AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie si?/mo?liwe przyczyny drapania
Autor Wiadomość
Monika 
Szara myszka


Dołączyła: 29 Lip 2005
Posty: 2
Skąd: Toru?
Wysłany: 2005-11-24, 14:46   Drapanie si?/mo?liwe przyczyny drapania

mam problem, od kilku dni mój mysz si? strasznie drapie!!! ma ca?y pyszczek i kark podrapany, widzia?am te? k?pki sier?ci w trocinach, ma przerzedzon? sier?? w wymienionych miejscach za lewym uchem i na karku ma strupy krwi, nie wiem co to jest:/ jak móg? to z?apa?? i co to mo?e by?? chyba nie b?d? d?u?ej czeka? i pójde do weta...bo chyba sam si? nie wyleczy???
aha i jeszcze jedno, kilka dni temu zacz?? spa? w rolce albo w misce na jedzenie, a nie w domku czy to mo?e mie? jaki? zwi?zek z tym uczuleniem? bo chyba to jest co? podobnego do alergii:/ nigdy wcze?niej tak nie spa? biedaczek...
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 14:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-24, 15:21   
   Myszy: tak


Co do spania, mo?e tak po prostu lubi, moje myszory maj? dom, a ?pi? w ko?owrotku lub na "ziemi". My?l?, ?e to nic niepokoj?cego. A jaki domek ma (z czego, z dnem, bez)?

Id? do weta, mo?e co? zaradzi na rany, ?eby si? zagoi?y (mo?e "wymy?li" inn? przyczyn? ni? alergia). Pomy?l czy uczulenie nie zacz??o si? od kiedy zmieni?a? ?ció?k? czy pokarm? Je?li u?ywasz wiórków, to zmie? je na "Cat's Dream" (mo?na kupi? w markecie po 11 z?/7 l, to takie granulki w torbie) i zobacz... (chyba, ?e lekarz powie co innego)

Przy alergii jest cz?sto kichanie...
Mog? to by? te? paso?yty, pch?y... Nie wiem co jeszcze... :(
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-11-24, 20:21   
   Myszy: Sunday


Wiesz, to nie musz? by? stupki, to czerwone na grzbiecie i za uszami niestety co? gorszego (tylko PRZYPUSZCZENIE). To mo?e by?: alergia, pch?y, wszy, z?e trociny lub co? innego w klatce np. siano, ale najgorsze to ?wierzb. Te czerwone "strupki" mog? to byc w przypadku ?wierzbu, czerwone roztocza. ?le je?li to ?wierzb, bo jest trudny w leczeniu i nie wiem jak jest u myszek, ale u psów i kotów leczenie jest drogie :( .

Najwa?niejsze to i?? do weta. Zawsze co? na to poradzi a cz?sto nic za przegl?d nie bierze pi?ni?dzy, a je?li juz to ca?kiem niewiele.

Tym gdzie ?pi, to bym si? nie przejmowa?a raczej, chyba ?e jest uczulony.

Pisz co tam dok?adnie si? dzieje i czy by?a? u weta, je?li tak, to co mówi?. Pozdrowienia i ?ycz? myszce zdrowia!
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-24, 20:31   
   Myszy: tak


Te? pomy?la?am o ?wierzbie, ale nie straszmy, zobaczny co wet powie... :)
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-11-24, 20:40   
   Myszy: Sunday


Nom, nie chc? straszayc, tylko ostatnio mówili w tv i jako? mi utkwi?o w pami?ci ;) . Ale my?l? ?e raczej b?dzie dobrze, przynajmniej odrazu pomy?la?a o wecie :)
 
 
 
Akasha 
Szara myszka
Metal Kud?aty :p



Wiek: 33
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 14
Wysłany: 2005-12-05, 11:28   

Mojego ch?opaka myszka ma dok?adnie tak samo jak myszka Moniki. :( A je?li to by?by ?wierzb, to czy móg?by on przej?? na ludzi?
_________________
"Powiedz temu, kto rozpacza,
?e najgorsza troska mija
I, ?e czas, co niszczy rado??
I zmartwienia te? zabija."
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-12-06, 17:44   

Wszystkie objawy wskazuj? na uczulenie na sció?ke lub pokarm.
Mój Martin mia? identycznie, - zacz?? sie drapa?, czasem (bardzo ?adko) pokichiwa?, i zacz?? spac albo w rurce albo na daszkuy domku.
Teraz t?umacze - drapanie - po prostu jak co? sw?dzi to si? drapie ;)
pokichiwanie - objaw zwyk?ego uczulenia
spanie w miejscach gdzie niema sció?ki - skoro mysz jest uczulona (najprawdopodobniej na scio?ke ) to próbuje jej unika? i ?pi tam gdzie jej nie ma.
Proponuje wizyte u weta, ale najpier zmie? sciólke na np. Gucia lub ?wirek (np. ten co proponowa?a KAT). Bo wet napewno zada pytanie czy zmienia?a? ?ció?ke, bo to mo?e pomóc - jak nie pomoze to udaj si? wtedy do weta, jak pomo?e nie musisz :D
 
 
AGA* 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2005
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-12-22, 18:12   

Co do czerwonych strupków-te? mia?a taki sam przypadek wi?c posz?am do weta.Da? mi mas? dla...psów.Powiedzia?, ?e to ko?cówka tej ma?ci i moge myszce wetrze? w te strupki.Da? mi za darmo.Po kilku dniach leczenia strupków...znikn??y, ale po ok.1 miesi?ca znów wróci?y.Nadal mam t? ma?? i wcieram w strupki myszki.Mo?e wko?cu to zejdzie, bo nie mam juz si?y :x .Moze Wy cosna to poradzicie?Pozdroo
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-22, 19:07   
   Myszy: tak


Po?e pole? do innego weta, poka? mu t? ma??, poka? mysza. Wet nie da? diagnozy, tylko powiedzia?: masz i wcieraj? :zdziwko:
 
 
 
Fredziaa 
Szara myszka



Imi?: Anita
Wiek: 33
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 7
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2005-12-29, 09:05   

Moj wet zawsze daje diagnoze co to moze byc... Z kazdym moim zwierzakiem.... :/ Co to za wet? :/
A ja mam domek taki wysoooki z mostem na "?a?cuchach" i drabinka w srodku :D Jak wieza ksiezniczki :wink: :lol: :P
 
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-04-22, 09:32   
   Myszy: Sith (*)


dzisiaj id? z mysiorem do weta bo ma takie objawy jak w pierwszzym po?cie, ??cznie z tym, ?e z gniazda prze?uci? si? na gór? zamku ....

[ Dodano: 2006-04-22, 13:57 ]
Wi?c by?am z mysiorem. Czeka?am chwilk? a mysior si? w ogóle nie denerwowa? w póde?ku po mozzarelli bo w?o?y?am mu jego troty z akwa i troszk? ziarna. Pani da?a mu zastrzyk przeciw?wi?daowy i kropelk? na kark na odrobaczenie. Dosta?am te? strzykawk? i musz? mu co 3 dni kropelk? z tej strzykawki na kark kapn?? ?eby nie zliza?, bo jak zli?e to mo?e si? zatru?.

[ Dodano: 2006-05-18, 19:54 ]
pomidor jest coraz gorzej :( teraz od uszka do oczka nie ma w ogóle sier?ci a z drugiej strony pod uszkiem rozdrapane... nie wiem co robi? bo zastrzyk nie pomóg?. Id? jutro po szkoel do weta. :|

[ Dodano: 2006-05-19, 08:27 ]
Bosssh :shock: :shock: :shock: w?a?nie my?la?am, ?e myszk nie ?yje....
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
Tulaa 
Mysi Bywalec



Hodowla: Tulaa-Mi
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 111
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-12, 16:01   
   Myszy: Xoxo, Deva, Ew.Sukces, Eye of the tiger, Bliski, Córka proboszcza, Maya, Bardzo ?adna, Edynburg etc.


no w?asnie mój myszol ma bardzo podobne objawy...tyle ?e ?pi tam gdzie zawsze...ma te strupki...wy?ysia?y w niektórych miejscach...drapie si? i kicha...dzisiaj mam zamiar isc do weta.!pozdr.
_________________
Hodowla Tulaa-Mi
www.tulami.republika.pl
Zapraszam.
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-07-13, 22:32   

By?a? u weta? co powiedzia????
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Tulaa 
Mysi Bywalec



Hodowla: Tulaa-Mi
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 111
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-13, 23:49   
   Myszy: Xoxo, Deva, Ew.Sukces, Eye of the tiger, Bliski, Córka proboszcza, Maya, Bardzo ?adna, Edynburg etc.


by?am:) alergia...prawdopodobnie na trocinki...dosta?am ma??...i z trocinek przenios?am na piasek taki specjalny...nie kicha ju?...no...moze czasem,ale przestaje...ogó?em o wiele lepiej juz:) i mam mu odrobinke vibowitu dla wzmocnienia dawac do wody...
_________________
Hodowla Tulaa-Mi
www.tulami.republika.pl
Zapraszam.
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-07-14, 16:58   

To najcz?strza dolegliwo??, kup ?wirek Cat's Dram lub Cat's Best, obydwa nie uczulaj?...
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT