaj ten w?tek znajdziesz tu wiele porad .
Jedne myszy s? ciekawskie inne p?ochliwe czasem potrzebuj? troch? wi?cej czasu na oswojenie .
_________________
InfinitY ..
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-03-04, 09:28   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A niektóre myszy nigdy si? nie oswoj? do ko?ca
 
 
cold
Szara myszka


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-03-11, 11:10   

Dzie? dobry :)

Trzy dni temu kupili?my córce myszk?.Dosta?a klatk? z domkiem, ko?owrotkem, poide?kiem itp.Ma jedzonko, picie.Niestety jest strasznie boja?liwa.Przez pierwszy dzie? zostawilismy j? w spokoju ?eby oswoi?a si? z nowym otoczeniem, nast?pnego dnia córka delikatnie wsadzi?a r?k? do klatki z ziarenkiem, myszka pow?cha?a i schowa?a si? w najdalszy k?t klatki.Od wczoraj nie wy?ciubia noska z domku.Wychodzi co? zje?? i si? napi?, ale je?li kto? pojawia si? w pobli?u klatki to natychmiast ucieka do domku.Zauwa?y?am te?, ?e du?o ?pi.
Czy to jest naturalne zachowanie myszki, ?e jest taka nieufna?
Dzisiaj chcia?am j? przekupi? chrupkiem kukurydzianym, ale jak tylko zbli?y?am do niej r?k? zaraz uciek?a.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-03-11, 11:21   

uroki kupowania w zoologu, bedzie trzeba oswajac. jesli to samica to samiczki powinny byc dwie.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
cold
Szara myszka


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-03-11, 11:29   

Nie wiem czy to samiczka, czy samiec.
Dzieci? wybra?o myszk?, pan wsadzi? j? do pude?eczka i zabrali?my do domu :/
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-03-11, 11:33   

to wyslij fotke tyleczka to okreslimy. mozna postawic j? na czyms szklanym i zdjecie od spodu zrobic.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT