AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Chow razem dzikiej myszy i labo
Autor Wiadomość
mus_musculus 
Szara myszka


Imi?: Marynia
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-10-20, 21:35   Chów razem dzikiej myszy i labo

Na pocz?tku wrze?nia znale?li?my na chodniku w Zakopanem male?stwo - mia?o mo?e 4 centymetry i by?o strasznie zmarzni?te. Zabrali?my je ze sob?, jak dowiedzieli?my si? od weterynarz, uratowali?my male?stwu ?ycie. Nosalek podrós? i jest ju? troch? wi?kszy od myszki sklepowej-ma oko?o 10 cm (jak mialam kiedys myszy to byly wieksze od tych sklepowych, szczury które mam teraz s? jednak wi?ksze duzo), ma pr?g? na grzbiecie, wi?c to albo myszka polna albo smu?ka (wet niewyklucza, ?e to krzyzówka ze szczurem, bo jest za du?y troch?).
Mimo chowania od male?ko?ci taki dzikusek z niego, srednio przepada za ludzmi. Nie chcemy, ?eby by? samotny i my?limy o towarzyszu dla niego.
Mo?e kto? co? doradzi?? Jakiego towarzysza da? Nosalkowi?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-10-20, 21:39   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


mus_musculus, wypu?? myszk?, bo b?dzie si? u ciebie m?czy?.
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-10-20, 21:45   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


No je?eli to samczyk,to niestety ?adnego,poniewa? z innym samcem si? nie zaakceptuj?. :sad: A z samiczk? to wiadomo dlaczego nie mo?na po??czy?. :wink: A z t? opini? weterynarza to mnie nawet rozbawi?o :razz: ,krzy?ówka ze szczurem raczej nie jest mo?liwa. ;) Je?eli to mysz polna to Nosalek (swoj? drog? ?wietne imie :smile: ) ma normaln? wielko?? dla swojego gatunku,jest wi?ksza od myszy sklepowych poniewa? w wyniku krzy?owania wsobnego bardzo cz?sto s? skar?owacia?e.

Hmm je?eli myszek nie jest bardzo oswojony z ludzmi,to mo?na rozwa?y? wypuszczenie,jednak wiadomo co go czeka na wolno?ci...Pewnie bardzo ci??ka decyzja by to by?a dla Ciebie,ja osobi?cie nie wiem co bym zrobi?a. :?
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
Ostatnio zmieniony przez Kamyczek 2007-10-20, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-20, 21:47   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


musisz po?wi?ca? jej du?o czasu , albo spyta? weta

[ Dodano: 2007-10-20, 21:49 ]
a co do wypuszczenia to nie wiem ... Nie za bardzo by sobie poradzi?a i kto? móg? by j? zabi?
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-21, 08:34   

Jesli mysz jest wychowywana od malego w domu,to moze sobie nie poradzic na wolnosci. Ciezko wyczuc. Ja bym chyba nie ryzykowala. Zle jej w domu nie bedzie,a bedzie pewnosc,ze nic jej sie nie stanie.
Krzyzowka ze szczurem tez mnie mocno rozbawila no i sam fakt,ze weterynarzowi moze cos takiego przyjsc do glowy :lol:
 
 
 
mus_musculus 
Szara myszka


Imi?: Marynia
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-10-21, 10:08   

Moim prywatnym zdaniem wypuszczenie odpad?o w momence, gdy wzi?li?my male?stwo na r?ce. By? narawd? tyci, nie mia? z?bów i potyka? si? o w?asne ?apki. ?rednio mamy poecie sk?d si? wzi?? na chodniku ponad metr powy?e poziomu ??ki.
Pomys? z krzyzówk? ze szczurem wzi?? si? zapewne st?d, ?e Nosalek ma nadal za duze ?apki tylne i nie wiedzieli?my, zy dalej nie uro?nie. Fakt faktem, jest za du?y w stosunku do typowej hodowlanej myszki nowadays :) Szczur jest dla iego za duzy, z reszt? ryyko po?arcia Nosalka jest za du?e.
Teraz mieszka u mojego chlopaka, gdzie trz?sie ca?ym domem (w tym 2 kotami). Oboje studujemy dziennie, wi?c z czasem jest ró?nie, dlatego chciei?my , ?eby mia? towarzystwo. Kiedy? moj chlopak trzyma? razem myszoskoczk? i myszki (tak dosta? od kogo?, moze to jest jaki? pomysl?
 
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-21, 10:45   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


Zale?y od usposobienia. Wiem , ?e gatunków nie mo?na ??czy? . B?dzie mog?o si? te? zdarzy? tak , ?e si? nie b?d? lubi? to co z myszoskoczkiem ?? Zrób jak uwa?asz .. ;)
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-22, 12:58   
   Myszy: Fafik


Jak ju? wy?ej zosta?o napisane, wypuszczenie równa?oby si? ze ?mierci? malucha. Skoro maluch znalaz? si? poza gniazdem , to albo zosta? celowo przez matk? swoja wyrzucony, albo ca?a jego roidzn? co? z?ego psotka?o. Je?li ta peirwsza mo?liwo?? to maluch musi by? jaki? s?abszy lub chory przez co jego matka nie zdecydowa?a si? go utrzyma? przy ?yciu. Taka brutalna strona natury. Wi?c wypuszczenie go skaza?o by go na ?mier?. Ja my?l? by? si? nim po prostu z oddaniem zaopiekowa?a. Dzikiej myszy ju? z niego nie b?dzie a tak mo?e sp?dzi? dobre ?ycie:)
A tak na marginesie pode?lij fotke tego stworka to si? stwierdzi co to jest :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-10-23, 16:34   

Powtórz? si?- jnie mo?na ??czy? z innymi gatunkami. Je?li to smu?ka ( w co w?tpi?) to jest to gatunek z Polskiej Czerwonej Ksi?gi i jego trzymanie w domu jest przest?pstwem.
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-10-23, 16:57   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


No to co ona ma z ni? zrobi?? Je?eli j? wypu?ci, to ska?e j? na prawie pewn? ?mier?, bo nawet je?eli jest to gatunek zagro?ony, to w tej sytuacji lepiej zwierzakowi b?dzie w domu. A przecie? nie musi si? wszystkim chwali?, ?e ma w domu zwierz? z gatunku Polskiej Czerwonej Ksi?gi.
Chocia? te? w?tpi? w to, ?eby to by?a smu?ka. To pewnie jest zwyk?a myszka, tylko wyro?ni?ta, mój Bobek ma np. 11cm.
_________________
,,Cz?owiek jest jedynym zwierz?ciem, które si? czerwieni i ma ku temu powody...''
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-23, 18:36   
   Myszy: Fafik


a nie mo?esz przys?a? nam zdj?cia?
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-10-23, 21:43   

Cytat:
No to co ona ma z ni? zrobi??


Odda? np. do Zak?adu Badania ssaków w Bia?owie?y, albo do zoo w Poznaniu, albo do innego miejsca zajmuj?cego si? naukowo ma?ymi ssakami.
 
 
mus_musculus 
Szara myszka


Imi?: Marynia
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-10-23, 21:46   

Czekam na odpowiedz Pana Znawcy na szczurach.org.

//proponuj? sprawdzi? od czego jest funkcja "PW"
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2007-10-23, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-10-24, 10:33   

Chyba wola?abym pope?ni? przest?pstwo, ni? odda? zwierz?, które dobrze si? u mnie czuje do jakiegokolwiek zakladu :( Mysl?, ze zamiast "gdyba?" trzeba sie upewni?, co to jest za zwierz?. Tylko wtedy b?dziesz wiedzie?, jakie ma potrzeby i jak mo?na próbowa? uprzyjemni? mu ?ycie.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT