AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto chodzi? do weta
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-20, 19:35   Czy warto chodzi? do weta
   Myszy: Fafik


Nasze przypuszczenia to jedno a fachowa opinia to drugie! Wedlug mnie jak sie co? dzieje co odbiega od normy to powinno si? od razu i?? do weta. To jest zwierze i jest tylko i wy??cznie zale?ne od nas. I ja nie mog? poj?c jak widz?c swojego ma?ego przyjaciele w takim stanie mo?na siedzie? spokojnie i sie nie ruszy? do weta!Mnie sie to nie mie?ci w g?owie i tyle.
Mog? zosta? tu wyklni?ta i mo?ecie mnie uwa?a? za zo?z? ,ale ja takie zachowanie uwa?am za nieodpowiedzialne i tacy lduzie wed?ug mnie nie powinni mie? zwierz?t. Mo?e niech zostan? na maskotach, bo z nim nie trzeba i?? do weta, nie jedza i nie trzeba na nie ?o?y? kasy!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-08-03, 23:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-21, 18:09   

Kochanie me nie denerwuj si? :lol: Napisa?am tylko, ?e to by? wylew. To, ?e dosz?a do tego jej mama nie jest dobre ale mimo to si? nie myli?a. Chocia? zapewne nie zawsze trafi tak genialnie na poprawn? odpowied? i przez jej b??d moze myszka straci? ?ycie... wi?c masz racj? bejbe. Weterynarz na pierwszym miejscu.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-21, 21:43   
   Myszy: Fafik


Luisku mój kochany nie chodzi mi o to kto doszed? do jakiej diagnozy i jaka ona by?a. Mnie chodzi o t? beztrosk?. Widz?c zwierze w z?ym stanie nie zrobic nic to dla mnie jest nie do zrozumienia. St?d moje zdenerwowanie bo ja takiego zachowanie nie trawi?. I nie b?d? na forum tego komentowa? bo by musia?o byc bardzo niecenzuralnie!
Jak ju? pisa?am nazwyjamy myszki naszymi ma?ymi przyjaciólmi. One sa na nas ca?kowicie skazane ich ?ycie jest w naszych r?kach. Wi?c odpowiedz mi Luis i inni jak mo?na w takiej sytuacji, widz?c przyjaciela jak cierpi nie udzieli? mu ?adnej pomocy! Gadanie nad nim i mówienie co mu jest nie pomo?e mu ani nie z?agodzi bólu i cierpienia! JA tego nie pojmuje!!!!!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-22, 08:14   
   Myszy: tak


Niestety s? ró?ni ludzie, mo?e mama nie uwa?a ?ycia myszki za tak wa?ne, a mo?e nie na tyle wa?ne by zap?aci? za benzyn?/bilet i wizyt?, a tak?e po?wi?ci? swój czas. :( A Myszonka ma tylko 13 lat i nie wiele mo?e. Mo?e jeszcze pom?czy? mam?, mo?e zawrze? jak?? umow? (sprz?tanie, oceny, w ramach prezentu pod choink? czy imienin)? A mo?e te? co? na przysz?o??, jakby mama znów nie pozwoli?a na wizyt? jak co? si? stanie.
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-22, 10:51   
   Myszy: Fafik


To tym bardziej takiego zachowania nie rozumiem.
Na mysz si? zgodzi?a, ale ?eby jej pomóc to ju? nie :| Dziwne!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-22, 10:52   
   Myszy: tak


No, to akurat cz?ste. :/ Niestety.
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-22, 10:55   
   Myszy: Fafik


A my?la?am Kat,?e w swoim wieku co nieco rozumiem, ale widz? ?e nie :/ !
No Comment!..............
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-22, 10:59   
   Myszy: tak


Wiesz, ludzie maj? ró?ne podej?cia do zwierz?t. Cz?sto jest to - cz?owiek jedyna istota maj?ca prawo do godnego ?ycia, zwierzak - jedzenie, co? mojego z czym mog? robi? co mi si? podoba. (Nie mówi?, ?e w przypadku mamy. :) ) No ale zacznijmy od tego, ?e dopiero teraz w ogóle zaczyna si? chodzi? z ma?ymi zwierzakami do lekarza. Do tej pory popularne by?o podej?cie, ?e takich maluchów si? nie leczy. Jeszcze nie dawno nawet leczenie psa czy kota by?o czym? dziwnym. W ko?cu przecie? i specjalistów od ma?ych zwierz?t jest nie du?o i dopiero zaczyna ich przybywa?. :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 17:25   

Myszonka napisał/a:
Niedziou, ILE RAZY MAM CI MÓWI? ?E MAMA MI NIE POZWALA ISC DO WETA?!?!?!

po pierwsze nie krzycz ( bez caps Locka!), po drugie nie umiesz wyj?? i pój?? do weterynarza? Nie t?umacz si?, ?e nie masz pieni?dzy... Zapewne dostajesz drobne na cukierki, nie wiem inne duperele. Zacznij odk?ada? i na pewno zdob?dziesz odpowiedni? cen?. Czasem trzeba po?wi?ci? kas? na swoje zachcianki aby nasze zwierz?ta czu?y si? dobrze i w razie czego mo?na by?o je zaprowadzi? do weterynarza.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-22, 17:42   
   Myszy: Fafik


Matko Luis ja Cie kocham! Ty poprostu wyci?gasz mi my?li z g?owy i wylewasz na forum!Jak sie decydujemy na zwierzaki trzeba si? liczy? z tym ze mog? zachorowa? , a wtedy wymaga to pewnych wyrzecze?. Je?li nie jeste?my na nie gotowi nie miejmy zwierz?t po co im robi? krzywd???
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 17:43   

Niedziou napisał/a:
Matko Luis ja Cie kocham!

hihi taak ten tegos.... kiedy idziemy na randk?? :mrgreen: :razz:
P.S. Fajno, ?e znowu si? zgadzamy :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-09-22, 18:16   

Zdoby? mo?na kwot?, a nie cen? :lol:

BTW, nie wiem po co i?? do weterynarza, chyba ?e ma si? takiego, który zajmuje si? gryzoniami. A mysz podobno ma si? lepiej, wi?c po co ten ca?y be?kot...
_________________
http://glodar.rox.pl/ - strona hodowli Glodar
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-22, 18:25   
   Myszy: Fafik


Glodar ca?y ten b?ekot to po to ?eby nauczy? si? mo?e odpowiedzialno?ci.?ywe zwierze to nie przedmiot te? cierpie? potrafi i trzeba wtedy pomóc, je?li taka sytuacja nie jest dla Ciebie dziwna ze zostawia si? zwierze w takim stanie bez fachowej opieki to o czym my rozmawiamy? Ju? co jak co ale Ty jako hodowca powiniene? to najlepiej wiedzie?!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-09-22, 18:33   

Ja jako hodowca wiem z do?wiadczenia, ?e wizyta u weterynarza zazwyczaj w niczym nie pomaga, a czasem nawet szkodzi. Chodz? do weta tylko po leki i na u?pienie. Niestety, mysz to nie pies i nie mo?na jej leczy? na co? powa?niejszego ni? ropiej?ce oczy... mo?e si? z czasem doczekamy wetów od gryzoni, ale póki co nie ma sensu na ludzi napada?. Jak mysz jest w agonii i trzeba u?pi?, a kto? nie idzie do weta "bo ma pó? godziny tramwajem", to wtedy tak, ale w innych przypadkach... nie wiem o czym rozmawiamy.
_________________
http://glodar.rox.pl/ - strona hodowli Glodar
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 18:38   

glodar powiem brzydko: zamknij si? i nie pisz takich pierdó? aby zniech?ca? ludzi do chodzenia ze swoimi zwierzetami do weterynarza! Jeste? ogolnie bezczelny i niewychowany ale trudno. to k?opot twoich rodziców, który najwyrazniej nie interesuj? si? zbytnio tob? i twoim wychowaniem. Poczytaj sobie Prawa Zwierz?t i Opiek? nad zwierz?tami.
1. Zwierz?, jako istota ?yj?ca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzecz?. Cz?owiek jest mu winien poszanowanie, ochron? i opiek?. Prawa zwierz?t opieraj? si? na twierdzeniu, ?e zwierz?ta s? istotami czuj?cymi, zdolnymi doceni? warto?? swojego ?ycia i z tego wzgl?du nale?? im si? prawa, które chroni?yby ich autonomi? One czuj? wi?cej od ciebie. Nie wa?ne czy to pies, s?o? czy zwyk?a mysz. Jezeli uwazasz, ?e jezeli myszka ,,ma si? lepiej i po co chodzi? do weterynarza" to keep out.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT