AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak namowi? rodzicow na mysz?
Autor Wiadomość
Lucynka 
M?ody Myszaty



Imi?: Lucynka
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sie 2005
Posty: 26
Skąd: Brodnica
  Wysłany: 2005-08-27, 23:17   Jak namówi? rodziców na mysz?

MOi rodzice nie chca myszki w domu. Nawet jednej. jak ich przekonac do tego abym jednak mogla ja miec. Za dwa tygodnie mam urodziny i bylby to wspanialy prezent od mojego chlopaka. ALE CO Z RODZICAMI ? tyle czytalam na temat myszek ze nie moge sie doczekac nowego domownika. Wiem ze to jest obowiazek ale ja jestem w stanie temu podolac. Kiedys juz mialam swinki morskie ktore mi sie rozmozyly i wiem na czym to polega. A myszki sa takie slodziutkie !

POMOZCIE !!!
_________________
Lucynka
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-07-18, 22:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-08-28, 10:23   

Musisz da? nam je?cze kilka informacji min.
Czy obydwoje rodziców sie nie zgadza czy np. tylko mama a tacie to obojetne ? (to jest wa?ne !)
Dlaczego nie chc? w domu myszki ?
Czy podoba im sie to zwierz?tko ? (czy np. mama nie znosie mysich ogonów)
Je?li odpowiesz mi na te pytania b?de w stanie ci pomóc ^_^
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-08-28, 12:32   
   Myszy: tak


Lepiej ju? namawaij na minimum dwie myszki... ;) niewiele to zmieni, a b?d? szcz??liwsze... Jak namówi?? Pokza? swoj? odpowiadzialno??, utrzymywa? czysto?? w pokoju, uczy? si?, przedstawi? rodzicom swoje ??dania i dowiedzie? ise o ich warunki... tru? na okr?g?o o myszkach... (ja tak po pó? roku wym?dzi?am psa...)
 
 
 
Lucyna
Gość
Wysłany: 2005-08-28, 12:33   odp

Mama sie nie zgadza - mowi ze to brzydko pachnie, boi sie ze to ona bedzie musiala sprzatac, no i wiadomo mamie mysz kojarzy sie ze szkodnikiem i z tym ogonkiem. . Ale to nie ona bedzie musiala sie nia zajmowac przeciez.Mowie jej ze bede sprzatac ale ona jakos nie wierzy. :cry: Tata wydaje mi sie ze reaguje na to obojetnie a raczej w zaleznosci od mamy. Czyli najlepiej przekonac mame. Tylko JAK ?! W domu nie mam zadnych innych zwierzat ani rodzenstwa wiec nic nie stoi na przeszkodzie zeby miec MYSZKE oprocz mamy.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-08-28, 12:38   
   Myszy: tak


Poopowiadaj jej o myszkach, jakie s? fajne i ?e b?d? w twoim pokoju, nie b?dzie si? z nimi styka? i zadbasz ?eby zapachu prawie nie by?o... ;)
 
 
 
Lucynka 
M?ody Myszaty



Imi?: Lucynka
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sie 2005
Posty: 26
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2005-08-28, 12:48   

Mojej mamie takie gupie gadanie nic nie da ..
_________________
Lucynka
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-08-28, 13:50   

Dobra jest ok - tate przekonaj ! On zrobi reszte - jak b?dziesz mia?a jednego po swojej stronie to b?dzie ?atwiej ;) Aha i du?o robi argum?t ?e ci wystarczy pozwolenie - sama kupisz se mysz i myszie akcesoria ! Nadmierne Sprz?tanie w pokoju zbyt du?o nie da bo rodzice mog? go nie za?wa?y? albo uzna? ?e to normalne wi?c szkoda wysi?ku :wink: Ale musi by? chod? ma?y po??dek- najbardziej sprz?tnij miejsce gdzie by sta?a klatka i im to pokasz ! Co do zapachu to powiedz ?e jest specjalna ?ció?ka która je wch?ania ! :mrgreen: Nie naciskaj i nie gadaj non stop o myszce - ale rób to tak
Idziesz z mam? obok zwierz?cego to napomknij co? o myszce i najlepiej poka? mamie jakie one s? slodziutkie !
Pytaj? co u ciebie to powiedz ?e rozmawia?as z hodowcami myszek albo ?e by?a? w zwierz?cym i ogl?da?a?. Te numery dzia?aj? ( niepytajcie sk?d wiem :mrgreen: )
 
 
Lucynka 
M?ody Myszaty



Imi?: Lucynka
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sie 2005
Posty: 26
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2005-08-28, 15:05   

Mojego taty to w ogole lepiej nie pytac o to bo on jest zsupelnie przeciwny a jak on mowi nie to przekonania nie pomoga . Najwazniejsze zeby przekonac mamusie . Tylko jest strasznie trudno . Juz nie mam pojecia jak na nia zadzialac. A urodzinki mam juz za niecale dwa tygodnie..
_________________
Lucynka
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-08-28, 15:07   

Aha to te? ?aden problem - te wskazówki stosuj na mamusie a skoro tata jest taki przeciwny to niech sie wybch i skup sie na mamie ;)
 
 
Lucynka 
M?ody Myszaty



Imi?: Lucynka
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sie 2005
Posty: 26
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2005-08-28, 15:20   

?atwo mowic .. a jak to nic nie da .. to ? bede trzymac myszke w piwnicy ;( ;p ?Albo osiagne najwyzszy szczyt desperacji i wrzuce myszke na balkon lub na klatke < jak mi mowoili rodzice.. ;( ;( > :cry: :cry:
_________________
Lucynka
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-08-28, 15:23   

Wiesz co mo?e najpierw spróbuj ? Nie pozucaj nadzieji !!! U mnie mine?o troche czasu nim dosta?am myszke- a w?a?ciwie pozwolenie ;) A masz moze kogo? znajomego ( kogo znaja te? rodzice) kto ma myszke ?
 
 
Lucynka 
M?ody Myszaty



Imi?: Lucynka
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sie 2005
Posty: 26
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2005-08-28, 15:27   

Ja nie chce zeby myszka ktora mam miec musiala byc ostamotniona i nie widywac ludzi :( ja sie zalamie . Chce sie zaopiekowac tym malym slicznym zwierzatkiem.Codziennie ja karmic, bawic sie z nia, oswajac uczyc, a co kilka zmieniac trociny i sprztac w klatce .Myszka by miala piekne zycie nie to co w zoologicznym gdzie jest 10 myszek w jednym akwarium bez zadnyuch kolb i w ogole. A tak poza tym myszki w moim miescie kosztuja 4 zl .. ? czy za taka cene mozna uzyskac zdrowa myszke ?
_________________
Lucynka
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2005-08-28, 15:45   

w sklepach zoo nie powinno by? zwierz?t.
Kupisz jedno i na drugi dzie? 10 nowych dalej w syfie.
Jak zobacz? ?e nie ma chetnych nie b?dzie zwierz?t. Bo w koncu kasa najwa?niejsza jest.

Moi rodzice nienwidz? zwierz?t. Dlatego zawsze stawiam ich przed faktem dokonanym.
Oczywi?cie 60kg psa trudniej przemyci? do domu ni? mysz :P
_________________
 
 
 
Lucynka 
M?ody Myszaty



Imi?: Lucynka
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sie 2005
Posty: 26
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2005-08-28, 16:02   

Jestem w dolku ..
chce myszke ..
ale nie moge jej miec ..
co dalej ?!
_________________
Lucynka
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-08-28, 16:50   
   Myszy: tak


Ginger, stawianie przez faktem dokonanym ma sens tylko jak ma is? pewno??, ?e rodzice nale?a do ludzi, którzy zwierzaka nie wywal?... Inaczej...

Lucynka, nie smu? si? na zapas, tylko dzia?aj, jesli chcesz co? osi?gn?? b?d? uparta, poka?, ?e na prawd? ci zale?y...

Tylko nei m?cz myszki trzymaniem na balkonie czy na klatce... :shock:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT