AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emielcia
2007-12-22, 13:44
Myszki rasowe umieraj? w cierpieniach
Autor Wiadomość
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-10-28, 18:37   

Sam nick "prowokatora" jest ob?lizg?y :m:D: :m:D:
_________________
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-10-28, 18:43   

Mousehouse napisał/a:
Sam nick "prowokatora" jest ob?lizg?y :m:D: :m:D:

:lol: :lol: No w?a?nie,a zreszt? kto? kto nie potrafi poda? nazwy hodowli jest dla mnie K ? A M C ?! :twisted:
 
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-28, 18:50   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


Podaj mo?e nazw? hodowli ... Mo?e wtedy kto? ci uwie?y ... :D
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-28, 19:34   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Ja s?dz?, ?e on nie ma poj?cia o myszkach, ani o hodowlach czy hodowcach, i uwa?a sie za nie wiadomo kogo. To tak jakby spotka? w swym ?yciu faceta który chcia? nas zabi? i od teraz uwa?amy ?e ca?y ?wiat chce nas zabi? :/ Jestem wstrz??ni?ta dziecinno?ci? tego? pana, chyba ?e mówi? to pod wp?ywem rozpaczy i z?o?ci, cho? w?tpi? w to!
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
kiesel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 21:38   

Mousehouse napisał/a:
Sam nick "prowokatora" jest ob?lizg?y :m:D: :m:D:


Sugeruj? jeszcze raz, na spokojnie, przeliterowa? sobie mojego nicka -> nie kisiel, ale kiesel.
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-10-28, 21:44   

No dobrze to by? ?art :) nie znasz sie na ?artach (ja umiem czyta?) :roll: ??
_________________
 
 
 
kiesel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 22:03   

Nikita napisał/a:
Ja s?dz?, ?e on nie ma poj?cia o myszkach, ani o hodowlach czy hodowcach, i uwa?a sie za nie wiadomo kogo. To tak jakby spotka? w swym ?yciu faceta który chcia? nas zabi? i od teraz uwa?amy ?e ca?y ?wiat chce nas zabi? :/ Jestem wstrz??ni?ta dziecinno?ci? tego? pana, chyba ?e mówi? to pod wp?ywem rozpaczy i z?o?ci, cho? w?tpi? w to!


Nikita, Twoja wypowied? ?wiadczy o pewnego rodzaju fanatyzmie. Mo?e spotka?a? w swoim ?yciu faceta, który Ci? nie chcia? i teraz Ci si? wydaje, ?e ca?y ?wiat Ci? nie chce i dlatego hodujesz myszki ;-)

Mam poj?cie zw?aszcza o jednym "hodowcy" z Warszawy, gdzie kilkana?cie klatek z kilkudziesi?cioma myszkami przetrzymywanych jest w pokoju o powierzchni góra 8 m. kwadratowych. Do tego bród i dos?ownie smród. Czy tak wygl?daj? Wasze profesjonalne hodowle?

A'propos stwierdzenia Jednego z Was. Podobno hodujecie te myszki nie dla pieni?dzy. Dlaczego zatem trzeba za nie p?aci?? Mo?e kto? wska?e mi hodowl?, gdzie móg?bym dosta? kilka myszek za darmo?

Hmm, mo?e faktycznie nie ma po co zawraca? PMC g?owy niehumanitarnymi warunkami we wspomnianej we mnie hodowli. Ale zapewne Urz?d Skarbowy by si? zainteresowa?. Hodowla i chów zwierz?t poza gospodarstwem rolnym stanowi dzia? specjalny produkcji rolnej. Dochody z takiej dzia?alno?ci s? opodatkowane na podstawie ksi?gi przychodów i rozchodów, albo te? wg tzw. norm szacunkowych dochodu rocznego. O tym to zapewne "zapominacie".

Zauwa?y?em, i? temat poruszony przeze mnie (dla przypomnienia -> pisa?em o ?mierci mojej myszki na skutek mutacji genetycznej) wywo?a? atak z?o?ci, nienawi?ci i obra?ania mojej osoby. Pa?acie tak? nienawi?ci?, ?e nie dziwcie si?, ?e nie chc? poda? moich danych. Ko?cz?c ?ycz? Wam, aby?cie we wzajemnym podsycaniu swojej pseudo - hodowlanej mi?o?ci do zwierz?t nie zapomnieli, ?e to ?ywe istoty...
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-28, 22:07   

kiesel napisał/a:
Dlaczego zatem trzeba za nie p?aci?? Mo?e kto? wska?e mi hodowl?, gdzie móg?bym dosta? kilka myszek za darmo?

Myszki cz?sto id? za darmo ale do pewnych r?k, ja oddaje yszy za darmo cz?sto te? cz?onkowie PMC mi?dzy sob? wymieniaj? si? myszkami.
CZemi ka?emy p?aci?? chcemy by myszy s??y do dobrych domów, im dro?sze zwierze tym odpowiedzialniejsza osoba je kupi, mniej odpowiedzialna osoba kupi zwierze za 5 z?, poza tym hodowla kosztuje du?o, mam ma?o myszy a idzie strasznie du?o jedzenia i trocin. Hodowa? myszy i je oddawa? za darmo? nie by?oby mnie sta? na ich utrzymanie.
_________________
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-10-28, 22:09   

kiesel napisał/a:
A'propos stwierdzenia Jednego z Was. Podobno hodujecie te myszki nie dla pieni?dzy. Dlaczego zatem trzeba za nie p?aci?? Mo?e kto? wska?e mi hodowl?, gdzie móg?bym dosta? kilka myszek za darmo?

Nie chodzi o zarobek ale o utrzymanie i rozwój hodowli, wiele razy oddawa?am myszki za darmo...

kiesel napisał/a:
Hodowla i chów zwierz?t poza gospodarstwem rolnym stanowi dzia? specjalny produkcji rolnej. Dochody z takiej dzia?alno?ci s? opodatkowane na podstawie ksi?gi przychodów i rozchodów, albo te? wg tzw. norm szacunkowych dochodu rocznego. O tym to zapewne "zapominacie".

To nie sa hodowle zarobkowe tylko hobbystyczne, wi?c nie musz? odprowadza? podatku od dochodów...(tzn do ko?ca si? na tym nie znam, ale tak mi si? wydaje)
Ostatnio zmieniony przez Mousehouse 2007-10-28, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-28, 22:56   
   Myszy: Fafik


Laremida napisał/a:
kiesel, na zwierzetach sie nie zarabia


I tutaj bym polemizowa?a. Ludzie s? ró?ni i jak kto? ma serce kupi? psa tylko po to by rodzil jeden miot po drugim nie daj?c mu nic w zamian to chyba jednak ludzie zarabiaj? na zwierz?tach. natkn??am si? na taki przypadek i nie jest on odosobniony.

A nie lekcewa?y?abym tego co napisa? kiesel. Mo?e rzeczywi?cie jest poddenerwowany, i mu sie nie dziwi?, ale warto co? takiego sprawdzi?. Je?li to prawda taki cz?owiek nazywaj?cy si? hodowcom powinien byc surowo ukarany i tym bardziej powinien straci? prawo do trzymania ?ywych stworze? skoro nie ma do nich szacunku
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-28, 23:04   

Niedziou napisał/a:
Je?li to prawda taki cz?owiek nazywaj?cy si? hodowcom powinien byc surowo ukarany i tym bardziej powinien straci? prawo do trzymania ?ywych stworze? skoro nie ma do nich szacunku

Dlaczego?
Ja mam pokój nieca?e 8 metrów kwadratowych i mam w nim ponad 30 myszy w 12 klatkach i 2 w kuchni. I czasami mi ?mierdzi w pokoju (a raczej ca?y czas jest mysi zapach, czasami mniejszy czasami wi?kszy, tak to jest jak si? ma pare samców). I wcale nie uwa?am ?e to jest powód aby odrazu twierdzi? ?e kto? trzyma w niehumanitarnych warunkach.

W innym temacie kto? poda? linka do dobrego przyk?adu co to znaczy du?o myszy na malej przestrzeni... hodowla karmowa: http://www.terrarium.com....=177890&print=1 to dla tych co uwa?aj? ?e kilkadziesi?t myszy w pokoju to du?o.....

Kolega jest faktycznie bardzo jaki? ci?ty i co raz probuje zastrasza? kolejnymi instytucjami... toz, zarzad pmc, teraz us... tylko czeka? a nast?pny b?dzie wojewodzki intektora weterynajyjny, urz?d pracy, mo?e jakie? ministerstwo...

Sam oskar?a innych i chce kara?, ale swoich niedoci?gni?? nie zauwa?a (niedoedukowanie si? w temacie trzymanych przez siebie zwierz?t).
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kali24 
Mysi Rozmówca


Imi?: Marta
Hodowla: GALAKTYKA
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 217
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-10-28, 23:34   

Jezeli odbiera?es myszki osobi?cie ( wiesz jak wygl?da hodowla ), wi?c rodowód jak s?dze tez dosta?e? do r?ki? czemu wiec kupi?e? myszk?, która ma w rodowodzie rodze?stwo? lub czemu nie wyja?ni?e? tego z hodowc? na miejscu?
Skoro nie podoba?y Ci sie warunki howu zwierzaków, czemu wybra?es akurat t? hodowle?
Z tego co wiem w Warszawie jest wi?cej ni? jedna.
Ja jak odbiera?am myszki osobi?cie, obejrza?am zwierzaki, ich rodowody.
A kwestia tego czy kto? na tym zarabia? Nie rozumiem.. jak nie chcesz p?aci? to nie kupuj
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-28, 23:35   
   Myszy: Fafik


Emielciu ja Cibie nie pos?dzam. Co innego jak kto? hoduje by zarobi? a co innego jak hoduje z zami?owania. To ?e masz na ma?ej przstrzeni du?o myszy nie znaczy, ?e jest im ?le czy ?le je traktujesz. Ja mówie o przypadku opisanym przez kiesela i wzi?tych z ?ycia.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-29, 00:04   

Zaraz zaraz kiesel,nie zmieniaj tematu,bo mowa byla o myszy z nowotworem,a nie o warunkach hodowli i opodatkowaniu. Jesli byly az tak zle warunki,to po co kupowales myszy? Czemu nie zglosiles tego faktu wczesniej,tylko musiala pasc mysz,zeby wyszlo,ze na wlasne zyczenie kupiles ja z hodowli o zlych warunkach i masz jeszcze pretensje,ze cie nikt nie poinformowal o tym,ze mysz, jak kazde zywe stworzenie, moze zachorowac.
My wiemy,ze to zywe istoty,ale ty chyba nie bardzo,skoro nie wiesz,ze zwierzeta tez czasem choruja :h??:
Hodowla myszy rasowych jest amatorska,co znaczy,ze nie jest zrodlem dochodow i nie musi byc opodatkowana. Poczytaj sobie status zanim zaczniesz pisac rzeczy o ktorych nie masz pojecia.
Owszem,jestesmy zli,bo nie lubimy anonimow,ktorzy wchodza na forum i sieja niepotrzebna panike.
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-29, 07:48   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Kaisel nie jestem wariatk?, bo uwa?asz ?e wszyscy jeste?my pod wp?ywem jakiego? transu? Nie! Ludzie si? burz?, poniewa? zamiast pomóc nam w odnalezieniu problemu oskar?asz o szerzenie z?a ludzi, którzy chc? dla myszek te? jak najlepiej, kochaj? je i dbaj? by nie posz?y na karm? dla zwierz?t tylko do kochaj?cych domów. Nie rozumiesz tego ,?e je?li jaka? hodowla jest niekompetentna to nie znaczy zaraz, ?e wszystkie takie s?? Czy to takie trudne? A jak spotkasz pseudohodowl? psów to te? ju? nie kupisz ?adnego psa rasowego bo wszyscy je trzymaj? w z?ych warunkach? Je?li masz problem to pomó? nam go rozwi?za?! Ci ludzie tutaj nie chc? Ci? po?re? po prostu kierujesz ku nim fa?szywe tre?ci. Ja zapewniam Ci?, ?e na pewno na tym forum jest wielu ?wietnych hodowców spe?niaj?cych Twe wymagania.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT