AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto chodzi? do weta
Autor Wiadomość
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-09-22, 18:50   

O kurcz?, tej ustawy chyba nie zna?em.
?eby pomóc, trzeba mie? ?rodki. Ma?o teraz mamy dolegliwo?ci, na które myszy mo?emy leczy?.

Poza tym, nie b?d? polemizowa? z osob?, która ma problemy z projekcj?. Acha, i po?wicz czytanie ze zrozumieniem. To tyle ode mnie.
_________________
http://glodar.rox.pl/ - strona hodowli Glodar
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-22, 19:14   
   Myszy: Fafik


glodar napisał/a:
Ja jako hodowca wiem z do?wiadczenia, ?e wizyta u weterynarza zazwyczaj w niczym nie pomaga, a czasem nawet szkodzi. Chodz? do weta tylko po leki i na u?pienie. Niestety, mysz to nie pies i nie mo?na jej leczy? na co? powa?niejszego ni? ropiej?ce oczy... mo?e si? z czasem doczekamy wetów od gryzoni, ale póki co nie ma sensu na ludzi napada?


No gdybym mia?a takie podej?cie to mój Fafik pewnie ju? by si? nie cieszy? ?yciem. Odwiedzi?am tuzin wetów i wreszcie ten 15 mu pomóg? i wyleczy? z rzeczy która wed?ug wielu by?a nie do wykrycia i nie do wyleczenia. Ale moja wytrwa?o?? i ?wiadomo?c, ze jestem odpowiedzialna za to ma?e stworzonko sprawi?a ze uda?o mi sie mu pomóc i teraz patrz? na niego codziennie jak si? bawi i rozrabia. My?le ze dla samego takiego widoku warto!

glodar napisał/a:
?eby pomóc, trzeba mie? ?rodki. Ma?o teraz mamy dolegliwo?ci, na które myszy mo?emy leczy?.



Nie masz ?rodków nie hoduj zwierz?t! Nawet 5 latek wie ?e zwierzak poch?ania mniej albo wi?cej pieni?dzy trzeba si? z tym liczy?. Ono te? je choruje i chce ?y? godnie. Wi?c argument z brakiem kasy jest tu kiepski.

glodar napisał/a:
Poza tym, nie b?d? polemizowa? z osob?, która ma problemy z projekcj?. Acha, i po?wicz czytanie ze zrozumieniem. To tyle ode mnie.



Nie masz argumentu lepiej nic nie mów bo to zdanie to tylk Cie pogr??y?o. Cz?owiek nie maj?cy argumentów w?a?nie takie wypowiedzi puszcza! Mo?e czasem lepiej przemilcze??
Naorawd? szkoda robi? z siebie...... takimi wypowiedziami!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-09-22, 19:24   

Tuzin to dwana?cie, nie pi?tna?cie i ze "?rodkami" bynajmniej nie chodzi?o mi o pieni?dze, ale o samych lekarzy. Poza tym, wychodz? z za?o?enia ?e kto? odpowiedzialny nie musi chodzi? od weta do weta, tylko ma tego "swojego", ale on nie zawsze mo?e pomóc i nie ma po co do niego i??. I o to mi chodzi.

Gratuluj? wyleczenia Fafika (z czegokolwiek), ale wyj?tek potwierdza regu??.
_________________
http://glodar.rox.pl/ - strona hodowli Glodar
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 19:38   

no z t? regu?a tak jak z tob? lol. nie wa?ne... :lol:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-22, 19:56   
   Myszy: tak


Przede wszystkim warto chodzi? do polecanych wetów. Moi np. s? o tyle dobrzy, ?e nie pal? si? do dawania silnych leków, np. wywo?uj?cych wstrz?s, a jak ju? to informuj?. Najgorsze w wetach jest to, ?e jak si? przyczepi? do jakiej? tezy to nie da si? ich od niej odwie??. :/ Generalnie pocz?tkuj?cych bym zaprasza?a do dobrych wetów, a ju? na pewno je?li np. myszka si? drapie i mo?na ?atwo takiego ?wierzba czy (przy odpowiednim wecie) grzyba wyko?czy?. Do?wiadczeni hodowcy faktycznie maj? tyle wiedzy, ?e sami mog? oceni? co jest myszce potrzebne. Ale przy pierwszej, drugiej myszce je?li ma si? do dyspozycji swoj? osob? (która ma zerow? wiedz? i nie umie pomóc i tak) lub weta, poleca?abym si? wybra?. :)

Z reszt? tak samo jest z lud?mi... przy trudniejszej chorobie musz? si? nalata? zanim znajd? lekarza który umie im pomóc. :( I np. taka mamusia po odchowaniu jednego dziecka sama wie jak post?pi? przy problemach zdrowotnych drugiego. :)
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-22, 20:07   
   Myszy: Fafik


glodar napisa?/a:
Poza tym, wychodz? z za?o?enia ?e kto? odpowiedzialny nie musi chodzi? od weta do weta, tylko ma tego "swojego", ale on nie zawsze mo?e pomóc i nie ma po co do


To jeszcze si? dowiedzia?am ze nie jestem podiwedzialna!A to ciekawe! A wcale poleceni weterynarze nie sa ?rodkiem do sukcesu!Ja w?asnie z moim maluchem poszlam do polecanych i ?aden nie wiedzia? co zrobic, a pomóg? mu wet z osiedlowego gabinetu w podwórku. I gdybym mia?a jeszcze raz chodzic po wielu wteach by pomóc Fafiorkowi zrobi?abym to. Bo wiem ze on mo?e liczy? tylko na mnie i ze ja za niego odpowiadam.
JA widz? Glodar ze z Toba nie ma co gada?. Dla ochrony twojego w?tpliwego w tym temacie honoru wymy?lisz ka?d? durnot?.

A jeszcze chcia?am doda?,?e zwierzakowi zawsze si? da pomóc bardziej lub mniej ale trzeba chcie?, a z w?asnego doswiadczenia wiem ze wielu wetow nie wie co zrobic i na sile faszeruje roznymi swinstwami lub mowi e nie da sie pomóc, ale tak nie jest! Zreszt? róbcie ze swoimi co chcecie ciekawe tylko kto na tym "lepiej" wyjdzie.
Dziwne podej?cie widz? tu u niektórych rzkomo mi?o?ników myszek :/ . Ja za takich mi?o?ników dzi?kuj? :/
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 20:21   

niedziou nie ma co gada? z przyg?upami... niestety inaczej nie potrafie nazwa? jednego pana na forum....
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-22, 20:32   
   Myszy: tak


Tylko bez obra?ania prosz?. :>
 
 
 
Derdiana666 
Mysi Bywalec
Motomysz z Marsa



Imi?: Klaudyna
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 168
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2012-07-04, 20:35   
   Myszy: koszatniczka Saires i pies Marsza?ek


Tak! Warto chodzi?, ale taka wizyta nie jest tania, ch?opak ma do mnie pretensje, ?e policzy?a za mysz jak za psa ale ju? mniejsza o to :? . By?am z myszk? bo wyszed? jej pod uchem paskudny ropie? przeku?a jej to i naszcz?scie nie ma ?adnych zmian rakowych. Kamie? spad? mi z serca.
_________________
Metal, Hardcore, Hardstyle 4 life!!
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-04, 21:40   

Derdiana666 napisał/a:
Tak! Warto chodzi?, ale taka wizyta nie jest tania

To ju? zale?y od danej lecznicy, weta, no i od tego, co zwierzakowi dolega.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-04, 21:49   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


Troszk? dziwny temat, to tak samo jakby zapyta? czy Czy warto chodzi? do lekarza jak nas co? na........a tzn boli :evil:
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-05, 09:07   

tafla, zdziwisz si? ile osób ma z tym problem...Poczytaj cho?by tematy na forum zaczynaj?ce si? od np.: B?AGAM POMOCY!!!
na has?o id? do weta s? standardowe regu?ki: mama nie da, a po co, skoro na forum lepiej wiedz?, myszy nic nie jest, no ale pomó?cie itd...itd...
Tak wi?c, nie ejst to temat przypadkowy, niestety :/
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-05, 10:23   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


W?adzia, wiem i dlatego mnie to boli ?e ludzie m?odsi starsi s? tak nieodpowiedzialni, a najgorsze jest to ?e nic si? nie zmieni :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT