AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Spuchni?ta ?apka
Autor Wiadomość
Bella_Mysia 
Mysi Bywalec
Myszki RLZ :))



Imi?: Justa
Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-26, 18:56   
   Myszy: Dollfie, która goni w?asny ogon.


a nie ma ?adnych ranek?
_________________
Sprz?tam klatke <lol2>
 
 
 
izkaj 
M?ody Myszaty


Imi?: Iza
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-26, 20:21   
   Myszy: Matylda['], Tekla['], Stella[']


Ametyst napisał/a:
A spuchni?te s? stopy czyca?e nogi?

Ca?e. A? po kolanka.

Ametyst napisał/a:
Albo mo?esz mysz przywie?? w czwartek wieczorem do mnie i ja j? wezm? na wyk?ad z Bieleckim w pi?tek i zapytam co to mo?e by? i odebra?aby? ja w pi?tek wieczór ode mnie.

Dzi?kuj? za propozycj?, aczkolwiek nie mam takiej mo?liwo?ci. Zadzwoni? jutro z rana i zapytam o dr Bieleckiego. Je?li co? si? zmieni - dam zna?. I jeszcze raz wielkie dzi?ki :)

Nawiedzona@_@ napisał/a:
Czy myszy maj? mo?e granulowane pod?o?e?

Myszy maj? troch? Cat's Dream, troch? trocin i troch? sianka. Taka mieszanka. Z czego sianko sobie wynosz? do domku. A Stella ma w izolatce same trotki.

Bella_Mysia napisał/a:
a nie ma ?adnych ranek?

Nie ma. Jest tylko opuchlizna.

Strasznie mi jej szkoda, bo widz?, ?e by sobie pobiega?a. Ale si?y nie ma. Cieszy mnie to, ?e ma apetyt. Tu si? nic nie zmieni?o. Nie piszczy, wi?c mo?e jej to nawet nie boli. Ale wida? przecie?, ?e co? si? z?ego dzieje. I ?e jej nie wygodnie.

Ech :(
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-11-26, 20:27   

niewiem czy to mog?o byc od cats dream kiedys mia?am poza tym polecaja ja na forum,moim myszom nic sie nie dzia?o,nie wiem co to morze byc ale trzymam kciuki za myszke,wyjdzie z tego! trzymam kciuki! :mmach:
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
tatyka 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 15 Lis 2008
Posty: 35
Wysłany: 2008-11-26, 21:35   
   Myszy: Yumi (24.09), Nadin & Natasza (26.09) i Iluzja (4.10) Yuriko & Fatum (28.11) :)


izkaj, sianko bardzo cz?sto wywo?uje reakcje alergiczne, trociny równie?, ze ?wirkiem si? jeszcze nie spotka?am. Jeden z moich chomików jest uczulony na trociny, a jedna mysz na siano.
Daj jej w izolatce r?czniki papierowe i obserwuj.
_________________
: Capek - czerwiec 2005 - 26 luty 2006 godzina 17:11 ['].
 
 
izkaj 
M?ody Myszaty


Imi?: Iza
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-26, 21:40   
   Myszy: Matylda['], Tekla['], Stella[']


Nigdy nie mia?a ?adnych objawów alergii. A nie s?dz?, ?eby spuchni?te nogi mia?y zwi?zek z sianem czy trocinami.

W?a?nie zauwa?y?am, ?e niedzielny zastrzyk troch? zadzia?a?. Opuchlizna troch? zesz?a, aczkolwiek nie ca?kiem.

Zauwa?y?am co? jeszcze. Mimo zmniejszonym obrz?ku Stella id?c ci?gnie i zawija tyln? ?apk?. A w?a?ciwie stop?.

Czarno to widz?.
 
 
tatyka 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 15 Lis 2008
Posty: 35
Wysłany: 2008-11-26, 21:48   
   Myszy: Yumi (24.09), Nadin & Natasza (26.09) i Iluzja (4.10) Yuriko & Fatum (28.11) :)


Wiesz.. je?eli opuchlizna ca?kowicie nie zejdzie.. to mo?e u?pij.. chodzi tu o to, ?e myszka si? do?? m?czy.. na razie powalcz. To taka propozycja w ostateczno?ci.
_________________
: Capek - czerwiec 2005 - 26 luty 2006 godzina 17:11 ['].
 
 
argumentative 
Mysi Bywalec
: )))))



Imi?: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 185
Skąd: Tczew
Wysłany: 2008-11-26, 21:54   
   Myszy: Margarette, Zelda, Benio, Zenio


Zgodz? si? z tytk? - u?pienie to nie jest najmilsza sprawa, ale po co ma si? m?czy?? Chocia? z drugiej strony ca?y czas trzymam kciuki za mysi? i Ciebie, bo Ty te? musisz si? postara?.
_________________
- Nakarm Krzysi?! xD
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-11-26, 22:19   

moze ona sie gdzies zaklinowa?a ?apka jej utkne?a a ona próbowa?a ja wycian?? pozosta?ymi ?apkami i sobie je smeczy?a,morze np w nocy,gdy jej nie widzia?as? chociaz to ma?o prawdopodobne
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-26, 23:07   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


A mo?e mia?a uraz kr?gos?upa? Tzn. mog?a sie uderzy? albo uszkodzi? sobie rdze? kr?gowy i st?d te objawy. Mo?e co? z uk?adem nerwowym. Nie mam poj?cie, ale ?ycz? powodzenia.

Ja nie poleca?abym u?pienia. Przecie? myszka je, nie piszczy i na razie a? tak krytycznych objawów nie ma, ?eby od razu z ni? biec na ?miertelny zastrzyk ... :m:/:
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-11-26, 23:15   

Uraz rdzenia pr?dzej spowodowa?by niedow?ad :?

Cytat:
Ja nie poleca?abym u?pienia. Przecie? myszka je, nie piszczy i na razie a? tak krytycznych objawów nie ma, ?eby od razu z ni? biec na ?miertelny zastrzyk ...

To jest bardzo trudna decyzja, czasem tylko w?a?ciciel jest w stanie oceni?, czy i jak bardzo zwierz? cierpi (i nie musi to by? od razu cierpienie w stylu "le?y, ledwo dyszy i nie jest w stanie je??"). Po co przed?u?a? ?ycie, skoro jego jako?? b?dzie w?tpliwa?

To, ?e mysz je, niekoniecznie musi by? wska?nikiem dobrego samopoczucia, podobnie brak s?yszalnych pisków.

Póki co izkaj, powalcz jeszcze, póki jest szansa, warto.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
izkaj 
M?ody Myszaty


Imi?: Iza
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-28, 22:41   
   Myszy: Matylda['], Tekla['], Stella[']


No to ju? mówi? jak jest.
Wróci?am niedawno od weta. Kobieta dok?adnie nie wie jaka jest przyczyna tego, co si? dzieje, ale wymieni?a kilka mo?liwo?ci:
- niedobór wit.B
- bakteryjne zapalenie stawów
- problem z nerkami (?wiadczy? mo?e o tym w?a?nie niedow?ad tylnych nóg, a Stella je troch? ci?gnie za sob?. chocia? wyklucza to opuchlizna tak?e przednich ?ap)

Ale nie wiadomo co tak naprawd? jest przyczyn?. Stella dosta?a dwa zastrzyki, jeden to wit.B a drugi pobudzaj?cy prac? mi??ni i stawów. Dosta?y?my te? seri? leków - witaminy i leki na prac? mi??ni, strzykawki (jakby kto? mi zajrza? do torebki wysz?abym na niez?ego ?puna ;) ).

Generalnie jest nadzieja. Pani dr bardzo mi?a, prosi?a, ?ebym zadzwoni?a w tygodniu powiedzie? co u nas i jak Stella reaguje na leki. I zobaczymy co dalej.

Powiedzia?a, ?e je?li nawet si? nic nie poprawi, a widzi, ?e myszka oprócz niewygody zwi?zanej z nogami ma si? dobrze, bo je, jest ?ywa i wida?, ?e chce du?o si? rusza?, to usypia? nie ma sensu. Musz? tylko wtedy j? odizolowa? od reszty, bo Tekla j? gryzie w ramach eliminacji s?abszego osobnika. Od tygodnia jest w izolatce, ale kiedy b?dzie taka potrzeba b?dzie musia?a zamieszka? sama. Co? b?d? musia?a dokupi?.

Ale o tym jeszcze nie my?l?. Na razie mam nadziej?, ?e leki zadzia?aj?!!!
Nadzieja jest.
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-11-28, 22:44   

No, to kciuki za ma??, ?eby wydobrza?a :)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-11-29, 00:03   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


I mo?esz da? namiary na t? lekark?, bo wida?, ?e nie ola?a sprawy.
_________________
 
 
 
tatyka 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 15 Lis 2008
Posty: 35
Wysłany: 2008-11-29, 00:09   
   Myszy: Yumi (24.09), Nadin & Natasza (26.09) i Iluzja (4.10) Yuriko & Fatum (28.11) :)


trzymam kciuki. chyba wszystko b?dzie dobrze :)
_________________
: Capek - czerwiec 2005 - 26 luty 2006 godzina 17:11 ['].
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-11-29, 16:29   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Mi to wygl?da wla?nie na zapalenie stawów, tak mi wpadlo na my?l jak od pocz?tku czyta?am...
To chyba w?a?nie najbardziej ?wiadczy?oby o opuchli?nie. Mój kot mia? niedobór wit. B i pow?óczy? tylnym nogami, ale nie by?o opuchlizny, st?d moje podejrzenia, ?e to jednak nie w tym tkwi problem. Urazu nie ma, a bakteryjne zapalenie stawów wystarczy ?e si? lekko uderzysz i stawy wygl?daj? jakby ci ceg?a spad?a...
W izolatce nie umieszczaj czegokolwiek na co mog?aby si? wspina? (jesli jest jeszcze w stanie), bo je?li to w?a?nie stawy, to nie mo?e ich dodatkowo przeci??a?. A nawet je?li moje przypuszczenia s? mylne, to nie zaszkodzi jej chwila spokojnej kuracji bez zb?dnego ?a?enia.

My?l? ?e trzeba walczy?, nie ma sensu poddawa? si? póki jest nadzieja. Jesli jest jej chocia? cie? to WARTO!

Trzymam kciuki za mysz? :)
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT