AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mo?na trzyma? razem mysz i myszoskoczka
Autor Wiadomość
DuDzia
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 23
  Wysłany: 2007-07-18, 21:42   Czy mo?na trzyma? razem mysz i myszoskoczka

Witam Was xD
Stwierdzilam ze mojej samiczce dokupie myszoskoczki xD.
Narazie poluje na dune (duno - podobna jakas wiellka najprawdopodobniej 75 cm.
I tam chcialam doda? myszoskoczki xD
Tylko czy moja mysia je zaakceptuje??
Czy kupic myszoskoczki i jej 1 towarzyszke w postaci myszki??
Achas i jakie najlepiej stadko bo planuje <i raczej mnei nei odwiedziecie>
2 samiczki i 3 samców.
Co o tym sadzicie??
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 16:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-07-18, 21:47   

ZAKAZ LACZENIA JAKICH KOLWIEK MIESZANYCH GATUNKOW GRYZONI (szczur tez gryzon a wiesz co zostaje z innego gryzonia w polaczeniu ze szczurem?) Tylko swinki i kruliki od malego sie da
 
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-18, 22:41   

DuDzia napisał/a:
2 samiczki i 3 samców.

I chcesz ich razem ca?y czas trzymac?
Gratuluje pomys?u....
Ju? niedawno wyliczali?my, ?e z jednej parki po 3 miesi?cach mo?e "wyczarowa? si?" 300 myszek.
Czyli z dwóch samiczek po 3 miesiacach mo?esz mie? 600 myszek, no ale ju? po dwóch miesi?cach mo?e ich by? 120 - to te? ciekawa liczba - ju? wiesz co zrobisz z tak? ilo?ci? myszy?
Nieeeee wcale Ci? nie b?dziemy od tego odwodzi?.... w??e i inne gady te? musz? co? je??, prawda? Terary?ci si? bardzo uciesz? z takiej ilo?ci pokarmu...

I kolejny genialny pomys? - ??czenie ró?nych gatunków nie do?? ?e o zupe?nie innych potrzebach, to jeszcze konkuruj?cych o pokarm i terytorium.... by?aby krwawa jazda gwarantowana. B?dziesz mia?a fajn? zabawe obserwuj?c takie akresywne zachowanie i ?miertelne bójki.



Podsumowuj?c: jestem za?amana postaw?.




.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
DuDzia
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 23
  Wysłany: 2007-07-18, 22:55   

Chcialam wam powiedziec ze moja kolezanka trzyma parke myszoskoczków i szczóra <od malego> aleswietnie sie dogaduja. Skoczki spia na szczórku.

A przekalkulowaliscie to dla myszek. Ale skoczki rodza srednio 5 myszków. I stosunkowo ciezko dobrac im parke. Mojej kol. skoczki sa juz razem rok i tak jak poprzednia jej parka nie maja malych.
A jezeli chodzi o mlode skoczki ktore <z fartem> sie urodza bede miala komu wydac o to nie trzeba sie martwic.
A i 120 skoczków na 2 miechy???? nie przesadzilas?? to po 30 od jednego skoczka??
poczytaj o skoczkach to sie dowiesz ze EWENTUALNIE najwiecej rodza ok. 9 mlodych a nie 30 <wow> :grin:
i terrarysci raczej wybieraja mysie labo bo sa wiele tansze od skoczkow.
A co do mysi myslicie ze nie mozna spróbowa???
A jezeli nie to trudno xD, dokupie jej sasiadke i bedzie sobie dalej mieszkala w akwa.
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-07-18, 22:58   

Sorry ?e b?d? mi?a ale co wsadzili ci zamiast mózgu?
_________________
 
 
 
DuDzia
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 23
Wysłany: 2007-07-18, 23:11   

Ech..nie rozumiem a konkretnie znowu co nie sposowalo w tym co napisalam??
bo post raczej nic nie wnosi na temat :m:
czekam na odp.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-18, 23:11   
   Myszy: tak


Ok, na spokojnie. :) Wszelkie ?acznia mi?dzygatunkowe udaj? si? w m?odym wieku - bardzo m?odym, wr?cz "oseska". I nigdy nie wiadomo co "odbije" zwierzakom w przysz?o?ci... (Najcz??ciej je?li pojawia si? taki w?tek na forum taka osoba nagle znika... nikt si? nie pochwali? prawdizwym sukcesem na pe?nej linii.)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-18, 23:18   

DuDzia napisał/a:
A przekalkulowaliscie to dla myszek. Ale skoczki rodza srednio 5 myszków.


No i ca?a prawda sk?d si? bior? myszy. Z myszoskoczków!
To tak jakby napisa? ?e kot rodzi ?rednio 4 psy........
To pokazuje jakie masz poj?cie i o myszach i o myszoskoczkach - skoro ich nie odró?niasz.

To jest forum o MYSZACH. Nie o myszoskoczkach i pisa?am o myszach.

O myszoskoczkach jest inne forum - proponuje aby? tam opisa?a swój pomys? co do "stadka" gerbili.....
No i inna sprawa, ?e myszoskoczki porzebuj? du?o wi?kszej klatki ni? myszy, a 5 myszoskoczków potrzebuje ju? sporej przestrzeni i na pewno duna si? do tego zupe?nie nie nadaje.


A co do myszek:
samica + samiec = 10 m?odych po 3 tygodniach (statystycznie po?owa czyli 5 to samiczki).
po 4 tygodniach samiczki s? ju? zdolne do rozp?otu (cho? niekoniecznie do tego gotowe)
czyli mam 1 "stara" + 5 mlodych które urodz? w sumie oko?o 60 malych, w dodatku zap?odnione przez ojca/brata/syna.
znowu statystycznie po?owa to samiczki - czyli 30 samiczek mo?e urodzi? 300 myszek.... (i znowu zap?odnione przez dziadka/ojca/"wójka"/brata/"kuzyna")


tak, matematyka bywa brutalna...

[ Dodano: 2007-07-18, 23:19 ]
Cytat:
(Najcz??ciej je?li pojawia si? taki w?tek na forum taka osoba nagle znika... nikt si? nie pochwali? prawdizwym sukcesem na pe?nej linii.)

No bo kto by si? chcia? chwali? pora?k? i przyznawa? do b??du??
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
DuDzia
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 23
Wysłany: 2007-07-18, 23:31   

Kat uwa?asz ze zaraz znikne z tego forum??
Kat podoba mi sie twoje podejscie xD
wszystko na spokojnie :m:):
Sluchajcie nie wiem teraz o co wam chodzi zrozumialam to o klatce.
Ale to juz nie bedzie duna taka mini...
No coz to takie hm... podróbka duny tylko wieksza.
75X40X33 dlXszXwys
Ewentualnie moze zrobie piesterko.
A wiec a wiec macie jeszcze jakies zastrzezenia odnosnie mojego pomyslu??
A i jeszcze 1 na forum czytalam o karmach dla mysze i VITAKFRAFT jest jedna z najlepsszych z tego co piszecie?? ile kosztuje??


Ps: powiem Wam tak ;] Sprobuje je polaczyc, zrobie tak jak trzeba postepowac dodajac nowa mysze. jezeli sie nie uda dam do akwarium. <caly czas bede obserwowa?> a czy to w jakis sposob mozecie zaakceptowa???
Ja nie znikne xD Przyznam sie do porazki, rany kazdy popelnia bledy ;] napisycie co o tzm sadyicie
Ostatnio zmieniony przez DuDzia 2007-07-18, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-07-18, 23:33   

mojej koleznki kolega wsadzil mysz samice do samca szcura bylo wszytko ok prez okolo pol roku az nie odwalilo szcurowi i nie rozszarpal jej na strzepy gdy weszla mu do miski... A ODPOWIEDZ DOSTALAS ODE MNIE I KAZDEGO Z NAS
 
 
 
 
DuDzia
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 23
Wysłany: 2007-07-18, 23:36   

Sorka mozesz nie pisac calych zdan caps loockiem
ale szczur o ile wiekszy od myszki..
a skoki prawie takie same no.. moze troszke wieksze...
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-07-18, 23:40   

http://www.sps.forall.pl/viewforum.php?f=65 przeczytaj dokladnie ten temat i zobacz do czego prowadzi how wsobny i nieograniczone rozmmazanie
 
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-19, 00:08   

DuDzia, ale co ty chcesz w tej dunie trzyma??
Gerbile?
Myszoskoczki maj? z myszami wspóln? tylko zbie?no?? nazwy gatunku i to tylko w j?zyku polskim.... To s? zupe?nie ró?ne gatunki!
Jak chcesz trzyma? gerbile, to nie dyskutuj tutaj o klatce dla nich czy wy?ywieniu itp, tylko idz np. na www.gerbile.pl i poczytaj, tam te? jest forum - popytaj. Tam przedstaw swoje pomys?y o stadku i o trzymaniu myszek z gerbilami.....
To jest forum o myszkach a nie o gerbilach. O gerbilach jest wydzielony raptownie 1 temat ogólny ale tutaj nie znajdziesz specjalistów od tego gatunku.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-19, 06:27   
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


DuDzia, a ja znowu nie rozumiem sk?d ten szalony pomys??! Nie mo?na mie? wszystkiego co si? chce!!! I nie mo?na spe?nia? swoich zachcianek kosztem innych ?ywych stworze?!!!

Jak chcesz myszoskoczki to kup oddzieln? klatk?/dune/etc i tam je hoduj! A swojej myszce dokup kole?ank?.

Unikaj mieszania p?ci bo ja nie wiem czy chcia?aby? by? na miejscu non-stop ci??arnych myszy/myszoskoczków/etc i próbowa? wychowywa? dzieci znów b?d?c w ci??y. Sex to nie zabawka i nie wolno go tak traktowa?. Nawet je?li chodzi o myszy!

Radz? Ci usi??? i w spokoju przemysle? po co to robisz i jaki widzisz w tym sens.

Te? bym chcia?a tysi?c zwierz?tek, ale wiem, ?e za ka?de trzeba ponosi? odpowiedzialno?? i nie mo?na ich traktowa? przedmiotowo tylko z mi?o?ci?, dlatego nie mam ich niezliczonej liczby!!!

(wydaje mi si?, ?e cz??? ju? kiedy? napisa?am w innym po?cie, wi?c przepraszam, ale wida? nie zosta?am/zostali?my zrozumiani)
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-07-19, 11:13   

DuDzia jest po prostu jeszcze za dziecinna i za ma?o odpowiedzialna na posiadanie zwierz?t.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT