AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzd?ty brzuch, przyczyny wzd?cia, leczenie
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-30, 11:54   

G?odówka to nie najlepszy pomys? dla zwierz?t z tak szybk? przemian? materii.
Ale mo?na ograniczy? pokarm do minimum - czyli same zbo?a bez dodatków (mo?na wybra? ziarna z karmy i da? myszce)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-30, 12:02   

a nie mowilam, ze ciasto to nie jest najlepszy pomysl to nie nikt Luiska nie sluchal :razz:
I znowu problem z kas?... weterynarz za drogi. Od czego s? rodzice ludzie? Natusia tobie nie dadz? a raczej nie po?ycz? kaski?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Natusia12 
Mysi Rozmówca
pani psycholog ^^



Imi?: Natalia
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-08-30, 14:37   
   Myszy: Koko


O w?a?nie..
Weterynarz to nasz znajomy wi?c mo?na by si? dogada? z kas?..
Tylko jak j? przenie??? Kontenerek u kole?anki a ona mieszka daleko.
Zobaczymy si? dopiero 6 wrze?nia.
Moja mama powiedzia?a ?eby zrobi? tak;
Rozmasowa? jej ten brzuszek, przeg?odzi? troszk? i wywietrzy? akwa ?eby mia?a czym oddycha?.
Po raz pierwszy si? przeje?a moj? mysz?..
Pozdrawiam.
_________________
xnataleczkax
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-30, 14:40   

Hm wymasowa? brzuszek?? ee moze lepiej nie? Wydaje mi sie, ze lepiej aby weterynarz zaj?? si? myszk? tym bardziej jak chcesz jej wymasowa? ten brzuch? Chyba musialabys myszke do góry brzuszkiem po?o?y? a to nie nalezy do ?atwych zadan 8) Co do g?odzenia to tez nie za dlugo... góra jeden dzien tak jak kto? wyzej napisal na samego zboza bez dodatków. (chyba Emielcia)To male zwierz?tko.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Natusia12 
Mysi Rozmówca
pani psycholog ^^



Imi?: Natalia
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-08-30, 14:49   
   Myszy: Koko


Dobra.. To si? skontaktuj? jutro z wetem bo dzisiaj zamkni?te.
Tylko jak j? donie?? a? na drugie osiedle? :roll:
_________________
xnataleczkax
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-30, 14:59   

Normalnie! Nie musisz miec niewiadomo jakich pojemniczkow. To est male zwierz?tko to nawet w jak?? torebekczke wcisn?? mozna ( oczywiscie musisz jej pilnowac i powietrze dac) a najlepiej jak wezmiesz nawet zwykle opakowanie po lodach, sa?atce itp. (jakie? dosc twarde zeby myszka miala grunt mocny pod ?apkami) i porobi? dziurek i ju? luzik :wink: Wterenytarz nie mieszka na koncu swiata tylko dla drugim oswiedlu to dasz rade :smile:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-30, 15:00   
   Myszy: Fafik


Natusia nie ingeruj w ten brzuszek jak nie wiesz co mu dolega! A myszke mo?na zabrac nawet w pudelku po butach na jakim? reczniku! A jak wet znajomy to le? szybko!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Natusia12 
Mysi Rozmówca
pani psycholog ^^



Imi?: Natalia
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-08-30, 15:01   
   Myszy: Koko


Dobra to dzi?ki Wam wieczorem i jutro jeszcze napisz? jak z ni?.
Narazie kima.
Miejmy nadziej? ?e b?dzie lepiej...

Rozmawia? przez telefon z pani? weterynarz.
Mam masowa? jej brzuszek [ Luis to nieprawda ?e sie nie da :razz: ]
Ma mie? du?o ?wie?ej wody ?eby przep?uka? brzuch i dawa? same ziarenka.
G?odówke odradzi?a bo powiedzia?a ?e to gryzo? który musi ca?y czas mie? podawany pokarm.
_________________
xnataleczkax
 
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
  Wysłany: 2008-06-15, 12:27   Pomó?cie mi co mam zrobi?!!
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


Wczoraj wieczorkiem da?am myszka ?wierza karme.Do tego da?am rurke z makaronu.Czyta?am na forum ?e myszki bardzo lubia makaron i pomy?lalam ?e zobacze czy im bedzie smakowa?.Jak dzis rano zajrza?am do mycholka mojego zrobi? sie strasznie wzdety :( nie wiem co mam robi? jak mu pomó?. Myszka zrobi?a sie bedziej spokojniejsz jak ja biore na rece to siedzi spokojnie.Bardzo to dziwne bo zawsze buszuje.Jak myszke zobaczy? moja mame to sie wystraszy? i uciek? mi na ramie sie wtuli? sie w moje w?osy.Siedzi sobie tam spokojnie jak by spa?.I widze ze go co? boli ale nie wiem co mam robi? powiedzcie mi bardzo prosze :( (((( :(

[ Dodano: 2008-06-15, 12:32 ]
przepraszam za ortografie
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-15, 12:40   

Mo?esz spróbowa? masowa? jej brzuszek. Gdzie? wyczyta?am, ?e mo?e pomóc odrobina oleju spo?ywczego albo w?gla leczniczego. Ja bym jeszcze spróbowa?a da? zaparzonej mi?ty (przestudzonej, wspomaga trawienie). Ale tak, czy inaczej, dobrze by?oby odwiedzi? weta, je?li nic si? nie poprawi.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-06-15, 12:43   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


moja mysz mia?a wzdecie to poda?am jej troszeczke no spa ( tak? naprawede cwiartke) rozpusci?am j?i wla?am do pyszka myszki - pomog?o :)
myszka zrobila pre kupek i od razu lepiej sie poczu?a
a po drugie masuj brzuszek lekko ''naciskaj?c ?'' w okolicach odbytu - kupki zejd? z myszki co pomoze przy bolach brzuszka bo pewnie ma zatwardzenie skoro ma wzdecie po makaronie :m:
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-15, 13:04   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


Myszka w klatce zachowuje sie normalnie kolezanka mowi ze to moze nie byc po makaronie ona swoim daje i nic sie nie dzieje nie wiem moze panikuje,ale wiadomo znam swoja mysze i wiem czy cos jej dolega narazie sobie spi za jaki? czas zobacze czy juz troszke lepiej.Sprobuje jej brzuszek pomasowa?.Bo leków boje sie poda? bo moze by? jeszcze gorzej.Jego zachowanie mnie zdziwi?o takiego zaspanego wyciagnelam z klatki wsumie to sam wylaz? bo zawsze jak otwieram klatke to przychodzi.Wzielam go na rece i widze ze jakis taki sie grubszy zrobi? :( Siedzia? spokojnie nawet o dziwo jak go g?aska?am to nie ucieka? tylko przymru?y? oczka i potem sie gwa?townie obudzi?.Wszed? mi na ramie i siedzia? we w?osach uwielbia tam siedziec.Itaki spokojny w jednym miejsu sobie siedzial jak wysiadnelam reke zeby zszedl to wszedl na reke a pozniej czujac ze chce go wsadzic do klatki czmychno? spowrotem na ramie.Jest taki kochany.I nie wiem czy takie zachowanie u myszki moze cos sugerowa? bo wydaje mi sie ze jednak to sprawka tego cholernego makaronu :(
_________________
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-06-15, 13:06   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Nieca?? ?wiartk?, w?a?ciwie 1/8 tabletki No-spa rozpu?ci? w kropli ?mietanki lub czego? co myszka zechce zje?? lub i poda? jej. Z tym masowanie to BARDZO ostro?nie.

Ta kropla oleju czy wystudzona mi?ta to te? jakis pomys?. W?gla leczniczego to ja nie radze..
_________________
 
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-15, 13:13   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


nie mam miety mam za to rumianek i sza?wie i no-spa tez nie mam.A espumisan on jest na wzdecia mam tabletki 40mg to moze byc za duzo tyle ze to w plynie jest i nie mozna by bylo tego porcjowa??? Co wy na to??

[ Dodano: 2008-06-15, 13:16 ]
musze obejrzec druga mysze bo tez dostala makaron ale on i tak i tak grubasek jest wiec nic i tak nie zauwa?e pewnie.Jednak przy tamtym to widac roznice.
_________________
 
 
 
Marigold 
M?ody Myszaty


Imi?: Ewa
Wiek: 38
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-07-04, 16:29   
   Myszy: Kopacz i Choma


Human, i jak tam myszka?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT